Založ si blog

Ťažké časy 4. – Slovenskí zbohatlíci a la Pellegrini. . .

Počkajte, nie ja vám ich idem teraz odhaliť.

Už sú odhalení – Pellegrini to zariadil.

 

Vo svojom najnovšom návrhu Pellegrini žiada, aby vláda pomohla ľuďom.

Samozrejme nie všetkým, tak ako v Rakúsku napríklad. Ale iba tým „chudobným“ – ide podľa jeho predstavy o rodiny, ktoré majú príjem nižší ako 2000 eur mesačne. V hrubom, pravdaže.

V krajine, kde minimálna mzda je 649 eur a priemerná mzda je 1295 eur.

 

Predstavte si, že rodina platí byt a energie  Často je to u nás o dosť viac ako tých mizerných 120 eur, ktoré platí NIcholsová v Bruseli – a z úplne iného príjmu ako sú slovenské platy. Lenže rodina platí aj cestu do práce, náklady študujúcemu dieťaťu. A hypotéku alebo pôžičku, takže na bežné výdavky im mesačne zostane nejakých 300 eur.

To si žijú, zbohatlíci, čo?

Stačí ísť raz k zubárovi, či mať nejaký iný neplánovaný výdavok. Nehovoriac o tom, koľkí pracujúci si nedovolia zostať na PN ani pri chorobe, aby poplatili svoje mesačné výdavky. Takže drú ako kone, kým im neodíde zdravie.

Na margo solidarity dodám, že keď začali vyťahovať bumažky Ukrajinci v busoch a cestovali zadarmo, prerátala som si, že ak by som nerobila tie tri dni týždenne kedy robíme na iných, tak by som na cestovnom ušetrila ročne vyše šesťsto eur. Zrátajme si krát minimálne 40 rokov – to je riadna investícia do „solidárna“.

 

Samozrejme podľa Pellegriniho treba pridať hlavne  nezamestnaným, ktorí sa v čase odchodu týchto „zbohatlíkov“ do práce iba sladko prevaľujú v posteli na druhý bok.  Nechápem prečo vôbec sú u nás toľkí nezamestnaní, však pri príchode Ukrajincov k nám sme mali mať desaťtisíce voľných pracovných miest. No a neobstojí u mňa ani argument, že mnohí nemajú pracovné návyky. Predstavte si, pracovné návyky sa získavajú prácou. 

 

Každopádne, toto je veľmi poučná situácia. Zapamätajte si, pracujúce rodiny, aká je predstava Pellegriniho, a koho on osobne „vidí“.  Toto by nás čakalo aj po voľbách – takže, prosím, veľmi, veľmi dobre zvažujte, komu dáte svoj hlas –  Pellegriniho Hlas by to zjavne byť nemal…

 

Elena

 

K diskusii  ach, obaja diskutéri, ste zjavne ťažkí intelektuáli, keď ste doteraz nepochopili,že ja nekopem za jednu konkrétnu stranu –  ale za spravodlivosť, čestnosť, zodpovednosť v spoločnosti. Nič by ma nepotešilo viac vo vzťahu ku politike ako to, že by dokázali slušne a zmysluplne spolupracovať všetky politické strany pre DOBRO OBČANOV.

Naozaj 7. – Úlomky leta. . .

14.07.2024

Búrka sa nocou celé hodiny iba presúvala okolo Prednej Hory, bolo počuť jej tiahly rev zdiaľky. Dýchla tu zblízka po štvrtej ráno, úplne zblízka jediným bleskom. Potom zasa šla diaľkou zo všetkých strán s bleskami tak nahusto, že hrmot neustával ani na okamih. Solárny plameniak v kvetináči na okne sa pri každom blesku sýtoružovo rozžiaril. Tichý dážď padal v [...]

Naozaj 6 . – Žime zdravo. . .

12.07.2024

O zdravom životnom štýle sa toho už popísalo ajajaj. Každý si ho predstavuje akosi – a tak blúdia svetom rady rôzneho druhu. Neľakajte sa, nejdem ich tu opakovať – svoju zostavu pre zdravie si skladáme každý sám za seba, viac či menej cieľavedome. Obvykle sa spájajú zásady zdravého životného štýlu s jedlom – a odporúčajú nám raz piť [...]

Na rovinu 11. – Bludári, klamári a ancikristi. . .

11.07.2024

Zaujímavý článok o tom, ako Matovič na púti o dianí na Slovensku vykladal, uvádza v linku ako označil Matovič Fica za ancikrista https://www.hlavnydennik.sk/2024/07/08/ancikrist-fico-alebo-ako-to-na-puti-matovic-schytal Nuž, keď dvaja vidia to isté, zjavne nevidia to isté, povedala som si. Naozaj nemá Matovič žiadne morálne zábrany vykladať, že žije so svedomím? Naozaj [...]

Británia Liverpool auto výbuch zatknutie

Po náleze tiel v kufroch britská polícia obvinila muža z vraždy

15.07.2024 10:30

Tridsaťštyriročný Yostin Andres Mosquera bol obvinený z vraždy dvoch mužov vo veku 62 a 71 rokov.

Dušičky, cintorín

Pre riziko požiaru platí na cintorínoch v Bratislave zákaz zapaľovania sviečok

15.07.2024 10:23

Na pohrebiskách zároveň platí zákaz fajčenia.

Dúbravka / Fedáková ulica / Polícia / Policajná páska / Kriminalisti /

Pri bytovom dome v bratislavskom Ružinove našli mŕtvu ženu

15.07.2024 09:40

Jej totožnosť polícia zatiaľ nepozná.

Donald Trump

Republikáni vymenujú Trumpa za svojho kandidáta do volieb. Exprezident po atentáte prepísal svoj prejav

15.07.2024 09:21, aktualizované: 10:53

Trump po pokuse o atentát prepísal svoj prejav na nominačný zjazd republikánov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,916
Celková čítanosť: 9261205x
Priemerná čítanosť článkov: 3176x

Kategórie

Archív