Založ si blog

A ideme 1. – Exemplárny prípad. . .

Exemplárny prípad pre poučenie…

Do radov polície, vyšetrovateľov, väzenskej stráže a podobných profesií by sme mali vyberať ľudí maximálne opatrne.

Lebo potom to končí takto, ako vo včera medializovanom videu zo Starej Turej. Článok v linku ukazuje ako policajt dokopal muža ležiaceho na zemi, ktorý nijako neútočil a ani ho neohrozoval

https://www.aktuality.sk/clanok/883695/video-zachytilo-ako-policajt-dokopal-muza-inspekcia-uz-riesi-primeranost-zakroku/

Tým exemplárnom prípadom nemám na mysli toho policajta, ten je ujetý evidentne – takto sa správať voči jeho neohrozujúcemu a dokonca ležiacemu človeku rozhodne nie je v poriadku – to vidí každý súdny človek.

 

Ale článok prináša aj vyjadrenie policajného prezidenta Kovaříka

(áno, áno, to je presne ten pán, o ktorom som v čase jeho zvolenia písala v blogu – že údajne v časoch riešenia prípadu s mafiánmi ešte za Lučanského  jeho kolegovia museli dvere zamknúť údajne, aby hrdinsky neušiel).

No tak on sa v článku v linku vyjadril, že tú situáciu nemožno vidieť čiernobielo. Ide predsa o nejakého bezdomovca – a ľudia z Tesca sa predtým na bezdomovcov sťažovali. A čo, to je dôvod sa správať voči nemu agresívne?

Ja si na rozdiel od pána Kovaříka myslím, že situáciu musíme vidieť čiernobielo. Buď je zásah adekvátny, alebo nie je – a to bez ohľadu na vek pohlavie, náboženstvo, farbu pleti, či akékoľvek iné okolnosti – mimo toho, že policajt je osobou voči ktorej robí zásah, nejako ohrozovaný fyzicky. V tomto prípade nijako policajt ohrozovaný nebol, práve naopak, agresívne zasahoval voči človeku na zemi ležiacemu. Ach, to bol hrdinský zásah, hotový Van Damme, či  Jackie Chan.

Verbálne nadávky musí strpieť, a byť schopný na ne reagovať pokojne, nedať sa vyprovokovať.

Bezdomovec vraj údajne vykladal, že zabije policajtovu rodinu. Zjavne mal vypité. Pánovi policajnému prezidentovi nedošlo, že možno ten bezdomovec nie je ani psychicky zdravý – a to už by len bola medializácia Slovenska ako slovenský policajt dokopal duševne chorého človeka???!!

 

Potrebujete ešte väčšiu vizitku nekompetentnosti toho pána?

 

Elena

 

P.S.: David C. Niekde tí ľudia žiť musia –  asi by sme mali uvažovať i nad tým, či je v poriadku, ak nám ľudia žijú v priekopách, spia vo výklenkoch obchodov či teplovodných kanáloch.

A na druhej strane, čo by mali robiť ľudia, ktorí majú neprispôsobivých susedov – tých budú tiež chodiť policajti kopať? Pán Dobrovodský je žiarivým príkladom, čo všetko musel strpieť od neprispôsobivých susedov.

Ejha 2. – Elena, Elena, zasa závidíš prezidentke. ..

14.05.2021

Predstavte si, že zasa raz sa dnes naplno prejavila moja závisť voči prezidentke – skonštatovali by podaktorí. Lebo komentár som napísala ku facebookovému príspevku, ktorý zobrazoval prezidentku, ako ju fotili na Hrade. Aj keď mne to nepripadalo ako závisť – iba ako moja obyčajná ľudská zvedavosť… Veď posúďte… Mala tam stylistov a maskérov a [...]

Ejha 1. – 333 strieborných. . .

14.05.2021

Zvolebnieva sa zjavne – a tak si voličov treba kupovať. Ako inak nazvať 333 eur rozdávaných podaktorým rodinám touto vládou? Sulík to má v tej situácii zvlášť ťažké musím objektívne priznať, aj keď ho nemám rada – lebo aspoň jeho volila zrejme trochu iná partia ako tí, ktorým teraz rozdávajú. A jeho vtedajší voliči s touto skupinou [...]

A ideme 11. – Čo vám Sulík nepovedal. . .

13.05.2021

Pravda je ošemetná vec. Lebo po nej mnohí túžime – a potom nás desí. Lebo zrazu sa nám ukazuje podstata javov a ich dopadov na náš svet. A tak pravda posvieti na slovo voli-či – a uvažujeme, kto ich z nás spravil, či nebodaj nie my sami A tak pravda posvieti i na slovo p-rezidentka – a my môžeme uvažovať… Pravda pomáha vidieť, to že bolí znamená [...]

Tikrít, masový hrob

Na pozemku bývalého policajta našli desať zakopaných mŕtvol

15.05.2021 13:00, aktualizované: 13:11

51-ročného muža zo Salvádora vyšetrujú pre podozrenie zo sexuálnych trestných činov a celkovo z 13 vrážd.

gaza útok izrael palestína nálet výbuch

Palestínski militanti pokračujú v raketových útokoch, Izrael v útokoch na Gazu

15.05.2021 10:22

V pásme Gazy bolo od pondelka zabitých 136 Palestínčanov. V Izraeli si raketová paľba doteraz vyžiadala osem obetí.

očkovanie Krompachy

Z vyše 6700 PCR testov bolo 258 pozitívnych. Počet hospitalizovaných naďalej klesá

15.05.2021 10:09, aktualizované: 10:30

Počet obetí v dôsledku koronavírusu sa zvýšil o 35. Pribudlo 18 386 zaočkovaných osôb.

Congress Divided Republicans

Trumpovo dievča sa derie na politický vrchol

15.05.2021 09:58

Kongresmanka Elise Stefaniková sa definitívne stala politickou hviezdou. Včera ju republikáni zvolili za šéfku straníckej konferencie v Snemovni reprezentantov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,989
Celková čítanosť: 4947872x
Priemerná čítanosť článkov: 2488x

Kategórie