Založ si blog

Ťažké časy 4. – Slovenskí zbohatlíci a la Pellegrini. . .

Počkajte, nie ja vám ich idem teraz odhaliť.

Už sú odhalení – Pellegrini to zariadil.

 

Vo svojom najnovšom návrhu Pellegrini žiada, aby vláda pomohla ľuďom.

Samozrejme nie všetkým, tak ako v Rakúsku napríklad. Ale iba tým „chudobným“ – ide podľa jeho predstavy o rodiny, ktoré majú príjem nižší ako 2000 eur mesačne. V hrubom, pravdaže.

V krajine, kde minimálna mzda je 649 eur a priemerná mzda je 1295 eur.

 

Predstavte si, že rodina platí byt a energie  Často je to u nás o dosť viac ako tých mizerných 120 eur, ktoré platí NIcholsová v Bruseli – a z úplne iného príjmu ako sú slovenské platy. Lenže rodina platí aj cestu do práce, náklady študujúcemu dieťaťu. A hypotéku alebo pôžičku, takže na bežné výdavky im mesačne zostane nejakých 300 eur.

To si žijú, zbohatlíci, čo?

Stačí ísť raz k zubárovi, či mať nejaký iný neplánovaný výdavok. Nehovoriac o tom, koľkí pracujúci si nedovolia zostať na PN ani pri chorobe, aby poplatili svoje mesačné výdavky. Takže drú ako kone, kým im neodíde zdravie.

Na margo solidarity dodám, že keď začali vyťahovať bumažky Ukrajinci v busoch a cestovali zadarmo, prerátala som si, že ak by som nerobila tie tri dni týždenne kedy robíme na iných, tak by som na cestovnom ušetrila ročne vyše šesťsto eur. Zrátajme si krát minimálne 40 rokov – to je riadna investícia do „solidárna“.

 

Samozrejme podľa Pellegriniho treba pridať hlavne  nezamestnaným, ktorí sa v čase odchodu týchto „zbohatlíkov“ do práce iba sladko prevaľujú v posteli na druhý bok.  Nechápem prečo vôbec sú u nás toľkí nezamestnaní, však pri príchode Ukrajincov k nám sme mali mať desaťtisíce voľných pracovných miest. No a neobstojí u mňa ani argument, že mnohí nemajú pracovné návyky. Predstavte si, pracovné návyky sa získavajú prácou. 

 

Každopádne, toto je veľmi poučná situácia. Zapamätajte si, pracujúce rodiny, aká je predstava Pellegriniho, a koho on osobne „vidí“.  Toto by nás čakalo aj po voľbách – takže, prosím, veľmi, veľmi dobre zvažujte, komu dáte svoj hlas –  Pellegriniho Hlas by to zjavne byť nemal…

 

Elena

 

K diskusii  ach, obaja diskutéri, ste zjavne ťažkí intelektuáli, keď ste doteraz nepochopili,že ja nekopem za jednu konkrétnu stranu –  ale za spravodlivosť, čestnosť, zodpovednosť v spoločnosti. Nič by ma nepotešilo viac vo vzťahu ku politike ako to, že by dokázali slušne a zmysluplne spolupracovať všetky politické strany pre DOBRO OBČANOV.

Takže tak 8. – Spoločná zodpovednosť – spoločná basa. . .

19.04.2024

Opakované testovanie národa sa označovalo ako Spoločná zodpovednosť. Veru, to vydarené podujatie Matoviča a jeho inšpirátora Pavelku, ktorý sa vydával za epidemiológa – skôr by sme ho mohli označiť ako Zločin storočia, veď šlo o trestný čin, realizovaný vládou na vlastnom národe s verejne prezentovaným hrubým nátlakom, ktorému boli ľudia vystavení pod [...]

Takže tak 7. – Bude Dolinková klinec do truhly vláde?

19.04.2024

Dolinková zavádza platby u lekára – vraj „len 5 eur“. Ibaže zakaždým, a u každého lekára – takže ak potrebujete u špecialistu predpísanie liekov či pravidelnú kontrolu, a máte takých špecialistov troch a raz zájdete k všeobecnému lekárovi, chronicky chorému pacientovi urve tento nápad hneď 20 eur navyše z rozpočtu mesačne. Iste, „iba [...]

Cesta duše 10. – Ťažké časy. . .

18.04.2024

Čaro rozprávok je v ich pravdivosti. Vypovedajú o živote tak veľa… Veru, spomínate si kde začína rozprávka? Za siedmymi horami a siedmymi dolami, kde sa voda sypala a piesok sa lial. Tam, hodne ďaleko, kde je všetko naopak než ako by malo byť, práve tam sa začína rozprávkový príbeh. Musíte skrátka prejsť ťažkými časmi, a všetko v živote sa vám musí prevrátiť. [...]

nôž, krv, zranenie

Veľká tragédia v Hlohovci: V byte našli dobodaného 19-ročného mladíka. Polícia zadržala podozrivého

20.04.2024 21:44, aktualizované: 22:26

Privolaní záchranári mu už nedokázali pomôcť.

Taiwan, vojaci

USA odklepli spojencom pomoc za 95 miliárd dolárov. Biden: Jasná správa o našej sile

20.04.2024 19:51, aktualizované: 22:34

Rad kongresmanov ocenil, že šéf Snemovne Mike Johnson zákony na hlasovanie predložil. Johnson kvôli tomu podľa médií riskuje vlastný post.

nehody

Nešťastný deň pre Brezovú pod Bradlom: Dve nehody a päť zranených. Zasahoval aj vrtuľník

20.04.2024 19:29

Polícia vyšetruje okolnosti dvoch dopravných nehôd, ku ktorým došlo v sobotu v Brezovej pod Bradlom.

loď, trajekt, potopený

V Stredoafrickej republike zahynulo pri potopení sa lode 58 ľudí, smerovali na pohreb

20.04.2024 18:56, aktualizované: 21:33

Podľa svedkov viezla rybárska loď na rieke Mpoko v Bangui viac ako 300 osôb. Pomoc prišla až po 40 minútach.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,851
Celková čítanosť: 8987984x
Priemerná čítanosť článkov: 3153x

Kategórie