Založ si blog

Keď pravda mlčí 7. – Debil z Topoľčianok. . .

Topoľčianky, Topoľčianky, známymi osobnosťami sa mohli presláviť – a budú známi akurát tým, že sa medzi nimi potĺka nejaký debil.

Dnes je svetový deň hlasu, vedeli ste? Iste by som vám radšej napísala o hlase niečo zaujímavé. Hlas je vzácna vec – dokáže nemlčať v tej pravej chvíli. Dokáže pomenovať dôležité veci. Vie povedať správne slová. Vie spievať, ach, áno, naozaj spievať. Ako sa to líši od rámusu hudbu, v ktorom sem–tam rozoznáte nejaké slová

 

Nuž ale keď som sa večer dostala k tomuto príspevku,… robím výkop za mačičku, ktorá sa nedokázala brániť.

Žiaľ, máme medzi sebou takých, čo radšej nikdy nemali mať deti. Budem tvrdá – niektorých rodičov by mali trestne stíhať za to, čo vychovali. Síce – ťažko zrejme hovoriť o výchove – tak za to, čo priviedli na svet a nechali vyrastať bez primeranej výchovy.

A naozaj by ma zaujímalo, či niekto v tej dedine Topoľčianky má toľko odvahy a charakteru, aby vinníka nahlásil polícii. 

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=4035336149863711&id=100001620979050

Keď sa pozriete na tú brokmi dostrieľanú mačičku a uvedomíte koľko si vytrpela, tak porozumiete môjmu hnevu.

 

Skutočne by som rada stretla tých rodičov, čo vychovali takúto zrúdu a povedala im, čo si o nich a ich nepodarenom potomkovi myslím.  je jedno, koľko má to indivíduum rokov.

Ach, Topoľčianky – taká pekná obec to mohla byť. Ale keď sa tam potĺka také indivíduum čo dostrieľa bezbrannú mačku brokmi, šli by ste sa tam rekreovať? Fujtajbl.

Čudujem sa slušným ľuďom, čo tam žijú, že čušia. Lebo niekto tam musí vedieť, čo za debila tam strieľa zo vzduchovky.

Podľa stránky obce tam žije 2638 ľudí.

Ha – opravte si štatistiku, Topoľčianci, žije u vás 2637 ľudí a jeden debil.

 

 

Elena

 

Ach, čoskoro pochopí, aké je to zostať sám s následkami svojich činov. Už dávno som to pre nikoho neurobila, ale táto utýraná mačička si zaslúži spravodlivosť.

.

 

K diskusii: jaro pnb s tými deťmi tiež hlboko súcitím, a predstav si – pol dňa z každého odpracovaného dňa odovzdávam svoj príjem na solidárny systém, t. j. pre ľudí, ktorí nepracujú. Takže skutočne neviem, aké očakávania by si mal – aby som tie deti zašla umyť a nakŕmiť ja osobne?  Efektívna pomoc pre ne z môjho pohľadu znamená požadovať od ich rodičov dôsledné plnenie rodičovských povinností. Na kontrolu nie je určená televízia, ale sociálka. Takže ak Ti ich osud tak leží na srdci  – nahlás sociálke.

Aká je pravda 7. – Fiflena a mažoretka. . .

16.06.2021

Ach, veď nech sa fintia fifleny, keď ich to baví. A mažoretky nech poskakujú, keď chcú. Sme rôzni – líšime sa vzhľadom, postavením, majetkom, hodnotami, takže sú pre nás dôležité rôzne veci – hovorím zhovievavo. Neposudzujem ľudí podľa výzoru, postavenia, majetku – a nepúšťam do svojho života ľudí, ktorí podľa toho posudzujú. Niektorí [...]

Aká je pravda 6. – Ospravedlní sa rakúska veľvyslankyňa verejne?

13.06.2021

No, ako som povedala v minulom blogu – havrany potrebovali moju pozornosť. Lebo na správu o havranoch som natrafila. Ako tu 25.mája tento rok niekto z Rakúska nabehol cez hranice rovno na Chránené vtáčie územie u nás a strieľal do havranov. Informáciu o tom prípade priniesol časopis Poľovníctvo a rybárstvo 7.6. 2021, v článku v linku sa píše [...]

Aerian 6. – Čas búrok. . .

13.06.2021

Za oknom v šere rána ticho spievajú vtáci. Šedastomodrá obloha svitaním čoskoro zbledne, a potom sa náhle rozžiari slnkom. Možno, lebo pršalo väčšinu noci povedala som si – a veru vyšlo, jeho prvé lúče už zlátia krajinu. Bretku mi namiesto Havranej doliny Zámer sveta opakovane prisúval – nakoniec tam i čarokrásne modré vážky vytiahol – ale odolala [...]

Nina-Khrushcheva-1

Chruščovová: Kovbojský štýl na šéfa Kremľa neplatí

16.06.2021 23:56

„Keď máte Putina za stolom, tak je to vždy lepšie, než keď vás pri každom kroku omína - ako hnisajúci tŕň v päte,“ hovorí pre Pravdu na profesorka newyorskej univerzity New School Nina Chruščovová.

Liptovská Lúžna, medveď

Šelma muža asi nepočula. Medvede sa v okolí dediny premávajú bežne

16.06.2021 22:25

V malebnej obci Liptovská Lúžna natrafili na šelmu už mnohí, no až keď medveď zabil muža, prepadol ich skutočný strach.

Petržalka / Bytovka / Panelák / Hasiči / Požiar /

V bratislavskej Petržalke zomrelo po páde z 11. poschodia dieťa

16.06.2021 20:25

V tejto súvislosti začal vyšetrovateľ piateho bratislavského okresu trestné stíhanie pre prečin usmrtenia.

globsec korčok

Ministri zahraničných vecí V4 hovorili na Globsecu o pandémii a budúcnosti EÚ

16.06.2021 19:24

Ivan Korčok konštatoval, že jednotlivé členské krajiny neboli na koronakrízu pripravené.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,024
Celková čítanosť: 5082907x
Priemerná čítanosť článkov: 2511x

Kategórie