Založ si blog

Doba covidová 10. – Urobte si poriadok vo vlastných radoch, zdravotníci. . .

Čas ukáže pravdu o všetkom a každom z nás.

Na niektoré aspekty pravdy sa dnes pozrieme.

 

Lekári včera tlačovku vysielali naživo.

Ako inak – peniaze by pre všetkých zdravotníkov chceli, od prvého dňa PN sto percent platu. Viete, sú ľudia pracujúci v zdravotníctve, ktorým by som dala nie sto, ale stopäťdesiat percent v situácii choroby. Poznám zopár takých, obetavých a čestných, hlboko si ich vážim.

Nie všetci sú takí.

Nijako neodsudzujem ľudský strach niektorých z nich v situácii pandémie, rozumiem mu. Tragické prípady viacnásobného úmrtia v rodinách u nás pribúdajú

https://www1.pluska.sk/regiony/babka-mama-dcera-su-mrtve-desive-pozadie-rodinnej-tragedie

a je prirodzené mať strach. I zdravotníci sú ľudia, a môžu zomrieť či nakaziť svojich blízkych.

Niektorí unavení a krajne vyčerpaní, s tvárami otlačenými od nosenia respirátorov po celé hodiny. Zachraňujú životy, alebo sa o to aspoň snažia zo všetkých síl. K tým mám hlbokú úctu.

Ľudí prosia a burcujú k opatrnosti, dodržiavaniu opatrení, necestovaniu.

Ale urobte si poriadok vo vlastných radoch, zdravotníci. 

 

Skutočne som onemela pri prihlúplom výroku sestry z Piešťan,

ktorá sa v článku vyjadrila, že bez očkovania by nikam nešla – vracala sa minulý týždeň práve z Egypta

https://www.noviny.sk/slovensko/595390-v-pripade-porusenia-zakazu-dovoleniek-v-zahranici-hrozi-pokuta-tisic-eur-bratislavske-letisko-zatial-lety-nerusi

Veď po očkovaní ochoreli kopy ľudí, a navyše v zahraničí africká mutácia je otázne pokrytá týmto očkovaním. Je to nezodpovedné, od zdravotníčky dvojnásobne podľa mňa.

 

No tak to asi nie sú na tom tak zle nemocnice, keď sa zdravotníci prevláčajú po zahraničných dovolenkách.

Alebo je to len sakra zle zmanažované? Veď je núdzový stav – a vláda nás presviedča, že vraj preto, lebo zdravotníkov chce a potrebuje v nemocniciach. Niektoré nemocnice majú pomoc zahraničných zdravotníkov, vojakov a niektoré zúfalo vyzývajú sestričky, aby im prišli pomôcť z menej vyťažených nemocníc.

Pýta sa otvorene, zdravotníci – nehanbí sa tá sestra, keď jej kolegovia zúfalo volajú o pomoc? Však do nemocníc vám nemôže vyraziť na pomoc učiteľ, predavačka, smetiar, ani servírka či kaderníčka. Skutočne sa niektorí z vás teraz vyberú spokojne do rizikových krajín dovolenkovať a tvária sa, že je to samozrejmé a  etické???!!!!

 

Nech nám vláda povie pravdu, koľko dovolenkárov sa navláčilo zo zahraničia chorých

– a my sa im solidárne skladáme na liečbu, hoci si ju zavinili vlastnou hlúposťou a nezodpovednosťou. A ešte nás aj ohrozujú a spôsobujú nám mnoho problémov, obmedzení, smrť blízkych.

Všeobecná zdravotná poisťovňa mi odpovedala, že je im povinná hradiť tie liečby, lebo údajne nemôže skúmať kde boli poistenci predtým. Vážne? A keď človek spadne v horách či lieta na paraglajde, skúmajú či mal poistenie na tú udalosť. Jednoducho nás dovolenkári týmto spôsobom sproste využívajú – mali by si hradiť svoju liečbu v plnom rozsahu.
Nech poisťovne vyčíslia náklady, ktoré sme solidárne vyskladali na liečbu tých ľudí následne po ich dovolenkovaní. Lebo pár dní dozadu jeden zanzibarský dovolenkár zomrel v Poprade a zaznela vtedy informácia, že len v tomto jedinom okrese je chorých dovolenkárov niekoľko desiatok.

Uvedomujete si, ako nám títo „cestovatelia“ navyšujú riziko dovlečenia nákazy tou africkou mutáciou? Chce niekto z vás tráviť ďalší rok v respirátoroch s obmedzeným cestovaním do susedného okresu? Čo myslíte, ako inak sa predíde problému, ak nie tým, že budú dôsledne kontrolované hranice?!!!

 

„To je tak ťažko, nemôžeme súcitiť so všetkými. Musíme žiť ďalej, musíme, musíme,“ odkazuje turistka z Bratislavy Dagmar.

https://www.noviny.sk/slovensko/595390-v-pripade-porusenia-zakazu-dovoleniek-v-zahranici-hrozi-pokuta-tisic-eur-bratislavske-letisko-zatial-lety-nerusi
Nuž, milá pani dovolenkárka, aj my chceme žiť – a kvôli tým, ktorí tu nákazu navláčajú to nemôžeme. Nemôžem súcitiť so všetkými – a ja nechcem súcitiť s dovolenkármi. Aj my chceme žiť, chceme navštevovať svojich blízkych v DSS a susednom okrese. Chceme mať otvorené obchody. Lebo vy vyrazíte na dovolenku na pár dní – lenže nám tu takíto prichádzajúci zo zahraničia   zničili náš bežný každodenný život. 

 

Musíme žiť, musíme, musíme…

U vás, pani turistka Dagmar, a zrejme i u ďalších dovolenkárov to znamená, že vyrazíte na dovolenku, aj keby ľudia poumierali potom na nákazu sem dovlečenú vami z dovolenky.

U mňa to zasa znamená, že v právnom štáte musí Ústavný súd posúdiť objektívne – či sú obmedzenia viac neúnosnú a nadmieru zaťažujúce pre hŕku dovolenkárov s rizikom donesenia nákazy, alebo pre celý národ, so zvýšenými nákladmi na rúška a respirátory, zdravontými dopadmi, obťažujúcimi opatreniami a ohrozením života a zdravia. Zajtra k tomu urobím krok.

 

A hej, zomierajú ľudia, zomierajú aj zdravotníci. Nemocnice sú v zúfalom stave niektoré. Zdravotníci mnohí sú vyčerpaní a traumatizovaní. 

Posledné čo potrebujeme je to, aby niekto dovliekol zo zahraničia africkú mutáciu.

Vysvetlite prosím, sestričke Adriane z Piešťan a ďalším  v týchto časoch zahraničnodovolenkársky založeným zdravotníkom, ako pre vás i nás všetkých zvyšujú svojim konaním.

 

Takže zdravotníci, ak chcete kohokoľvek vyzývať ku zodpovednosti, začnite vo vlastných radoch. Čím skôr.

 

Elena

Aká je pravda 7. – Fiflena a mažoretka. . .

16.06.2021

Ach, veď nech sa fintia fifleny, keď ich to baví. A mažoretky nech poskakujú, keď chcú. Sme rôzni – líšime sa vzhľadom, postavením, majetkom, hodnotami, takže sú pre nás dôležité rôzne veci – hovorím zhovievavo. Neposudzujem ľudí podľa výzoru, postavenia, majetku – a nepúšťam do svojho života ľudí, ktorí podľa toho posudzujú. Niektorí [...]

Aká je pravda 6. – Ospravedlní sa rakúska veľvyslankyňa verejne?

13.06.2021

No, ako som povedala v minulom blogu – havrany potrebovali moju pozornosť. Lebo na správu o havranoch som natrafila. Ako tu 25.mája tento rok niekto z Rakúska nabehol cez hranice rovno na Chránené vtáčie územie u nás a strieľal do havranov. Informáciu o tom prípade priniesol časopis Poľovníctvo a rybárstvo 7.6. 2021, v článku v linku sa píše [...]

Aerian 6. – Čas búrok. . .

13.06.2021

Za oknom v šere rána ticho spievajú vtáci. Šedastomodrá obloha svitaním čoskoro zbledne, a potom sa náhle rozžiari slnkom. Možno, lebo pršalo väčšinu noci povedala som si – a veru vyšlo, jeho prvé lúče už zlátia krajinu. Bretku mi namiesto Havranej doliny Zámer sveta opakovane prisúval – nakoniec tam i čarokrásne modré vážky vytiahol – ale odolala [...]

Nina-Khrushcheva-1

Chruščovová: Kovbojský štýl na šéfa Kremľa neplatí

16.06.2021 23:56

„Keď máte Putina za stolom, tak je to vždy lepšie, než keď vás pri každom kroku omína - ako hnisajúci tŕň v päte,“ hovorí pre Pravdu na profesorka newyorskej univerzity New School Nina Chruščovová.

Liptovská Lúžna, medveď

Šelma muža asi nepočula. Medvede sa v okolí dediny premávajú bežne

16.06.2021 22:25

V malebnej obci Liptovská Lúžna natrafili na šelmu už mnohí, no až keď medveď zabil muža, prepadol ich skutočný strach.

Petržalka / Bytovka / Panelák / Hasiči / Požiar /

V bratislavskej Petržalke zomrelo po páde z 11. poschodia dieťa

16.06.2021 20:25

V tejto súvislosti začal vyšetrovateľ piateho bratislavského okresu trestné stíhanie pre prečin usmrtenia.

globsec korčok

Ministri zahraničných vecí V4 hovorili na Globsecu o pandémii a budúcnosti EÚ

16.06.2021 19:24

Ivan Korčok konštatoval, že jednotlivé členské krajiny neboli na koronakrízu pripravené.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,024
Celková čítanosť: 5083124x
Priemerná čítanosť článkov: 2511x

Kategórie