Založ si blog

Ťažké časy 11. – 2. 10. 2022

Viete čo by mohlo nastať v ten deň?

Preťaženie súdov žalobami občanov.

 

V blogu Ťažké časy 10. som uviedla dôvody, kvôli ktorým by sa tak malo stať.

https://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2022/09/15/tazke-casy-10/

Lebo buď si neboli vedomí dôsledkov zmien  v zákone o regulácii sieťových odvetví, odhlasovaných nimi v apríli, a v takom prípade nemali čo robiť v tých funkciách. Alebo si boli vedomí, čo implementujú do našej legislatívy – a v takom prípade je to zločin voči vlastnému obyvateľstvu až na úrovni genocídy. Ak by bola pravdivá tá druhá verzia, tak zapadnú do skladačky pochopenia i dieliky s letenkami či možnosťou stravy vojakov v školských jedálňach, schválenou Grohlingom od septembra. A i ten Sulíkov ranč v Austrálii. Lebo tie nimi poschvaľované zákony k nám vpustili kšeftárov s energiami a nás de facto od 1.10. 2022 vystavujú trhovým cenám bez regulácie. Môžu nám vziať pre iné krajiny plyn zo zásobníkov „v rámci solidarity“. A tiež vystaviť možnej šikane príkazmi a zákazmi v oblasti energií, lebo inteligentné merače by mohli sledovať v našich bytoch, či dodržujeme nimi schválenú spotrebu. 

 

Profesor Staněk  článku v linku

19.8.2022 Současná krize vzbudí v lidech velkou zuřivost. Ale elity použijí k udržení u moci silové složky (https://voda235.webnode.cz/peter-stanek-videa/)

hovorí o vojne civilizačných modelov – a mali by sme si podľa mňa jasne pomenovať, čo ktorý z nich prináša do našich životov, aby sme sa vedeli sami rozhodnúť, aké hodnoty chceme nasledovať.

 

Viete, prezradím vám niečo – vždy som si pri absolvovaní povinných školení BOZP a CO  priala vidieť film, ako by sa zrealizovali tie CO pokyny len v jednom meste. Otvorene – i  ja osobne by som na tie ich pokyny kašlala a šla by som domov. I pešo, zrejme lesmi a nie po ceste, aby mi ich opatrenia neprekážali.  Prezradila som vám to teraz, lebo som vždy váhala,  či by som sa pri takom filme bezuzdne smiala, alebo by som plakala.

No a rovnaký postoj mám aj ku opatreniam, týkajúcim sa „šetrenia energiami“. Lebo toto nie je o ochrane prírody, ale o kšeftároch a lumpoch,  snažiacich sa nás doslova ožobráčiť a zotročiť. Tie vysoko odborné rady na to,ako môžeme energie „bezbolestne šetriť“ v štýle „utrite lampy od prachu“, či oblečte si dva svetre. V Česku dokonca rozbehli akciu Pletením proti zime a začali vypletať svetre a ponožky – to naozaj nežartujem

https://www.reflex.cz/clanek/tema/115063/pletenim-proti-zime-reflex-se-spojil-s-projektem-ponozky-od-babicky-a-prichazi-s-vlastni-kolekci-ponozek.html

Uvažujem, či niekto naozaj vážne môže myslieť, že mu sedenie v pletených ponožkách  a svetri v zime pomôže, ak nebude kúriť. I nápad znižovať teplotu na pracoviskách pokladám za scestný, to už rozumnejšie je rozhodnutie vysokých škôl ukončiť skôť semester.

Najrozumnejšie by ale bolo, keby sa ľudia spamätali a donútili vládu svojim tlakom zakúpiť dostatok ruského plynu v rubľoch.

 

Ak sa ľudia v dostatočnom počte nespamätajú, potom by sa mala nájsť dosť veľká skupina ľudí, ktorí by spoločne zažalovali štát. Aj keď sa môžu podávať i individuálne žaloby, spoločný postup pokladám za efektívnejší.

Nie, tento postup – súdiť sa so štátom – nie je môj vlastný nápad. Ten odporúča i ombudsmanka pre energetiku JUDr. Monika Jankovičová, ako je uvedené v článku v linku

https://www.infovojna.bz/article/energeticka-ombudsmanka-varuje-pred-zalobami-na-vladu-ustava-sr-garantuje-kazdemu-zachovanie-ludskej-dostojnosti-nevyhnutnou-zivotnou-potrebou-kazdeho-obcana-tejto-krajiny-je-varit-svietit-mat-teplo-a-nezavadnu-vodu-ak-to-vlada-sr-nie-je-schopna-zabe?fbclid=IwAR3-G4r3lnhTcLeVTEjoeKRU7uiDlQv06Ocht35AHw6rSLlCBhy3aR2dVsc

Podľa nej

Ak vláda SR nie je schopná zabezpečiť svojmu obyvateľstvu, resp. zraniteľným odberateľom dodávky energií za primerané ceny a dostanú sa do situácie, že si pre vysoké ceny nemôžu dovoliť zakúpiť energie do svojho obydlia základné životné potreby, tak potom má plné právo každý sa obrátiť na svojho advokáta alebo právnika a uplatniť si ochranu svojich základných práv a slobôd na súde.

 

Máme ešte nádej na zvrátenie tej veľkej špinavosti, ktorú tu na nás ktosi skúša? Závisí od toho, ako sa ľudia dokážu rozhýbať a zjednotiť.

Veru, už 2:10. 2022 by mohlo byť jasné, že ľudia mlčať nebudú…

 

Elena

 

P. S.: palenque – pre svoje duševné zdravie urobíte najlepšie, ak nebudete čítať moje blogy. Zjavne nedokážete pochopiť ani základné súvislosti – vyložila som podstatu problému úplne jasne v blogu Ťažké časy 10. a 11.  A nie, nie je to Putin.

 

Slovááá 4. – To sa to športuje z cudzích daní. . .

06.10.2022

Zločin, pri ktorom páchateľ spôsobil smrť zatiaľ 5 mladých ľudí, zasvietil trochu i do temných kútov športbiznisu. A vysvitlo, že páchateľ trénoval hluchú športovkyňu, ktorej dáva štát takmer 63 000 eur ročne. Nestačím žasnúť ako štedro rozdáva štát z našich daní a odvodov – je to niekoľkonásobok toho, čo človek dostane za poctivú odbornú [...]

Slovááá 3. – Matovič má pravdu a jeho nápad plne podporujem. . .

04.10.2022

Bratislavská tragédia je v skutočnosti tragédiou Slovenska. Lebo obete nie sú Bratislavčania, ale študenti, ktorí prichádzali na internát z rôznych kútov krajiny. Cestovali z domu, ich blízki ani netušili, že ich videli posledný krát. Matovič navrhol, aby vodičovi, ktorý za volantom má viac ako promile, zhabal štát auto. Plne podporujem tento jeho návrh. Dokedy [...]

Slovááá 2. – Večerná tragédia v Bratislave. . .

03.10.2022

Včera večer po desiatej v Bratislave na zastávke MHD vletelo auto do davu ľudí. Piati mŕtvi a najmenej desať ranených. Sedím a plačem v nadráne nad tou hrôzou. A uvažujem, koľko z tých obetí bolo študentov cestujúcich na internáty. Alebo ľudí cestujúcich kvôli práci. Nedeľa večer – aj moje dieťa do školy včera podvečer cestovalo – našťastie nie do [...]

Zuzana Čaputová

Čaputová: Dukla nám dodnes pripomína odvahu a vlastenectvo našich predkov

06.10.2022 12:53

Prezidentka to uviedla na sociálnej sieti v súvislosti so 78. výročím Karpatsko-duklianskej operácie.

Covid

Na Slovensku má pribudnúť nový pamätný deň, bude venovaný obetiam pandémie

06.10.2022 11:43

Deň by pripadal na 6. marca, keď oficiálne potvrdili prvý prípad koronavírusu na Slovensku.

Polícia / Policajné auto /

NAKA zasahuje v ružinovskom hoteli. Zaistili samopal a policajné uniformy

06.10.2022 11:35

Jedného muža policajti odviedli v putách.

NR SR / Parlament /

V parlamente mali byť poslanci s covidom, Šipoš to nepotvrdil

06.10.2022 11:33

Predsedníčka klubu SaS Anna Zemanová v súvislosti s informáciami o nakazených poslancoch požiadala vedenie parlamentu, aby dosiahlo nápravu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,436
Celková čítanosť: 7044759x
Priemerná čítanosť článkov: 2892x

Kategórie