Založ si blog

Raz. 8 – Niet kam dávať peniaze?

Pakistan je ďaleko, a tak dianie tam sledujeme len cez sociálne siete, či v rámci oficiálnych správ. Alebo nijako, keď sa blahosklonne odstrihneme od všetkého, čo by mohlo narušiť náš pekný deň a pohodlný život. Nesledujem správy, tak som v pohode a mám samé dobré pocity – hlásajú podaktorí, zavretí vo svojom malom pohodlnom svete ako konzervované uhorky v sklenenom pohári.

Akosi nespravodlivo je na zemeguli rozvrhnuté najnovšie nielen bohatstvo, ale aj zrážková činnosť – a tak kým my zažívame obrovské suchá, Pakistanci sa pasujú s monzúnovými záplavami ako nikdy doteraz, ako ukazuje aj článok v linku

https://tvnoviny.sk/zahranicne/clanok/262254-fotogaleria-tretina-pakistanu-je-pod-vodou-rozsah-skod-odhaluju-satelitne-snimky?fbclid=IwAR0niYTgTJmurezUUmvQmVjzUu5KfIyIOOb0IOC2aNRsFiJJzjLRgT6Vf14

Zvieralo mi srdce v ktorýsi deň v tomto týždni počas večerných správach pri pohľade na ľudí brodiacich sa bahnom tam, kde mali predtým domovy.

V televíznom shote jeden z nich povedal – Boli sme chudbní, teraz budeme ešte chudobnejší.

Obrátili sa síce na svet s prosbou o pomoc, ale rozhodne nečakajú s natiahnutými rukami  a robia sami svojpomocne čo vedia. Provizórne prístrešky z konárov a zvyškov látok ako strechy si na prežitie začali stavať. Sú skromní, a správajú sa dôstojne v ťažkej životnej situácii.

Aký to je kontrast oproti Zelenskému, podľa ktorého my musíme na Ukrajine nielen opraviť zničené vojnou, ale aj vybudovať nový základ pre ich  život  – bezpečný, moderný, dostupný a pohodlný, ako vyhlásil.

 

Vyzbrojovanie vo veľkom na Slovensku prebieha

https://www.startitup.sk/heger-nasa-obrana-je-v-kondicii-v-akej-nebola-ani-pocas-jednej-z-predchadzajucich-vlad/

Nie, nejdem vymenovávať všetko to, čo a za koľko nakúpíli v rámci tej vyzbrojovačky. Sú to obrovské peniaze, ktoré chýbajú na našej životnej úrovni. A nemôžem ani povedať, že by ma tešilo, že obrana je v takej úžasnej kondícii, lebo skutočne nevidím dôvod sa brániť pred kýmkoľvek a tie peniaze sme podľa mňa mali využiť rozumnejšie. Kiežby radšej bola v dobrej kondícii krajina a naša životná úroveň. 

Človek si najlepšie uvedomí dôležitosť a cenu mieru, až keď vníma dych vojny. Teraz jasne vidíme, aké obrovské peniaze sa premrhávajú vo vojnách, a na šialené vyzbrojovanie. Ako nás tým zbrojárske lobby okrádajú o životnú úroveň, aby si napchali vrecká, a ako málo záleží tým pri moci na životoch obyčajných ľudí.

Z tých obrovských peňazí, investovaných do zbrojenia u nás a na Ukrajine, sme podľa mňa radšej mali pomôcť Pakistancom vybudovať obydlia a vrátiť sa k bežnému životu po povodniach.

 

 

Elena

 

K diskusii

palenque  Píšem o našich slovenských peniazoch – skutočne netuším, či Ukrajinci nejaké vlastné peniaze do zbrojenia dávajú, však  všetko ťahajú od nás ostatných – aj zbrane, aj peniaze. Ale úprimne by som bola rada, keby všetky krajiny sveta – vrátane Ruska – namiesto zbrojenia investovali tie peniaze do pomoci pri prírodných katastrofách.

Takže tak 8. – Spoločná zodpovednosť – spoločná basa. . .

19.04.2024

Opakované testovanie národa sa označovalo ako Spoločná zodpovednosť. Veru, to vydarené podujatie Matoviča a jeho inšpirátora Pavelku, ktorý sa vydával za epidemiológa – skôr by sme ho mohli označiť ako Zločin storočia, veď šlo o trestný čin, realizovaný vládou na vlastnom národe s verejne prezentovaným hrubým nátlakom, ktorému boli ľudia vystavení pod [...]

Takže tak 7. – Bude Dolinková klinec do truhly vláde?

19.04.2024

Dolinková zavádza platby u lekára – vraj „len 5 eur“. Ibaže zakaždým, a u každého lekára – takže ak potrebujete u špecialistu predpísanie liekov či pravidelnú kontrolu, a máte takých špecialistov troch a raz zájdete k všeobecnému lekárovi, chronicky chorému pacientovi urve tento nápad hneď 20 eur navyše z rozpočtu mesačne. Iste, „iba [...]

Cesta duše 10. – Ťažké časy. . .

18.04.2024

Čaro rozprávok je v ich pravdivosti. Vypovedajú o živote tak veľa… Veru, spomínate si kde začína rozprávka? Za siedmymi horami a siedmymi dolami, kde sa voda sypala a piesok sa lial. Tam, hodne ďaleko, kde je všetko naopak než ako by malo byť, práve tam sa začína rozprávkový príbeh. Musíte skrátka prejsť ťažkými časmi, a všetko v živote sa vám musí prevrátiť. [...]

nôž, krv, zranenie

Veľká tragédia v Hlohovci: V byte našli dobodaného 19-ročného mladíka. Polícia zadržala podozrivého

20.04.2024 21:44, aktualizované: 22:26

Privolaní záchranári mu už nedokázali pomôcť.

Taiwan, vojaci

USA odklepli spojencom pomoc za 95 miliárd dolárov. Biden: Jasná správa o našej sile

20.04.2024 19:51, aktualizované: 22:34

Rad kongresmanov ocenil, že šéf Snemovne Mike Johnson zákony na hlasovanie predložil. Johnson kvôli tomu podľa médií riskuje vlastný post.

nehody

Nešťastný deň pre Brezovú pod Bradlom: Dve nehody a päť zranených. Zasahoval aj vrtuľník

20.04.2024 19:29

Polícia vyšetruje okolnosti dvoch dopravných nehôd, ku ktorým došlo v sobotu v Brezovej pod Bradlom.

loď, trajekt, potopený

V Stredoafrickej republike zahynulo pri potopení sa lode 58 ľudí, smerovali na pohreb

20.04.2024 18:56, aktualizované: 21:33

Podľa svedkov viezla rybárska loď na rieke Mpoko v Bangui viac ako 300 osôb. Pomoc prišla až po 40 minútach.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,851
Celková čítanosť: 8987903x
Priemerná čítanosť článkov: 3153x

Kategórie