Založ si blog

Doba covidová 10. – Urobte si poriadok vo vlastných radoch, zdravotníci. . .

Čas ukáže pravdu o všetkom a každom z nás.

Na niektoré aspekty pravdy sa dnes pozrieme.

 

Lekári včera tlačovku vysielali naživo.

Ako inak – peniaze by pre všetkých zdravotníkov chceli, od prvého dňa PN sto percent platu. Viete, sú ľudia pracujúci v zdravotníctve, ktorým by som dala nie sto, ale stopäťdesiat percent v situácii choroby. Poznám zopár takých, obetavých a čestných, hlboko si ich vážim.

Nie všetci sú takí.

Nijako neodsudzujem ľudský strach niektorých z nich v situácii pandémie, rozumiem mu. Tragické prípady viacnásobného úmrtia v rodinách u nás pribúdajú

https://www1.pluska.sk/regiony/babka-mama-dcera-su-mrtve-desive-pozadie-rodinnej-tragedie

a je prirodzené mať strach. I zdravotníci sú ľudia, a môžu zomrieť či nakaziť svojich blízkych.

Niektorí unavení a krajne vyčerpaní, s tvárami otlačenými od nosenia respirátorov po celé hodiny. Zachraňujú životy, alebo sa o to aspoň snažia zo všetkých síl. K tým mám hlbokú úctu.

Ľudí prosia a burcujú k opatrnosti, dodržiavaniu opatrení, necestovaniu.

Ale urobte si poriadok vo vlastných radoch, zdravotníci. 

 

Skutočne som onemela pri prihlúplom výroku sestry z Piešťan,

ktorá sa v článku vyjadrila, že bez očkovania by nikam nešla – vracala sa minulý týždeň práve z Egypta

https://www.noviny.sk/slovensko/595390-v-pripade-porusenia-zakazu-dovoleniek-v-zahranici-hrozi-pokuta-tisic-eur-bratislavske-letisko-zatial-lety-nerusi

Veď po očkovaní ochoreli kopy ľudí, a navyše v zahraničí africká mutácia je otázne pokrytá týmto očkovaním. Je to nezodpovedné, od zdravotníčky dvojnásobne podľa mňa.

 

No tak to asi nie sú na tom tak zle nemocnice, keď sa zdravotníci prevláčajú po zahraničných dovolenkách.

Alebo je to len sakra zle zmanažované? Veď je núdzový stav – a vláda nás presviedča, že vraj preto, lebo zdravotníkov chce a potrebuje v nemocniciach. Niektoré nemocnice majú pomoc zahraničných zdravotníkov, vojakov a niektoré zúfalo vyzývajú sestričky, aby im prišli pomôcť z menej vyťažených nemocníc.

Pýta sa otvorene, zdravotníci – nehanbí sa tá sestra, keď jej kolegovia zúfalo volajú o pomoc? Však do nemocníc vám nemôže vyraziť na pomoc učiteľ, predavačka, smetiar, ani servírka či kaderníčka. Skutočne sa niektorí z vás teraz vyberú spokojne do rizikových krajín dovolenkovať a tvária sa, že je to samozrejmé a  etické???!!!!

 

Nech nám vláda povie pravdu, koľko dovolenkárov sa navláčilo zo zahraničia chorých

– a my sa im solidárne skladáme na liečbu, hoci si ju zavinili vlastnou hlúposťou a nezodpovednosťou. A ešte nás aj ohrozujú a spôsobujú nám mnoho problémov, obmedzení, smrť blízkych.

Všeobecná zdravotná poisťovňa mi odpovedala, že je im povinná hradiť tie liečby, lebo údajne nemôže skúmať kde boli poistenci predtým. Vážne? A keď človek spadne v horách či lieta na paraglajde, skúmajú či mal poistenie na tú udalosť. Jednoducho nás dovolenkári týmto spôsobom sproste využívajú – mali by si hradiť svoju liečbu v plnom rozsahu.
Nech poisťovne vyčíslia náklady, ktoré sme solidárne vyskladali na liečbu tých ľudí následne po ich dovolenkovaní. Lebo pár dní dozadu jeden zanzibarský dovolenkár zomrel v Poprade a zaznela vtedy informácia, že len v tomto jedinom okrese je chorých dovolenkárov niekoľko desiatok.

Uvedomujete si, ako nám títo „cestovatelia“ navyšujú riziko dovlečenia nákazy tou africkou mutáciou? Chce niekto z vás tráviť ďalší rok v respirátoroch s obmedzeným cestovaním do susedného okresu? Čo myslíte, ako inak sa predíde problému, ak nie tým, že budú dôsledne kontrolované hranice?!!!

 

„To je tak ťažko, nemôžeme súcitiť so všetkými. Musíme žiť ďalej, musíme, musíme,“ odkazuje turistka z Bratislavy Dagmar.

https://www.noviny.sk/slovensko/595390-v-pripade-porusenia-zakazu-dovoleniek-v-zahranici-hrozi-pokuta-tisic-eur-bratislavske-letisko-zatial-lety-nerusi
Nuž, milá pani dovolenkárka, aj my chceme žiť – a kvôli tým, ktorí tu nákazu navláčajú to nemôžeme. Nemôžem súcitiť so všetkými – a ja nechcem súcitiť s dovolenkármi. Aj my chceme žiť, chceme navštevovať svojich blízkych v DSS a susednom okrese. Chceme mať otvorené obchody. Lebo vy vyrazíte na dovolenku na pár dní – lenže nám tu takíto prichádzajúci zo zahraničia   zničili náš bežný každodenný život. 

 

Musíme žiť, musíme, musíme…

U vás, pani turistka Dagmar, a zrejme i u ďalších dovolenkárov to znamená, že vyrazíte na dovolenku, aj keby ľudia poumierali potom na nákazu sem dovlečenú vami z dovolenky.

U mňa to zasa znamená, že v právnom štáte musí Ústavný súd posúdiť objektívne – či sú obmedzenia viac neúnosnú a nadmieru zaťažujúce pre hŕku dovolenkárov s rizikom donesenia nákazy, alebo pre celý národ, so zvýšenými nákladmi na rúška a respirátory, zdravontými dopadmi, obťažujúcimi opatreniami a ohrozením života a zdravia. Zajtra k tomu urobím krok.

 

A hej, zomierajú ľudia, zomierajú aj zdravotníci. Nemocnice sú v zúfalom stave niektoré. Zdravotníci mnohí sú vyčerpaní a traumatizovaní. 

Posledné čo potrebujeme je to, aby niekto dovliekol zo zahraničia africkú mutáciu.

Vysvetlite prosím, sestričke Adriane z Piešťan a ďalším  v týchto časoch zahraničnodovolenkársky založeným zdravotníkom, ako pre vás i nás všetkých zvyšujú svojim konaním.

 

Takže zdravotníci, ak chcete kohokoľvek vyzývať ku zodpovednosti, začnite vo vlastných radoch. Čím skôr.

 

Elena

Iba 10. – Netvor z Lokce

07.07.2022

Brutálne ubité psíky, ktoré trpeli ešte kruto celé hodiny. Bez očí, s obrovskými ranami, žrali ich zaživa červy. Predstavujem vám netvora z Lokce, ktorý ich ubil. Má nejaký ksicht, a chodí po tomto svete, bohužiaľ. Nuž, Lokca je obec v okrese Námestovo na Orave. Iste by sa mohla presláviť niečím zmysluplnejším, ako je to, že tam žije nejaké zdegenerované indivíduum [...]

Zlatobyľ 9. – Stáročiami sa môžu niesť. . .

05.07.2022

Ach, kdeže sú tie dni, kedy našim územím blúdili Cyril a Metod a kadečo nám zvestovali. Dnešný deň ich pripomína len vzdialene, rovnako ako úporné horúčavy minulých dní. Je darom mať vieru i vzdelanie, nie každý však jeho cennosti rozumie. Pravá viera by nám mala dávať nádej i pokoru na našej životnej ceste, a pravé vzdelanie poznanie i životnú múdrosť, nie [...]

Iba 9. – Iba pravdu. . .

05.07.2022

Je načase otvorene hovoriť o situácii, do ktorej nás vohnala naša vláda súcitiaca viac s Ukrajincami, ako s vlastným obyvateľstvom. Ako píše článok v linku https://ereport.sk/hrozi-drsny-boj-medzi-europou-a-aziou-gazprom-si-nerezervoval-kapacitu-na-tranzit-plynu-do-europy/ Rusi si nerezervovali na ďalší rok tranzitnú kapacitu od októbra 2022 plynovodom Jamal-Európa, ani [...]

Robert Fico

Fico obviňuje Matoviča s Hegerom z organizovanej skupiny

07.07.2022 12:23

Bývalý trojnásobný premiér a šéf opozičnej strany Smer Robert Fico obviňuje súčasné vedenie štátu a polície z organizovanej skupiny.

Boris Johnson

Johnson vyviedol Britániu z EÚ, bol aj ministrom zahraničia a starostom Londýna

07.07.2022 11:50

Vizitka britského premiéra Borisa Johnsona (58), ktorý podľa britských médií oznámi rezignáciu.

Polícia / Pomáhať a chrániť / Policajné auto /

Ukrajinskému vodičovi v Bratislave namerala hliadka takmer tri promile alkoholu

07.07.2022 11:25

Vodičovi hrozí väzenie až na jeden rok.

Boris Johnson

BBC ohlásila Borexit: Boris Johnson ešte dnes rezignuje

07.07.2022 10:30

Britský premiér Boris Johnson podľa BBC neustál politický tlak a odstúpi.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,370
Celková čítanosť: 6636741x
Priemerná čítanosť článkov: 2800x

Kategórie