Založ si blog

Takže zasa raz 6. – A. . . svetový mier. . .

Ach, film „Miss špeciálny agent“ som si pozrela pár dní dozadu. No aký aktuálny…

Človek si na podklade súčasného diania uvedomí, že veru niet nič, čo by sme si mali ceniť a priať viac ako svetový mier.

Dodám ešte ku včerajšiemu blogu – úprimne si odpovedzte na otázku – neurobila by pani Remišová lepšie, keby namiesto   „vypnutia kúrenia vlastným deťom doma solidárne s deťmi Ukrajiny“ radšej nakúpila ovocie a sladkosti a hračky,a odniesla to tým deťom v utečeneckom tábore?

 

Zrejme každý z nás súcití s tými ľuďmi, ktorí k nám ako utečenci priputovali cez hranice pred vojnou. Niektorí z nich sa dostali do utečeneckého tábora a mnohých prichýlili príbuzní. Aspoň trochu pomôže, ak sa ľudia dostanú k rodine, rodinné väzby zmiernia tú ťarchu. No zostať kdesi v tábore pre utečencov úplne sám  a so strachom o blízkych – ťažko v takej situácii dokážeme nájsť útešné slová.

Vojna je vždy zlo – stres a trauma. Zanechať všetko dôverne známe, roky či desaťročia budované, hroby blízkych – nedokážeme si to ani predstaviť. Kopy mŕtvych, ruiny z miest, spojených s toľkými spomienkami.

Nie, žiadna vojna neprináša nič dobré. Traumu z nej nesú v sebe celé generácie i po jej skončení. A nechcem si ani predstaviť, čo by sa dialo, keby sa skutočne zvýšená rádioaktivita šírila svetom.                                                                                                Pripomínam si občas slová básne Balada o vojne a mieri, ktorú moje dieťa napísalo do ktorejsi súťaže

 

Viem,

má rany Zem.

 

A na jej pleciach zjazvených

vždy opäť cítiť vojny dych,

stáročiami sa nesie dym,

plač a smrť, koniec nevidím,

skončí raz boj a nenávisť?…

 

(nájdete ju celú v jej časti blogu, ak chcete  https://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2014/09/26/balada-o-vojne-a-mieri/ )

Ach, prajem si, aby nám  verejne vysvetlili, prečo chystali miesta pre utečencov už od novembra u nás – aby nám povedali pravdu. Aby už skončilo utrpenie a nivočenie, spojené so všetkými vojnami na Zemi.  Aby ľudia zbytočne nezomierali. .

 

A  – pravdaže – chcem svetový mier…

 

Elena

 

 

Iba 10. – Netvor z Lokce

07.07.2022

Brutálne ubité psíky, ktoré trpeli ešte kruto celé hodiny. Bez očí, s obrovskými ranami, žrali ich zaživa červy. Predstavujem vám netvora z Lokce, ktorý ich ubil. Má nejaký ksicht, a chodí po tomto svete, bohužiaľ. Nuž, Lokca je obec v okrese Námestovo na Orave. Iste by sa mohla presláviť niečím zmysluplnejším, ako je to, že tam žije nejaké zdegenerované indivíduum [...]

Zlatobyľ 9. – Stáročiami sa môžu niesť. . .

05.07.2022

Ach, kdeže sú tie dni, kedy našim územím blúdili Cyril a Metod a kadečo nám zvestovali. Dnešný deň ich pripomína len vzdialene, rovnako ako úporné horúčavy minulých dní. Je darom mať vieru i vzdelanie, nie každý však jeho cennosti rozumie. Pravá viera by nám mala dávať nádej i pokoru na našej životnej ceste, a pravé vzdelanie poznanie i životnú múdrosť, nie [...]

Iba 9. – Iba pravdu. . .

05.07.2022

Je načase otvorene hovoriť o situácii, do ktorej nás vohnala naša vláda súcitiaca viac s Ukrajincami, ako s vlastným obyvateľstvom. Ako píše článok v linku https://ereport.sk/hrozi-drsny-boj-medzi-europou-a-aziou-gazprom-si-nerezervoval-kapacitu-na-tranzit-plynu-do-europy/ Rusi si nerezervovali na ďalší rok tranzitnú kapacitu od októbra 2022 plynovodom Jamal-Európa, ani [...]

Boris Johnson

Johnson vyviedol Britániu z EÚ, bol aj ministrom zahraničia a starostom Londýna

07.07.2022 11:50

Vizitka britského premiéra Borisa Johnsona (58), ktorý podľa britských médií oznámi rezignáciu.

Polícia / Pomáhať a chrániť / Policajné auto /

Ukrajinskému vodičovi v Bratislave namerala hliadka takmer tri promile alkoholu

07.07.2022 11:25

Vodičovi hrozí väzenie až na jeden rok.

Boris Johnson

BBC ohlásila Borexit: Boris Johnson ešte dnes rezignuje

07.07.2022 10:30

Britský premiér Boris Johnson podľa BBC neustál politický tlak a odstúpi.

nemocnica Košice, UNLP

Univerzitná nemocnica v Košiciach zakázala návštevy, zaviedla aj testovanie pred hospitalizáciou

07.07.2022 09:38

Dôvodom je nárast počtu pacientov s koronavírusom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,370
Celková čítanosť: 6636116x
Priemerná čítanosť článkov: 2800x

Kategórie