Založ si blog

A ideme 2. – Kolúzna väzba na večné časy a nikdy inak. . .

Spravodlivosť na slovenský spôsob.

Samovražda Lučanského, pokus o samovraždu Jankovskej, smrť advokáta Krivočenka pre neposkytnutie potrebnej zdravotnej starostlivosti. pri ochorení na covid.

Kde je naše dno?

 

Je mi jedno, koľko komisií vyšetrovacích tu bude pobiehať  – i tak si myslím, že nám tu ktosi zabil dvoch legalizantov – Lučanského a Bohma. Lebo spôsobov ako niekoho zabiť je veľa. Legalizanti sú ľudia, ktorí pracujú na hrane – a nemôžu byť labilní. Hrajú vabank, niekedy musia i prekročiť zákon, v záujme vyššieho dobra, aby zastavili väčšie zlo. Vezmú úplatok, aby boli dôveryhodní lotri z nich, musia byť v hre – a niektorí dávajú z tých peňazí ďalej, na charitu rôzneho druhu. Prečo sa o tom nehovorí nahlas? Namiesto toho sa ktosi snaží naivnej verejnosti podsúvať informácie o braní úplatkov Lučanským – bez ozrejmenia súvislostí, že pracoval ako legalizant.

Dvaja naši legalizanti v takom krátkom čase zasamovraždení – ach, až sa človeku žiada opýtať, koľkých sme ich mali dokopy. Ktosi tých dvoch postavil proti sebe a dohnal k tomu istému kroku. Legalizanti sa nesamovraždia ako na bežiacom páse – pri dvoch za sebou tej náhode neverím.

Vedeli chlapci zjavne veľa…

A mali smolu, že bojovali za spravodlivosť akurát na Slovensku, lebo u nás ju meriame veľmi čudným metrom.

 

Česi priniesli o kolúznej väzbe zaujímavú štatistiku  a porovnanie so slovenskou úpravou – jednoznačne vyznieva v náš neprospech.

Panebože, čo sme to za zrúdy, položila som si otázku po prečítaní toho celého.

Lebo nie som natoľko naivná, aby som si myslela, že v celách končia tí najväčší špinavci a zločinci – a vy zrejme tiež nie ste takí naivní, aby ste si to mysleli. Tým nejdem bagatelizovať trestnú činnosť – ale podmienky kolúznej väzby u nás sú skutočne patologické. Namiesto ich riadnej úpravy na zbezpečnenie sa tvárime, že je to všetko v poriadku.

No nie je.

 

Kolíková síce hovorí, že niečo zmeníme – bolo by načase, Madam Spravodlivosť – však už nás kritizuje aj Európsky výbor na zabránenie mučeniu či neľudskému zaobchádzaniu či trestaniu.

Zasa raz sa Slovensko zviditeľnilo.

Nie ste mnohí v obraze – tak si vysvetlime, že iné krajiny majú kolúznu väzbu časovo ohraničenú, najčastejšie ide o trojmesačnú lehotu.

A k tomu do kolúznej väzby dávajú nepomerne menej ľudí ako my. Aby ste mali jasno – u nás v kolúznej väzbe je 1542 ľudí. V Česku 5. 

Túto zaujímavú informáciu priniesli https://www.investigace.cz/nesnesitelna-vecnost-slovenske-koluzni-vazby/

Nechcem byť cynická, ale napadlo mi, či tam strkajú u nás všetkých väzňov, okrem ľudí zo SZP, pravdaže – lebo tých ľudské práva treba chrániť.

Alebo žeby sme mali tak nepomerne veľa ťažkých zločincov oproti Česku?

Alebo máme takých výnimočných kriminalistov, že kým Čechom lotri unikajú, u nás v kolúznej väzbe sedia?

Je to o patológii, o zneužívaní moci.

A je to hodne varovný signál o tejto spoločnosti.

 

Elena

 

P.S.: Čo dodať ku slovenskej nekonečnej kolúznej väzbe? Aby si v nej posedeli tí, ktorí ju v tejto podobe schválili. A hodne dlho, neobmedzene.

Len pár slov 5. – Pán Fico, máte to v rukách teraz. . .

24.07.2021

Je zrejmé, že svoju politickú kariéru vidia niektoré koaličné politické strany ako meteor – ibaže už rútiaci sa k zemi. Neviem si predstaviť, že by po tom, čo nám tu podaktorí stihli predviesť, by ich chcel nejaký rozumný človek ešte voliť. Otvorene poviem, pri niektorých terajších zástupcoch národa som mala vážne pochybnosti o duševnom zdraví a rozumovej [...]

Len pár slov 4. – Máte právo na doklad. . .

23.07.2021

Ak idete na testy, ktoré si máte platiť platiť – antigénové či PCR – žiadajte si doklad o zaplatení z e-kasy. Ku každej platbe na Slovensku predsa musí existovať takýto doklad. A platiť za testy máme, ako to potvrdzuje článok v linku [...]

Len pár slov 3. – Ako bol doktor Harabín v Maďarsku na návšteve. . .

23.07.2021

Slovenskí policajti sa riadia vyhláškami hlavného hygienika Mikasa, ktoré nemajú právnu platnosť, účinnosť ani všeobecnú záväznosť. V medializovanej nahrávke potvrdila tieto skutočnosti tajomníčka pracovného výboru Úradu vlády v telefonickom rozhovore JUDr. Krajníkovej. Ak vystupujú v mene týchto opatrení, vytvárajú tým svojimi postupmi legislatívny chaos, za [...]

Rakúsko, armáda, dráma, streľba, pytliak

Rakúsko pre opätovnú migračnú vlnu posilňuje ochranu svojich hraníc

24.07.2021 14:29

Spočiatku bude do pohraničného pásma vyslaných dodatočných 400 vojakov.

migranti kamión

V tureckom kamióne zaparkovanom v Šahách sa ukrývali siedmi Afgánci

24.07.2021 12:37

Štyria štátni príslušníci Afganistanu boli dospelí, traja boli maloletí bez sprievodu.

Protest pred parlamentom

Pred parlamentom protestujú stovky ľudí, vstup do budovy stráži polícia

24.07.2021 12:04

Začiatok piatkovej demonštrácie sprevádzali potýčky protestujúcich s políciou či novinármi. V sobotu ľudia prišli tiež protestovať, niektorí tam zostali cez noc.

Robert Fico, Smer

Fico: Kováčik je politický väzeň, mali by ho okamžite prepustiť

24.07.2021 10:31

Podľa Fica sú podozrenia na manipuláciu s trestnými konaniami či z toho, že boli použití najatí univerzálni svedkovia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,081
Celková čítanosť: 5275031x
Priemerná čítanosť článkov: 2535x

Kategórie