Založ si blog

Len pár slov 10. – Pravda o USA. . .

Predstavte si, že s priateľom sledujete televízne noviny – príbeh o napadnutí ženy partnerom.

Priateľ sa vyjadrí, že dobre spravil, keď jej dal po hube – a vy by ste mali v tej chvíli spozornieť. Odborník na ochranu osôb David de Becker varuje, že schvaľovanie násilia je jedným z rizikových znakov osobnosti, ktorej je lepšie sa v živote vyhnúť. Mali by ste utekať čo najďalej od človeka,  ktorý schvaľuje násilie.

A predstavte si, že sedíte v partii takých násilie schvaľujúcich kamarátov – je čas v takej situácii dať si otázku, že ako a prečo ste sa medzi nimi ocitli.

Sú skrátka okamihy, ktoré o nás prezrádzajú priveľa, tak prediktívne.

 

Američania potrestali bývalého bezpečnostného analytika – človeka, ktorý v dôsledku výčitiek svedomia prezradil verejnosti, ako pred štyrmi rokmi vyzerala ich pomoc v Afgánsku. Ako píšu naše médiá – považoval za nemorálne konanie vlády, ktoré bolo v rozpore s vyhláseniami vtedajšieho prezidenta Obamu, ako sú ich drony presné.

Tento expert ich označil ako nepravdivé a uviedol desivú informáciu – zo 100 útokov dronmi ich 90% zabíjalo úplne iné osoby – nevinných  civilistov, idúcich náhodne po ulici. Tí ľudia sa už nikdy nevrátili ku svojim rodinám kvôli partii amerických vrahov.

Potrestali ho za prezradenie pravdy, ako inak.

 

Neviem či toto treba rozsiahlo komentovať. Je však namieste položiť si otázku a dať na ňu pravdivú odpoveď – naozaj si myslíte, že toto je spolok, v akom sme sa chceli ocitnúť?

 

 

Elena

 

K diskusii: Hej, sú veci, ktorým je ťažko uveriť, lebo sú príliš hrozné a narušujú našu ilúziu o svete a ľuďoch. Signály, že Američania to v Afganistane nevedú čestne, sú už dlho

napríklad tu

https://www.cas.sk/clanok/88378/video-zabijali-americki-vojaci-v-afganistane-deti/

a tu

https://www.amnesty.sk/afganistan-ziadna-spravodlivost-pre-tisicky-obeti-operacii-usa-a-nato/

Píše sa v nich, že v rokoch 2009 – 2013  bolo zabitých minimálne 140 civilistov, vrátane tehotných žien a viac ako 50 detí.

 

A tu je ten link o 90% obetí civilných  – ťažko predpokladať, že by všetky médiá dali o USA taký nesprávny údaj…

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/595880-americky-analytik-prezradil-tajne-informacie-dostal-takmer-4-roky-vazenia/

 

 

palenque  – stačí si pozrieť i iné zdroje nielen slovenské – ach,  a o úspechoch USA píšu takto

https://www.jacobinmag.com/2021/04/daniel-hale-whistleblower-us-drone-program-papers-intercept-espionage-act

A hoci vláda tieto vraždy označuje za „cielené zabíjanie“, viac ako 90 percent tých, ktorí boli zabití pri náletoch USA, nebolo zamýšľaným cieľom. Napriek tomu, aj keď americká vláda zabila nechcené ciele, označila ich za „nepriateľov zabitých v akcii“.

 

Iba ja 9. – Naozaj vidieť. . .

25.09.2021

Ručanie jeleňa sa nieslo podvečerom. Ozvena v prednohorskom tichu zosilnila jeho hlas, dunel akoby jeleň bol tu medzi stromami. Ozýval sa mu sok niekde v diaľke na protiľahlom svahu. Obloha číra, len s drobným bielym obláčikom. Slnečné lúče prenikajúce pomedzi stromy zlátili krajinu s pozvoľna padajúcimi listami. Krúžili pochabo v dychu vetra. Ach, jeseň je tu – [...]

Jednou ranou 8. – Prezidentka Čaputová potrebuje okuliare?

24.09.2021

Ach, som dnes milá a mierna. Prezidentke treba asi okuliare, lebo ďalekohľad – ten zjavne má. Vidí aj tie najmenšie porušenia ľudských práv – lenže v iných krajinách. Krajiny OSN musia podľa nej podporovať ľudí, ktorí sa dožadujú dodržiavania svojich základných práv, vrátane slobody prejavu alebo zhromažďovania. “Občania musia mať možnosť tieto [...]

Jednou ranou 7. – Tri z piatich. . .

23.09.2021

Nie,nie, prevzatie zodpovednosti sa v tomto štáte nenosí… A hej, viac ako tri z piatich… V minulom blogu som sľúbila dať ešte pár slov v súvislosti s Matovičovým výrokom, či majú zodpovední donekonečna doplácať na nezodpovedných. Príkladov je v tomto štáte vo vzťahu ku korone a súčasnej situácii viac ako dosť – šíritelia nákazy a v prvom rade [...]

Izrael, valcína, očkovanie

ONLINE: Rôzne skúsenosti zaočkovaných krajín. Izrael sprísňuje, Nórsko uvoľňuje

25.09.2021 07:30

Tretia dávka vakcíny, sprísnenie opatrení voči neočkovaným učiteľom. Izrael znepokojuje rast počtu úmrtí. Naopak, Nórsko si bude užívať voľnosť.

Miroslav Kollár, Juraj Hipš

Strana Spolu si volí nového šéfa. Každý ju chce ťahať inam

25.09.2021 07:00

Jeden z kandidátov verí, že strana Spolu má priestor na samostatnú existenciu, ďalší si myslí, že sa treba spojiť s Progresívnym Slovenskom.

Juraj Hipš

Hipš: Jedinú cestu vidím v spolupráci s Progresívnym Slovenskom

25.09.2021 06:45

Bývalý predseda strany Spolu Juraj Hipš, ktorý na tento post opäť kandiduje, si myslí, že rozdiely medzi Spolu a Progresívnym Slovenskom sú minimálne.

Miroslav Kollár

Kollár: Zlúčeniu Spolu a Progresívneho Slovenska hovorím nie

25.09.2021 06:45

Podľa kandidáta Miroslava Kollára, ak by chcel ísť do Progresívneho Slovenska, urobil by tak už na jar a nie teraz - okľukou cez Spolu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,161
Celková čítanosť: 5583401x
Priemerná čítanosť článkov: 2584x

Kategórie