Založ si blog

Bola raz pravda 1. – Ako nás chcú potichu okradnúť. . .

Okradnúť – a to tým najhorším spôsobom – nás chcú v tejto chvíli.

Prezident Slovenskej únie lekárov špecialistov na Slovensku MUDr. Janco o tom hovorí.

 

Doktor Janco varuje nás všetkých…

Už párkrát som v mojom blogu uviedla veci, ktoré šíri, lebo jeho slová sú múdre a sú snahou o pomoc nám, obyčajným občanom.

 

Bol to on, kto vyzval lekárov, aby sa vrátili v časoch covidu k pacientom, do ambulancií, písala som o tom v článku

https://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2020/04/23/a-ved-dobre-4-aby-ludia-zbytocne-neumierali/

Ako viete, Slovenská lekárska únia špecialistov, ktorej som prezidentom, bola a dodnes je jedinou organizáciou, ktorá odporučila svojim členom (nízkokapitálovým špecializovaným ambulanciám), aby za prísnych protiepidemických opatrení pokračovali vo svojej práci. Prečo som sa rozhodol takto postupovať?
– Lebo vypuknutie pandémie COVID-19 neznamená, že všetky ostatné choroby zmizli. Pacienti s vysokým tlakom, srdcovými chorobami, cukrovkou, a desiatkami iných chorôb naďalej trpia na svoje choroby a ich komplikácie, ktoré treba riešiť denne a často aj neodkladne, najmä u pacientov s viacerými vážnymi chorobami, ktoré sa pravideľne zhoršujú vo veľmi krátkej dobe a bez adekvátneho, odborného zásahu špecialistu môžu spôsobiť nenapraviteľné škody na zdraví, ale aj ohroziť život pacienta.
– Je preto nepredstaviteľné, aby špecialista, ktorý si je vedomý svojej zodpovednosti, ostal doma a snažil sa “manažovať” pacienta telefónom.

 

Bol to on, kto poukázal na kšefty s MR a CT vyšetreniami. Písala som o tom v článku

https://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2015/05/06/dnes-60-slus-a-mlcanie-jahniat-alias-kam-miznu-peniaze-v-slovenskom-zdravotnictve/

Slovenská lekárska únia špecialistov Slovenska sa snaží poukázať na pochybnosť zámeru Všeobecnej zdravotnej poisťovne navýšiť objem financií na úhradu CT a MR vyšetrenia. Pritom ako uvádza prezident spomenutej únie Andrej Janco už v súčasnosti sú na Slovensku tieto vyšetrenia preplácané 2 až 4 krát vyššou sumou, ako napríklad v Nemecku.

Podľa Janca ide zo strany riaditeľa VšZP Foraia o vychádzanie v ústrety výlučnému „strategickému partnerovi“ pre vyjednávanie cien práce ambulantného sektora, prezidentovi ASL a Zdravity, MUDr. Pásztorovi, ktorý je podľa mediálnych informácií aj 10%-ným podieľnikom cyperskej firmy, vlastniacej najvyšší počet MR prístrojov na Slovensku.

SLÚŠ navrhuje cenu platieb za vyšetrenia CT a MR na Slovensku znížiť na úroveň cien v Nemecku.

 

Bol to on, kto vystríhal ľudí pred rizikami, spojenými s odberom orgánov a čohokoľvek z tela.

Písala som o tom  v článku DNES 104. Nemocniční vykosťovači „mŕtvol“ alias Naši drahí občania

http://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2015/10/18/dnes-104-nemocnicni-vykostovaci-mrtvol-alias-nasi-drahi-obcania

alebo i v článku DNES 60. SLÚŠ a mlčanie jahniat alias Kam miznú peniaze v slovenskom zdravotníctve

www.elenaistvanova.blog.pravda.sk/2015/05/06/dnes-60-slus-a-mlcanie-jahniat-alias-kam-miznu-peniaze-v-slovenskom-zdravotnictve

Vedeli ste, ľudia, že v každej nemocnici je tzv. „transplantačný koordinátor“ – lekár, ktorý vyhľadáva medzi pacientmi nemocnice „vhodných potenciálnych darcov orgánov“ pre transplantačné centrá???!!

 

A teraz zasa zaznel jeho hlas. Veľmi varovné sú veci, ktoré hovorí o novom vedení VšZP. Nuž, dosadil ich minister Krajčí – a Boh by ho za to mal potrestať – lebo je to zrejme banda a špinavosť na pohľadanie, ako vyplýva zo slov doktora Janca

https://www.youtube.com/watch?v=UQeDiOQ6RUM

Je hrozné, čo navrhujú. Sprosté a bezohľadné obkrádanie občanov.

 

A ja si kladiem otázku, dokedy kadejakým lumpom dovolíme, aby nás okrádali čoraz viac…

 

Elena

Cesta duše 7. – Život je. . .

04.03.2024

Medzinárodný deň divokej prírody bol včera. Šaman Ivo Musil o tom píše nádherne na svojej stránke šamani.cz. Aj tento obrázok tam má, ako zdroj uvádza Zdroj: Native American Culture Regions https://www.facebook.com/groups/nativecutlure/ Mám aj ja v srdci jej nespútanú podobu [...]

Pravdu na stôl 1. – Buď spravodlivosť nastolí štát, alebo ju vezmú do rúk ľudia. . .

02.03.2024

Pravdu nezastavíte. Je to priveľká špinavosť – tá hra na kovidpandémiu. Je to zločin proti ľudskosti. Som si istá, že v tomto štáte nie je ozajstný záujem pravdivo vyšetriť kovidšpinavosti – NCZI mi odmietlo poskytnúť štatistiku o tom, v ktorej nemocnici ľudia zomierali na UPV najviac. A pýtam sa verejne, prečo by mala byť táto informácia dôverná, prečo [...]

Ale nooo 11. – Ako som analyzovala analýzu analytikov. . .

29.02.2024

Analytici sa pustili do bývalej vlády za dôchodky, ako píše článok v linku https://www.topky.sk/cl/10/2698371/Analytici-nalozili-byvalej-vlade–Kde-ma-teraz-na-toto-stat-brat-peniaze–Cierne-scenare-a-zle-spravy-pre-dochodcov vraj budú musieť žiť s minimálnou valorizáciou – symbolickou, terajšie dôchodky budú zmrazené. Mám už dosť toho, ako tu ktosi klame a [...]

Allen Weisselberg

Bývalý finančný riaditeľ Trump Organization sa priznal ku krivej výpovedi. Dostal päť mesiacov väzenia

04.03.2024 22:47

Allen Weisselberg sa priznal ku krivej výpovedi v občianskoprávnom procese, v ktorom je za podvod obžalovaný exprezident Donald Trump.

Izrael / Tunel / Hamas /

Hamas nevie, koľko rukojemníkov v Gaze je ešte nažive

04.03.2024 22:35

Otázka rukojemníkov je stredobodom rokovaní o prímerí v Pásme Gazy, ktoré prebiehajú v Káhire.

Vladimir Putin

Únik nahrávky z Nemecka je podľa Bieleho domu pokus Ruska rozdeliť západných spojencov Kyjeva

04.03.2024 22:07

Prokremeľská RT zverejnila nahrávku, o ktorej tvrdí, že na nej predstavitelia nemeckej armády diskutujú o vojenských úderoch na Moskvou anektovaný ukrajinský Krym.

Télam

Argentínsky prezident Milei nechal zavrieť štátnu tlačovú agentúru Télam. Tvrdí, že je "hlasnou trúbou perónizmu"

04.03.2024 21:15

Podľa zamestnancov je uzavretie agentúry jedným z najhorších útokov na slobodu slova za posledných 40 rokov, teda od pádu vojenskej junty.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,830
Celková čítanosť: 8872566x
Priemerná čítanosť článkov: 3135x

Kategórie