Založ si blog

Ťažké časy 6. – A kolotoče nevybudujeme?

Kolotoče a strelnice, nejaký ten lunapark – vyhrňme si rukávy a budujme – čo poviete?

Nechápete, že prečo v dnešnej dobe navrhujem lunaparky budovať?

Nuž, ja vám to vysvetlím.

 

Priznávam otvorene na začiatok, že tento blog som musela odložiť pred štyrmi dňami a počkať, kým to predýcham, aby som nenapísala niečo naozaj tvrdé.

Pretože ako píše článok v linku

https://www.topky.sk/cl/11/2374919/Obrovske-nestastie-na-Ukrajine–Chlapec–10–vypalil-na-lunapark-protitankovu-strelu–zranenych-je-najmenej-8-osob

na Ukrajine sa stalo nešťastie – a predstavte si, nemá na myslí vojenský zásah Ruska. Pri otváraní lunaparku si Ukrajinci vyrobili problém sami. Dovliekli na to otváranie lunaparku protitankové strely a zbraň dali do rúk desaťročnému chlapcovi. Ten nejako stlačil spúšť a poranil 8 ľudí. Pri otváraní lunaparku…

 

Nejdem sa ani vyjadrovať k tomu, že niekto dovlečie ostrú muníciu na verejné podujatie. Ani k tomu, že niekto dá zbraň do ruky desaťročnému dieťaťu. Lebo toto je ďaleko za hranicou normality, na to škoda slov.

Ale vyjadrím sa ku budovaniu lunaparkov na Ukrajine v súčasnosti.

 

No skutočne?

U nás sa zatvárajú nielen lunaparky, bazény a lyžiarske strediská, ale aj fabriky a zavádzajú drastické opatrenia, o prácu prichádzajú stovky ľudí, podnikatelia krachujú, rozbiehajú sa bankroty a zovšadiaľ sa na nás valia rady ako máme šetriť na kúrení a elektrine.

A Ukrajinci otvárajú lunaparky? 

Nám niekto bude tárať a vydierať nás, aby sme posielali čoraz viac pomoci, lebo vraj že kým my rátame peniaze, tak oni rátajú životy?

Skutočne sme „na podporu trpiacej Ukrajine“ mali zrušiť lacný ruský plyn a vystaviť sa ekonomickej  aj sociálnej kríze a ľudským tragédiám?

A oni otvárajú lunaparky?

Možno k tomu vôbec niečo slušné povedať?

 

 

Elena

 

K diskusii  palenque  budem tvrdá –  nielen na Ukrajine žijú deti, aj naše deti chcú lunaparky a nie mrznúť v zime, potme, „lebo šetríme a nemáme“. A hej, keď sme pri tých ukrajinských deťoch – dám jeden blog k tomu…

 

No, palenque, ani nikto  z nás vojnu na Ukrajine nerozpútal. A úprimne si želám, aby sa skončila ihneď, dnes – aby sa mohli všetci Ukrajinci vrátiť okamžite domov a my všetci normálne žiť s lacným plynom a elektrinou a potravinami.

Vedieť viac 4. – Kultúrne obohatení Francúzi. . .

28.11.2022

6-ročné dievčatko znásilnené migrantom vo Francúzsku – píše o tom článok v linku https://www.plenum.sk/otcovi-6-rocneho-dievcata-hrozi-vazenie-pretoze-zbil-migranta-ktory-ju-znasilnil/ V&ošiel v noci do ich domu a znásilnil dieťa. Údajný páchateľ vyhlasuje, že má len 14 rokov údajne – byť políciou vo Francúzsku určite by som si jeho vek preverila [...]

Vedieť viac 3. – Príbeh lekárov alias Raz stačí. . .

27.11.2022

Raz nestačí – čítali ste tú knihu? Jej názov hovorí o tom, že nestačí byť šťastný raz v živote. Kedysi dávno som ju čítala i ja. S tým názvom knihy súhlasím, no i tak krédo „raz nestačí“ neaplikujem v živote na všetko. Rozhodne mi v živote stačí raz, ak sa ma niekto pokúsi vydierať – taký človek u mňa skončil. A tu nás podaktorí [...]

Vedieť viac 2. – Samovraždy na železniciach. . .

23.11.2022

Samovraždy na železnici. Desivý fenomén modernej spoločnosti. Už len správa o nich nás zasiahne. Nie to ešte aby to bol niekto známy. Málokto však uvažuje o tom, ako sa v tej situácii cíti rušňovodič. Človek sa postaví na koľajnice a rušňovodič už nedokáže urobiť nič, len bezmocne brzdiac pokračovať vlakom dopredu. Hoci vie, že vzdialenosť na ubrzdenie je [...]

Somálsko útok bombový

Ďalší útok militantov v somálskom Mogadiše. Zahynulo najmenej desať ľudí

28.11.2022 08:03

Pri útoku utrpel zranenia aj somálsky minister vnútornej bezpečnosti.

šanghaj protest čína police

BBC tvrdí, že jej novinára v Šanghaji zadržala a zbila čínska polícia

28.11.2022 06:56

Novinár mal v Šanghaji informovať o priebehu protestov za ukončenie prísnych opatrení čínskej vlády proti šíreniu covidu.

Germany Russia Ukraine War

Nemeckí vojenskí mechanici sú už v Michalovciach. Aké zbrane pre Ukrajinu budú opravovať?

28.11.2022 06:00

Rezort obrany ubezpečuje, že Slovensku ani Michalovciam v súvislosti s opravou nemeckej bojovej techniky žiadne nebezpečenstvo nehrozí.

Antonivskij most, Cherson, vojna na Ukrajine

ONLINE: Kyjev je pod snehom. Zelenskyj očakáva ďalšie raketové útoky

28.11.2022 05:55, aktualizované: 07:09

Kým budú mať Rusi rakety, tak sa neupokoja, uviedol ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, ktorý očakáva ďalšie ruské raketové útoky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,463
Celková čítanosť: 7227116x
Priemerná čítanosť článkov: 2934x

Kategórie