Založ si blog

Oooooch. . . 1. – Tituly rozumu nepridávajú, pán generálny prokurátor. . .

No vidíte, hovorí sa to – ale už to máme aj v praxi overené.

Bohužiaľ.

O tom v tejto chvíli pár slov.

Teda aby som vás neuviedla tým nadpisom blogu do omylu. Generálneho prokurátora týmto verejne oslovujem – aby v rámci pravidelného monitoringu tlače  – venoval pozornosť prípadu, o ktorom píšem. On sám je podľa mňa našťastie vizitkou toho, že človek i napriek vzdelaniu si môže zachovať zdravý rozum a charakter.

 

Zato v Ladomírovej by sa mali vážne zamyslieť voliči.

Lebo tam majú starostu, o ktorom sa radšej nevyjadrím nijako – slušne by sa nedalo, a nadávku by mi zrejme admin scenzuroval.

Ten pán starosta – predstavte si – dal bágrom zrovnať  so zemou cintorín padlých ruských vojakov.

Správu o tom priniesli sociálne siete.

https://www.facebook.com/photo?fbid=614387723353515&set=a.447989989993290

 

No to by akosi nešlo podľa mňa, aby sme sa takto správali – bágrom rovnať hroby padlých vojakov.

 

Tuším že zákon na takýchto podnikavcov pamätá, však, pán generálny prokurátor? Takže Vás verejne týmto žiadam, aby ste preverili,či skutočne došlo ku takémuto závažnému hanobeniu ľudských ostatkov a v prípade potvrdenia bezodkladne konali voči páchateľovi v zmysle platnej legislatívy.

Som skutočne zvedavá, akým spôsobom bude toto konanie v prípade jeho potvrdenia kvalifikované.

Žeby to bol prečin hanobenia mŕtveho podľa § 366 TZ?

Zákon hovorí, že

(1) Kto zneužije alebo zneuctí mŕtveho, alebo neoprávnene vykoná exhumáciu ľudských ostatkov, alebo svojvoľne odníme z pohrebiska ľudské ostatky, alebo nakladá s ľudskými ostatkami v rozpore so všeobecne záväzným právnym predpisom, potrestá sa odňatím slobody na šesť mesiacov až na tri roky.

(2) Odňatím slobody na jeden rok až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1

a) závažnejším spôsobom konania, alebo

b) z osobitného motívu.

I zákon č. 131/2010 Z. z. o  pohrebníctve hovorí o svojvoľnom narábaní s ľudskými ostatkami. 

A ktovie aké ďalšie paragrafy tam nájdu odborníci.

Pán starosta zničil hrobov viacero – údajne teda zbágroval hroby všetky. Navyše konal ako verejný činiteľ, čiže o závažnejšom spôsobe niet pochýb. Ako funkcionár spáchal zrejme prečin skutočne poburujúci verejnosť – no čo vám poviem, azda si v Ladomírovej vyberú do funkcie niekoho, za koho sa nebudú musieť hanbiť.

 

Elena

 

P. S.:

A čo bude nasledovať nabudúce, pán starosta Ladomirovej? Čo od Vás môže okolie očakávať v štýle tohto Vášho správania? Znepáči sa Vám sused, a pôjdete vykopať jeho babku z hrobu?

 

K diskusii:

palenque  Mali ste to nahlásiť. Nemali by sme sa ľahostajne prizerať zlu – mŕtvi sami sa už nemôžu brániť.

 

 

 

 

P.S.S.:

Generálny prokurátor sa vyjadril k situácii – dal status, že vec preverí. Jeho status je v galérii v článku

https://www1.pluska.sk/krimi/rusky-velvyslanec-siri-propagandu-klamstva-hroboch-vychode-slovenska-tomuto-neuverite?itm_modul=centrum_topbox&itm_brand=centrum&itm_template=hp&itm_position=1&itm_area=spravy 

Článok tiež uvádza, že informácia o zničení hrobov je nepresná – tak pre objektivitu ju pridávam –

„Ide o nepravdivú informáciu. Hroby naďalej zostali na svojich miestach. Podotýkame, že pri hroboch boli betónové obrubníky, ktoré sa rozpadávali a nebola možná ich údržba,“ píše v statuse primátor.

Neviem síce, ako sa pri takej dobrej starostlivosti, o akej pán primátor (tak je tá Ladomirová dedina či mesto?) píše, môžu betónové obrubníky pri hroboch rozpadnúť, ale to je len detail oproti tomu, že by mali byť hroby bágrom zničené.

Úprimne som rada, že tie hroby neboli zbágrované – lebo to by bolo už to posledné, ničiť hroby akýchkoľvek mŕtvych u nás.

 

K diskusii jozefca  Ak niekto môže preverovať skutočnosti ohľadne primeranosti starostlivosti, tak je to práve GP. Lebo iste sa nestaráte tak o hroby svojich blízkych, aby sa rámy rozpadli. O hroby padlých sa treba starať, i keby to hneď „nepriateľské“ hroby boli, smrť všetky rozdiely zarovná.

 

A časmi dáva za pravdu , ako uvádza článok v linku s vyjadrením bývalého starostu –  údržba bola minimálna, aj báger tam bol likvidovať tie rámy pomníkov.

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/640752-starosta-ladomirovej-vojensky-cintorin-sme-neznicili-exstarosta-si-mysli-opak/

Ako sa len mohli rámy hrobov rozpadnúť za osem rokov? Koľkí máme desiatky rokov mŕtvych blízkych pochovaných a nič sa nerozpadáva. Robili to azda z nejakých nekvalitných materiálov, alebo čo?

Ako píšem – toto je práca pre orgány činné v trestnom konaní, aby vec prešetrili poriadne a spravodlivo.ň

 

No a aj prešetrili zjavne. Pokračovanie príbehu

Polícia i koalícia obviňovali Žilinku z ruskej propagandy. Eštok: Bol v práve, cintorín bol zničený!

Slovááá 4. – To sa to športuje z cudzích daní. . .

06.10.2022

Zločin, pri ktorom páchateľ spôsobil smrť zatiaľ 5 mladých ľudí, zasvietil trochu i do temných kútov športbiznisu. A vysvitlo, že páchateľ trénoval hluchú športovkyňu, ktorej dáva štát takmer 63 000 eur ročne. Nestačím žasnúť ako štedro rozdáva štát z našich daní a odvodov – je to niekoľkonásobok toho, čo človek dostane za poctivú odbornú [...]

Slovááá 3. – Matovič má pravdu a jeho nápad plne podporujem. . .

04.10.2022

Bratislavská tragédia je v skutočnosti tragédiou Slovenska. Lebo obete nie sú Bratislavčania, ale študenti, ktorí prichádzali na internát z rôznych kútov krajiny. Cestovali z domu, ich blízki ani netušili, že ich videli posledný krát. Matovič navrhol, aby vodičovi, ktorý za volantom má viac ako promile, zhabal štát auto. Plne podporujem tento jeho návrh. Dokedy [...]

Slovááá 2. – Večerná tragédia v Bratislave. . .

03.10.2022

Včera večer po desiatej v Bratislave na zastávke MHD vletelo auto do davu ľudí. Piati mŕtvi a najmenej desať ranených. Sedím a plačem v nadráne nad tou hrôzou. A uvažujem, koľko z tých obetí bolo študentov cestujúcich na internáty. Alebo ľudí cestujúcich kvôli práci. Nedeľa večer – aj moje dieťa do školy včera podvečer cestovalo – našťastie nie do [...]

Miška, zrazené dievčatko, Čadca, opitý vodič

Otec zrazeného dievčatka má pre opitého šoféra jasný odkaz: Nech dostane, čo mu patrí

06.10.2022 16:00

Verí, že spravodlivý trest vinníka neminie.

Vladimir Putin

Zelenskyj: Putin by jadrový útok neprežil

06.10.2022 14:50

Zelenskyj spochybnil, či má Putin dostatočnú kontrolu nad ruským vojenským ťažením na to, aby mohol podniknúť jadrový útok.

Zuzana Čaputová

Čaputová: Dukla nám dodnes pripomína odvahu a vlastenectvo našich predkov

06.10.2022 12:53

Prezidentka to uviedla na sociálnej sieti v súvislosti so 78. výročím Karpatsko-duklianskej operácie.

Covid

Na Slovensku má pribudnúť nový pamätný deň, bude venovaný obetiam pandémie

06.10.2022 11:43

Deň by pripadal na 6. marca, keď oficiálne potvrdili prvý prípad koronavírusu na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,436
Celková čítanosť: 7045021x
Priemerná čítanosť článkov: 2892x

Kategórie