Založ si blog

Zrkadlenie 9. – Šetriči všetkých krajín, spojte sa. . .

Nadšenie občanov, že smieme pomáhať Ukrajine na úkor nášho mizerného blahobytu, nemá hraníc.

Vlastne sa bojím chvíle, keď nejakú konkrétnu hranicu nadobudne.

A po článkoch ako tento možno bude na niektorých miestach Slovenska tak horúco, že ani kúriť nebude treba – napríklad v sídle našej vlády – Sláva jej!!! Nič iné ako 600 percentné zvýšenie cien energií sme tu nepotrebovali

https://ekonomika.pravda.sk/energetika/clanok/647130-urso-uz-ma-cenove-ponuky-niektorym-domacnostiam-moze-zdraziet-teplo-aj-o-600-percent/?utm_source=pravda&utm_medium=box-sidebar-links&utm_campaign=mostread

Žiadam otvorene týmto vládu, aby bezodkladne zverejnili, ktorých domácností sa to 600-percentné zvýšenie cien energií týka.

Je vykurovacie obdobie a potrebujeme všetci vedieť, ako na tom sme s cenou za kúrenie a a s pomocou štátu v tejto situácii. Takéto zvýšenie cien určite pracujúci človek u nás zaplatiť nedokáže z týchto našich oproti západným krajinám mizerných platov.

A tiež žiadam zverejniť tú analýzu dopadov u nás, z ktorej vychádzal Heger keď pobiehal Bruselom s rečami ako treba bezpodkladne odpojiť ruský plyn. Lebo bol zvolený ako slovenský premiér a jeho povinnosťou je hájiť slovenské záujmy.

 

Ak som nedávno spomenula v blogu, ako sporivci v Česku nabehli a posporili čo sa dalo, tak už i u nás, predstavte si – nie je to infekčné, tak ako ten covid?

Ach, áno, príspevok z fb – zdroj úmyselne nedávam

Opis fotky nie je k dispozícii.

Smutné je predstaviť si temperované byty s mamičkami s malými či nebodaj aj chorými deťmi, či celodenne v nich sediacich dôchodcov, invalidov.

To teda bude chorých pri našom kolabujúcom zdravotníctve.

Jedni pre „temperovanie“, druhí pre „vodu“

https://www1.pluska.sk/rady-a-tipy/slovensku-siri-smrtiaca-choroba-sprchy-ochorenie-hrozi-tym-ktori-setria-teplou-vodou

A to ani nepíšem ako stúpne v tejto spoločnosti napätie – lebo tepelná nepohoda zvyšuje nepohodu psychickú.

Keďže nie som odborník – energetik, nevyjadrujem sa ku otázke, čo to urobí s celým vykurovacím systémom v bytovkách – či ho to nerozhodí, také nerovnomerné vykurovanie a ustavičné prelaďovanie teploty.

 

Som presvedčená, že je najvyšší čas,  aby vláda jasne povedala, ako ide nám občanom v bytovkách žijúcim pomôcť. Je potrebné prestať lifrovať naše peniaze do zahraničia, budeme ich potrebovať tu u nás, a pomocou nich riešiť túto situáciu pre všetkých občanov. Buď energošekom spravodlivo každej domácnosti rovnako, nielen nepracujúcim ale i všetkým pracujúcim, alebo radšej znížením cien energií a zastropovaním cien tepla na určitú výšku.

Pokladám za dôležití bezodkladne zverejniť konkrétne, ktoré teplárne rátajú s takým obrovským nárastom cien. Ak podaktoré teplárne nakupovali nevýhodne, sú tam predsa konkrétni ľudia, ktorí berú plat a majú niesť aj zodpovednosť – lebo je jednoduché riešenie hodiť  zodpovednosť cez nehorázne ceny na plecia obyvateľov bytoviek.

A pravdaže, je potrebné začať otvorene hovoriť a aj trestnoprávne riešiť kšefty s elektrinou. Zakladá či nezakladá sa na pravde informácia, že je predaná celá jej výroba u nás do zahraničia až do konca roku 2025 cez nejaký pochybný fond? Ak áno, potom by mal bezodkladne zasiahnuť generálny prokurátor, lebo to celé treba kvalifikovať ako podvod, preveriž veci a vinníkov potrestať.

 

Nie, nech mi teraz  neprídu na oči s tými kecami, ako chceme Ukrajinu nanovo budovať – ja teda nechcem.

Nech Ukrajinci idú domov, keďže vojna končí a začnú poctivo pracovať na obnove svojej krajiny. Ako my po 2. svetovej vojne – teda naši predkovia. Neskladala sa im celá Európa na nové domy a moderný pohodlný život, ako teraz povykuje Zelenskyj, že im ho máme zariadiť. Budovali tu vlastnými rukami a za svoje svoju vlasť a budúcnosť krajiny nanovo.

Pomohli sme im už dosť, až nad naše možnosti – podľa toho, ako dopadá teraz celá situácia na naše životy. Máme svojich starostí viac ako dosť. Pokladám za scestnú predstavu, že my budeme drieť a sedieť v temperovaných bytoch za neúmerné ceny, a pritom budeme posielať Ukrajine miliardy a budovať im nové, pohodlné zázemie.

Ako je možné, že im teraz zasa posielame zbrane, keď je verejne známe, že s nimi kšeftujú na čiernom trhu a dostávajú sa tak tieot výzbroje do rúk zločincov???!! Je to zneužívanie národa a vytváranie hrozby pre nás všetkých – posúvať takto zbrane kšeftárom a zločincom.

 

Kolabuje tu zdravotníctvo – a i keď požiadavku lekárov na zvýšenie platov pokladám za naozaj nenažranú v tejto situácii, tak s viacerými ich požiadavkami súhlasím. Keby stiahli tú požiadavku platov extrémne navýšených – pretože nemôže mať jedna profesia platy ako na Západe, a ostatní zamestnanci platy niekoľkonásobne nižšie ako západné, musí sa zachovať nejaké primeraný platový pomer pre sociálny zmier – tak by som aj ten ich protest podporila.

https://www1.pluska.sk/rady-a-tipy/nemocnice-odhalili-drsne-scenare-ked-odide-2-tisic-lekarov-vysetrime-iba-tychto-pacientov?utm_source=P1D&utm_medium=interlinkKS&utm_campaign=KS

Podľa mňa SMER urobil realistický krok ku zlepšeniu situácie návrhom v parlamente

https://www1.pluska.sk/spravy/z-domova/sok-slovenskom-parlamente-poslanci-prijali-uznesenie-smeru-situacii-zdravotnictve?itm_brand=plus1&itm_template=listing&itm_modul=articles-rubric-list&itm_position=6

Obsahuje jednotlivé požiadavky lekárov aj s termínmi riešenia. Napríklad odpracovať a zabezpečiť implementáciu systému DRG, zabezpečiť zdroje v štátnom rozpočte a dofinancovať zdravotníctvo v časti úhrady za poistenca štátu v rozsahu štyroch percent priemernej mesačnej mzdy v národnom hospodárstve za poistenca štátu mesačne. 

Ďalej hovorí o úprave normatívu počtu zdravotníckych pracovníkov a podobne. Smer-SD apeloval na vládu, aby sa s lekármi dohodla a predišla tak kolapsu zdravotníctva. Ten podľa strany hrozí po tom, ako v decembri vyprší výpovedná lehota viacerým lekárom.

Na druhej strane súhlasím s vládou v tom, že v zdravotníctve sa peniaze sypú do súkromných vreciek, nehanebne a okrádaní sú tým občania poctivo platiaci zdravotné odvody. Ale kto s tým má urobiť poriadok – azda ja? Ako je možné, že nerobia žiadne opatrenia, aby naše peniaze nútene platené ako zdravotné odvody uchránili a mali sme za ne skutočne poskytovanú túto službu???!!!!

Viete, riešenie vidím jednoduché – ak máme dostávať iba nevyhnutnú zdravotnú starostlivosť, potom by sme mali platiť podstatne nižšie zdravotné odvody – takže

drahé zdravotné poisťovne O KOĽKO MENEJ MESAČNE vám máme posielať, ak nám zaistíte za naše peniaze iba základnú a nevyhnutnú, a nie komplexnú a primeranú zdravotnú starostlivosť? 

 

Hovorme otvorene o tom ako je to so službami za naše dane a odvody?

Keď máme šetriť, tak na pravom mieste. 

 

 

Elena

 

Vedieť viac 4. – Kultúrne obohatení Francúzi. . .

28.11.2022

6-ročné dievčatko znásilnené migrantom vo Francúzsku – píše o tom článok v linku https://www.plenum.sk/otcovi-6-rocneho-dievcata-hrozi-vazenie-pretoze-zbil-migranta-ktory-ju-znasilnil/ V&ošiel v noci do ich domu a znásilnil dieťa. Údajný páchateľ vyhlasuje, že má len 14 rokov údajne – byť políciou vo Francúzsku určite by som si jeho vek preverila [...]

Vedieť viac 3. – Príbeh lekárov alias Raz stačí. . .

27.11.2022

Raz nestačí – čítali ste tú knihu? Jej názov hovorí o tom, že nestačí byť šťastný raz v živote. Kedysi dávno som ju čítala i ja. S tým názvom knihy súhlasím, no i tak krédo „raz nestačí“ neaplikujem v živote na všetko. Rozhodne mi v živote stačí raz, ak sa ma niekto pokúsi vydierať – taký človek u mňa skončil. A tu nás podaktorí [...]

Vedieť viac 2. – Samovraždy na železniciach. . .

23.11.2022

Samovraždy na železnici. Desivý fenomén modernej spoločnosti. Už len správa o nich nás zasiahne. Nie to ešte aby to bol niekto známy. Málokto však uvažuje o tom, ako sa v tej situácii cíti rušňovodič. Človek sa postaví na koľajnice a rušňovodič už nedokáže urobiť nič, len bezmocne brzdiac pokračovať vlakom dopredu. Hoci vie, že vzdialenosť na ubrzdenie je [...]

Somálsko útok bombový

Ďalší útok militantov v somálskom Mogadiše. Zahynulo najmenej desať ľudí

28.11.2022 08:03

Pri útoku utrpel zranenia aj somálsky minister vnútornej bezpečnosti.

šanghaj protest čína police

BBC tvrdí, že jej novinára v Šanghaji zadržala a zbila čínska polícia

28.11.2022 06:56

Novinár mal v Šanghaji informovať o priebehu protestov za ukončenie prísnych opatrení čínskej vlády proti šíreniu covidu.

Germany Russia Ukraine War

Nemeckí vojenskí mechanici sú už v Michalovciach. Aké zbrane pre Ukrajinu budú opravovať?

28.11.2022 06:00

Rezort obrany ubezpečuje, že Slovensku ani Michalovciam v súvislosti s opravou nemeckej bojovej techniky žiadne nebezpečenstvo nehrozí.

Antonivskij most, Cherson, vojna na Ukrajine

ONLINE: Kyjev je pod snehom. Zelenskyj očakáva ďalšie raketové útoky

28.11.2022 05:55, aktualizované: 08:35

Kým budú mať Rusi rakety, tak sa neupokoja, uviedol ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, ktorý očakáva ďalšie ruské raketové útoky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,463
Celková čítanosť: 7227311x
Priemerná čítanosť článkov: 2934x

Kategórie