Založ si blog

Takže zasa raz 6. – A. . . svetový mier. . .

Ach, film „Miss špeciálny agent“ som si pozrela pár dní dozadu. No aký aktuálny…

Človek si na podklade súčasného diania uvedomí, že veru niet nič, čo by sme si mali ceniť a priať viac ako svetový mier.

Dodám ešte ku včerajšiemu blogu – úprimne si odpovedzte na otázku – neurobila by pani Remišová lepšie, keby namiesto   „vypnutia kúrenia vlastným deťom doma solidárne s deťmi Ukrajiny“ radšej nakúpila ovocie a sladkosti a hračky,a odniesla to tým deťom v utečeneckom tábore?

 

Zrejme každý z nás súcití s tými ľuďmi, ktorí k nám ako utečenci priputovali cez hranice pred vojnou. Niektorí z nich sa dostali do utečeneckého tábora a mnohých prichýlili príbuzní. Aspoň trochu pomôže, ak sa ľudia dostanú k rodine, rodinné väzby zmiernia tú ťarchu. No zostať kdesi v tábore pre utečencov úplne sám  a so strachom o blízkych – ťažko v takej situácii dokážeme nájsť útešné slová.

Vojna je vždy zlo – stres a trauma. Zanechať všetko dôverne známe, roky či desaťročia budované, hroby blízkych – nedokážeme si to ani predstaviť. Kopy mŕtvych, ruiny z miest, spojených s toľkými spomienkami.

Nie, žiadna vojna neprináša nič dobré. Traumu z nej nesú v sebe celé generácie i po jej skončení. A nechcem si ani predstaviť, čo by sa dialo, keby sa skutočne zvýšená rádioaktivita šírila svetom.                                                                                                Pripomínam si občas slová básne Balada o vojne a mieri, ktorú moje dieťa napísalo do ktorejsi súťaže

 

Viem,

má rany Zem.

 

A na jej pleciach zjazvených

vždy opäť cítiť vojny dych,

stáročiami sa nesie dym,

plač a smrť, koniec nevidím,

skončí raz boj a nenávisť?…

 

(nájdete ju celú v jej časti blogu, ak chcete  https://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2014/09/26/balada-o-vojne-a-mieri/ )

Ach, prajem si, aby nám  verejne vysvetlili, prečo chystali miesta pre utečencov už od novembra u nás – aby nám povedali pravdu. Aby už skončilo utrpenie a nivočenie, spojené so všetkými vojnami na Zemi.  Aby ľudia zbytočne nezomierali. .

 

A  – pravdaže – chcem svetový mier…

 

Elena

 

 

Ale nooo 4. – A čo bude nasledovať, pán Korčok, ak vyhlásime športovcov v Rusku hrajúcich za zločincov?

20.02.2024

Sú športovci hrajúci v Rusku zločinci? Táto otázka a odpoveď na ňu nám umožní vidieť ako sa Slovensko pohne ďalej. Lebo buď budeme pritakávať Korčokovi v jeho usalink postoji, že žiadny športovec, ktorý hrá v Rusku, nás nesmie reprezentovať, alebo pritakáme Pellegrinimu, že hrať môžu. Korčok nám svojimi krokmi ukazuje viac ako by chcel. Vravím od začiatku, [...]

Ale nooo 3. – Kovidlumpov treba potrestať. . .

20.02.2024

Spoločnosť sa potrebuje s časmi kovidu vyrovnať spravodlivo – a to nepôjde bez potrestania lumpov. Žiadne „zavrime oči, urobme hrubú čiaru, odpustime a zabudnime“ nesmie nastať. To jednoducho nejde – po tom všetkom, čo sme museli prežiť kvôli zločincom, a koľkí tú darebáčinu neprežili, nemôžeme iba mávnuť rukou a ísť ďalej. Som aj proti [...]

Ale nooo 2. – Akú pravdu nám Hellebrandt ukázal. . .

19.02.2024

Nuž, bývalý poslanec Progresívneho Slovenska Hellebrandt nám ukázal niekoľko aspektov pravdy v situácii odhalenia jeho ochorenia. V prvom rade – nevidela som jediný ohlas, ktorým by ho niekto hanil za jeho chorobu. Všetky kritické príspevky mu vyčítali nekomunikovanie o nej so zdravotníkmi. Pripadá mi zvláštne, že ľudia tváriaci sa progresívne namiesto progresívneho [...]

Antony Blinken

Rio de Janeiro hostí šéfov diplomacií G20. Stretnú sa aj Blinken s Lavrovom

21.02.2024 08:12

Ministri zahraničia krajín skupiny G20 budú hovoriť najmä o vojnách na Ukrajine a na Blízkom východe.

Robotyne, streľba do zajatcov

VIDEO: Unian: Ruskí vojaci opäť postrieľali ukrajinských zajatcov

21.02.2024 08:00

Moskva a Kyjev sa od ruskej invázie na Ukrajinu obviňujú zo zabíjania vojnových zajatcov.

Viagra

V španielskom meste Don Benito zadržali kňaza, ktorý obchodoval s viagrou

21.02.2024 07:44

Kňaz bol v meste dobre známy a tešil sa obľube miestnych. K zadržaniu došlo v dome, ktorý kňaz zdieľa s iným mužom - svojím životným partnerom.

Sergej Lavrov / Nicolas Maduro /

Rusko a Venezuela sa dohodli na užšej spolupráci v oblasti ropy, plynu a jadra na mierové účely

21.02.2024 07:27

Moskva sa snaží nájsť diplomatických a obchodných partnerov, pretože čelí sankciám západných štátov a izolácii v dôsledku invázie na Ukrajinu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,821
Celková čítanosť: 8840816x
Priemerná čítanosť článkov: 3134x

Kategórie