Založ si blog

Len pár slov 10. – Pravda o USA. . .

Predstavte si, že s priateľom sledujete televízne noviny – príbeh o napadnutí ženy partnerom.

Priateľ sa vyjadrí, že dobre spravil, keď jej dal po hube – a vy by ste mali v tej chvíli spozornieť. Odborník na ochranu osôb David de Becker varuje, že schvaľovanie násilia je jedným z rizikových znakov osobnosti, ktorej je lepšie sa v živote vyhnúť. Mali by ste utekať čo najďalej od človeka,  ktorý schvaľuje násilie.

A predstavte si, že sedíte v partii takých násilie schvaľujúcich kamarátov – je čas v takej situácii dať si otázku, že ako a prečo ste sa medzi nimi ocitli.

Sú skrátka okamihy, ktoré o nás prezrádzajú priveľa, tak prediktívne.

 

Američania potrestali bývalého bezpečnostného analytika – človeka, ktorý v dôsledku výčitiek svedomia prezradil verejnosti, ako pred štyrmi rokmi vyzerala ich pomoc v Afgánsku. Ako píšu naše médiá – považoval za nemorálne konanie vlády, ktoré bolo v rozpore s vyhláseniami vtedajšieho prezidenta Obamu, ako sú ich drony presné.

Tento expert ich označil ako nepravdivé a uviedol desivú informáciu – zo 100 útokov dronmi ich 90% zabíjalo úplne iné osoby – nevinných  civilistov, idúcich náhodne po ulici. Tí ľudia sa už nikdy nevrátili ku svojim rodinám kvôli partii amerických vrahov.

Potrestali ho za prezradenie pravdy, ako inak.

 

Neviem či toto treba rozsiahlo komentovať. Je však namieste položiť si otázku a dať na ňu pravdivú odpoveď – naozaj si myslíte, že toto je spolok, v akom sme sa chceli ocitnúť?

 

 

Elena

 

K diskusii: Hej, sú veci, ktorým je ťažko uveriť, lebo sú príliš hrozné a narušujú našu ilúziu o svete a ľuďoch. Signály, že Američania to v Afganistane nevedú čestne, sú už dlho

napríklad tu

https://www.cas.sk/clanok/88378/video-zabijali-americki-vojaci-v-afganistane-deti/

a tu

https://www.amnesty.sk/afganistan-ziadna-spravodlivost-pre-tisicky-obeti-operacii-usa-a-nato/

Píše sa v nich, že v rokoch 2009 – 2013  bolo zabitých minimálne 140 civilistov, vrátane tehotných žien a viac ako 50 detí.

 

A tu je ten link o 90% obetí civilných  – ťažko predpokladať, že by všetky médiá dali o USA taký nesprávny údaj…

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/595880-americky-analytik-prezradil-tajne-informacie-dostal-takmer-4-roky-vazenia/

 

 

palenque  – stačí si pozrieť i iné zdroje nielen slovenské – ach,  a o úspechoch USA píšu takto

https://www.jacobinmag.com/2021/04/daniel-hale-whistleblower-us-drone-program-papers-intercept-espionage-act

A hoci vláda tieto vraždy označuje za „cielené zabíjanie“, viac ako 90 percent tých, ktorí boli zabití pri náletoch USA, nebolo zamýšľaným cieľom. Napriek tomu, aj keď americká vláda zabila nechcené ciele, označila ich za „nepriateľov zabitých v akcii“.

 

Zlatobyľ 9. – Stáročiami sa môžu niesť. ..

05.07.2022

Ach, kdeže sú tie dni, kedy našim územím blúdili Cyril a Metod a kadečo nám zvestovali. Dnešný deň ich pripomína len vzdialene, rovnako ako úporné horúčavy minulých dní. Je darom mať vieru i vzdelanie, nie každý však jeho cennosti rozumie. Pravá viera by nám mala dávať nádej i pokoru na našej životnej ceste, a pravé vzdelanie poznanie i životnú múdrosť, nie [...]

Iba 9. – Iba pravdu. . .

05.07.2022

Je načase otvorene hovoriť o situácii, do ktorej nás vohnala naša vláda súcitiaca viac s Ukrajincami, ako s vlastným obyvateľstvom. Ako píše článok v linku https://ereport.sk/hrozi-drsny-boj-medzi-europou-a-aziou-gazprom-si-nerezervoval-kapacitu-na-tranzit-plynu-do-europy/ Rusi si nerezervovali na ďalší rok tranzitnú kapacitu od októbra 2022 plynovodom Jamal-Európa, ani [...]

Iba 8. – Chcem, aby Zelenskyj. . .

05.07.2022

Ach, Zelenskyj mi pripomína filmového hrdinu. A rada by som sa s ním porozprávala… Aj jeho komunikačný štýl v dnešnom blogu preberiem. Myslím to úplne vážne. Je ale dôležité, aby ste videli kus príbehu pre pochopenie týchto mojich slov… Životné skúsenosti nám pomáhajú zmúdrieť. Ja napríklad nielen na základe skutkov, ale už i na základe slov dokážem [...]

S-300

Aj týmito zbraňami pomáha Západ Ukrajine v boji proti Rusku

05.07.2022 14:00

Ukrajina potrebuje pre boj s Ruskom zbrane zo Západu. Prichádzajú húfnice, tanky, protivzdušné systémy či drony.

Policajné oddelenie

Opitý muž narazil autom do dverí policajného oddelenia v Medzilaborciach

05.07.2022 13:41

Vozidlo, ktoré muž riadil, mu nepatrilo.

Ladislav Kukolík

Lunter: Strategické podniky krvácajú, treba im pomôcť

05.07.2022 13:19

Energetická kríza ohrozuje fungovanie veľkých závodov, ktoré zamestnávajú stovky ľudí. Banskobystrická župa vyzýva vládu, aby zakročila.

Romania NATO Chief

Spojenci podpísali prístupové protokoly Fínska a Švédska o vstupe do NATO

05.07.2022 12:01, aktualizované: 12:19

Na tlačovej konferencii v Bruseli to oznámil generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,369
Celková čítanosť: 6617555x
Priemerná čítanosť článkov: 2793x

Kategórie