Založ si blog

Hanba 10. – Profesor Krčméry vyhlásil, že nie sme normálna demokratická spoločnosť. . .

No, keď počúvate pozorne našich odborníkov na riadenie pandémie, tak ste hneď doma…

https://www.facebook.com/111637047165974/videos/319504379512359

Ľudské práva sú im na ťarchu pri riadení pandémie podľa ich predstáv, ako to za nich profesor Krčméry povedal.

A cynicky dodávam, že zjavne aj platné zákony a odborné riešenia sú im na ťarchu  – neexistujú pre nich konflikty záujmov, ani základné epidemiologické zásady. Ani morálka a hanba, lebo sami porušujú všetky pravidlá, do ktorých nás nútia.

 

Je to skrátka hrôza – toto odborné aj právne a morálne povedomie. Kde vyštudovali títo ľudia epidemiológiu? Ich nápady so žolíkmi a výhodami očkovancom sú porušením základných epidemiologických pravidiel. Spôsobujú tu svojimi hlúpymi nápadmi škodu veľkého rozsahu. Mal by už konečne zasiahnuť generálny prokurátor a mali by skončiť vo väzbe.

A neviem o žiadnej pandémii, ktorú by mal riadiť človek, ktorý je účtovníkom a vydáva sa za epidemiológa – ako je to údajne u pána Martina Pavelku, ktorý  nie a nie prezradiť verejnosti, aké má vzdelanie. Skutočne nechápem, že prečo, lebo v týchto ťažkých časoch musíme mať úplnú istotu, že to tu riadia odborníci.  Podľa mňa človek, ktorý vzdelanie nadobudol čestne, ten sa nijako nehanbí povedať o ňom iným. Ja vám pokojne porozprávam o každej z mojich troch atestácií, a detailne aj o prácach, ktoré som v rámci nich robila. Priamo a hneď, bez prípravy, lebo sa snažím robiť veci zmysluplne. A tak si myslím, že oprávnene chcem, aby sa ku svojej odbornosti prihlásili všetci tí, ktorí rozhodujú o našich životoch a spoločenskom dianí. Aby sme vedeli, že skutočne majú na to robiť zásadné rozhodnutia o nás kompetetívne.

A neviem o žiadnej pandémii, ktorú by mal riadiť človek, ktorý má finančné prepojenie na farmalobby. Konflikt záujmov tých ľudí znedôveryhodňuje.

Takže čakám, pán generálny prokurátor, kedy konečne začnete stíhať v štýle padni, komu padni „manažérov pandémie“ – ktorí porušujú ľudské práva a aj základné epidemiologické zásady. Lebo neviem o žiadnom víruse, ktorý by reagoval na „žolíka“.

 

O kompetetívnosti podaktorých mám veru nevalnú mienku.

Minister Legvarský tára o výhodách pre očkovaných – keby bol odborník, mal by jasné, že akýmikoľvek výhodami by len zvyšoval riziko šírenia nákazy. Ak by mali mať výhody očkovanci oproti neočkovaným, potom by mali mať i nevýhody v prípade, že ochorejú. Poisťovni by za ich liečbu mali zaplatiť farmafirmy, lebo drahými vakcínami garantujú – no, hm, hm, všetci vieme čo…

Aj nový policajný prezident je trápna figúrka – a jeho nápad  oceniť policajtov, ktorí na pošte v Prievidzi konali proti invalidovi v nahrávke, ktorú som i ja nedávno v blogu dala – pokladám za klinec do rakvy úcty ľudí voči slovenskej polícii.

O vláde sa už radšej ani nevyjadrujem, lebo nič slušné by som o nich nepovedala. Čakám, kedy medzinárodný súd zaujme stanovisko ku celoplošnému testovaniu u nás spred roka. Lebo tí, ktorí ho tu riadili a vyvíjali nátlak na ľudí, aby sa ho nútene zúčastnili, konali ako organizovaná skupina v prepojení s cudzou mocnosťou a dostali za to peniaze zo zahraničia. Celý ten čin by mohol byť kvalifikovaný ako zločin proti ľudskosti – a aj keď sa  hovorí o hroziacich doživotných trestoch za to, ja som za popravu vinníkov. Tak ako vojnových zločincov popravili po 2. svetovej vojne, musíme sa s týmto zločinom a jeho realizátormi vysporiadať  zásadne.

 

Nie, nie sme normálna demokratická spoločnosť.

Lebo v normálnej demokratickej spoločnosti by bolo nemysliteľné, aby riadil vysokú školu človek, ktorému sú ľudské práva v čase pandémie na ťarchu. Ktorý zjavne vôbec nechápe prioritnosť ľudských práv, a ani celú hrôzu marazmu do ktorého nás vlečú s ich neodbornými opatreniami, s ich výnimkárčením a spôsobovaním škody veľkého rozsahu, s ich farmalobby prepojeniami…  no mohli by sme dlho pokračovať…

Nie, nie sme normálna demokratická spoločnosť…

 

Elena

 

 

Cesta duše 5. – Sú dni . . .

24.02.2024

Poviem ti príbeh, zašepkala som včera. Iba mne? Dnes? A veď hej, prikývla som. Prší a prší dneškom. Ja si s dažďom rozumiem, no teraz tu mám príbeh plný slnka. O dva dni skôr vznikol, pravdaže. Slnko dopadalo na vzdialené kopce. Tenké zlaté lúče objímali vrcholce stromov a pozlátili zdychavské lazy a svahy nad nimi. [...]

Ale nooo 8. – Navrhujem SND nové umelecké dielo. . .

22.02.2024

Musíme sa kultúrniť nediskriminačne, povedala som si zamyslene, keď som čítala pohoršené reakcie k novému umeleckému dielu SND o Ježišovi https://christianitas.sk/skandal-okolo-blasfemickej-hry-jezis-z-montrealu-sa-stupnuje/?fbclid=IwAR38R953h9_sBRFnP-vmFnl6TjCwp87Htb9oBcEz00nQQK3bmAe_5ntNtq0 Že vraj nový filozofický pohľad to je, tvrdí SND. No veď dobre – nevidela [...]

Ale nooo 7. – Medzinárodný deň obetí zločinu. . .

22.02.2024

Výročie vraždy novinára Kuciaka a jeho snúbenice sme si opäť pripomenuli, ako ukazuje link https://tvnoviny.sk/domace/clanok/881717-objednavatel-stale-nepyka-zhrnutie-toho-co-sa-udialo-za-sest-rokov-od-vrazdy-jana-kuciaka?utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR0JfPkePBeV-BQRu_HC5ySS5uj2vD71uTHiV6AJwjwdSM9D0DFBJRNPcUA#Echobox=1708534015 Čas plynie, a ja akosi nie som [...]

Zuzana Čaputová, oznámenie, kandidatúra, prezidentské voľby

Čaputová: Naším bezpečnostným záujmom je mať suseda, u ktorého vládne mier a prosperuje

24.02.2024 12:32

Vojenská agresia na Ukrajine má na svedomí tisícky ľudských životov a škôd, ktorých následky bude cítiť niekoľko ďalších generácií.

paríž

Desiatky nahnevaných francúzskych farmárov predčasne vtrhli na poľnohospodársky veľtrh v Paríži

24.02.2024 12:00

Len chvíľu potom prišiel prezident Emmanuel Macron.

Dmitrij Medvedev

Medvedev: Moskva sa bude usilovať pomstiť sa za sankcie Západu

24.02.2024 11:41

Rusov vyzval, aby v oblasti hospodárstva vytvárali pre Západ ťažkosti a podnecovali verejnú nespokojnosť s politickými opatreniami.

Britain Israel Palestinians Protest

Rabín vyzýva Židov, aby sa z Británie odsťahovali. Tvrdí, že ich zlaté časy tam sa pominuli

24.02.2024 11:35

Britské ostrovy zasiahla vlna antisemitizmu. Palestínske zabíjanie civilistov v Izraeli našlo nebezpečný ohlas v Spojenom kráľovstve.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,824
Celková čítanosť: 8850496x
Priemerná čítanosť článkov: 3134x

Kategórie