Založ si blog

Takže zasa raz 8. – Pomáhať ľudsky. . .

Ľudia prechádzajúci hranice k nám utekajú pred vojnou.

Moc si prajem, aby tu nemali zlú skúsenosť, aby sa ich niektorí Slováci nepokúsili využiť a obrať o to málo, čo majú, či zneužiť ich postavenie. Na hranice sa vybralo veľa ľudí pomáhať nezištne, tak snáď to bude v poriadku.

 

Je dojímavé vidieť tých ľudí, ktorí stratili svoje doterajšie životné istoty a ja ako empatik preberám ich vnútorné chvenie i strach, ak sa na nich dívam a pritom na chvíľu odtiahnem ochranný múr.

Sú v nepohode z tej situácie, každý z nás by bol na tom rovnako. Je fajn, že im ľudia nanosili na pomoc odevy, obuv, potreby pre bežný život i sladkosti či hračky.

Chcem teraz ale poukázať na jednu vec – nájdu sa medzi nimi takí, ktorí prichádzajú aj so svojimi domácimi miláčikmi – psom alebo mačkou.

Prosím, nenúťme ich vzdať sa ich milovaného zvieraťa – lebo ak niekto v takejto situácii nesie so sebou svoje zvieratko, má pre neho evidentne veľkú dôležitosť.

Nestavajme týchto ľudí do situácie voľby, že ak sa niekde u nás chce ubytovať, musí sa zvieratka vzdať. Je to kúsok ich života, ktorý nesú so sebou a dodáva im nádej.

Pomôže im to ľahšie prekonať traumu zo situácie, ktorú zažívajú.

 

Vytvorme podmienky, aby si mohli svoje zvieratko vziať so sebou, prosím. Ak máte možnosť pomôcť týmto ľuďom s ubytovaním tak, aby si mohli svojho miláčika pri sebe ponechať, prosím, dajte i na ukrajinskú stranu colnice nejakú informáciu, aby vedeli tých ľudí správne nasmerovať k vám.

 

Elena

 

 

Kvapky krvi 7. – Prečo som petíciu proti sexuálnej učebnici SAV pre školy podpísala. . .

25.03.2023

Návrh na novú učebnicu sexuálnej výchovy na Slovensku ministerstvo školstva dostalo. Petícia proti nej na internete beží, a tak som si pozrela, o čo vlastne ide. Lebo materiálov k tomu, vrátane tej navrhovanej učebnice, bolo na stránke viac ako dosť [...]

Kvapky krvi 6. – Tuberkulóza a covid medzi nami

25.03.2023

Aj Svetový deň tuberkulózy včera bol. A ak si niekto myslí, že jej už môžeme zamávať a patrí u nás kamsi do minulosti, tak veru to celkom tak nie je. Tuberkulóza bola kedysi obávanou chorobou. Označujú ju ako chorobu sociálne slabých skupín, pretože jej nárast sprevádzal vojny a krízy. Nevyhýbala sa však nikomu, liečili sa na ňu aj mnohí známi umelci, mnohí z nich [...]

Kvapky krvi 5. – Humanitárna pomoc Juhoslávii i po 24 rokoch zostáva hnusným zločinom

24.03.2023

No veru, už bezmála štvrťstoročie uplynulo od „humanitárnej misie“ – presnejšie povedané od útoku NATO v Juhoslávii, ako pripomína článok v linku https://www.hlavnespravy.sk/zlocinecky-utocny-pakt-nato-presne-pred-24-rokmi-napadol-juhoslaviu-dosial-za-to-nikto-nebol-potrestany/3087402 Humanitárna pomoc NATO v podobe bombardovania trvala 78 dní. [...]

Pápež František

Pápež František rozšíril opatrenia na boj proti zneužívaniu v cirkvi

25.03.2023 22:02

Rozšíril ich pôsobnosť aj na laických lídrov a špecifikoval, že obeťami môžu byť maloletí i dospelí.

Izrael, protesty

Izraelský minister obrany vyzval vládu na pozastavenie reformy súdnictva

25.03.2023 21:57

Ide o prvý verejný nesúhlas s touto reformou z radov izraelskej vlády.

Mladí antifašisti protestujú proti mítingu Iniciatívy za slobodu slova.

Svedok opísal, ako mal obvinený advokát zabiť Daniela Tupého

25.03.2023 20:17

Čo sa stalo v osudnú noc? V kauze vraždy prehovoril jeden z útočníkov.

Vladimir Putin

Putin: Rusko rozmiestni v Bielorusku taktické jadrové zbrane

25.03.2023 18:57, aktualizované: 21:30

Ruský prezident zdôraznil, že Moskva krokom neporuší žiadne dohody o nešírení jadrových zbraní.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,539
Celková čítanosť: 7737790x
Priemerná čítanosť článkov: 3048x

Kategórie