Tri vety 11. – Ach, tie slovenské či ruské či čie migy. . .

Správy podvečerné pred chvíľou priniesli zdôvodnenie, že sme si nemohli migy ponechať, lebo ich údržbu môžu robiť iba Rusi. a bolo pre nás neprijateľné, aby sme tu naďalej mali Rusov, starajúcich sa o funkčnosť migov.

 

Tak sme údajne migy Ukrajine darovali – je to tragikomický príbeh. ak to nie je hoax, skutočne hodne škaredý príbeh  – nechce sa mi veriť – naozaj toto urobil Naď našim ukrajinským priateľom, že im poslal migy, ktorých údržbu môžu robiť iba Rusi?

 

Poslal Ukrajincom Naď s migmi aj tých ruských servisných technikov, ktorí ich servis zaisťovali, či Ukrajine pošlú Rusi nejakých iných?

 

Elena

 

 

A ešte i tu 4. – Ešte dobre, že Rusi. . .

15.10.2025

Nuž, tak sa Šimečka zasa raz rozšupol v smere svojej inteligencie. V televíznej víkendovej diskusii táral o tom, že Mochovce vraj nemáme chránené. Zauvažovala som v prvej chvíli o tom, či to nie je to utajovaná skutočnosť. Hneď v druhej chvíli som si ale povedala, že určite nie je, lebo u nás predsa nie je chránené nič vďaka Naďovi a jeho kumpánii – a [...]

A ešte i tu 3. – Zlodejina s vodou

13.10.2025

K dnešnému ťahaniu darebáčin za uši netreba veľa slov – niekto si tu z občanov robí zlatú baňu zrejme zasa raz. Keď čítam takéto informácie, spomínam na staré zlaté časy Divokého Západu, kde každého lumpa bez zaváhania okvačili na najbližší kandeláber. Mali ich tam potom o dosť menej – u nás sa zjavne množia rýchlejšie ako tie medvede, ktoré tu [...]

Dýchaj 9. – Recept pre ťažké časy

11.10.2025

Včerajšie svitanie postupne ukrajovalo z temnejúcej sa oblohy a oranžovo sa roztrblietali oblaky. Zakaždým posmutniem z rozporu môjho očakávania, že mobil zachytí niečo z tej krásy a reality fotky Krajinu drakov oblačnú som zamyslene sledovala. Ten sen ťa vyľakal, ozval sa Zámer sveta tíško. Iba zmiatol. Čo mi to má povedať, odpovedala som otázkou. Iba zopár snov [...]

vojna na Ukrajine

ONLINE: Trump stráca s vojnou trpezlivosť: Trvá to už príliš dlho. Putin vraj chce Donbas bez boja

19.10.2025 08:00

Washington Post tvrdí, že Putin ponúkol stiahnutie sa zo Záporožskej a Chersonskej oblasti, ak získa úplnú kontrolu nad Doneckom.

Hrad Sokol upravene1 2

Hrad, ktorý mal zmiznúť z mapy, znovu vstáva. Odborníci v ňom objavili fresky svätcov aj stopy dávnych bojov

19.10.2025 08:00

Hrad Sokoľ má svoje meno právom. Doteraz pri ňom hniezdia sokoly. Postupne vydáva aj zaujímavé svedectvá o svojej málo známej histórii.

Afganistan, Pakistan

Afganistan a Pakistan sa zhodli na okamžitom prímerí, budú ďalej rokovať

19.10.2025 06:45

Zástupcovia Afganistanu a Pakistanu sa v nedeľu zhodli na okamžitom prímerí a chcú ďalej spolupracovať a zabezpečiť jeho dodržiavanie.

Trump Ukraine Zelenskyy

Zelenskyj s prázdnymi rukami nestráca nádej, že Trump mu poskytne rakety proti Putinovi

19.10.2025 06:00

Nemecký kancelár Friedrich Medz povedal, že stretnutie Volodymyra Zelenského s Donaldom Trumpom neprebehlo tak, ako si ukrajinský líder predstavoval.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3,242
Celková čítanosť: 10927307x
Priemerná čítanosť článkov: 3371x

Kategórie

Archív