Založ si blog

Zrátané 6. – Chcem sa zoznámiť s českým ministrom vnútra. . .

Debatu s deťmi o zavraždení Putina viedol český minister vnútra.

Veď pozrite – na to normálny človek fakt zírá

https://rumble.com/v12rlcz-skandl-esk-ministr-vnitra-diskutoval-s-malmi-dtmi-o-zavradn-vladimira-putin.html?fbclid=IwAR1i_AgjvrTJhO_iPr1XTMaQNt6J0Wnq8FJHb1GiyxX5NS4p3VmqR3PcFUs

I so psychiatrom dokonca tam takto tárali – nejaký Tomáš Rektor – preboha, napadlo mi – kde ten pán pracuje? Nechoďte sa tam preliečovať, pacienti. No, vraví sa, že každý psychiater – napoly blázon, ale daktorí to zjavne aj na 100 % dotiahli.

Poviem vám, ani nie tak ja s ním sa potrebujem zoznámiť, ako on so mnou.

Teda ešte presnejšie ten jeho kolega psychiater v debate, kde s  deťmi debatovali o zavraždení Putina. Vyhlásil, že nepozná nikoho, kto si nepraje Putinovu smrť – no šla by som sa mu ukázať, aby poznal aspoň jedného takého človeka – ja si rozhodne neprajem Putinovu smrť. Ani smrť nikoho iného.

Je rozhodne desivé, k čomu títo magori ťahajú spoločnosť, akú nenávisť rozpútavajú.

 

Dnes má Zelenskyj v slovenskom parlamente vystúpiť – veď prečo nie, keď už tam boli i Geissenovci – no to som skutočne zvedavá, čo pritiahnu nabudúce do tej slávnej firmy Kolotoče a strelnice NR SR, s. r., o…

A pravdaže, som zvedavá o čom bude Zelenskyj tárať. Som nahnevaná na to, ako od všetkých všetko zadarmo pýta, aj z toho jeho arogantného tónu. A to, že vyhlásil, že by nás odpojil od plynu ruského on, ak sa neodpojíme  – tak to je vrchol drzosti – a v takom prípade žiadam verejne, aby sme si všetko na Ukrajinu darované vyžiadali naspäť. Je to úplne legitímne, ak sa obdarovaný nespráva voči darcovi slušne – naša legislatíva riešenie pozná. A samozrejme, mal by mu niekto povedať, že v prípade odpojenia Slovenska od plynu sa okamžite všetci Ukrajinci môžu spakovať na Ukrajinu. Lebo tu mnoho ľudí naozaj živorí, a odpojenie sa od ruského plynu neunesú.

 

Povedzme si otvorene –  je pohodlné prísť niekam zadarmo využívať napríklad zdravotnú starostlivosť – hoci ide o poistný systém, kde každý kto zo systému čerpá, by mal platiť poistné odvody – a teda de facto berú na úkor toho, čo sme si tam vložili ako poistenci. Mňa by skutočne zaujímalo na základe akého zákona zdravotné poisťovne uhrádzajú zdravotnú starostlivosť za Ukrajincov z našich zdravotných odvodov – mimo neodkladnej starostlivosti.

A podľa informácií z oblasti zdravotníctva – prišla si ukrajinská slečna vitamíny predpísať, prichádzajú ľudia z oblastí Ukrajiny, kde o vojne ani nechyrovali – a dostávajú ihneď zdravotnú starostlivosť, na ktorú musia naši ľudia čakať celé mesiace.

Nie, toto nie je v poriadku. Toto nie je solidarita, ale zneužívanie.

 

A hej – počula som osobne telefonát Ukrajincov, ktorí si tu prišli „holé životy zachraňovať“ –  ako pozývali ďalších prijechať, aj s akými dôvodmi. Nie, nebolo to „príďte, aby ste si zachránili život pred ruskými vojakmi“.

Iste, verím že sú ľudia, ktorí utiekli po hrozných zážitkoch. No verejne prehlasujem, že veľká skupina tých ľudí iba sproste zneužíva situáciu.

 

Elena

 

 

 

 

Zrátané 10. – Viete prečo nemôže prezidentka zrušiť to jej nevydarené vyznamenávanie?

20.05.2022

Právnici vydali jasne svoje stanovisko – prezidentka nemôže odoberať vyznamenanie – zákon o štátnych vyznamenaniach jej to neumožňuje. A tak zrejme niektorí vyznamenaní vrátia štátne vyznamenania, ako hovorí článok v linku https://www.cas.sk/clanok/2680127/caputova-priznala-chybu-gal-na-protest-vracia-vyznamenanie-spravia-tak-i-dalsi/ Prečo nemá prezident [...]

Zlatobyľ 4. – V tichu večera. . .

15.05.2022

V tichu večera okolo nás myšlienky krúžia ako vtáci. Tie moje ticho šuštia krídlami pred nočnou prácou, ktorá ma čaká. Veru, Dobby stále nebyť voľný. Chvíľu ešte zbieram sily a bilancujem. Končí týždeň, začína nový. A tak trochu nostalgicky som si vzdychla. Zámer sveta ma odsúva od cesty na Brdárku – budúci týždeň musím ísť jednu zmluvu podpísať, [...]

Zrátané 9. – Správy pre inteligentných. . .

15.05.2022

Úvodom jedna správa o raste cien potravín – ako úvodný test inteligencie Globálne ceny potravín začali rásť v polovici roka 2020, keď sa podniky zatvorili v dôsledku pandémie COVID-19, ktorá zaťažila dodávateľské reťazce. Farmári vyhodili mlieko a nechali zhniť ovocie a zeleninu kvôli nedostatku dostupných kamionistov na prepravu tovaru do supermarketov, kde ceny [...]

NR SR parlament

OĽANO nemá problém so zrušením potreby súhlasu NR SR s väzbou poslanca

21.05.2022 18:23

Úvahy o zrušení tohto ustanovenia naznačil Matovič po tom, ako plénum NR SR neschválilo žiadosť prokuratúry o vydanie Fica do väzby.

ZOO, medveď, hnedý medveď,

Pod kolesami tatranskej električky zahynul približne desaťročný medveď

21.05.2022 17:26

Z viac ako 200-kilogramového medveďa bude zrejme muzeálny exponát, ostatky poslúžia i na výskumné účely.

Opičie kiahne

Španielsko vyšetruje možné šírenie opičích kiahní z festivalu na Gran Canarii

21.05.2022 15:28, aktualizované: 21:14

Vírus sa môže prenášať kvapôčkami vo vzduchu, ale aj kontaktom s telesnými tekutinami, krvou alebo vriedkami postihnutého.

Michal Simecka Dominik Jursa

Šimečka: Zobrať samosprávam 500 miliónov eur je od vlády cynické a devastačné

21.05.2022 15:04

Samosprávy sú podľa Šimečku v našej krajine jedna z mála inštitúcií, ktoré ešte ako-tak fungujú a poskytujú ľuďom kvalitné služby.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,343
Celková čítanosť: 6453603x
Priemerná čítanosť článkov: 2754x

Kategórie