Založ si blog

Bola raz pravda 4. – Ak neovládate zákony, konajte v medziach zákona. . .

Konať v medziach zákona by ste mali, pravdaže, aj v situácii, ak legislatívu ovládate.

Nikoho týmto nenavádzam na trestnú činnosť. Presne naopak – varovne a verejne v tejto chvíli niektorých poučujem, že ich laická predstava o beztrestnosti ich konania vonkoncom neznamená beztrestnosť ich konania.

 

Týmto mám na mysli všetkých testujúcich – akákoľvek škoda na zdraví spôsobená pri testovaní v konečnom dôsledku v prípade súdneho konania môže byť zidentifikovaná s konkrétnym zdravotníckym pracovníkom, ktorý výkon realizoval. Výhovorka, že to Matovič chcel testovanie, mu v tom veru nepomôže.

Rovnako sa problém osobnej zodpovednosti týka očkovateľov. Ak by sa niekto rozhodol po závažných nežiaducich účinkoch pre súdny spor, budete to vy osobne – priamo očkujúci, kto bude preukazovať, že ste ho náležite informovali o všetkom, čo vyžaduje Norimberský kódex v prepojení na tento rozsiahly očkovací experiment.

Ja osobne si myslím, že sa rozbehnú súdne procesy vo svete, ten Izrael s medzinárodným súdom, čo som spomenula v minulom blogu, je len prvou lastovičkou. A tak malá nevyžiadaná rada – študujte, drahí spoluobčania. Radšej ale nie facebookové rady, za ktorých poskytnutie vám nikto nenesie právnu zodpovednosť a zlé výsledky ktorých v podobe ťažkostí s orgánmi činnými v trestnom konaní môžete reklamovať akurát tak na lampárni. Preštudujte si také dokumenty, ako je Ústava SR, Medzinárodná listina ľudských práv, Norimberský kódex, či s minulom blogu spomenutá Rezolúcia EK č. 2361 z 27. januára 2021. Preštudujte si to všetko pre istotu ešte skôr, než sa pohrniete kohokoľvek antigénovo testovať či vakcinovať. Lebo priamu zodpovednosť za zdravotnícky výkon má zdravotnícky pracovník, ktorý ho realizoval

A prezradím vám k tomu ešte jednu vec – je to také zimbardovské – celá tá testovacia a očkovacia situácia u nás. Lebo zdravotníci si uvedomujú, čo by mali robiť, ako by mali informovať ľudí pred očkovaním a aké údaje by mali zisťovať v záujme ich bezpečnosti. Robia to? Ach, hej Zimbardo robil – jeho účastníkmi bolo 24 študentov bez známok osobnostnej psychopatológie – niektorí sa stali dozorcami a iní väzňami. Rozbehol sa experiment, naberajúci na krutosti. Ukázal, že i ľudia bez zjavnej patológie konajú v niektorých situáciách patologicky.

Pozrieť detaily pokusu si môžete tu  https://www.psycholog-ke.sk/–13-85-zname-experimenty-v-psychologii–zimbardo-a-standfordsky-vazensky-experiment

 

A do tretice – facebookoví laickí právnici, ktorí sa oháňajú svojimi právami a právami  a ich deti majú právo chodiť do školy bez rúšok a testovania ich rodín – práva majú aj učitelia a ostatní zamestnanci školstva, aj ďalšie profesie vystavené riziku ľudí neochotných preukázať svoju nerizikovosť.

Veru, podľa platnej legislatívy nikto vám nemusí ani prvú pomoc poskytnúť, ak by to ohrozilo jeho zdravie a život.

 

Elena

 

K diskusii:  David C. plne súhlasím s tým čo hovoríš. Niet bezpečných testov – každého pri návrate je nutné dať do štátnej karantény. Bez výnimky.

Cesta duše 5. – Sú dni . . .

24.02.2024

Poviem ti príbeh, zašepkala som včera. Iba mne? Dnes? A veď hej, prikývla som. Prší a prší dneškom. Ja si s dažďom rozumiem, no teraz tu mám príbeh plný slnka. O dva dni skôr vznikol, pravdaže. Slnko dopadalo na vzdialené kopce. Tenké zlaté lúče objímali vrcholce stromov a pozlátili zdychavské lazy a svahy nad nimi. [...]

Ale nooo 8. – Navrhujem SND nové umelecké dielo. . .

22.02.2024

Musíme sa kultúrniť nediskriminačne, povedala som si zamyslene, keď som čítala pohoršené reakcie k novému umeleckému dielu SND o Ježišovi https://christianitas.sk/skandal-okolo-blasfemickej-hry-jezis-z-montrealu-sa-stupnuje/?fbclid=IwAR38R953h9_sBRFnP-vmFnl6TjCwp87Htb9oBcEz00nQQK3bmAe_5ntNtq0 Že vraj nový filozofický pohľad to je, tvrdí SND. No veď dobre – nevidela [...]

Ale nooo 7. – Medzinárodný deň obetí zločinu. . .

22.02.2024

Výročie vraždy novinára Kuciaka a jeho snúbenice sme si opäť pripomenuli, ako ukazuje link https://tvnoviny.sk/domace/clanok/881717-objednavatel-stale-nepyka-zhrnutie-toho-co-sa-udialo-za-sest-rokov-od-vrazdy-jana-kuciaka?utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR0JfPkePBeV-BQRu_HC5ySS5uj2vD71uTHiV6AJwjwdSM9D0DFBJRNPcUA#Echobox=1708534015 Čas plynie, a ja akosi nie som [...]

Róbert Fico úrad vlády SR

Fico: Pokiaľ budem predsedom vlády, budem vždy vetovať vstup Ukrajiny do NATO

24.02.2024 12:45

Predseda vlády je stále na sto percent presvedčený, že konflikt na Ukrajine nemá vojenské riešenie.

Zuzana Čaputová, oznámenie, kandidatúra, prezidentské voľby

Čaputová: Naším bezpečnostným záujmom je mať suseda, u ktorého vládne mier a prosperuje

24.02.2024 12:32

Vojenská agresia na Ukrajine má na svedomí tisícky ľudských životov a škôd, ktorých následky bude cítiť niekoľko ďalších generácií.

paríž

Desiatky nahnevaných francúzskych farmárov predčasne vtrhli na poľnohospodársky veľtrh v Paríži

24.02.2024 12:00

Len chvíľu potom prišiel prezident Emmanuel Macron.

Dmitrij Medvedev

Medvedev: Moskva sa bude usilovať pomstiť sa za sankcie Západu

24.02.2024 11:41

Rusov vyzval, aby v oblasti hospodárstva vytvárali pre Západ ťažkosti a podnecovali verejnú nespokojnosť s politickými opatreniami.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,824
Celková čítanosť: 8850530x
Priemerná čítanosť článkov: 3134x

Kategórie