Založ si blog

Takže zasa raz 11. – O čom vypovedá Slavín. . .

Pomaľovanie Slavína – pamätníka vojakom oslobodzujúcim našu krajinu v časoch 2. svetovej vojny – veru vypovedá o kadečom.

Odhliadnuc od toho, že páchatelia sú zjavne zanedbaní vedomostne v dejepise, lebo na Slavíne nie sú pochovaní iba ruskí vojaci, sú zjavne zanedbaní aj výchovne. Lebo ktosi v ich detstve zanedbal naučiť ich, že sú veci, ktoré sa jednoducho nepatrí robiť – hanobenie akéhokoľvek hrobu medzi ne rozhodne patrí.

 

V prvom rade si povedzme, že akékoľvek schvaľovanie tohto činu, ktorý stíha aj polícia – ako to oznámili oficiálne médiá – je trestným činom. Takže každý, kto vyhlasuje niečo iné, sa dopúšťa trestného činu.

V druhom rade – je smutné, že sa namiesto oficiálneho ospravedlnenia za ten čin MZV SR púšťa do bagatelizovania toho činu a skutočne ma zaujíma názor Generálnej prokuratúry, či sa týmto výrokom nedopustilo ministerstvo i trestného činu schvaľovania tohto trestného činu.

Ruské veľvyslanectvo v Bratislave zároveň žiadame, aby videlo realitu a tou je obrovská občianska solidarita s Ukrajinou, ktorú bezdôvodne napadla Ruská federácia a okrem porušenia medzinárodného práva tak pošliapava aj pamiatku Ukrajincov, ktorí bok po boku s Rusmi bojovali za slobodu v roku 1945. Farby ukrajinskej vlajky na Slavíne sú výzvou občanov SR, aby Rusko skončilo túto nezmyselnú vojnu“.

 

Moja výzva to rozhodne nie je, takže verejne žiadam Ministerstvo zahraničných vecí SR, aby v budúcnosti

pri akomkoľvek hanobení hrobov kohokoľvek

s podobným vyjadrením ministerstva uvádzali  že ide o výzvu občanov SR bez občianky Eleny Ištvánovej, ktorá sa so žiadnym hanobením hrobov kohokoľvek nestotožňuje.

Pomaľovávať niečí hrob je trestné, nemožno to chápať ako pozitívnu výzvu a bolo by preto namieste, aby sa – ak to už teraz pochopili – i ospravedlnili za ten čin verejne.

 

Tiež podotýkam, že po 2. svetovej vojne Slovensko ponechalo na našom území hroby vojakov fašistického Nemecka, pri mojej rodnej dedine sa nachádza jeden z nich, ten najväčší. A pokiaľ viem, tak sa o ne dodnes Slovensko slušne stará.  Pevne verím, že to tak i zostane a nezačnú nám tu na základe tohto vyslovene negatívneho návodového správania ministerstva zahraničných vecí pomaľovávať ich hroby.

 

Minister zahraničných veci je dôležitým verejným činiteľom.

A mal by si byť vedomý, že odobrovanie tohto typu trestných činov z jeho strany môže viesť ku zvyšovaniu napätia v spoločnosti. Mal by zvažovať veľmi zodpovedne, čo hovorí a koná. Lebo prepojiť názor na hanobenie hrobov kohokoľvek s názorom na vojnu je skutočne hlúpy nápad. Ja som proti vojne, každej a kdekoľvek. Každá vojna je podľa mňa zlá. Ale odmietam spájať moje meno s ničením a poškodzovaním akýchkoľvek hrobov.

Skutočne verejne upozorňujem, aby sa vláda zamyslela nad tým, aké postoje svojim vyjadrovaním a konaním prezentuje a povzbudzuje. Nepochybne by mohlo iniciovať i podobné ďalšie činy – čo myslíte, čo by vystrojili takíto primitívi (inak sa páchatelia tohto činu nazvať nedajú, lebo každý normálny človek rozumie, že hanobiť číkoľvek hrob je jednoducho neprípustné) najbližšie, ak by sme im nenastavili hranicu? Vykopali by zopár mŕtvych Rusov?

 

Toto mi pripadá ako v zlej paródii. Hodne primitívnym spôsobom sa tu ktosi snaží ľudí manipulovať – inak to nazvať neviem – lebo premenovávať ruskú zmrzlinu – to vážne?

Pre tých, ktorí to nepochopili, neprestanem počúvať Čajkovského, čítať Puškina či Dostojevského, len preto, že boli Rusi – predstavte si, ani jeden z nich nepodporoval vojnu na Ukrajine.

Niekto tu skrátka cielene fanatizuje ľudí. Mladých a hlúpych, i starých a hlúpych. Žiaľ, lebo fanatizmus v dejinách neviedol k ničomu dobrému.

 

 

Elena

 

K diskusii

frame  ďakujem, veru už aj mňa teraz zaujíma, KTO kúpil tú rezidenciu. A zvláštne, že na CRZ sa ukáže error, keď si to človek chce pozrieť. Taká náhoda…

palenque na dokazovanie trestnej činnosti sú orgány činné v trestnom konaní, rozhodne by to mala preveriť GP na základe ich mediálneho monitoringu

mirius na Tie Vaše hlúposti niet čo dodať. Asi Vám robí problém s porozumením čítať dlhší text – tak takto Ja osobne som proti každej vojne. Každá vojna je zlá.Dlhodobo vystupujem proti zbrojeniu u nás. Som za to, aby všetky krajiny prestali zbrojiť a zaviedla sa všeobecná neutralita  so zákazom vývoja zbraní, ich skladovania a vojenských základní na akomkoľvek cudzom území. Vrátane zákazu akýchkoľvek vojenských spolkov, útočných či obranných. Chcem svetový mier.

Iba 10. – Netvor z Lokce

07.07.2022

Brutálne ubité psíky, ktoré trpeli ešte kruto celé hodiny. Bez očí, s obrovskými ranami, žrali ich zaživa červy. Predstavujem vám netvora z Lokce, ktorý ich ubil. Má nejaký ksicht, a chodí po tomto svete, bohužiaľ. Nuž, Lokca je obec v okrese Námestovo na Orave. Iste by sa mohla presláviť niečím zmysluplnejším, ako je to, že tam žije nejaké zdegenerované indivíduum [...]

Zlatobyľ 9. – Stáročiami sa môžu niesť. . .

05.07.2022

Ach, kdeže sú tie dni, kedy našim územím blúdili Cyril a Metod a kadečo nám zvestovali. Dnešný deň ich pripomína len vzdialene, rovnako ako úporné horúčavy minulých dní. Je darom mať vieru i vzdelanie, nie každý však jeho cennosti rozumie. Pravá viera by nám mala dávať nádej i pokoru na našej životnej ceste, a pravé vzdelanie poznanie i životnú múdrosť, nie [...]

Iba 9. – Iba pravdu. . .

05.07.2022

Je načase otvorene hovoriť o situácii, do ktorej nás vohnala naša vláda súcitiaca viac s Ukrajincami, ako s vlastným obyvateľstvom. Ako píše článok v linku https://ereport.sk/hrozi-drsny-boj-medzi-europou-a-aziou-gazprom-si-nerezervoval-kapacitu-na-tranzit-plynu-do-europy/ Rusi si nerezervovali na ďalší rok tranzitnú kapacitu od októbra 2022 plynovodom Jamal-Európa, ani [...]

Nové pracovné príležitosti, byty aj cesty. Volvo vo Valalikoch pomôže rozvoju celého kraja, priemyselný park, Industrial Park Valaliky

Valaliky zbohatnú. S Volvom prídu aj nové byty a cesty

07.07.2022 15:15

Treťou najväčšou obcou v okrese Košice-okolie sú Valaliky, kde žije takmer 4 500 obyvateľov. Onedlho to bude oveľa viac.

Polícia / Pomáhať a chrániť / Policajné auto /

Na bratislavskej hlavnej stanici prepadli dve osoby muža z Ukrajiny

07.07.2022 15:10

V prípade preukázania viny páchateľom hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov.

Opičie kiahne

Na Slovensku potvrdili prvý prípad opičích kiahní

07.07.2022 14:07, aktualizované: 14:31

Ide o osobu vo veku 20 až 59 rokov.

Richard Sulík, SaS

Marušiak: Rozhodnutie SaS vrhá slovenskú politiku do vzduchoprázdna

07.07.2022 14:00

Podľa politológa Juraja Marušiaka čaká Slovensko čas politickej stagnácie, pričom sa nečrtá dobré východisko.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,370
Celková čítanosť: 6637357x
Priemerná čítanosť článkov: 2801x

Kategórie