Založ si blog

Ťažké časy 11. – 2. 10. 2022

Viete čo by mohlo nastať v ten deň?

Preťaženie súdov žalobami občanov.

 

V blogu Ťažké časy 10. som uviedla dôvody, kvôli ktorým by sa tak malo stať.

https://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2022/09/15/tazke-casy-10/

Lebo buď si neboli vedomí dôsledkov zmien  v zákone o regulácii sieťových odvetví, odhlasovaných nimi v apríli, a v takom prípade nemali čo robiť v tých funkciách. Alebo si boli vedomí, čo implementujú do našej legislatívy – a v takom prípade je to zločin voči vlastnému obyvateľstvu až na úrovni genocídy. Ak by bola pravdivá tá druhá verzia, tak zapadnú do skladačky pochopenia i dieliky s letenkami či možnosťou stravy vojakov v školských jedálňach, schválenou Grohlingom od septembra. A i ten Sulíkov ranč v Austrálii. Lebo tie nimi poschvaľované zákony k nám vpustili kšeftárov s energiami a nás de facto od 1.10. 2022 vystavujú trhovým cenám bez regulácie. Môžu nám vziať pre iné krajiny plyn zo zásobníkov „v rámci solidarity“. A tiež vystaviť možnej šikane príkazmi a zákazmi v oblasti energií, lebo inteligentné merače by mohli sledovať v našich bytoch, či dodržujeme nimi schválenú spotrebu. 

 

Profesor Staněk  článku v linku

19.8.2022 Současná krize vzbudí v lidech velkou zuřivost. Ale elity použijí k udržení u moci silové složky (https://voda235.webnode.cz/peter-stanek-videa/)

hovorí o vojne civilizačných modelov – a mali by sme si podľa mňa jasne pomenovať, čo ktorý z nich prináša do našich životov, aby sme sa vedeli sami rozhodnúť, aké hodnoty chceme nasledovať.

 

Viete, prezradím vám niečo – vždy som si pri absolvovaní povinných školení BOZP a CO  priala vidieť film, ako by sa zrealizovali tie CO pokyny len v jednom meste. Otvorene – i  ja osobne by som na tie ich pokyny kašlala a šla by som domov. I pešo, zrejme lesmi a nie po ceste, aby mi ich opatrenia neprekážali.  Prezradila som vám to teraz, lebo som vždy váhala,  či by som sa pri takom filme bezuzdne smiala, alebo by som plakala.

No a rovnaký postoj mám aj ku opatreniam, týkajúcim sa „šetrenia energiami“. Lebo toto nie je o ochrane prírody, ale o kšeftároch a lumpoch,  snažiacich sa nás doslova ožobráčiť a zotročiť. Tie vysoko odborné rady na to,ako môžeme energie „bezbolestne šetriť“ v štýle „utrite lampy od prachu“, či oblečte si dva svetre. V Česku dokonca rozbehli akciu Pletením proti zime a začali vypletať svetre a ponožky – to naozaj nežartujem

https://www.reflex.cz/clanek/tema/115063/pletenim-proti-zime-reflex-se-spojil-s-projektem-ponozky-od-babicky-a-prichazi-s-vlastni-kolekci-ponozek.html

Uvažujem, či niekto naozaj vážne môže myslieť, že mu sedenie v pletených ponožkách  a svetri v zime pomôže, ak nebude kúriť. I nápad znižovať teplotu na pracoviskách pokladám za scestný, to už rozumnejšie je rozhodnutie vysokých škôl ukončiť skôť semester.

Najrozumnejšie by ale bolo, keby sa ľudia spamätali a donútili vládu svojim tlakom zakúpiť dostatok ruského plynu v rubľoch.

 

Ak sa ľudia v dostatočnom počte nespamätajú, potom by sa mala nájsť dosť veľká skupina ľudí, ktorí by spoločne zažalovali štát. Aj keď sa môžu podávať i individuálne žaloby, spoločný postup pokladám za efektívnejší.

Nie, tento postup – súdiť sa so štátom – nie je môj vlastný nápad. Ten odporúča i ombudsmanka pre energetiku JUDr. Monika Jankovičová, ako je uvedené v článku v linku

https://www.infovojna.bz/article/energeticka-ombudsmanka-varuje-pred-zalobami-na-vladu-ustava-sr-garantuje-kazdemu-zachovanie-ludskej-dostojnosti-nevyhnutnou-zivotnou-potrebou-kazdeho-obcana-tejto-krajiny-je-varit-svietit-mat-teplo-a-nezavadnu-vodu-ak-to-vlada-sr-nie-je-schopna-zabe?fbclid=IwAR3-G4r3lnhTcLeVTEjoeKRU7uiDlQv06Ocht35AHw6rSLlCBhy3aR2dVsc

Podľa nej

Ak vláda SR nie je schopná zabezpečiť svojmu obyvateľstvu, resp. zraniteľným odberateľom dodávky energií za primerané ceny a dostanú sa do situácie, že si pre vysoké ceny nemôžu dovoliť zakúpiť energie do svojho obydlia základné životné potreby, tak potom má plné právo každý sa obrátiť na svojho advokáta alebo právnika a uplatniť si ochranu svojich základných práv a slobôd na súde.

 

Máme ešte nádej na zvrátenie tej veľkej špinavosti, ktorú tu na nás ktosi skúša? Závisí od toho, ako sa ľudia dokážu rozhýbať a zjednotiť.

Veru, už 2:10. 2022 by mohlo byť jasné, že ľudia mlčať nebudú…

 

Elena

 

P. S.: palenque – pre svoje duševné zdravie urobíte najlepšie, ak nebudete čítať moje blogy. Zjavne nedokážete pochopiť ani základné súvislosti – vyložila som podstatu problému úplne jasne v blogu Ťažké časy 10. a 11.  A nie, nie je to Putin.

 

Cesta duše 5. – Sú dni . . .

24.02.2024

Poviem ti príbeh, zašepkala som včera. Iba mne? Dnes? A veď hej, prikývla som. Prší a prší dneškom. Ja si s dažďom rozumiem, no teraz tu mám príbeh plný slnka. O dva dni skôr vznikol, pravdaže. Slnko dopadalo na vzdialené kopce. Tenké zlaté lúče objímali vrcholce stromov a pozlátili zdychavské lazy a svahy nad nimi. [...]

Ale nooo 8. – Navrhujem SND nové umelecké dielo. . .

22.02.2024

Musíme sa kultúrniť nediskriminačne, povedala som si zamyslene, keď som čítala pohoršené reakcie k novému umeleckému dielu SND o Ježišovi https://christianitas.sk/skandal-okolo-blasfemickej-hry-jezis-z-montrealu-sa-stupnuje/?fbclid=IwAR38R953h9_sBRFnP-vmFnl6TjCwp87Htb9oBcEz00nQQK3bmAe_5ntNtq0 Že vraj nový filozofický pohľad to je, tvrdí SND. No veď dobre – nevidela [...]

Ale nooo 7. – Medzinárodný deň obetí zločinu. . .

22.02.2024

Výročie vraždy novinára Kuciaka a jeho snúbenice sme si opäť pripomenuli, ako ukazuje link https://tvnoviny.sk/domace/clanok/881717-objednavatel-stale-nepyka-zhrnutie-toho-co-sa-udialo-za-sest-rokov-od-vrazdy-jana-kuciaka?utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR0JfPkePBeV-BQRu_HC5ySS5uj2vD71uTHiV6AJwjwdSM9D0DFBJRNPcUA#Echobox=1708534015 Čas plynie, a ja akosi nie som [...]

Oleksandr Syrskyj

Syrskyj navštívil veliteľstvo neďaleko frontu. Situácia je ťažká, Rusi neustále útočia, potvrdil

25.02.2024 11:37

Ukrajinskí vojaci sa sťažujú hlavne na nedostatok delostreleckej munície a munície do protileteckých zbraní.

Anka, Donovaly

So snehom je to cez prázdniny bieda. Napriek extrémnemu teplu si však stále môžete zalyžovať

25.02.2024 11:30

Na upršaných Donovaloch sme na kopci stretli len hŕstku ľudí – tamojšie stredisko je napriek súčasným podmienkam stále otvorené. Zimné radovánky však naďalej ponúkajú aj Oščadnica či Jasná.

koľajnice, zmena

Na poľskej železničnej stanici Dorohusk vysypali sóju z Ukrajiny. Sabotáž, tvrdí Kyjev

25.02.2024 11:10

Polícia incident vyšetruje, pričom znehodnotených bolo asi 5 ton sóje.

Alexandr Lukašenko

Bielorusi hlasujú v prvých voľbách od potlačenia masových protestov. Lukašenko postrašil vojskami NATO

25.02.2024 10:56

Súčasný líder krajiny Alexander Lukašenko opozíciu obvinil, že sa vraj plánuje zmocniť časti krajiny, kam by následne vstúpili vojská Severoatlantickej aliancie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,824
Celková čítanosť: 8851755x
Priemerná čítanosť článkov: 3134x

Kategórie