Založ si blog

Doba covidová 10. – Urobte si poriadok vo vlastných radoch, zdravotníci. . .

Čas ukáže pravdu o všetkom a každom z nás.

Na niektoré aspekty pravdy sa dnes pozrieme.

 

Lekári včera tlačovku vysielali naživo.

Ako inak – peniaze by pre všetkých zdravotníkov chceli, od prvého dňa PN sto percent platu. Viete, sú ľudia pracujúci v zdravotníctve, ktorým by som dala nie sto, ale stopäťdesiat percent v situácii choroby. Poznám zopár takých, obetavých a čestných, hlboko si ich vážim.

Nie všetci sú takí.

Nijako neodsudzujem ľudský strach niektorých z nich v situácii pandémie, rozumiem mu. Tragické prípady viacnásobného úmrtia v rodinách u nás pribúdajú

https://www1.pluska.sk/regiony/babka-mama-dcera-su-mrtve-desive-pozadie-rodinnej-tragedie

a je prirodzené mať strach. I zdravotníci sú ľudia, a môžu zomrieť či nakaziť svojich blízkych.

Niektorí unavení a krajne vyčerpaní, s tvárami otlačenými od nosenia respirátorov po celé hodiny. Zachraňujú životy, alebo sa o to aspoň snažia zo všetkých síl. K tým mám hlbokú úctu.

Ľudí prosia a burcujú k opatrnosti, dodržiavaniu opatrení, necestovaniu.

Ale urobte si poriadok vo vlastných radoch, zdravotníci. 

 

Skutočne som onemela pri prihlúplom výroku sestry z Piešťan,

ktorá sa v článku vyjadrila, že bez očkovania by nikam nešla – vracala sa minulý týždeň práve z Egypta

https://www.noviny.sk/slovensko/595390-v-pripade-porusenia-zakazu-dovoleniek-v-zahranici-hrozi-pokuta-tisic-eur-bratislavske-letisko-zatial-lety-nerusi

Veď po očkovaní ochoreli kopy ľudí, a navyše v zahraničí africká mutácia je otázne pokrytá týmto očkovaním. Je to nezodpovedné, od zdravotníčky dvojnásobne podľa mňa.

 

No tak to asi nie sú na tom tak zle nemocnice, keď sa zdravotníci prevláčajú po zahraničných dovolenkách.

Alebo je to len sakra zle zmanažované? Veď je núdzový stav – a vláda nás presviedča, že vraj preto, lebo zdravotníkov chce a potrebuje v nemocniciach. Niektoré nemocnice majú pomoc zahraničných zdravotníkov, vojakov a niektoré zúfalo vyzývajú sestričky, aby im prišli pomôcť z menej vyťažených nemocníc.

Pýta sa otvorene, zdravotníci – nehanbí sa tá sestra, keď jej kolegovia zúfalo volajú o pomoc? Však do nemocníc vám nemôže vyraziť na pomoc učiteľ, predavačka, smetiar, ani servírka či kaderníčka. Skutočne sa niektorí z vás teraz vyberú spokojne do rizikových krajín dovolenkovať a tvária sa, že je to samozrejmé a  etické???!!!!

 

Nech nám vláda povie pravdu, koľko dovolenkárov sa navláčilo zo zahraničia chorých

– a my sa im solidárne skladáme na liečbu, hoci si ju zavinili vlastnou hlúposťou a nezodpovednosťou. A ešte nás aj ohrozujú a spôsobujú nám mnoho problémov, obmedzení, smrť blízkych.

Všeobecná zdravotná poisťovňa mi odpovedala, že je im povinná hradiť tie liečby, lebo údajne nemôže skúmať kde boli poistenci predtým. Vážne? A keď človek spadne v horách či lieta na paraglajde, skúmajú či mal poistenie na tú udalosť. Jednoducho nás dovolenkári týmto spôsobom sproste využívajú – mali by si hradiť svoju liečbu v plnom rozsahu.
Nech poisťovne vyčíslia náklady, ktoré sme solidárne vyskladali na liečbu tých ľudí následne po ich dovolenkovaní. Lebo pár dní dozadu jeden zanzibarský dovolenkár zomrel v Poprade a zaznela vtedy informácia, že len v tomto jedinom okrese je chorých dovolenkárov niekoľko desiatok.

Uvedomujete si, ako nám títo „cestovatelia“ navyšujú riziko dovlečenia nákazy tou africkou mutáciou? Chce niekto z vás tráviť ďalší rok v respirátoroch s obmedzeným cestovaním do susedného okresu? Čo myslíte, ako inak sa predíde problému, ak nie tým, že budú dôsledne kontrolované hranice?!!!

 

„To je tak ťažko, nemôžeme súcitiť so všetkými. Musíme žiť ďalej, musíme, musíme,“ odkazuje turistka z Bratislavy Dagmar.

https://www.noviny.sk/slovensko/595390-v-pripade-porusenia-zakazu-dovoleniek-v-zahranici-hrozi-pokuta-tisic-eur-bratislavske-letisko-zatial-lety-nerusi
Nuž, milá pani dovolenkárka, aj my chceme žiť – a kvôli tým, ktorí tu nákazu navláčajú to nemôžeme. Nemôžem súcitiť so všetkými – a ja nechcem súcitiť s dovolenkármi. Aj my chceme žiť, chceme navštevovať svojich blízkych v DSS a susednom okrese. Chceme mať otvorené obchody. Lebo vy vyrazíte na dovolenku na pár dní – lenže nám tu takíto prichádzajúci zo zahraničia   zničili náš bežný každodenný život. 

 

Musíme žiť, musíme, musíme…

U vás, pani turistka Dagmar, a zrejme i u ďalších dovolenkárov to znamená, že vyrazíte na dovolenku, aj keby ľudia poumierali potom na nákazu sem dovlečenú vami z dovolenky.

U mňa to zasa znamená, že v právnom štáte musí Ústavný súd posúdiť objektívne – či sú obmedzenia viac neúnosnú a nadmieru zaťažujúce pre hŕku dovolenkárov s rizikom donesenia nákazy, alebo pre celý národ, so zvýšenými nákladmi na rúška a respirátory, zdravontými dopadmi, obťažujúcimi opatreniami a ohrozením života a zdravia. Zajtra k tomu urobím krok.

 

A hej, zomierajú ľudia, zomierajú aj zdravotníci. Nemocnice sú v zúfalom stave niektoré. Zdravotníci mnohí sú vyčerpaní a traumatizovaní. 

Posledné čo potrebujeme je to, aby niekto dovliekol zo zahraničia africkú mutáciu.

Vysvetlite prosím, sestričke Adriane z Piešťan a ďalším  v týchto časoch zahraničnodovolenkársky založeným zdravotníkom, ako pre vás i nás všetkých zvyšujú svojim konaním.

 

Takže zdravotníci, ak chcete kohokoľvek vyzývať ku zodpovednosti, začnite vo vlastných radoch. Čím skôr.

 

Elena

Antaon 9. – Zakaždým. . .

29.03.2023

Zakaždým zomieram, zakaždým zomrieť chcem znova a hoci plynie čas, zakaždým z rany krv prúdom vyteká nová, zakaždým temnie deň a slnko sa polnočným kabátom halí, zakaždým cítim to akí sme k osudu malí, zakaždým v rade dní kráčam a nerátam kroky, zakaždým plynú dni tak akoby plynuli roky, zakaždým závoj sĺz svet zastrie úplne celý, zakaždým vykročiť do [...]

Kvapky krvi 10. – Utýraný. . .

28.03.2023

Za poctivú prácu s poctivým platením poistných odvodov si môžeme zaistiť dôstojný život a dôstojnú starobu. Alebo nie, ak nám štát berie priveľa. Začnem dôchodkovým systémom, lebo chcem aby ste si uvedomili, že sa môžeme mať rôzne, a ako rôzne. Sú krajiny ako Chile či Čína, kde odchodový dôchodkový vek je o hodne nižší ako 60 rokov. Poučný je aj článok v [...]

Kvapky krvi 9. – Ako sa nám čoskoro životná úroveň prudko polepší. ..

28.03.2023

Teda nie že by nám bolo zle, kdeže. Žijeme si slobodne a v spoločenstve tých najlepších priateľov. Ale môže nám byť ešte o trochu lepšie, samozrejme. Až tak dobre, že nám zderegulujú ceny elektriny a plynu. A zrejme dosť skoro to budú chcieť spraviť, lebo článok v HN sa objavil [...]

turecko parlament

Turecký parlament schválil žiadosť Fínska o vstup do NATO

30.03.2023 23:27, aktualizované: 23:41

Fínsku zostávajú na oficiálny vstup do aliancie už len formálne kroky.

Putin

Putin podpísal dekrét o jarných odvodoch do armády. Nastúpiť má 147-tisíc Rusov

30.03.2023 22:45

Ruské úrady popierajú plány na novú mobilizáciu kvôli invázii na Ukrajine.

SR Trebišov Nový Majer elektrina voda odpojenie elektromer KEX

Ceny elektriny zrejme porastú aj napriek dohode s elektrárňami, tvrdí analytik

30.03.2023 21:30

Očakáva analytik Ján Pišta prudké zdražovanie ako vlani? A akú prognózu má pre podnikateľov a verejný sektor? Vypočujte si v podcaste denníka Pravda.

medzinárodný súdny dvor Kirill Gevorgian ICC

USA zmrazením iránskych aktív porušili dohodu, rozhodol Medzinárodný súdny dvor

30.03.2023 21:00

Spojené štáty preto musia zaplatiť Teheránu odškodné.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,545
Celková čítanosť: 7764809x
Priemerná čítanosť článkov: 3051x

Kategórie