Založ si blog

Ostrým okom 2. – Poistenci Všeobecnej zdravotnej poisťovne, spojte sa. . .

Poistenci Všeobecnej zdravotnej poisťovne majú chaos v informáciách.

Článok v linku dokonca tvrdí, že

https://www1.pluska.sk/rady-a-tipy/poistenci-vszp-su-oddnes-neistote-musite-lekarovi-zaplatit-co-ak-vas-odmietne-vysetrit?utm_source=P1D&utm_medium=interlinkLM&utm_campaign=LM

podľa vyjadrenia  odborníka na zdravotníctvo Dušana Zachara z inštitútu INEKO.

„Ak však VšZP nedá verejný prísľub, že bude do takej a takej hodnoty preplácať bločky pacientov z nezazmluvnených ambulancií, tak je asi šanca na preplatenie malá,“ dodal Zachar.

 

Toto stanovisko potvrdilo aj Ministerstvo zdravotníctva  – podľa nich zdravotná poisťovňa musí pacientovi preplatiť tieto náklady iba v prípade, že s tým súhlasila a to ešte pred poskytnutím zdravotnej starostlivosti.

„V prípade ak poistenec má záujem požiadať o takýto príspevok, musí získať súhlas od zdravotnej poisťovne, a to pred poskytnutím zdravotnej starostlivosti,“

Ministerstvo radí, že pacient taktiež môže požiadať zdravotnú poisťovňu o zoznam poskytovateľov, s ktorými má uzatvorenú zmluvu.

 

A teraz idem ja – o nič žiadať nemusíte, zoznam zazmluvnených má VšZP na stránke zverejnený. 

Ibaže ak si platíme zdravotné odvody v plnej výške, tak oprávnene očakávame službu v primeranom rozsahu – aby sme nemusli za odborníkomm cestovať až cez 5 okresov a čakať na vyšetrenie tri štvrte roka.

Navyše si myslím, že ak ja plním podmienky poistenia a druhá strana – t. j. ZP – nie, tak získava neoprávnený finančný prospech. A podľa mňa to možno aj kvalifikovať ako poistný podvod – lebo jasne vedia, že nie sú schopní zaistiť službu v plnom rozsahu, ale spokojne chcú brať poistné odvody v plnej výške.  No tak čo iné ako podvod by to bolo?

 

Myslím, že jediná cesta je nemlčať – podávať trestné oznámenia voči VšZP, ak nedostaneme zdravotnícku službu riadne a bezplatne.  A úplne ideálne by bolo podať také trestné oznámenie hromadne.

 

Elena

Vlastnou cestou 5. – Vedeli ste to o včerajšku?

22.09.2023

Viete aký bol včerajší deň? Deň vďačnosti v rámci medzinárodných dní. V záplave politických šarvátok tento deň zanikol. A myslím si, že aj bez nich by u nás ani pes po ňom neštekol. Vďačnosť sa skrátka nenosí. Málokedy si uvedomíme v dnešnej supermodernej a superkonzumnej spoločnosti, že byť vďačný je niečo pre nás dôležité. V tom bláznivom kolobehu [...]

Nooo 3. – Ako môže Slovensko konsolidovať svoje financie rýchlo a ľahko. . .

22.09.2023

V Pravde nám tu analytik mozgy vymýval, ako budeme musieť znášať pokles životnej úrovne a priťahovať si opasky. Šesť miliárd za dva roky vraj musíme ušetriť, aby sme konsolidovali financie. No to dáme ľahko podľa môjho receptu. Žiadny pokles platov, žiadne osekávanie dôchodkov – čo ste, za čo ma máte? Nie som váš vrah, ale záchranca. Pozrite, tie [...]

Vlastnou cestou 4. – Krásny deň. . .

22.09.2023

Každý deň je krásny, isteže. Ale niektoré sú ešte krajšie. Je to tak ako s ľuďmi – vraj každý človek má nejaké svoje svetlo, ale niektorí pre nás sú ako plamienok v temnote… Ach, dnešok, povedala som si radostne dnes – teda vlastne už včera – keď som po príchode z práce jedla cuketové placky. Zapíjala som ich mliekom a robím ich svojsky [...]

zosuv

Masívny zosuv pôdy zničil vo Švédsku diaľnicu, autá skončili v priekope

23.09.2023 13:58

Zosuv zasiahol štyri autá a autobus, do nemocnice previezli s ľahkými zraneniami troch ľudí.

Szijjártó

Szijjártó polichotil Kremľu: Netreba ďalšie sankcie voči Rusku, viac škodia Európe

23.09.2023 13:42

Szijjártó na stretnutí s Lavrovom otvoril aj otázku ruskej učebnice, v ktorej sú účastníci revolúcie z roku 1956 v Maďarsku označení ako fašisti.

Ukrajina, Andrijivka, Bachmut, vojna na Ukrajine

Smer Tokmak, zima nás nezastaví. Šéf ukrajinskej protiofenzívy na juhu verí vo veľký prielom

23.09.2023 13:20

Prvým veľkým cieľom je dobyť strategické mesto Tokmak, uviedol generál Oleksandr Tarnavskyj, ktorý podľa CNN vedie protiofenzívu na juhu.

Robert Fico a Zuzana Čaputová

Smer chce po voľbách obžalovať prezidentku. Fico klame a kampaňuje, reaguje Čaputová

23.09.2023 12:11, aktualizované: 13:18

O podaní obžaloby rozhoduje parlament tak, že návrh musí schváliť 90 poslancov a následne ide na Ústavný súd.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,689
Celková čítanosť: 8302445x
Priemerná čítanosť článkov: 3088x

Kategórie