Ostrým okom 6. – Chucpa. . .

Preboha, neverila som vlastným očiam.

Chucpa ako vyšitá.

 

Chucpa to je po izraelsky drzosť. Neviem ako to nazvať po slovensky – asi radšej nijako.

Ako príklad chucpy sa uvádza mladík, ktorý svojich rodičov brutálne ubil a na súde argumentoval, aby súd pri rozsudku zohľadnil, že je úplná sirota.

Písala som o chucpe v mojom blogu opakovane – a prezradím vám, že síce by som od páchateľov čakala kadečo voči obetiam – ale až toto skutočne nie.

 

Keď pred časom odsúdili za vraždu 16-ročného Tomáša jeho spolužiačku,bol to desivý príbeh.

https://www.topky.sk/cl/10/2290515/Judita-sa-s-trestom-nezmierila–Vrazda-Tomasa—16–nebola-surova–pise-sudu–V-nemocnici-ju-vraj-napadli

Už vtedy som o slečne nemala dobrú mienku – a vonkoncom nie kvôli tomu, čo sa popísalo o tom čine. Ako intuitívec, necítila som z nej dobro.

Čas ukázal pravdu.

 

Skutočne nemajú niektoré médiá žiadnu morálnu hranicu, keď ju evidentne nemá zjavne páchateľka sama?

„Nie každé viacnásobné bodanie do častí tela, kde sa nachádzajú životne dôležité orgány, možno považovať samo osebe za surový spôsob konania,“ píše Judita. Zároveň spochybňuje aj trýznivosť vraždy.

Judita v dovolaní tvrdí, že smrť bola rýchla. „Nejednalo sa o nejaké pomalé usmrcovanie, smrť nastala krátko po utrpení zranení, a teda nie je možné hovoriť ani o surovom a ani o trýznivom spôsobe vykonania,“ tvrdí ďalej. „Množstvo rán na tele nedemonštruje surovosť svedčiacu o potrebe páchateľa spôsobovať mu zámerne nejaké osobitné mučivé útrapy,“ cituje denník z dovolania.

Tomáš mal pritom na tele 49 rán. Najskôr mal utrpieť ľahšie poranenia, keď sa snažil brániť. Neskôr došlo k viacerým poraneniam na hrudi v oblasti srdca.

 

Otvorene – vážne by  ste chceli čítať takéto niečo na mieste Tomášovej mamy?

Pripadá vám normálne, že toto môže vypisovať odsúdená páchateľka dokonca po médiách???!!

Je to chucpa ako vyšitá…

Za toto sekundárne traumatizovanie Tomášovych blízkych by som páchateľke trestnú sadzbu zdvojnásobila…

 

Elena

 

 

 

 

Skrátka 5. – Ukrajinastory. . .

23.11.2025

Nuž, i keď nie som veliteľom ozbrojených síl a na vojne som nikdy nebola (najšťastie), jasne vidím nezrovnalosti trčiace z príbehu o Ukrajine. Keby nebolo tragédiou, že tam ľudia umierajú, tak by to bolo i na zasmiatie aké hlúposti to tu ľuďom o tej vojne nakukávajú. Vraj Ukrajina vojnu vyhrá, len ju máme podporovať. Veď i posielame a posielame [...]

Skrátka 4. – Bludný kruh Pošty

22.11.2025

Žabomyšie politické spory a kecy ma emočne nezasahujú – i keď chápem, že podaktoré z nich majú závažný dopad na život nás všetkých Správa, pri ktorej som zostala naozaj smutná, svietila v článku v linku https://regiony.zoznam.sk/nas-top-zamestnavatel-sa-topi-v-strate-sokujuci-plan-na-zachranu-koniec-az-pre-4000-ludi-a-velke-zatvaranie/ Podľa plánov vedenia môže v [...]

Skrátka 3. – Súťaž Debil roka . . .

22.11.2025

Fučalo divoko u nás v horách včera, sneh rozmetával prudký vietor všetkými smermi. Deň vylepšili vodári, pre poruchu voda začala tiecť až okolo piatej podvečer. Dieťa putujúce domov busmi poslalo správu – pozri, neviem ako sa dostanem domov Pozrela som – a slová som v prvej chvíli nenachádzala. Veď pozrite i vy. On sa tam skutočne na ceste snažil otočiť s [...]

Trump, Zelenskyj

Trump obvinil vedenie Ukrajiny, že nevyjadrilo žiadnu vďačnosť za americké snahy

23.11.2025 16:33

Znovu kritizoval svojho predchodcu Joea Bidena a Európe vyčítal, že ďalej kupuje ropu od Ruska.

Benjamin Netanjahu

Izrael útočil na Bejrút, cieľom bol údajne veliteľ Hizballáhu

23.11.2025 16:18, aktualizované: 17:45

Libanon: Pri izraelskom útoku prišlo o život päť ľudí, 28 utrpelo zranenia

takáč

Minister Takáč: Nie je žiadna koaličná kríza

23.11.2025 16:11

„Ja viem, že je snaha hľadať tu niečo," povedal minister s tým, že on za celou vecou nič nevidí.

Tomáš Drucker,

Vládnuť s Ficom je podľa Druckera náročné, Hlas však vládu nepovalí

23.11.2025 14:11

„My nie sme ani priatelia ani rodina vo vládnej koalícii," skonštatoval Drucker.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3,272
Celková čítanosť: 11178154x
Priemerná čítanosť článkov: 3416x

Kategórie

Archív