Založ si blog

Raz. 8 – Niet kam dávať peniaze?

Pakistan je ďaleko, a tak dianie tam sledujeme len cez sociálne siete, či v rámci oficiálnych správ. Alebo nijako, keď sa blahosklonne odstrihneme od všetkého, čo by mohlo narušiť náš pekný deň a pohodlný život. Nesledujem správy, tak som v pohode a mám samé dobré pocity – hlásajú podaktorí, zavretí vo svojom malom pohodlnom svete ako konzervované uhorky v sklenenom pohári.

Akosi nespravodlivo je na zemeguli rozvrhnuté najnovšie nielen bohatstvo, ale aj zrážková činnosť – a tak kým my zažívame obrovské suchá, Pakistanci sa pasujú s monzúnovými záplavami ako nikdy doteraz, ako ukazuje aj článok v linku

https://tvnoviny.sk/zahranicne/clanok/262254-fotogaleria-tretina-pakistanu-je-pod-vodou-rozsah-skod-odhaluju-satelitne-snimky?fbclid=IwAR0niYTgTJmurezUUmvQmVjzUu5KfIyIOOb0IOC2aNRsFiJJzjLRgT6Vf14

Zvieralo mi srdce v ktorýsi deň v tomto týždni počas večerných správach pri pohľade na ľudí brodiacich sa bahnom tam, kde mali predtým domovy.

V televíznom shote jeden z nich povedal – Boli sme chudbní, teraz budeme ešte chudobnejší.

Obrátili sa síce na svet s prosbou o pomoc, ale rozhodne nečakajú s natiahnutými rukami  a robia sami svojpomocne čo vedia. Provizórne prístrešky z konárov a zvyškov látok ako strechy si na prežitie začali stavať. Sú skromní, a správajú sa dôstojne v ťažkej životnej situácii.

Aký to je kontrast oproti Zelenskému, podľa ktorého my musíme na Ukrajine nielen opraviť zničené vojnou, ale aj vybudovať nový základ pre ich  život  – bezpečný, moderný, dostupný a pohodlný, ako vyhlásil.

 

Vyzbrojovanie vo veľkom na Slovensku prebieha

https://www.startitup.sk/heger-nasa-obrana-je-v-kondicii-v-akej-nebola-ani-pocas-jednej-z-predchadzajucich-vlad/

Nie, nejdem vymenovávať všetko to, čo a za koľko nakúpíli v rámci tej vyzbrojovačky. Sú to obrovské peniaze, ktoré chýbajú na našej životnej úrovni. A nemôžem ani povedať, že by ma tešilo, že obrana je v takej úžasnej kondícii, lebo skutočne nevidím dôvod sa brániť pred kýmkoľvek a tie peniaze sme podľa mňa mali využiť rozumnejšie. Kiežby radšej bola v dobrej kondícii krajina a naša životná úroveň. 

Človek si najlepšie uvedomí dôležitosť a cenu mieru, až keď vníma dych vojny. Teraz jasne vidíme, aké obrovské peniaze sa premrhávajú vo vojnách, a na šialené vyzbrojovanie. Ako nás tým zbrojárske lobby okrádajú o životnú úroveň, aby si napchali vrecká, a ako málo záleží tým pri moci na životoch obyčajných ľudí.

Z tých obrovských peňazí, investovaných do zbrojenia u nás a na Ukrajine, sme podľa mňa radšej mali pomôcť Pakistancom vybudovať obydlia a vrátiť sa k bežnému životu po povodniach.

 

 

Elena

 

K diskusii

palenque  Píšem o našich slovenských peniazoch – skutočne netuším, či Ukrajinci nejaké vlastné peniaze do zbrojenia dávajú, však  všetko ťahajú od nás ostatných – aj zbrane, aj peniaze. Ale úprimne by som bola rada, keby všetky krajiny sveta – vrátane Ruska – namiesto zbrojenia investovali tie peniaze do pomoci pri prírodných katastrofách.

Kvapky krvi 7. – Prečo som petíciu proti sexuálnej učebnici SAV pre školy podpísala. . .

25.03.2023

Návrh na novú učebnicu sexuálnej výchovy na Slovensku ministerstvo školstva dostalo. Petícia proti nej na internete beží, a tak som si pozrela, o čo vlastne ide. Lebo materiálov k tomu, vrátane tej navrhovanej učebnice, bolo na stránke viac ako dosť [...]

Kvapky krvi 6. – Tuberkulóza a covid medzi nami

25.03.2023

Aj Svetový deň tuberkulózy včera bol. A ak si niekto myslí, že jej už môžeme zamávať a patrí u nás kamsi do minulosti, tak veru to celkom tak nie je. Tuberkulóza bola kedysi obávanou chorobou. Označujú ju ako chorobu sociálne slabých skupín, pretože jej nárast sprevádzal vojny a krízy. Nevyhýbala sa však nikomu, liečili sa na ňu aj mnohí známi umelci, mnohí z nich [...]

Kvapky krvi 5. – Humanitárna pomoc Juhoslávii i po 24 rokoch zostáva hnusným zločinom

24.03.2023

No veru, už bezmála štvrťstoročie uplynulo od „humanitárnej misie“ – presnejšie povedané od útoku NATO v Juhoslávii, ako pripomína článok v linku https://www.hlavnespravy.sk/zlocinecky-utocny-pakt-nato-presne-pred-24-rokmi-napadol-juhoslaviu-dosial-za-to-nikto-nebol-potrestany/3087402 Humanitárna pomoc NATO v podobe bombardovania trvala 78 dní. [...]

Pápež František

Pápež František rozšíril opatrenia na boj proti zneužívaniu v cirkvi

25.03.2023 22:02

Rozšíril ich pôsobnosť aj na laických lídrov a špecifikoval, že obeťami môžu byť maloletí i dospelí.

Izrael, protesty

Izraelský minister obrany vyzval vládu na pozastavenie reformy súdnictva

25.03.2023 21:57

Ide o prvý verejný nesúhlas s touto reformou z radov izraelskej vlády.

Mladí antifašisti protestujú proti mítingu Iniciatívy za slobodu slova.

Svedok opísal, ako mal obvinený advokát zabiť Daniela Tupého

25.03.2023 20:17

Čo sa stalo v osudnú noc? V kauze vraždy prehovoril jeden z útočníkov.

Vladimir Putin

Putin: Rusko rozmiestni v Bielorusku taktické jadrové zbrane

25.03.2023 18:57, aktualizované: 21:30

Ruský prezident zdôraznil, že Moskva krokom neporuší žiadne dohody o nešírení jadrových zbraní.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,539
Celková čítanosť: 7737689x
Priemerná čítanosť článkov: 3048x

Kategórie