Založ si blog

A ideme 2. – Kolúzna väzba na večné časy a nikdy inak. . .

Spravodlivosť na slovenský spôsob.

Samovražda Lučanského, pokus o samovraždu Jankovskej, smrť advokáta Krivočenka pre neposkytnutie potrebnej zdravotnej starostlivosti. pri ochorení na covid.

Kde je naše dno?

 

Je mi jedno, koľko komisií vyšetrovacích tu bude pobiehať  – i tak si myslím, že nám tu ktosi zabil dvoch legalizantov – Lučanského a Bohma. Lebo spôsobov ako niekoho zabiť je veľa. Legalizanti sú ľudia, ktorí pracujú na hrane – a nemôžu byť labilní. Hrajú vabank, niekedy musia i prekročiť zákon, v záujme vyššieho dobra, aby zastavili väčšie zlo. Vezmú úplatok, aby boli dôveryhodní lotri z nich, musia byť v hre – a niektorí dávajú z tých peňazí ďalej, na charitu rôzneho druhu. Prečo sa o tom nehovorí nahlas? Namiesto toho sa ktosi snaží naivnej verejnosti podsúvať informácie o braní úplatkov Lučanským – bez ozrejmenia súvislostí, že pracoval ako legalizant.

Dvaja naši legalizanti v takom krátkom čase zasamovraždení – ach, až sa človeku žiada opýtať, koľkých sme ich mali dokopy. Ktosi tých dvoch postavil proti sebe a dohnal k tomu istému kroku. Legalizanti sa nesamovraždia ako na bežiacom páse – pri dvoch za sebou tej náhode neverím.

Vedeli chlapci zjavne veľa…

A mali smolu, že bojovali za spravodlivosť akurát na Slovensku, lebo u nás ju meriame veľmi čudným metrom.

 

Česi priniesli o kolúznej väzbe zaujímavú štatistiku  a porovnanie so slovenskou úpravou – jednoznačne vyznieva v náš neprospech.

Panebože, čo sme to za zrúdy, položila som si otázku po prečítaní toho celého.

Lebo nie som natoľko naivná, aby som si myslela, že v celách končia tí najväčší špinavci a zločinci – a vy zrejme tiež nie ste takí naivní, aby ste si to mysleli. Tým nejdem bagatelizovať trestnú činnosť – ale podmienky kolúznej väzby u nás sú skutočne patologické. Namiesto ich riadnej úpravy na zbezpečnenie sa tvárime, že je to všetko v poriadku.

No nie je.

 

Kolíková síce hovorí, že niečo zmeníme – bolo by načase, Madam Spravodlivosť – však už nás kritizuje aj Európsky výbor na zabránenie mučeniu či neľudskému zaobchádzaniu či trestaniu.

Zasa raz sa Slovensko zviditeľnilo.

Nie ste mnohí v obraze – tak si vysvetlime, že iné krajiny majú kolúznu väzbu časovo ohraničenú, najčastejšie ide o trojmesačnú lehotu.

A k tomu do kolúznej väzby dávajú nepomerne menej ľudí ako my. Aby ste mali jasno – u nás v kolúznej väzbe je 1542 ľudí. V Česku 5. 

Túto zaujímavú informáciu priniesli https://www.investigace.cz/nesnesitelna-vecnost-slovenske-koluzni-vazby/

Nechcem byť cynická, ale napadlo mi, či tam strkajú u nás všetkých väzňov, okrem ľudí zo SZP, pravdaže – lebo tých ľudské práva treba chrániť.

Alebo žeby sme mali tak nepomerne veľa ťažkých zločincov oproti Česku?

Alebo máme takých výnimočných kriminalistov, že kým Čechom lotri unikajú, u nás v kolúznej väzbe sedia?

Je to o patológii, o zneužívaní moci.

A je to hodne varovný signál o tejto spoločnosti.

 

Elena

 

P.S.: Čo dodať ku slovenskej nekonečnej kolúznej väzbe? Aby si v nej posedeli tí, ktorí ju v tejto podobe schválili. A hodne dlho, neobmedzene.

Ejha 2. – Elena, Elena, zasa závidíš prezidentke. ..

14.05.2021

Predstavte si, že zasa raz sa dnes naplno prejavila moja závisť voči prezidentke – skonštatovali by podaktorí. Lebo komentár som napísala ku facebookovému príspevku, ktorý zobrazoval prezidentku, ako ju fotili na Hrade. Aj keď mne to nepripadalo ako závisť – iba ako moja obyčajná ľudská zvedavosť… Veď posúďte… Mala tam stylistov a maskérov a [...]

Ejha 1. – 333 strieborných. . .

14.05.2021

Zvolebnieva sa zjavne – a tak si voličov treba kupovať. Ako inak nazvať 333 eur rozdávaných podaktorým rodinám touto vládou? Sulík to má v tej situácii zvlášť ťažké musím objektívne priznať, aj keď ho nemám rada – lebo aspoň jeho volila zrejme trochu iná partia ako tí, ktorým teraz rozdávajú. A jeho vtedajší voliči s touto skupinou [...]

A ideme 11. – Čo vám Sulík nepovedal. . .

13.05.2021

Pravda je ošemetná vec. Lebo po nej mnohí túžime – a potom nás desí. Lebo zrazu sa nám ukazuje podstata javov a ich dopadov na náš svet. A tak pravda posvieti na slovo voli-či – a uvažujeme, kto ich z nás spravil, či nebodaj nie my sami A tak pravda posvieti i na slovo p-rezidentka – a my môžeme uvažovať… Pravda pomáha vidieť, to že bolí znamená [...]

gaza útok izrael palestína nálet výbuch

Palestínski militanti pokračujú v raketových útokoch, Izrael v útokoch na Gazu

15.05.2021 10:22

V pásme Gazy bolo od pondelka zabitých 136 Palestínčanov. V Izraeli si raketová paľba doteraz vyžiadala osem obetí.

očkovanie Krompachy

Z vyše 6700 PCR testov bolo 258 pozitívnych. Počet hospitalizovaných naďalej klesá

15.05.2021 10:09, aktualizované: 10:30

Počet obetí v dôsledku koronavírusu sa zvýšil o 35. Pribudlo 18 386 zaočkovaných osôb.

Congress Divided Republicans

Trumpovo dievča sa derie na politický vrchol

15.05.2021 09:58

Kongresmanka Elise Stefaniková sa definitívne stala politickou hviezdou. Včera ju republikáni zvolili za šéfku straníckej konferencie v Snemovni reprezentantov.

volby

V tridsiatich obciach si dnes volia starostu či poslancov

15.05.2021 09:46

Doplňujúce voľby do orgánov samosprávy obcí sprevádzajú protiepidemické opatrenia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,989
Celková čítanosť: 4947747x
Priemerná čítanosť článkov: 2488x

Kategórie