Založ si blog

Ťažké časy 4. – Slovenskí zbohatlíci a la Pellegrini. . .

Počkajte, nie ja vám ich idem teraz odhaliť.

Už sú odhalení – Pellegrini to zariadil.

 

Vo svojom najnovšom návrhu Pellegrini žiada, aby vláda pomohla ľuďom.

Samozrejme nie všetkým, tak ako v Rakúsku napríklad. Ale iba tým „chudobným“ – ide podľa jeho predstavy o rodiny, ktoré majú príjem nižší ako 2000 eur mesačne. V hrubom, pravdaže.

V krajine, kde minimálna mzda je 649 eur a priemerná mzda je 1295 eur.

 

Predstavte si, že rodina platí byt a energie  Často je to u nás o dosť viac ako tých mizerných 120 eur, ktoré platí NIcholsová v Bruseli – a z úplne iného príjmu ako sú slovenské platy. Lenže rodina platí aj cestu do práce, náklady študujúcemu dieťaťu. A hypotéku alebo pôžičku, takže na bežné výdavky im mesačne zostane nejakých 300 eur.

To si žijú, zbohatlíci, čo?

Stačí ísť raz k zubárovi, či mať nejaký iný neplánovaný výdavok. Nehovoriac o tom, koľkí pracujúci si nedovolia zostať na PN ani pri chorobe, aby poplatili svoje mesačné výdavky. Takže drú ako kone, kým im neodíde zdravie.

Na margo solidarity dodám, že keď začali vyťahovať bumažky Ukrajinci v busoch a cestovali zadarmo, prerátala som si, že ak by som nerobila tie tri dni týždenne kedy robíme na iných, tak by som na cestovnom ušetrila ročne vyše šesťsto eur. Zrátajme si krát minimálne 40 rokov – to je riadna investícia do „solidárna“.

 

Samozrejme podľa Pellegriniho treba pridať hlavne  nezamestnaným, ktorí sa v čase odchodu týchto „zbohatlíkov“ do práce iba sladko prevaľujú v posteli na druhý bok.  Nechápem prečo vôbec sú u nás toľkí nezamestnaní, však pri príchode Ukrajincov k nám sme mali mať desaťtisíce voľných pracovných miest. No a neobstojí u mňa ani argument, že mnohí nemajú pracovné návyky. Predstavte si, pracovné návyky sa získavajú prácou. 

 

Každopádne, toto je veľmi poučná situácia. Zapamätajte si, pracujúce rodiny, aká je predstava Pellegriniho, a koho on osobne „vidí“.  Toto by nás čakalo aj po voľbách – takže, prosím, veľmi, veľmi dobre zvažujte, komu dáte svoj hlas –  Pellegriniho Hlas by to zjavne byť nemal…

 

Elena

 

K diskusii  ach, obaja diskutéri, ste zjavne ťažkí intelektuáli, keď ste doteraz nepochopili,že ja nekopem za jednu konkrétnu stranu –  ale za spravodlivosť, čestnosť, zodpovednosť v spoločnosti. Nič by ma nepotešilo viac vo vzťahu ku politike ako to, že by dokázali slušne a zmysluplne spolupracovať všetky politické strany pre DOBRO OBČANOV.

Kvapky krvi 7. – Prečo som petíciu proti sexuálnej učebnici SAV pre školy podpísala. . .

25.03.2023

Návrh na novú učebnicu sexuálnej výchovy na Slovensku ministerstvo školstva dostalo. Petícia proti nej na internete beží, a tak som si pozrela, o čo vlastne ide. Lebo materiálov k tomu, vrátane tej navrhovanej učebnice, bolo na stránke viac ako dosť [...]

Kvapky krvi 6. – Tuberkulóza a covid medzi nami

25.03.2023

Aj Svetový deň tuberkulózy včera bol. A ak si niekto myslí, že jej už môžeme zamávať a patrí u nás kamsi do minulosti, tak veru to celkom tak nie je. Tuberkulóza bola kedysi obávanou chorobou. Označujú ju ako chorobu sociálne slabých skupín, pretože jej nárast sprevádzal vojny a krízy. Nevyhýbala sa však nikomu, liečili sa na ňu aj mnohí známi umelci, mnohí z nich [...]

Kvapky krvi 5. – Humanitárna pomoc Juhoslávii i po 24 rokoch zostáva hnusným zločinom

24.03.2023

No veru, už bezmála štvrťstoročie uplynulo od „humanitárnej misie“ – presnejšie povedané od útoku NATO v Juhoslávii, ako pripomína článok v linku https://www.hlavnespravy.sk/zlocinecky-utocny-pakt-nato-presne-pred-24-rokmi-napadol-juhoslaviu-dosial-za-to-nikto-nebol-potrestany/3087402 Humanitárna pomoc NATO v podobe bombardovania trvala 78 dní. [...]

Pápež František

Pápež František rozšíril opatrenia na boj proti zneužívaniu v cirkvi

25.03.2023 22:02

Rozšíril ich pôsobnosť aj na laických lídrov a špecifikoval, že obeťami môžu byť maloletí i dospelí.

Izrael, protesty

Izraelský minister obrany vyzval vládu na pozastavenie reformy súdnictva

25.03.2023 21:57

Ide o prvý verejný nesúhlas s touto reformou z radov izraelskej vlády.

Mladí antifašisti protestujú proti mítingu Iniciatívy za slobodu slova.

Svedok opísal, ako mal obvinený advokát zabiť Daniela Tupého

25.03.2023 20:17

Čo sa stalo v osudnú noc? V kauze vraždy prehovoril jeden z útočníkov.

Vladimir Putin

Putin: Rusko rozmiestni v Bielorusku taktické jadrové zbrane

25.03.2023 18:57, aktualizované: 21:30

Ruský prezident zdôraznil, že Moskva krokom neporuší žiadne dohody o nešírení jadrových zbraní.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,539
Celková čítanosť: 7738121x
Priemerná čítanosť článkov: 3048x

Kategórie