Založ si blog

S. . . 7. – Nepoznám veľa hrdinov v dnešnej dobe, ale jedného predsa hej, pani Tomanová. . .

No čo, kto je hrdina?

Ten, kto dokáže čeliť zlu. Bez veľkých gest. Jednoducho, s ľudskou odvahou.

Práve o takom Človeku vám teraz poviem.

Nie, nie je to gramatická chyba, je to človek s veľkým Č.

Má moju úctu.

 

Niečo vám ale ešte predtým prezradím – dnes má meniny môj syn Maroško. Moc a moc mi chýba. Hľadám tie správne slová, ktoré by zachytili moje pocity a plávam v čase už pár dní – a Zámer sveta ma vo včerajšom nadráne tíšivo objal a zašepkal „no tak, no tak, upokoj sa, pozri“.

To k nám patriace rozlíšime vždy na prvý pohľad. Akosi to v nás vnútorne cinkne. Aj ja som vedela, potrebovala som vidieť ten článok – že je tu niekto, kto má odvahu nemlčať.

Hej, poviem vám teraz o hrdinstve.

 

V situácii, keď sme bojovali za spravodlivosť pre naše deti, ktoré zomreli v dôsledku závažného pochybenia lekárov, sme my matky Otvoreného listu premiérovi videli v mnohých z tých riešených prípadov, aké je v tomto štáte ťažké sa dovolať pravdy.

Vtedy sme sa stretli s rôznymi kompetentnými osobami, aby sme poukázali na to čo sa deje a aby sme zastavili tie hrôzy – aby u nás nezomierali zbytočne i ďalšie deti.  Pripomeniem tie časy jedným z vtedajších blogov

https://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2018/11/28/som-11-spomienky-ktorych-niet/

Vtedy sa prešetrovanie v niektorých prípadoch rozbehlo opätovne vďaka ombudsmanke pre deti pani Tomanovej.

Ach, áno, vy už zrejme tušíte, kto je tým mojim dnešným hrdinom, len ešte neviete, že prečo…

 

Potešila ma v tom nadráne informácia v článku v linku

https://www.startitup.sk/tomanovej-tah-na-zaver-komisarka-varuje-rodicov-pred-ockovanim-hovori-o-experimente/

Uvádza sa v ňom, že na stránke Úradu komisárky pre deti bolo v októbri uverejnené takzvané „Upozornenie rodičov v súvislosti s očkovaním maloletých detí“. 

Ako pani Tomanová uviedla, „V nadväznosti na Usmernenie Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky k očkovaniu detí vo veku 5 – 11 rokov proti ochoreniu COVID-1 číslo: Z078870-2021 upozorňuje komisárka deti rodičov, že testovanie vakcín proti ochoreniu Covid-19, dostupných v Slovenskej republike, je t. č. v štádiu experimentu.“

V jednom z ďalších bodov komisárka uvádza, že nemôžeme vedieť, aké bude mať vakcína proti ochoreniu COVID-19 dlhodobé účinky, pretože sa testovala len krátko. Na oficiálnej stránke Slovensko proti covidu odborníci uviedli, že dlhodobé účinky sú v spojitosti s vakcináciou všeobecne veľmi raritné.

Sú to vaše deti – tak si vyberte sami, komu veríte…

 

Komisárka taktiež tvrdí, že zodpovednosť za prípadné nežiadúce účinky nenesie žiadne ministerstvo ani lekár, zdravotná sestra či výrobca vakcíny.

Ten spomenutý článok píše, že v tomto prípade sa Ministerstvo zdravotníctva SR zaoberá založením fondu na odškodňovanie práve pre takéto situácie. Je to však dlhoročným predmetom odbornej diskusie, uviedol Denník N.

To vám určite pomôže, že oni o tom dlhé roky debatujú, ak budete mať následky z očkovania. Ach, panebože, ako veľmi rada by som viedla dlhoročnú debatu o potrebe platenia daní a odvodov – a neplatila ich pritom…

Vlastne keď už sme pri tých daniach a odvodoch – prečo by sme my neočkovaní mali svoje zdravie a životy riskovať v tejto strašnej pandémii aj odpracovávaním za nezamestnaných,  na pomoc kadejakým cudzím krajinám, či Naďovi na pošahané americké stíhačky. Za seba  a svoju rodinu pracujeme len necelé dva dni v týždni – tak prečo by sme mali v takýchto podmienkach solidarizovať tie tri dni ?!!!

 

Redaktorka, ktorá článok vyrobila, kladie metaforicky otázku, že prečo sa pani komisárka Tomanová rozhodla pre takéto vyhlásenie v súvislosti s očkovaním. Vraj ju písomne oslovila ohľadne odpovede. No tak na to jej ja môžem odpovedať rovno – PRETOŽE MÁ SVEDOMIE. Pani Tomanová, nie tá redaktorka, článok je zjavne tendenčný.

 

Mnohí si zrejme neuvedomujú, aký je to hrdinský krok, ozvať sa v dnešnej dobe, kedy väčšina tých, ktorí by sa mohli a mali ozvať, vystrašene zaliezla alebo servilne pritakáva porušovaniu ľudských práv neočkovaných ľudí a ich núteniu hrubým nátlakom ku zapojeniu sa do vakcinačného pokusu.

 

Elena

 

P. S:: Ach, v Česku sa rozbehla kampaň na donútenie ľudí zapojiť sa do toho vakcinačného pokusu strašením – fotky chorých či mŕtvych predvádzajú s nápisom „Uveril dezinformáciám“. Odhliadnuc od krajnej neetickosti zobrazovať niekoho týmto spôsobom bez jeho súhlasu, malo by byť každé spravodajstvo vyvážené. Takže zároveň by mali vydať sadu B obrázkov tých, ktorí trpia zdravotnými následkami účasti v tom vakcinačnom pokuse, s nápisom – Uveril „očkovaniu“…

 

Cesta duše 5. – Sú dni . . .

24.02.2024

Poviem ti príbeh, zašepkala som včera. Iba mne? Dnes? A veď hej, prikývla som. Prší a prší dneškom. Ja si s dažďom rozumiem, no teraz tu mám príbeh plný slnka. O dva dni skôr vznikol, pravdaže. Slnko dopadalo na vzdialené kopce. Tenké zlaté lúče objímali vrcholce stromov a pozlátili zdychavské lazy a svahy nad nimi. [...]

Ale nooo 8. – Navrhujem SND nové umelecké dielo. . .

22.02.2024

Musíme sa kultúrniť nediskriminačne, povedala som si zamyslene, keď som čítala pohoršené reakcie k novému umeleckému dielu SND o Ježišovi https://christianitas.sk/skandal-okolo-blasfemickej-hry-jezis-z-montrealu-sa-stupnuje/?fbclid=IwAR38R953h9_sBRFnP-vmFnl6TjCwp87Htb9oBcEz00nQQK3bmAe_5ntNtq0 Že vraj nový filozofický pohľad to je, tvrdí SND. No veď dobre – nevidela [...]

Ale nooo 9. – Všetci chcú naše dobro. . .

22.02.2024

Všetci chcú naše dobro. Nedajme si im ho vziať – znel známy aforizmus. Spomenula som si naň v dnešnom nadráne pri čítaní zaujímavej úvahy. O vyjadreniach, ktorá sa dnes šíria o dobách minulých. Nejde o dobu, v ktorej žili mamuty – lebo tie žili tak dávno, že k ich podobe sa nevieme vyjadriť, či skutočne verzia vedcami predkladaná je alebo nie je plne [...]

Ivan Korčok, Peter Pellegrini

Prieskum: Pellegrini by v druhom kole prezidentských volieb porazil Korčoka

25.02.2024 13:55

Ak postúpia favoriti prezidentských volieb Pellegrini a Korčok do druhého kola, podľa aktuálneho prieskumu Focusu pre Markízu by vyhral šéf Hlasu.

Igor Matovič, Michal Šipoš, OĽaNO

Hnutie Slovensko čaká začiatkom marca snem aj k blížiacim sa voľbám

25.02.2024 13:39

Hnutie by si malo voliť členov predsedníctva a venovať sa aj blížiacim sa voľbám do Európskeho parlamentu a voľbám prezidenta.

Išikawa

Japonsko poskytne ďalšie miliardy jenov na obnovu po zemetrasení v prefektúre Išikawa

25.02.2024 13:37

Zemetrasenie s magnitúdou 7,5 na Nový rok zničila domy a infraštruktúru na polostrove Noto v prefektúre Išikawa na japonskom hlavnom ostrove Honšu.

holokaust, koncentračný tábor, Židia, fašizmus, kosti

Namíbia žiada od Nemecka, aby urýchlilo rokovania o odškodnení za genocídu

25.02.2024 13:20

Nemecko genocídu z koloniálnej éry uznalo, pričom krajine ponúklo financovanie rozvojových projektov v hodnote 1,1 miliardy eur.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,825
Celková čítanosť: 8851972x
Priemerná čítanosť článkov: 3133x

Kategórie