Založ si blog

Iba 11. – Európska komisia oči treštila v osade. . .

Europoslanci oči treštili v osade na východe Slovenska.

Nuž, mali pobudnúť u nás dlhšie. Videli by ste, ako by oči treštili, keby sa dozvedeli za aké platy u nás pracujú pre štát  ľudia v  školstve, sociálnych službách, zdravotníctve, polícii…

 

Videli europoslanci osady.

Uvažujem o tom, čo ich vydesilo najviac. V mnohých krajinách – počnúc USA, končiac niektorými európskymi vyspelými krajinami –  žijú ľudia v slumoch v biednych podmienkach, pokiaľ nepracujú.

Hŕby smetí sa v tej osade váľali – no ale azda im ich tam nenavláčili extrémisti, sú to ich vlastné odpadky, ktoré rozhadzujú po okolí. Riešenie vidím v tom, že si obyvatelia smeti upracú. Dobrá správa je, že zrejme nehladujú, keď tých smetí je tam toľko.

Určite nie je v poriadku žiť bez pitnej vody a teplej vody. Ibaže voda nie je zadarmo – a aj keď bude jeden automat na vodu pred každým domom v osade, tak problémom bude, že za vodu bude treba platiť. Sociálne dávky nie sú určené na alkohol a cigarety – a rozdávanie zadarmo nie je cestou ku zlepšeniu situácie – je potrebné umožniť ľuďom z osád pracovať. Niektorí za prácou dochádzajú do Česka, iní k spracovávaniu zeleniny do okolia Bratislavy.

Pravdou je, že u nás zle nastavená štátna politika viedla k tomu, že sa oplatilo mať veľa detí a nebolo potrebné pracovať. A tiež je pravdou, že i teraz, keď boli rozdávané pandemické peniaze „na deti“, stáli niektorí rodičia pred obchodmi a zisky nešli výrobcom detskej obuvi a oblečenia, ale alkoholu a cigariet. Treba si konečne povedať pravdu – že bez vzdelania a práce, iba s rozdávaním z hotového, sa v osadách nič nezmení. Hovorme o tom otvorene – zrejme všetci sme videli rodičov, potácajúcich sa ulicami celý týždeň po vyplatení tých pandemických peňazí, či váľajúcich sa na autobusovej zastávke namol opitých, a deti pri nich stojace. Boli to peniaze doslova vyhodené do vzduchu – a mnohým deťom nielenže nepomohli, ale ešte im pridali utrpenia v podobe ožratých rodičov.

 

Ak niekto tvrdí, že pre ľudí z osád niet dosť práce, potom sa otvorene pýtam prečo zamestnávame v automobilkách a kdekade robotníkov zo zahraničia a dotujeme im draho miesta, keď tu máme hŕbu vlastných nezamestnaných. Prichádza VOLVO, zamestnajme  v ňom ľudí z osád, lebo pokladám za nerentabilnú investíciu dotovať drahé vytvárané miesta u nás pre Ukrajincov, Poliakov, či Srbov namiesto Slovákov.

 

Elena

Slovááá 4. – To sa to športuje z cudzích daní. . .

06.10.2022

Zločin, pri ktorom páchateľ spôsobil smrť zatiaľ 5 mladých ľudí, zasvietil trochu i do temných kútov športbiznisu. A vysvitlo, že páchateľ trénoval hluchú športovkyňu, ktorej dáva štát takmer 63 000 eur ročne. Nestačím žasnúť ako štedro rozdáva štát z našich daní a odvodov – je to niekoľkonásobok toho, čo človek dostane za poctivú odbornú [...]

Slovááá 3. – Matovič má pravdu a jeho nápad plne podporujem. . .

04.10.2022

Bratislavská tragédia je v skutočnosti tragédiou Slovenska. Lebo obete nie sú Bratislavčania, ale študenti, ktorí prichádzali na internát z rôznych kútov krajiny. Cestovali z domu, ich blízki ani netušili, že ich videli posledný krát. Matovič navrhol, aby vodičovi, ktorý za volantom má viac ako promile, zhabal štát auto. Plne podporujem tento jeho návrh. Dokedy [...]

Slovááá 2. – Večerná tragédia v Bratislave. . .

03.10.2022

Včera večer po desiatej v Bratislave na zastávke MHD vletelo auto do davu ľudí. Piati mŕtvi a najmenej desať ranených. Sedím a plačem v nadráne nad tou hrôzou. A uvažujem, koľko z tých obetí bolo študentov cestujúcich na internáty. Alebo ľudí cestujúcich kvôli práci. Nedeľa večer – aj moje dieťa do školy včera podvečer cestovalo – našťastie nie do [...]

Miška, zrazené dievčatko, Čadca, opitý vodič

Otec zrazeného dievčatka má pre opitého šoféra jasný odkaz: Nech dostane, čo mu patrí

06.10.2022 16:00

Verí, že spravodlivý trest vinníka neminie.

Vladimir Putin

Zelenskyj: Putin by jadrový útok neprežil

06.10.2022 14:50

Zelenskyj spochybnil, či má Putin dostatočnú kontrolu nad ruským vojenským ťažením na to, aby mohol podniknúť jadrový útok.

Zuzana Čaputová

Čaputová: Dukla nám dodnes pripomína odvahu a vlastenectvo našich predkov

06.10.2022 12:53

Prezidentka to uviedla na sociálnej sieti v súvislosti so 78. výročím Karpatsko-duklianskej operácie.

Covid

Na Slovensku má pribudnúť nový pamätný deň, bude venovaný obetiam pandémie

06.10.2022 11:43

Deň by pripadal na 6. marca, keď oficiálne potvrdili prvý prípad koronavírusu na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,436
Celková čítanosť: 7045042x
Priemerná čítanosť článkov: 2892x

Kategórie