Založ si blog

Raz 7. – Obluda v ľudskej koži. . .

Ako obludu v ľudskej koži dnes policajti označili páchateľa brutálneho činu, z ktorého sa vám zdvihne žalúdok.

Takto ho označila fb stránka Polícia Slovenskej republiky  – ide o oficiálnu stránku Polície Slovenskej republiky

(https://www.facebook.com/policiaslovakia/)

Prípad sa stal v Chminianskych Jakubovanoch  – 40-ročný páchateľ mal v kolibe rozsekaných najmenej 5 psov, utĺkol ich brutálne sekerou a rozporcoval. Ktovie koľko majiteľov zúfalo hľadá svojich stratených psov márne – lebo ich ubije a zožerie ktosi.

Pýtam sa verejne a otvorene – ak sme mali pri príchode Ukrajincov desaťtisíce voľných pracovných miest, prečo živíme niektorých ľudí u nás ako dlhodobo nezamestnaných a podporujeme ich asociálny spôsob života? Majú potom podaktorí dostatok času a energie robiť darebáčiny.

 

Neskutočne ma tento prípad rozhodil

– lebo túžim zasa mať psa, naozaj by som ho chcela – no pre pracovné zaťaženie to teraz nejde. Pozerám si tých psíkov v útulkoch, no do práce idem včasráno, vraciam sa podvečer. Viac ako hodinu denne precestujem kvôli práci – pričom viac ako tri dni týždenne robím na nepracujúcich. Obťažuje ma tento solidárny systém, mám dosť toho ako v ňom doslova zneužíva štát zodpovedne pracujúcich a platiacich, a čestne žijúcich občanov. Nútene robím na ľudí, ktorí si moju solidaritu nezaslúžia.

 

Viete koľko stojí pobyt väzňa v base? Jeden deň v roku 2021 podľa typu väznice v SR stojí od 33 do vyše 161 eur na deň.

– môžete si to konkrétne pozrieť za rok 2021 v tabuľke v linku

https://www.zvjs.sk/file/d649e184-6d37-4456-914a-9774de491367.pdf

A tak si zrátajme, že budeme živiť nielen toho lumpa, ale i jeho deti namiesto neho, aj jeho rodičom vyrobíme na živobytie namiesto neho, no krásny solidárny systém. Ten pobyt v base by si mal zaplatiť on sám a takisto by mal z basy prispievať na svoju rodinu. Basa nie je dovolenka,a mala by uchovať všetky povinnosti kriminálnika.  Položte si tiež otázku, či dostanete toľko denne za poctivú prácu alebo ako dôchodca v podobe dôchodku, čo vynaložíme na pobyt kriminálnikov v base.

 

Ach, keď si predstavím ako trpeli tie úbohé zvieratá.

Kiežby sa takíto lumpi týrajúci zvieratá radšej ani neboli narodili.

 

 

 

Elena

 

P. S.:

No, práve dávali správu aj v televíznych novinách.

Čo k tomu dodať?

Nech mŕtvi strašia tých osadníkov 24 hodín denne.

 

Ale nooo 8. – Navrhujem SND nové umelecké dielo. . .

22.02.2024

Musíme sa kultúrniť nediskriminačne, povedala som si zamyslene, keď som čítala pohoršené reakcie k novému umeleckému dielu SND o Ježišovi https://christianitas.sk/skandal-okolo-blasfemickej-hry-jezis-z-montrealu-sa-stupnuje/?fbclid=IwAR38R953h9_sBRFnP-vmFnl6TjCwp87Htb9oBcEz00nQQK3bmAe_5ntNtq0 Že vraj nový filozofický pohľad to je, tvrdí SND. No veď dobre – nevidela [...]

Ale nooo 7. – Medzinárodný deň obetí zločinu. . .

22.02.2024

Výročie vraždy novinára Kuciaka a jeho snúbenice sme si opäť pripomenuli, ako ukazuje link https://tvnoviny.sk/domace/clanok/881717-objednavatel-stale-nepyka-zhrnutie-toho-co-sa-udialo-za-sest-rokov-od-vrazdy-jana-kuciaka?utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR0JfPkePBeV-BQRu_HC5ySS5uj2vD71uTHiV6AJwjwdSM9D0DFBJRNPcUA#Echobox=1708534015 Čas plynie, a ja akosi nie som [...]

Ale nooo 4. – A čo bude nasledovať, pán Korčok, ak vyhlásime športovcov v Rusku hrajúcich za zločincov?

20.02.2024

Sú športovci hrajúci v Rusku zločinci? Táto otázka a odpoveď na ňu nám umožní vidieť ako sa Slovensko pohne ďalej. Lebo buď budeme pritakávať Korčokovi v jeho usalink postoji, že žiadny športovec, ktorý hrá v Rusku, nás nesmie reprezentovať, alebo pritakáme Pellegrinimu, že hrať môžu. Korčok nám svojimi krokmi ukazuje viac ako by chcel. Vravím od začiatku, [...]

kuleba

Cieľom Ruska je zničiť Ukrajinu, uviedol v OSN Kuleba. Rezolúcie sa nedočká, arabské krajiny si pamätajú

23.02.2024 23:45

Presne pred rokom Valné zhromaždenie drvivou väčšinou schválilo rezolúciu, ktorá vyzývala na okamžité stiahnutie ruského vojska z ukrajinského územia.

Russia Navalny

Navaľného tím ponúka 20-tisíc eur za informácie, ktoré objasnia politikovu smrť

23.02.2024 23:33

Zamestnanci väzenského tábora, kde si trest odpykával aj Navaľnyj, sa v roku 2022 pokúsili vydávať za samovraždu aj smrť väzňa, ktorý v skutočnosti zomrel na následky mučenia.

trump

Súd nariadil Trumpovi za nafukovanie majetku zaplatiť s úrokmi 454 miliónov dolárov

23.02.2024 22:38

Podľa sudcu firma Trump Organization niekoľko rokov vytvárala nepravdivé majetkové priznania v snahe zaistiť si lepšie podmienky na pôžičky alebo poistenie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,823
Celková čítanosť: 8849552x
Priemerná čítanosť článkov: 3135x

Kategórie