Založ si blog

Aká je pravda 8. – Ako Matovičova daňovo-odvodová reforma ľuďom pomôže. . .

Nijako, to vieme všetci. Respektíve, ešte jasnejšie sa ukáže, kým sa v tomto štáte oplatí byť.

Určite nie pracujúcim človekom.

Lebo odrazu „sa netreba sústrediť zvyšovať čistý príjem zamestnancov“, ako cituje článok v linku

https://ekonomika.pravda.sk/ludia/clanok/591694-nazivo-strana-za-ludi-k-danovo-odvodovej-reforme/

ale hlavným cieľom vlády je znížiť povinné náklady zamestnávateľov. Toto vyjadrenie pokladám za nehorázne – lebo práca má u nás dlhodobo veľmi vysoké zdanenie.

Plánované zrušenie nezdaniteľnej sumy v mzde znamená pre zamestnancov ďalšie zvýšenie platby zo mzdy zamestnanca.

A zmrazenie výdavkov verejnej správy znamená, že ľuďom pracujúcim v mnohých nelukratívnych oblastiach – ako školstvo či sociálna oblasť – sa i naďalej nenavýšia platy i napriek zvyšovaniu životných nákladov, prudkému rastu cien. Zdravotníkom platy automaticky navyšujú každý rok, takže ich sa to netýka (mimochodom – napriek tomu nariekaniu ako potrebujú zvyšovať platy – rozhodne nie sú na tom tak zle. Postačí, ak uverejnia tabuľku, akú mzdu má so všetkými príplatkami každý mesiac sestra či lekár – a pochopíte).

 

Takže komu daňovo-odvodovou úpravou táto vláda dáva?

Zbohatlíkom, ktorí podnikajú vo veľkom – lebo práve na nich budú smerované navrhované úľavy v štýle „u nás sa podnikať neoplatí našim ani zahraničným firmám“. Plánuje znížiť daň z príjmu právnickým osobám, aj nimi platené sadzby na sociálne poistenie. To pracujúcim zníži aj ich budúce dôchodky, vážení. Čiže táto drahá vláda poctivo pracujúcich ľudí okradne na štyri strany – aj v súčasnosti, aj do budúcnosti.

Výhody táto vláda dáva i ľuďom, ktorí dlhodobo nepracujú – namiesto ich motivácie k práci sa rozdávajú peniaze „na deti v hmotnej núdzi“. Z nich deti neuvidia nič v niektorých prípadoch – akurát tak ožratých rodičov s cigaretou v hube. Ak patria deťom tie peniaze, mali by ich dostať obecné úrady – ako náhradný prijímateľ –  a z nich nakúpiť pre deti oblečenie a obuv. Inak sú to peniaze vyhodené do vzduchu. Ak by tie peniaze vynaložili na povinné zamestnanie jedného člena v nepracujúcej rodine, rozhodne by to bolo efektívnejšie.

 

Plánuje sa aj zvyšovanie zdanenia majetku. Aby nás motivovali „nevlastniť“. Mne by to dávalo zmysel, ak by zvýšili zdanenie druhej a ďalšej nehnuteľnosti, ktorú niekto vlastní. Vyššie zdanenie bytu alebo domu, v ktorom bývate, je bohapustá zlodejina.

 

Veru, pri týchto opatreniach vlády sa mnohí z nás nevedia dočkať predčasných volieb. A ja vám v nasledujúcom blogu k nim niečo prezradím.

Budeme spolu rátať…

 

Elena

 

 

 

Iba 9. – Iba pravdu. . .

05.07.2022

Je načase otvorene hovoriť o situácii, do ktorej nás vohnala naša vláda súcitiaca viac s Ukrajincami, ako s vlastným obyvateľstvom. Ako píše článok v linku https://ereport.sk/hrozi-drsny-boj-medzi-europou-a-aziou-gazprom-si-nerezervoval-kapacitu-na-tranzit-plynu-do-europy/ Rusi si nerezervovali na ďalší rok tranzitnú kapacitu od októbra 2022 plynovodom Jamal-Európa, ani [...]

Iba 8. – Chcem, aby Zelenskyj. . .

05.07.2022

Ach, Zelenskyj mi pripomína filmového hrdinu. A rada by som sa s ním porozprávala… Aj jeho komunikačný štýl v dnešnom blogu preberiem. Myslím to úplne vážne. Je ale dôležité, aby ste videli kus príbehu pre pochopenie týchto mojich slov… Životné skúsenosti nám pomáhajú zmúdrieť. Ja napríklad nielen na základe skutkov, ale už i na základe slov dokážem [...]

Iba 7. – Veď nám dajte, veď sa postarajte. . .

04.07.2022

Zelenskyj je prefíkaný. Jeho víťazné ťaženie proti Rusku je kamuflované tým, že už i podľa našich médií Rusi obsadzujú čoraz viac ukrajinského územia https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/632532-online-klucove-boje-o-lysycansk-rozhodne-sa-do-dvoch-dni/ A vraj ho už aj dobyli. [...]

Policajné oddelenie

Opitý muž narazil autom do dverí policajného oddelenia v Medzilaborciach

05.07.2022 13:41

Vozidlo, ktoré muž riadil, mu nepatrilo.

Ladislav Kukolík

Lunter: Strategické podniky krvácajú, treba im pomôcť

05.07.2022 13:19

Energetická kríza ohrozuje fungovanie veľkých závodov, ktoré zamestnávajú stovky ľudí. Banskobystrická župa vyzýva vládu, aby zakročila.

Romania NATO Chief

Spojenci podpísali prístupové protokoly Fínska a Švédska o vstupe do NATO

05.07.2022 12:01, aktualizované: 12:19

Na tlačovej konferencii v Bruseli to oznámil generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg.

Zuzana Čaputová

Čaputová: Posolstvo sv. Cyrila a sv. Metoda je nadčasové a univerzálne

05.07.2022 11:04

Prezidentka pripomenula, že svätý Cyril a svätý Metod sprostredkovali našim predkom vieru a vzdelanosť, teda základné hodnoty, na ktorých dodnes stojí naša civilizácia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,368
Celková čítanosť: 6616822x
Priemerná čítanosť článkov: 2794x

Kategórie