Založ si blog

Tornádo v akcii 2. – Dilema redaktora Schutza a nás všetkých. . .

Redaktor denníka SME Peter Schutz  vo svojich článkoch opakovane vyzýva na diskriminovanie neočkovaných ľudí. Údajne zo strachu pred opatreniami, ktoré by zasa u nás mohli byť zavedené v súvislosti s pandémiou COVID-19.

Lebo vraj svojim konaním zavinia šírenie pandémie.

 

Takže poďme otvorene a verejne:

 

1.Nákaza sa nešíri NEOČKOVANÍM.

Prinášajú ju nakazení ľudia spoza hraníc.

Neočkovaný človek nie je nikomu nebezpečný – veď je zdravý. Nemôže preto nikoho ohroziť žiadnou nákazou. Ale môže byť rovnako ako očkovaný človek ohrozený nezodpovedným privláčačom nákazy spoza hraníc.

V druhej vlne konali mnohí nezodpovedne – ich zoznamy majú hygienici v RUVZ, lebo robili trasovania. Taký človek by mal byť – ak neurobil a nedodržal všetky bezpečnostné opatrenia – stíhaný za šírenie nákazlivej choroby. A mal by hradiť všetky vzniknuté škody – ujmu na plate všetkým, ktorých svojim konaním dostal do karantény, aj škodu zavinenú svojmu zamestnávateľovi či iným – ak napríklad svojim prevláčaním sa v čase karantény po reštauráciách a rôznych verejných zariadeniach spôsobil uzavretie prevádzky.

A ja sa pýtam verejne – prečo máme znášať obmedzenia kvôli tomu, že ktosi privlečie nákazu spoza hraníc? Lebo nám všetkým hrozí – ak tu privlečie ktosi nákazu cez hranice, že budeme musieť znášať zasa obmedzenia. Ak niekto privlečie nákazu do práce, budú trpieť znížením mzdy kvôli karanténe jeho kolegovia. Ak niekto privlečie nákazu do nejakej dediny, bytovky a podobne, vláda tvrdí, že bude lokálne uzavierať. A povedzte mi, AKO sa máme brániť voči takýmto nezodpovedným ľuďom? Prečo by nám mali spôsobovať škodu a ujmu beztrestne a bez uhradenia vzniknutej škody a ujmy? 

Celkom správne redaktor Schutz pomenoval, že  tu ide o zápas medzi individuálnymi slobodami jedinca a záujmom verejného zdravia.  Ibaže na základe toho vyprodukoval scestnú úvahu. Logické by bolo z jeho strany verejné pomenovanie problému, že tu nákazu prinášali ľudia cez hranice. Že prichádzali cez hranice bez kontroly a to na základe výnimky hlavného hygienika Mikasa, čí ním vydávaných individuálnych výnimiek, čo nepochybne zvýšilo riziko šírenia nákazy. A že vo veci mali konať a účinne nekonali konkrétni verejní činitelia, ktorí svojou nečinnosťou spolu so šíriteľmi nákazy u nás spôsobili smrť 12 500 ľudí a škodu veľkého rozsahu. Že je preto potrebné bezodkladne zrušiť všetky výnimky na prechádzanie hranicami  a zaviesť povinnú štátnu karanténu prichádzajúcich cez hranice (t. j. cca niekoľko desiatok tisíc občanov) – a to pre bezpečie 5, 7 milióna obyvateľov Slovenska a pre zamedzenie vzniku ďalšej škody veľkého rozsahu. Vrátane bezpečia jeho samého.

A to všetko na úkor obmedzenia pár desiatok tisíc ľudí pri prechode našimi hranicami ich dvojtýždenným karantenovaním – lebo tu dominuje záujem verejného zdravia. Štátna karanténa je nutná kvôli nezodpovedným ľuďom, ktorí ju nedodržovali. Navyše bude aj ekonomicky úsporná, lebo neobmedzíme celú rodinu prichádzajúceho, pri domácej karanténe by s ním museli zostať doma i jeho rodinní príslušníci – čo nepochybne sú hospodárske škody a pre deti i obmedzenie v ich vzdelávaní.

V druhej vlne štát obmedzil nezmyselným postupom 5, 7 milióna občanov Slovenska dlhodobo kvôli pohodlnému prechádzaniu cez hranice pár desiatok tisíc občanov, ktorých obmedzenia karanténou by boli bývali krátkodobé – 14 dní. O úmernosti tých obmedzení si každý môže urobiť jasnú predstavu.

Namiesto toho, aby redaktor Schutz poukazoval na tieto skutočnosti, vyzýva na pohon voči ľuďom neočkovaným.

 

2. Riešením nie je očkovanie

Redaktor Schutz vyzýva, aby sa občania očkovali pod hrozbou reštrikcií a nátlaku,  čo je v skutočnosti nútením týchto občanov ku účasti na klinickej testovacej štúdii.

Zavádzajúco koná každý, kto označuje ako očkovanie u nás v súčasnosti prebiehajúce aplikovanie vakcinačnej látky v rámci klinickej štúdie.

Všetci tí ľudia, ktorí sa ho zúčastňujú, majú štatút dobrovoľníkov. A tuším že i podpisujú, že ich vakcinujú na ich vlastnú žiadosť, nie? Je to ich problém, ak sa tak rozhodli – mali by vedieť, čo z toho vyplýva – a to za nich riešiť nejdem.

Že ide o klinickú testovaciu štúdiu potvrdzujú samotní výrobcovia týchto vakcinačných látok – a aj oficiálne stanovisku SUKL. Už som ho nedávno dala v mojom blogu, ale zverejním ho ešte raz, nech fakty máme pekne pokope

pri všetkých vakcínach v súčasnosti ešte prebiehajú klinické štúdie a čas ich predpokladaného ukončenia sa pohybuje medzi druhým kvartálom roku 2022 a decembrom 2023.
1. „ COVID-19 Vaccine AstraZeneca injekčná suspenzia očkovacia látka proti COVID-19 (ChAdOx1-S [rekombinantná]) – prebiehajú štúdie III a IV fázy. Predpokladaný čas ukončenia štúdií je 2Q/2022.
2. Comirnaty koncentrát na injekčnú disperziu mRNA očkovacia látka proti COVID-19 (modifikovaný nukleozid)- prebiehajú štúdie III a IV fázy. Predpokladaný čas ukončenia štúdií je december 2023.
3. COVID-19 Vaccine Moderna injekčná disperzia mRNA očkovacia látka proti COVID-19 (modifikovaný nukleozid) – prebiehajú štúdie III a IV fázy. Predpokladaný čas ukončenia štúdií je december 2022.
4. COVID-19 Vaccine Janssen – prebiehajú štúdie fázy I/IIa, IIa, III. Predpokladaný čas ukončenia štúdií je december 2023.“

Nútenie kohokoľvek na klinickú testovaciu štúdiu je podľa mňa porušením Norimberského protokolu. Naposledy tak konali fašisti v časoch 2. svetovej vojny.

Rovnako by malo byť v právnom štáte trestným konanie, ktoré vyzýva ku diskriminovaniu ľudí, ktorí sa spomenutej klinickej dobrovoľnej testovacej štúdie nechcú zúčastniť. Pokladám preto toto konanie redaktora Schutza i za možné presadzovanie extrémistickej a neofašistickej ideológie voči niektorým občanom Slovenska.

Podľa § 2a, ods. 7 antidiskriminačného zákona „Nabádanie na diskrimináciu je presviedčanie, utvrdzovanie alebo podnecovanie osoby na diskrimináciu tretej osoby.“

Redaktor denníka SME Peter Schutz zverejňuje tieto vyhlásenia v denníku SME, domnievam sa preto, že i samotný denník SME sa podieľa na tomto možnom páchaní trestného činu či aj súbehu trestných činov.

 

A záverom len pripomínam politikom s medovým úsmevom

nezabudnite, moji drahí – vyhrážky a urážky a výzvy na diskriminovanie neočkovaných sú výzvou na diskriminovanie voči veľkej skupine občanov Slovenska – v súčasnosti nie je očkovaných väčšina obyvateľov Slovenska, t. j. cca 3, 5 milióna občanov. To je skutočne veľká kopa voličov.

 

 

Elena

 

P.S.: Ach, áno, ja som moju dilemu vyriešila – aj ohľadne redaktora Schutza – podala som podnet vo veci generálnemu prokurátorovi.

Je to jedno z mojich podaní.

Áááá, tak už vám je jasné, že v tejto jedenástke blogov budem bordel vymetať…

Kvapky krvi 7. – Prečo som petíciu proti sexuálnej učebnici SAV pre školy podpísala. . .

25.03.2023

Návrh na novú učebnicu sexuálnej výchovy na Slovensku ministerstvo školstva dostalo. Petícia proti nej na internete beží, a tak som si pozrela, o čo vlastne ide. Lebo materiálov k tomu, vrátane tej navrhovanej učebnice, bolo na stránke viac ako dosť [...]

Kvapky krvi 6. – Tuberkulóza a covid medzi nami

25.03.2023

Aj Svetový deň tuberkulózy včera bol. A ak si niekto myslí, že jej už môžeme zamávať a patrí u nás kamsi do minulosti, tak veru to celkom tak nie je. Tuberkulóza bola kedysi obávanou chorobou. Označujú ju ako chorobu sociálne slabých skupín, pretože jej nárast sprevádzal vojny a krízy. Nevyhýbala sa však nikomu, liečili sa na ňu aj mnohí známi umelci, mnohí z nich [...]

Kvapky krvi 5. – Humanitárna pomoc Juhoslávii i po 24 rokoch zostáva hnusným zločinom

24.03.2023

No veru, už bezmála štvrťstoročie uplynulo od „humanitárnej misie“ – presnejšie povedané od útoku NATO v Juhoslávii, ako pripomína článok v linku https://www.hlavnespravy.sk/zlocinecky-utocny-pakt-nato-presne-pred-24-rokmi-napadol-juhoslaviu-dosial-za-to-nikto-nebol-potrestany/3087402 Humanitárna pomoc NATO v podobe bombardovania trvala 78 dní. [...]

Pápež František

Pápež František rozšíril opatrenia na boj proti zneužívaniu v cirkvi

25.03.2023 22:02

Rozšíril ich pôsobnosť aj na laických lídrov a špecifikoval, že obeťami môžu byť maloletí i dospelí.

Izrael, protesty

Izraelský minister obrany vyzval vládu na pozastavenie reformy súdnictva

25.03.2023 21:57

Ide o prvý verejný nesúhlas s touto reformou z radov izraelskej vlády.

Mladí antifašisti protestujú proti mítingu Iniciatívy za slobodu slova.

Svedok opísal, ako mal obvinený advokát zabiť Daniela Tupého

25.03.2023 20:17

Čo sa stalo v osudnú noc? V kauze vraždy prehovoril jeden z útočníkov.

Vladimir Putin

Putin: Rusko rozmiestni v Bielorusku taktické jadrové zbrane

25.03.2023 18:57, aktualizované: 21:30

Ruský prezident zdôraznil, že Moskva krokom neporuší žiadne dohody o nešírení jadrových zbraní.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,539
Celková čítanosť: 7737730x
Priemerná čítanosť článkov: 3048x

Kategórie