Založ si blog

No toto 6. – Kam šli tie prachy?

Vynárajú sa informácie o tom, kto sa nabalil na pandémii. Popri výrobcoch vakcín to boli aj testovači.

Informáciu o tom priniesol FINSTAT – aj keď nerozumiem, prečo analyzoval len údaje od 290 zo 400 prevádzkovateľov – a nie všetkých.

Nuž, bolo to defilé lumpov a ľudí bez morálky, čo nám tie časy ukázali.

 

MOMky boli skutočne dobrý biznis, s medziročným zvýšením tržieb o 29%,  pričom z každého eura získali 11 centov zisku ako hovorí článok v linku

https://spravy.pozri.sk/clanok/ake-trzby-mali-minuly-rok-prevadzkovatelia-mobilnych-odberovych-miest-nemocnice-na-tom-boli-najlepsie/1552339

 

Zisky boli výrazné, napríklad podľa článku v linku

https://ekonomika.pravda.sk/firmy-a-trhy/clanok/635553-kolko-zarobili-testovaci-covidu-v-mom-kach-finstat-analyzoval-skoro-300-prevadzkarov/

najväčší prírastok tržieb mala spoločnosť Váš Lekár, ktorá prevádzkovala až 100 odberových miest a štyri očkovacie centrá. Jej tržby vzrástli z 241-tisíc eur v roku 2020 na 9,7 milióna eur v roku 2021.

Pritom nebolo potrebné zistiť nijakého nakazeného, dokonca ani nikoho otestovať, stačilo otvoriť MOMku.

 

O tom, že to nebolo celkom v poriadku, svedčí i článok v linku

https://index.sme.sk/c/22664611/desattisice-za-pozitivneho-z-testovania-je-drahy-biznis-bez-riadnej-kontroly.html,

však nie všetci prevádzkovatelia MOMiek mali tie najčestnejšie úmysly a projekt mal dva zásadné nedostatky – nehospodárnosť a slabú kontrolu.

Článok uvádza tiež  konkrétnu tabuľku ziskov prevádzkovateľov – z viacerých sa stali milionári.

 

Aj nedostatočnú efektivitu plošnému testovaniu vyčítali odborníci. No aby aj nie –  podľa článku v linku

https://www.startitup.sk/momky-ako-super-biznis-ich-prevadzkovatelia-maju-milionove-trzby/

v okrese Nitra po zohľadnení nákladov na antigénové testy aj platieb pre odberové miesta za odhalenie jedného pozitívneho v okrese sme vynaložili vraj až 75-tisíc eur.

Jedným z dôvodov šialene vysokých nákladov bolo práve neregulované zakladanie MOMiek súkromníkmi. No i štátni funkcionári medzi nimi boli – napríklad jednym z najväčších prevádzkovateľov bol štátny tajomník MZ SR, na takmer 20 MOM zarobil vyše 1, 37 milióna eur.

NIektorí prevádzkovatelia si vraj otvárali MOMky vedľa seba a pod hlavičkou rôznych firiem, lebo jedna firma nemala prevádzkovať viac ako jednu MOMku v okresnom meste alebo mestskej časti. Bol to skrátka výsmech všetkým občanom v štýle – ako urvem čo najviac drzo a verejne. Jednu MOMku vraj prevádzkovali dokonca v Bratislave v bytovke a tak sa k nej tiahol rad potenciálne nakazených ľudí. To nevymyslíš.

Nápadom storočia bolo zo strany MZ SR, že denne za každý test nad 250 MOMka dostávala dve a pol eura navyše. Ale nikto nekontroloval reálny počet zrealizovaných testov, len počet testov pozitívnych – takže bolo možné celkové údaje skresľovať.

 

Poviem vám, nemohli sme radšej tie peniaze dať na liečbu detí s postihnutím, či na moderné lieky ľuďom chorým na rakovinu?!

 

Aj nemocnice mali zisk v miliónoch eur – uvažujem kam šli tie peniaze v nemocniciach. Iba si z nich niekto nabalil vrecká?  Lebo veď na odmeny zdravotníkov štát dal peniaze navyše. Zaujíma ma, či za tie peniaze niečo renovovali,  alebo zakúpili nejaké potrebné prístrojové vybavenie, alebo na aký účel ich použili.

Zaujímavá by bola analýza príjmov zdravotníkov pred koronou a v čase korony  s porovnaním nemocníc  z koronapacientov a MOMiek.  Lebo pred časom prebehol na fb príspevok, v ktorom nejaká česká sestra hovorila k téme a  podľa nej zdravotníci označovali za koronapacientov ľudí i kvôli peniazom.

A zaujíma ma preto teraz, či tie počty kovidových pacientov v nemocniciach tam prišli s kovidom a ťažkosťami s ním prepojenými, alebo im iba tak BTW zistili  testom i kovid, keď šli do nemocnice s inou diagnózou.

 

 

Elena

 

 

k DISKUSII

PALENQUE  Samozrejme, veľká konšpirácia od Finstatu, ktorý to uvádza v tej ich konšpirátorskej správe, ako to potvrdzuje aj článok v linku

https://ekonomika.pravda.sk/firmy-a-trhy/clanok/635553-kolko-zarobili-testovaci-covidu-v-mom-kach-finstat-analyzoval-skoro-300-prevadzkarov/

Najvyššie tržby prirodzene dosahovali nemocnice. Išlo o milióny eur,“ uvádza sa v analýze spoločnosti Finstat, ktorá skúmala finančné výsledky prevádzkovateľov mobilných odberových miest.

 

Ale nooo 4. – A čo bude nasledovať, pán Korčok, ak vyhlásime športovcov v Rusku hrajúcich za zločincov?

20.02.2024

Sú športovci hrajúci v Rusku zločinci? Táto otázka a odpoveď na ňu nám umožní vidieť ako sa Slovensko pohne ďalej. Lebo buď budeme pritakávať Korčokovi v jeho usalink postoji, že žiadny športovec, ktorý hrá v Rusku, nás nesmie reprezentovať, alebo pritakáme Pellegrinimu, že hrať môžu. Korčok nám svojimi krokmi ukazuje viac ako by chcel. Vravím od začiatku, [...]

Ale nooo 3. – Kovidlumpov treba potrestať. . .

20.02.2024

Spoločnosť sa potrebuje s časmi kovidu vyrovnať spravodlivo – a to nepôjde bez potrestania lumpov. Žiadne „zavrime oči, urobme hrubú čiaru, odpustime a zabudnime“ nesmie nastať. To jednoducho nejde – po tom všetkom, čo sme museli prežiť kvôli zločincom, a koľkí tú darebáčinu neprežili, nemôžeme iba mávnuť rukou a ísť ďalej. Som aj proti [...]

Ale nooo 2. – Akú pravdu nám Hellebrandt ukázal. . .

19.02.2024

Nuž, bývalý poslanec Progresívneho Slovenska Hellebrandt nám ukázal niekoľko aspektov pravdy v situácii odhalenia jeho ochorenia. V prvom rade – nevidela som jediný ohlas, ktorým by ho niekto hanil za jeho chorobu. Všetky kritické príspevky mu vyčítali nekomunikovanie o nej so zdravotníkmi. Pripadá mi zvláštne, že ľudia tváriaci sa progresívne namiesto progresívneho [...]

univerzitna nemocnica, Antolská, Nemocnica sv. Cyrila a Metoda

Na klinike v Petržalke podali výpovede viacerí zdravotníci. Nemocnica hovorí o organizovanom konaní

21.02.2024 09:18

Nemocnica deklarovala, že sa snaží získať nových zamestnancov, aby bola zdravotná starostlivosť na klinike zachovaná v plnom rozsahu aj po 1. apríli.

Quantum / Daniel Furka / Samuel Furka /

Bratia Furkovci vyvinuli prístroj Quantum. Za desať sekúnd odhalí viaceré ochorenia, vyšetrenie stojí iba pár centov

21.02.2024 09:00

Prístroj slovenských vedcov využíva na diagnostiku umelú inteligenciu.

Robert Fico / Ladislav Kamenický /

Miliarda z Bruselu pre Slovensko sa zasekla na novele Trestného zákona. Je to výstražný prst pre vládu či strašenie opozície?

21.02.2024 09:00

Tému zmien Trestného zákona pozorne sledujú aj európske autority. Okrem toho s našou vládou aj aktívne komunikujú.

Húsíovia / Jemen /

Húsíovia nad Červeným morom zostrelili americký vojenský dron

21.02.2024 08:31

Húsijskí povstalci, ktorí ovládajú rozsiahle oblasti Jemenu, tvrdia, že útočia na lode v Červenom mori v rámci odvety za izraelskú vojenskú operáciu v Pásme Gazy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,821
Celková čítanosť: 8841653x
Priemerná čítanosť článkov: 3134x

Kategórie