Založ si blog

Zrátané 11. – Bankomat pre Ukrajinu. . .

Už len čakám, kedy nám niekto oznámi, že i Buddha sa narodil na Ukrajine, napísala som ironicky po tom cirkuse s Eurovíziou. Lebo bolo možno čakať  kadečo po tom trápnom eurovíznom „víťazstve“ Ukrajiny.

A veru – včerajšok v Česku ukazuje, že skutočne čakať kadečo môžeme.

 

Včerajšok v Prahe…

V Prahe včera dokonca dva kordóny ťažkoodencov nabehli a chránili vlajku Ukrajiny, ktorú dav českých občanov žiadal zložiť z verejnej budovy.

Popri tom, že ukrajinská vlajka bola vyvesená nezákonne, lebo bola bez štátnej vlajky a podľa zákona môže vlajka cudzieho štátu visieť iba vedľa vlajky štátnej, položili aj otázku, koľko stál ten výjazd hromady ťažkoodencov proti nim a kto ho zaplatí

https://www.facebook.com/100006639877336/videos/722591405532517

Fandím Čechom, vždy boli odvážnejší a rozhľadenejší ako Slováci – prejavovali nespokojnosť v uliciach a bojovali za svoju dôstojnosť a budúcnosť razantnejšie. Zakaždým sa ozývajú skôr ako my, lebo my  „sa uskromníme a vydržíme“…

Veľmi tvrdo a jasne nazvali demonštranti situáciu, že sa stala ich krajina „bankomatom pre Ukrajinu“.

 

Mali by sme sa už konečne zobudiť aj my…

A mali by sme otvorene a nahlas pýtať prezidentky, akým právom v našom mene vyhlasovala v ukrajinskom parlamente, že po vojne budeme pomáhať budovať nové bývanie Ukrajincom.

Kto jej dal k tomu poverenie – americká ambasáda? Nech hovorí za seba a dáva Ukrajincom zo svojho platu. Lebo ja ako občan Slovenska som proti tomu, pomoc Ukrajine nás už teraz stojí priveľa. A to je naša priama pomoc, cez EÚ sa pakujú Ukrajine miliardy a miliardy eur – hoci to ani nie je členská krajina!!!

Veď u nás sú ľudia, ktorí žijú na ulici, aj ľudia, ktorí budú splácať hypotéku svojho bývania i na dôchodku ešte, a aj takí, ktorí o vlastnom bývaní môžu len snívať.

 

Ktosi tu hrá škaredú hru s našim súcitom…

Namiesto „utečenci“ ich zrazu nálepkujú ako „presídlenci“. Vážne ich tu chcete mať trvale presídlených?

A síce nevynikám v matematike, ale ak ušlo z Ukrajiny vyše 10, 6 miliónov Ukrajincov, čo je bezmála tretina obyvateľstva –  a ohrozených vojnou je iba niekoľko percent územia, tak je namieste uvažovať kam a s akým úmyslom sa ten zvyšok priamo neohrozených vybral. Na takom rozsiahlom území, akým Ukrajina disponuje, mohli tie davy z vojnou zasiahnutých území pokojne prečkať vojnu i vo vlasti (ak už nie za vlasť bojovať!!!).

Možno nám dáva odpoveď Bulharsko, ktoré nerozvážne ubytovalo Ukrajincov zachraňujúcich si holé životy v hoteloch na pobreží a teraz má problém ich vysťahovať z nich, keď tam chcú nasťahovať letných rekreantov – lebo mať všetko zadarmo v štýle „veď nám dajú, veď sa postarajú“  je veľmi pohodlné a zjavne rýchlo návykové. Je ich tam vyše 90 000 a iba 500 sa presťahovalo do vnútrozemia, aby uvoľnili hotely. Ostatní tvrdia, že by nemali taký dobrý prístup ku zdravotnej starostlivosti a ku nákupom, ako na pobreží

https://www.teraz.sk/spravy/bulharsko-chce-pred-sezonou-prestahova/637208-clanok.html?utm_source=teraz&utm_medium=organic&utm_campaign=click&utm_content=.%253BsSpr%25C3%25A1vy

Nuž, veru, o záchranu holých životov im ide, ako vidíme. Som skutočne zvedavá, čo Bulhari urobia, či nakoniec budú musieť použiť políciu a armádu, aby sa dostali ku svojim vlastným rekreačným zariadeniam.

 

Je to vizitka národa…

Nuž, nie je to lichotivá vizitka národa podľa mňa.

Svet nie je plný jednoduchých odpovedí.

Pri ich hľadaní nás život učí chápať, aké hodnoty sú pre nás dôležité. A kvôli čomu je pre nás potrebné stáť pri nich pevne. Súcit pokladám za cennú hodnotu v živote, ale nie bezhraničnú – lebo sú ľudia súcit zneužívajúci. A ja si myslím, že ak súcit vynakladáme voči ľuďom, ktorí ho zneužívajú, poškodzujeme samotnú podstatu súcitu.

V linku je článok o utečencoch z Ukrajiny v Česku, dali k tomu i mapu

https://cnn.iprima.cz/valka-ukrajina-uprchlici-statistika-data-89758?utm_source=CNN&utm_medium=display&utm_campaign=BobylevPF&utm_id=self&fbclid=IwAR385Y8lktB6ZxCp9qy5kGcrF2bRLwk_0NlhzGDL3vC6gYmKLAUTIR7sj90

za „ukrajinské uprchlíky“ považujeme osoby, které jsou ve statistikách ministerstva vnitra vedeni jako „osoby s uděleným pobytovým oprávněním v souvislosti s válkou na Ukrajině“. Nemusí jít přitom výhradně o osoby se státní příslušností Ukrajiny.

Dočasná ochrana v souvislosti s válkou na Ukrajině se neuděluje jen Ukrajincům, ale všem dotčeným. Počty jiných národností, kterým ČR takovou ochranu poskytla, jsou ale pouze ve stovkách.

Stačí asi keď utekáte cez Ukrajinu – a získate výhody ukrajinských utečencov. Stovky ľudí tak prišli ku štatútu utečenca…

Článok uvádza i počet dospelých mužov od 18 do 64 rokov –  téměř 50 tisíc, tedy zhruba 15 % všech uprchlíků, kterým ČR dala speciální pobytové oprávnění,

Článok vysvetľuje, že síce je zákaz vycestovania mužov 18 – 64 ročných, ale utekať legálne môžu popri zdravotných dôvodoch i muži rodin s třemi a více dětmi, samoživitelé a také s postiženým či adoptovaným dítětem.

No, takže zasa raz sa oplatí mať detí ako maku, to nemusíte nielen pracovať, ale ani bojovať…

 

Sú veci, o ktorých ma nikto nepresvedčí.

Som človek tradičných hodnôt. Nemyslím si, že reklama firmy Calvin Klein s tehotným chlapom a ženou bozkávajúcou jeho brucho prezentuje pokrok v spoločnosti

https://magazin1.sk/calvin-klein-najal-pre-novu-kampan-tehotneho-muza-ma-ist-o-pokrok-v-spolocnosti/

Tiež si nemyslím, že je prínosom to bezbrehé konzumeristické zameranie, v rámci ktorého budujú rekreačné oblasti i na miestach, kde kedysi vládol pokoj a ticho. K prírode mám úctu. Neteší ma vidieť, ako sa davy rekreantov valia na miesta, ktorých krehká krása sa tým ničí.

A rovnako nepokladám za ľudí zachraňujúcich si holé životy každého, kto cestuje z Ukrajiny.

 

Mám dosť tárania typu, že isteže sa nájdu ľudía zneužívajúci pomoc, s tým musíme rátať.

Podľa mňa nielenže s tým musíme rátať, ale aj robiť opatrenia. Postačí dôsledná evidencia a kontrola – ak si niekto uteká zachraňovať holý život útekom z Ukrajiny, tak to urobí takto raz. Ak sa tam vracia, je to špekulant, ktorému je potrebné odňať akékoľvek dávky a štatút azylanta. Nevidím dôvod na bezplatné cestovanie – mimo základnej cesty a  prvých 5 dní po prekročení hraníc.

Ak si cestu do školy platia naše deti, aký dôvod máme vyvážať tam zadarmo tie ukrajinské?

Bývanie majú zadarmo, kým my zaň dávame veľkú časť príjmu.

 

A ak píšem takto ostro o Ukrajincoch ja,

ktorá kopem za trpiacich ľudí a za obete všetkého druhu bez zaváhania, potom asi je o čom pouvažovať vo vzťahu ku „ľuďom, utekajúcim zachraňovať si holé životy“. Podaktorí si zrejme zachraňujú akurát tak holé zadky, lebo sa prídu napakovať, odnesú veci na Ukrajinu a bežia sa zachraňovať zasa.

Že nejde o výmysel, potvrdzuje prvé opatrenie, ktoré – i to až od júla – zavádza i Slovensko v boji proti zneužívaniu

https://spravy.rtvs.sk/2022/05/bezplatne-cestovanie-pre-odidencov-z-ukrajiny-ludia-zneuzivali-po-novom-uz-nebude-pre-vsetkych/

a nie, nepáči sa mi, že naďalej budú zadarmo cestovať i pracujúci Ukrajinci. Tí predsa berú plat, a aký je dôvod ich u nás nechať cestovať zadarmo?

My pracujúci Slováci by sme mali mať od 6. júna drahšie cestovné – a to ešte stále dnes ani neviem v akej výške by malo byť!!! – popri tých šialene rastúcich životných nákladoch a bez zvyšovania platov. A to si na rozdiel od Ukrajincov hradíme i náklady na bývanie.

Tak aj nám nech štát dá zadarmo cestovné, aspoň na tie tri dni v týždni, kedy preukázateľne pracujeme nie na svoje vlastné rodiny, ale na štát a solidárny systém.  Hovorme o tom otvorene.

Dobrých kamarátov robia čestné vzťahy – toto už pripomína využívanie a zneužívanie.

Lebo Ukrajinci mali mať výhody na úrovni občana Slovenska.

 

Česi to skrátka pomenovali výstižne  „bankomat pre Ukrajinu“…

 

Elena

 

 

P.S.: Všetci Ukrajinofili, viete v kolkých krajinách sveta sa teraz bojuje? Samozrejme nebránim nikomu prispievať na Ukrajinu a Ukrajincov – ale robte to, prosím formou zbierok zo svojho vlastného príjmu.

 

HBBRB2 – ja súcitím s ľuďmi naozaj vystavenými vojne. Tými, ktorí skutočne žijú v ohrození života a ktorým táto vojna a jej vinníci vzali život nielen priamo, ale i nepriamo, nivočením ich domovov a budúcnosti. Pokladám za zločin posielať tam zbrane namiesto snahy o okamžité dohodnutie mieru. A skutočne urobíš lepšie pre svoje duševné zdravie, ak moje blogy nebudeš čítať, nie sú na Tvojej intelektuálnej úrovni. Na rozdiel od Teba nemám problém pomenovať nečestnosť konania tých, čo zneužívajú situáciu tých skutočných obetí vojny a nehanbia sa na tom sproste ryžovať.

 

Nejdem reagovať na všetky nezmysly a nepravdy – ale aspoň jedna –  pupuššško – netušila som,že systém S300 sme nadobudli cez eurofondy,  ani húfnice a všetku tú výzbroj. Žiaľ, opak je pravdou –  systém sme darovali  a mali by sme zakúpiť dva Patrioty – videla som dobre cenu cca 3 miliardy že to má stáť?

Nože, pupuššško, napíš že to bude hradeníé z eurofondov.

A skús verejne pridať, prečo máme nevyčerpané eurofondy – či by sa nezišli u nás.

 

 

moj.pokus  link je uvedený v texte a píšu tam jasne      Výnimku majú tiež pracujúci Ukrajinci, ale aj ďalší.

Vedieť viac 4. – Kultúrne obohatení Francúzi. . .

28.11.2022

6-ročné dievčatko znásilnené migrantom vo Francúzsku – píše o tom článok v linku https://www.plenum.sk/otcovi-6-rocneho-dievcata-hrozi-vazenie-pretoze-zbil-migranta-ktory-ju-znasilnil/ Vošiel v noci do ich domu a znásilnil dieťa. Údajný páchateľ vyhlasuje, že má len 14 rokov údajne – byť políciou vo Francúzsku určite by som si jeho vek preverila biologickým [...]

Vedieť viac 3. – Príbeh lekárov alias Raz stačí. . .

27.11.2022

Raz nestačí – čítali ste tú knihu? Jej názov hovorí o tom, že nestačí byť šťastný raz v živote. Kedysi dávno som ju čítala i ja. S tým názvom knihy súhlasím, no i tak krédo „raz nestačí“ neaplikujem v živote na všetko. Rozhodne mi v živote stačí raz, ak sa ma niekto pokúsi vydierať – taký človek u mňa skončil. A tu nás podaktorí [...]

Vedieť viac 2. – Samovraždy na železniciach. . .

23.11.2022

Samovraždy na železnici. Desivý fenomén modernej spoločnosti. Už len správa o nich nás zasiahne. Nie to ešte aby to bol niekto známy. Málokto však uvažuje o tom, ako sa v tej situácii cíti rušňovodič. Človek sa postaví na koľajnice a rušňovodič už nedokáže urobiť nič, len bezmocne brzdiac pokračovať vlakom dopredu. Hoci vie, že vzdialenosť na ubrzdenie je [...]

Kuciak vražda vyšetrovanie Gašpar

Gašpar je na polícii v Nitre. Prišiel si prečítať spis v kauze Súmrak, vyšetrovanie ukončili

28.11.2022 10:10

Obvinení v kauze majú v nitrianskej centrále NAKA študovať trestný spis, vyšetrovanie sa totiž skončilo.

Finančná správa / FS / Kriminalisti /

Finančná správa rozložila skupinu nelegálnych výrobcov cigariet na východe SR

28.11.2022 09:49

Z doterajšieho vyšetrovania vyplýva, že škoda je 6,2 milióna eur. Ide o najväčší zásah proti tejto trestnej činnosti od roku 2018.

Bernard Bober

Predseda KBS cestuje do Bruselu. Rokovať bude aj o situácii v cirkvi na Slovensku

28.11.2022 09:40

Témou rokovaní bude aj budúcnosti Európy a hodnotové základy EÚ, ako aj pomoci cirkvi v dôsledku vojny na Ukrajine.

Somálsko útok bombový

Ďalší útok militantov v somálskom Mogadiše. Zahynulo najmenej desať ľudí

28.11.2022 08:03

Pri útoku utrpel zranenia aj somálsky minister vnútornej bezpečnosti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,463
Celková čítanosť: 7227730x
Priemerná čítanosť článkov: 2935x

Kategórie