Založ si blog

Len pár slov 1. – Vidieť pápeža. . .

Pápež príde – a iba očkovaní sa s ním vraj budú môcť stretnúť.  Ja rozhodne neplánujem – ani očkovanie, ani stretnutie s pápežom – ten pán niektorými svojimi výčinmi moju úctu stratil.

Ale niektorí ho vidieť chcú – a vláda im  dala podmienku, že len očkovaní smú. Plne očkovaní, t. j. najneskôr budúci týždeň sa očkujúci prvou dávkou. Myslím, že si tým problém vyrobila. Tri veci k tomu mi napadli

  • Neviem kto od vás môže požadovať predložiť doklad o zdravotnom stave – i policajt?
  • Aby sa tu čierny trh s falošnými potvrdenkami o očkovaní nerozbehol.
  • Návšteva Luníka IX.

Prvé dve sú jasné, k tretej vysvetlenie pridávam – zájde i na Luník IX. údajne  pápež – tuším 120 ich tam zatiaľ zaočkovať stihli? No možno budú očkovať i pri vstupe na to stretnutie priamo, ktovie – alebo žeby i pápež sám?

 

A teraz vážne – som zvedavá, či narýchlo zrušia podmienku zaočkovanosti všeobecne, alebo na to stretnutie na Luníku nebude kontrola taká dôsledná. Stretne sa tam pápež s niekoľkými tisícmi rómskych spoluobčanov – veríte, že tam budú kontrolovať očkovaných?

Ani ja nie – a k rómskej národnosti sa môže prihlásiť ktokoľvek, bez ohľadu na farbu pleti…

 

 

Elena

 

 

P. S.:

Ľutujem policajtov, ktorí budú mať službu na tom Luníku IX., aby bránili neočkovaným spoluobčanom prístup ku pápežovi. Lebo armádu tam nasadiť  – to by bol problém.

Chlapci, súcitím s vami – ale nie ja som vám to zavinila…

 

K diskusii  egon 123  hádam si len dokázal pochopiť, čo i i sám napísal, že pápež stratil úctu autorky, t. j. mňa. Keďže blog sa netýka činov pápeža, nie je dôvod, aby som Ti ich detailne objasňovala, i keď chápem Tvoju zvedavosť. Blog sa týka stretnutia s ním – a píšem môj názor k nemu, a ten mám, aj keď sa s ním stretnúť určite neplánujem. Účastníci stretnutia ho budú môcť písať po stretnutí.

Fúúúha 5. – Viac ako 17 miliónov Číňanov podpísalo otvorený list. . .

01.08.2021

Takmer 18 miliónov Číňanov ten otvorený list podpísalo doteraz. A viete čo v ňom žiadajú? Vyzývajú Svetovú zdravotnícku organizáciu (WHO), aby preskúmala Inštitút lekárskeho výskumu americkej armády pre infekčné choroby vo Fort Detrick (USAMRIID) v armádnej základni v štáte Maryland. Petícia bola zverejnená 17. júla a vyzvala USA, aby na výzvu odpovedali. [...]

Fúúúha 4. – Je suis „dezolat“. . .

31.07.2021

Diskriminovanie neočkovaných nebol rozhodne dobrý nápad. Nielen preto, že ich je stále väčšina – a že nahnevaní voliči nezabúdajú. Ale i preto, že raz bude potrebné niesť následky. Nepomôžu vykrúcačky, že aj inde to tak robili, ani argument, že aj iní u nás tak konali – trestnosť zakladá konanie konkrétnych jednotlivcov každému z nich za seba. A dokonca [...]

Fúúúha 3. – Ako to je, Progresívne Slovensko?

31.07.2021

Jasne, šla by som do humorne ladeného pohľadu vo vzťahu ku Progresívnemu Slovensku, lebo i to ich prehlásenie že mlčiaca väčšina už nesmie mlčať je ozaj humorné – keďže nezaočkovaných máme preukázateľne väčšinu národa, a aj v oficiálnych médiách sa prezentuje, že odmietavý postoj voči očkovaniu má v súčasnosti 61 percent Slovákov. Drahí progresívci, vy [...]

pocasie-2-8-2021

Zabudnite na tridsiatky, horúčavy si dajú pauzu. Dokedy?

01.08.2021 22:34

Slovensko už nebude také žeravé ako predtým. S tlakovou nížou prišiel aj chladnejší vzduch. Ako bude vyzerať prvý augustový týždeň?

Veronika Remišová

Remišová: Očkovacia lotéria je len doplnok, nie hlavný nástroj

01.08.2021 21:24

Očkovacia lotéria je len doplnkový nástroj na zvýšenie motivácie očkovať sa proti ochoreniu COVID-19, rozhodne nie hlavný pilier.

Požiare v Turecku

Oddych v Turecku ničia plamene. Útočí aj vírus

01.08.2021 20:00

Dovolenka vo viacerých tureckých letoviskách má ohnivú podobu. A aby nešťastia nebolo málo, počet nových prípadov nákazy koronavírusom je na vzostupe.

Hlavna Porec

Chorváti zadržali Nemcov, ktorí nechali deti a psa v rozpálenom aute

01.08.2021 19:39

Chorvátska polícia zadržala nemecký pár za to, že nechal v horúčave v zamknutom aute so zatvorenými oknami svoje dve deti a psa.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,092
Celková čítanosť: 5315775x
Priemerná čítanosť článkov: 2541x

Kategórie