Založ si blog

Tri vety 5. – Ako pomôžeme Ukrajine naozaj. . .

Nový čas dnes popoludní priniesol článok o tom, ako dvaja Ukrajinci dobili muža platiaceho na čerpacej stanici u nás v Bratislave – asi je aj zbytočné komentovať ich správanie v krajine, do ktorej si vraj prišli zachraňovať holé životy.

 

No a pýtam sa – ako je možné, že tu ukrývame mobilizovaných ukrajinských mužov, ktorí majú zákonnú povinnosť brániť svoju vlasť, a nie sa ožierať v bratislavských baroch?

 

Ukrajine pomôžeme naozaj tým, že všetkých mužov vo veku mobilizácie, kedy je vlasť trestné opustiť, pošleme okamžite cez hranice Zelenskému, aby si plnili svoju povinnosť vo vojnovom konflikte – ak to nerobíme a namiesto toho tých dezertérov tu ukrývame ako „utečencov“, tak škodíme ukrajinskému národu.

 

 

Elena

 

K diskusii:

No fakt nerozumiem o akej kolektívnej vine tu vykladáte. Branná povinnosť je povinnosť občana – odhiiadnuc od toho, aké zverstvá sú na Ukrajine páchané. Muži na Ukrajine majú oficiálny zákaz opustiť krajinu. Toto sú dezertéri – a dezercia je trestným činom i na Ukrajine, takže tu schovávame kriminálnikov, a ešte ich aj finančne podporujeme.

Každý súdny človek podľa mňa chce, aby tí ľudia urobili poriadok vo svojej krajine – kto tam má ísť namiesto nich za nich bojovať, azda my? 

 

Iba 10. – Netvor z Lokce

07.07.2022

Brutálne ubité psíky, ktoré trpeli ešte kruto celé hodiny. Bez očí, s obrovskými ranami, žrali ich zaživa červy. Predstavujem vám netvora z Lokce, ktorý ich ubil. Má nejaký ksicht, a chodí po tomto svete, bohužiaľ. Nuž, Lokca je obec v okrese Námestovo na Orave. Iste by sa mohla presláviť niečím zmysluplnejším, ako je to, že tam žije nejaké zdegenerované indivíduum [...]

Zlatobyľ 9. – Stáročiami sa môžu niesť. . .

05.07.2022

Ach, kdeže sú tie dni, kedy našim územím blúdili Cyril a Metod a kadečo nám zvestovali. Dnešný deň ich pripomína len vzdialene, rovnako ako úporné horúčavy minulých dní. Je darom mať vieru i vzdelanie, nie každý však jeho cennosti rozumie. Pravá viera by nám mala dávať nádej i pokoru na našej životnej ceste, a pravé vzdelanie poznanie i životnú múdrosť, nie [...]

Iba 9. – Iba pravdu. . .

05.07.2022

Je načase otvorene hovoriť o situácii, do ktorej nás vohnala naša vláda súcitiaca viac s Ukrajincami, ako s vlastným obyvateľstvom. Ako píše článok v linku https://ereport.sk/hrozi-drsny-boj-medzi-europou-a-aziou-gazprom-si-nerezervoval-kapacitu-na-tranzit-plynu-do-europy/ Rusi si nerezervovali na ďalší rok tranzitnú kapacitu od októbra 2022 plynovodom Jamal-Európa, ani [...]

Jaroslav Naď

Naď: Hnutie OĽANO zatiaľ nedostalo list s požiadavkami SaS

07.07.2022 13:30

Dodal, že OĽANO určite nebude podporovať predčasné voľby.

Robert Fico

Fico obviňuje Matoviča s Hegerom z organizovanej skupiny

07.07.2022 12:23

Bývalý trojnásobný premiér a šéf opozičnej strany Smer Robert Fico obviňuje súčasné vedenie štátu a polície z organizovanej skupiny.

Boris Johnson

Johnson vyviedol Britániu z EÚ, bol aj ministrom zahraničia a starostom Londýna

07.07.2022 11:50

Vizitka britského premiéra Borisa Johnsona (58), ktorý podľa britských médií oznámi rezignáciu.

Polícia / Pomáhať a chrániť / Policajné auto /

Ukrajinskému vodičovi v Bratislave namerala hliadka takmer tri promile alkoholu

07.07.2022 11:25

Vodičovi hrozí väzenie až na jeden rok.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,370
Celková čítanosť: 6636827x
Priemerná čítanosť článkov: 2800x

Kategórie