Založ si blog

Takže zasa raz 8. – Pomáhať ľudsky. . .

Ľudia prechádzajúci hranice k nám utekajú pred vojnou.

Moc si prajem, aby tu nemali zlú skúsenosť, aby sa ich niektorí Slováci nepokúsili využiť a obrať o to málo, čo majú, či zneužiť ich postavenie. Na hranice sa vybralo veľa ľudí pomáhať nezištne, tak snáď to bude v poriadku.

 

Je dojímavé vidieť tých ľudí, ktorí stratili svoje doterajšie životné istoty a ja ako empatik preberám ich vnútorné chvenie i strach, ak sa na nich dívam a pritom na chvíľu odtiahnem ochranný múr.

Sú v nepohode z tej situácie, každý z nás by bol na tom rovnako. Je fajn, že im ľudia nanosili na pomoc odevy, obuv, potreby pre bežný život i sladkosti či hračky.

Chcem teraz ale poukázať na jednu vec – nájdu sa medzi nimi takí, ktorí prichádzajú aj so svojimi domácimi miláčikmi – psom alebo mačkou.

Prosím, nenúťme ich vzdať sa ich milovaného zvieraťa – lebo ak niekto v takejto situácii nesie so sebou svoje zvieratko, má pre neho evidentne veľkú dôležitosť.

Nestavajme týchto ľudí do situácie voľby, že ak sa niekde u nás chce ubytovať, musí sa zvieratka vzdať. Je to kúsok ich života, ktorý nesú so sebou a dodáva im nádej.

Pomôže im to ľahšie prekonať traumu zo situácie, ktorú zažívajú.

 

Vytvorme podmienky, aby si mohli svoje zvieratko vziať so sebou, prosím. Ak máte možnosť pomôcť týmto ľuďom s ubytovaním tak, aby si mohli svojho miláčika pri sebe ponechať, prosím, dajte i na ukrajinskú stranu colnice nejakú informáciu, aby vedeli tých ľudí správne nasmerovať k vám.

 

Elena

 

 

Naozaj 1. – Ako oblaky. . .

27.05.2024

Píšem často blogy aj s politickými témami, no v skutočnosti politika u mňa z hľadiska záujmu má mínusové hodnoty. Keby to bolo na mne, moja vodnárska duša by zariadila svet, v ktorom by neboli žiadne štáty, a hrabivci by nemali nahrabané majetky. Putovali by sme každý kam nás len oči povedú, voľne a bez akýchkoľvek obmedzení. Ako oblaky. Oblaky sú v mojom [...]

Lebo 7. – Bude bez milióna a bez fúzov? Veru nie.

22.05.2024

Nuž, tomu sa hovorí chlapské slovo. Zaujímavú stávku vyhlásil český lekár, ktorý pracuje vo Všeobecnej fakultnej nemocnici v Prahe, ako uvádza článok v linku https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Bludny-balvan-za-ivermektin-Vse-jinak-Vsadim-se-o-milion-Je-tu-studie-755683 Bludný balvan, udelený členke Rady ČT za ivermectin ho pohol k činu. Stratil už trpezlivosť s [...]

Lebo 6. – Upokojovači. . .

21.05.2024

Čo by ste si mysleli o odborníkovi, ktorý by týranej obeti začal vykladať, aby s agresorom nastolila dobrý vzťah, aby s ním uzavrela zmier. Aby už nepripomínala, že jej ublížil a tvárila sa, že to je všetko preč. Asi by ste si poťukali po čele, a pouvažovali, že ktovie ako si ten fušer školu spravil. Situácia v našej spoločnosti je presne taká, ako v spomenutom [...]

NRSR, parlament, poslanci

Prieskum: Voľby by v máji vyhral Smer, náskok pred druhým PS je minimálny

27.05.2024 20:10

Hranicu zvoliteľnosti by prekročila aj SNS a Republika.

nehoda, horná streda

Počas zásahu na D1 do nich vrazil kamión, dvaja hasiči zahynuli. Šutaj Eštok vyjadril rodinám sústrasť

27.05.2024 18:10, aktualizované: 21:40

Diaľnica bude podľa polície uzatvorená do obhliadky.

žilina, polícia,

Len 16-ročný mladík namieril BMW do skupiny ľudí, jeden človek skončil v nemocnici

27.05.2024 17:53

Vyšetrovateľ na obvineného spracoval podnet na podanie návrhu na jeho vzatie do väzby.

ZSSK, vlak, zeleznice, IC, stanica, lokomotiva, pracovnik

Vlak v Podolínci zraziť malé dievčatko, doprava je smerom do Starej Ľubovne zastavená

27.05.2024 17:49

Dieťa malo utrpieť zranenia, ich rozsah nateraz nie je známy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,881
Celková čítanosť: 9107314x
Priemerná čítanosť článkov: 3161x

Kategórie

Archív