Založ si blog

S. . . 7. – Nepoznám veľa hrdinov v dnešnej dobe, ale jedného predsa hej, pani Tomanová. . .

No čo, kto je hrdina?

Ten, kto dokáže čeliť zlu. Bez veľkých gest. Jednoducho, s ľudskou odvahou.

Práve o takom Človeku vám teraz poviem.

Nie, nie je to gramatická chyba, je to človek s veľkým Č.

Má moju úctu.

 

Niečo vám ale ešte predtým prezradím – dnes má meniny môj syn Maroško. Moc a moc mi chýba. Hľadám tie správne slová, ktoré by zachytili moje pocity a plávam v čase už pár dní – a Zámer sveta ma vo včerajšom nadráne tíšivo objal a zašepkal „no tak, no tak, upokoj sa, pozri“.

To k nám patriace rozlíšime vždy na prvý pohľad. Akosi to v nás vnútorne cinkne. Aj ja som vedela, potrebovala som vidieť ten článok – že je tu niekto, kto má odvahu nemlčať.

Hej, poviem vám teraz o hrdinstve.

 

V situácii, keď sme bojovali za spravodlivosť pre naše deti, ktoré zomreli v dôsledku závažného pochybenia lekárov, sme my matky Otvoreného listu premiérovi videli v mnohých z tých riešených prípadov, aké je v tomto štáte ťažké sa dovolať pravdy.

Vtedy sme sa stretli s rôznymi kompetentnými osobami, aby sme poukázali na to čo sa deje a aby sme zastavili tie hrôzy – aby u nás nezomierali zbytočne i ďalšie deti.  Pripomeniem tie časy jedným z vtedajších blogov

https://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2018/11/28/som-11-spomienky-ktorych-niet/

Vtedy sa prešetrovanie v niektorých prípadoch rozbehlo opätovne vďaka ombudsmanke pre deti pani Tomanovej.

Ach, áno, vy už zrejme tušíte, kto je tým mojim dnešným hrdinom, len ešte neviete, že prečo…

 

Potešila ma v tom nadráne informácia v článku v linku

https://www.startitup.sk/tomanovej-tah-na-zaver-komisarka-varuje-rodicov-pred-ockovanim-hovori-o-experimente/

Uvádza sa v ňom, že na stránke Úradu komisárky pre deti bolo v októbri uverejnené takzvané „Upozornenie rodičov v súvislosti s očkovaním maloletých detí“. 

Ako pani Tomanová uviedla, „V nadväznosti na Usmernenie Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky k očkovaniu detí vo veku 5 – 11 rokov proti ochoreniu COVID-1 číslo: Z078870-2021 upozorňuje komisárka deti rodičov, že testovanie vakcín proti ochoreniu Covid-19, dostupných v Slovenskej republike, je t. č. v štádiu experimentu.“

V jednom z ďalších bodov komisárka uvádza, že nemôžeme vedieť, aké bude mať vakcína proti ochoreniu COVID-19 dlhodobé účinky, pretože sa testovala len krátko. Na oficiálnej stránke Slovensko proti covidu odborníci uviedli, že dlhodobé účinky sú v spojitosti s vakcináciou všeobecne veľmi raritné.

Sú to vaše deti – tak si vyberte sami, komu veríte…

 

Komisárka taktiež tvrdí, že zodpovednosť za prípadné nežiadúce účinky nenesie žiadne ministerstvo ani lekár, zdravotná sestra či výrobca vakcíny.

Ten spomenutý článok píše, že v tomto prípade sa Ministerstvo zdravotníctva SR zaoberá založením fondu na odškodňovanie práve pre takéto situácie. Je to však dlhoročným predmetom odbornej diskusie, uviedol Denník N.

To vám určite pomôže, že oni o tom dlhé roky debatujú, ak budete mať následky z očkovania. Ach, panebože, ako veľmi rada by som viedla dlhoročnú debatu o potrebe platenia daní a odvodov – a neplatila ich pritom…

Vlastne keď už sme pri tých daniach a odvodoch – prečo by sme my neočkovaní mali svoje zdravie a životy riskovať v tejto strašnej pandémii aj odpracovávaním za nezamestnaných,  na pomoc kadejakým cudzím krajinám, či Naďovi na pošahané americké stíhačky. Za seba  a svoju rodinu pracujeme len necelé dva dni v týždni – tak prečo by sme mali v takýchto podmienkach solidarizovať tie tri dni ?!!!

 

Redaktorka, ktorá článok vyrobila, kladie metaforicky otázku, že prečo sa pani komisárka Tomanová rozhodla pre takéto vyhlásenie v súvislosti s očkovaním. Vraj ju písomne oslovila ohľadne odpovede. No tak na to jej ja môžem odpovedať rovno – PRETOŽE MÁ SVEDOMIE. Pani Tomanová, nie tá redaktorka, článok je zjavne tendenčný.

 

Mnohí si zrejme neuvedomujú, aký je to hrdinský krok, ozvať sa v dnešnej dobe, kedy väčšina tých, ktorí by sa mohli a mali ozvať, vystrašene zaliezla alebo servilne pritakáva porušovaniu ľudských práv neočkovaných ľudí a ich núteniu hrubým nátlakom ku zapojeniu sa do vakcinačného pokusu.

 

Elena

 

P. S:: Ach, v Česku sa rozbehla kampaň na donútenie ľudí zapojiť sa do toho vakcinačného pokusu strašením – fotky chorých či mŕtvych predvádzajú s nápisom „Uveril dezinformáciám“. Odhliadnuc od krajnej neetickosti zobrazovať niekoho týmto spôsobom bez jeho súhlasu, malo by byť každé spravodajstvo vyvážené. Takže zároveň by mali vydať sadu B obrázkov tých, ktorí trpia zdravotnými následkami účasti v tom vakcinačnom pokuse, s nápisom – Uveril „očkovaniu“…

 

Za slovami 10. – NAKA by mala urobiť poriadok. . .

03.12.2021

Veľkopodnikateľ Rattaj vykladal o násilnom očkovaní ľudí – samozrejme opozičných politikov – dokonca pred kamerami https://www.facebook.com/100001972399716/videos/438547587676281 A v origináli je tu [...]

Za slovami 9. – Je to chlap, ktorý nájde odvahu?

02.12.2021

Tak toto je otázka, na ktorú odpoveď ešte nemám. Neprezradím vám jeho meno, ale niečo vám o ňom v tejto chvíli predsa len poviem. Aby ste mali nádej… Musím pripomenúť, že pred časom som podala viacero trestných oznámení – poslala som ich Generálnej prokuratúre. A dva z nich už medzičasom prišli s tým, že stíhanie sa nekoná. Prvé z nich vo veci [...]

Za slovami 8. – Dievčatko so zápalkami na Slovensku. . .

01.12.2021

Krehký smutný Andersenov príbeh o dievčatku, ktoré sa hrialo zápalkami, je silne inšpiratívny. Kým niektorých z nás vedie k súcitnej úvahe o tom, prečo niektorí žijú v bohapustom luxuse a využívajú iných, tak niekoho zjavne smeruje tento príbeh ku myšlienke „postačia im zápalky“. A tak sa objavujú „dobré rady a súťaže“, podľa [...]

koronavírus, Francúzsko

ONLINE: Grékov zaočkujú treťou dávkou už tri mesiace po druhej

04.12.2021 08:00, aktualizované: 09:38

Grécko okrem povinného čokovania seniorov urýchľujú podávanie tretej posilňujúcej dávky vakcíny.

Ukrajina, Rusko

Tajné služby USA: Rusko môže napadnúť Ukrajinu začiatkom roka

04.12.2021 07:06

Na pripravovanej invázii na Ukrajinu by sa podľa tajných služieb USA mohlo zúčastniť až 175 000 ruských vojakov.

Pocuvajte pravdu, podcast, pravda, počúvajte Pravdu

Kto buchne po stole? Heger alebo Čaputová?

04.12.2021 06:00

Denne umierajú desiatky ľudí zbytočne. „Je to najtragickejšie obdobie Slovenska, za ktoré sa politici raz budú hanbiť,“ povedal v podcaste Marián Repa.

súd Pezinok Kuciak  pojednávanie spis

Sudkyňa nevzala do väzby štyroch obvinených z kauzy NDS

04.12.2021 01:16

Štyroch obvinených z utorkovej akcie Národnej kriminálnej agentúry prepustila sudkyňa na slobodu. Prokurátor sa odvolal.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,209
Celková čítanosť: 5839276x
Priemerná čítanosť článkov: 2643x

Kategórie