Založ si blog

Óóó 1. – Dobrý vojak Švejk, náš najlepší kamoš. . .

Ja nedávam žiadne návody ľuďom, ktorí by mali byť navelení do armády, a nechcú tam ísť – len  zhrniem to, čo im poradili priamo alebo nepriamo médiá. Lebo vyzerá to všelijako, to Naďovo otváranie armády pre všetkých do aktívnych záloh – len nie dobre pre občanov, túžiacich po pokojnom živote a mieri

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/653825-zenisti-lekari-aj-it-specialisti-vstup-do-aktivnych-zaloh-sa-zjednodusi-ake-benefity-ponuka-stat/?utm_source=pravda&utm_medium=box-sidebar-links&utm_campaign=mostread

 

Ráno som čítala vyjadrenie českého prezidentského kandidáta o tom, že boje v zahraničí by sa týkali občanov len prostredníctvom NATO. Takže stačí, aby sa Ukrajina stala členom EU a NATO – a navelenie do bojov tam by možné bolo, ako to vyplýva podľa mňa z toho videjka v článku.

No tak to preto krpatý zelený mužíček tak tlačí na vstup, aby sa Ukrajinci s helikoptérami a luxusnými autami váľali tu namiesto obrany vlasti, a naši chlapi boli navelení pod taktovkou NATO?

 

Začala som čítať v Pravde článok uvedený v linku – a hneď v úvode ma naštval, pretože mi prišlo, že aj ženy špekuluje navliecť tento hrdina nevojak do bojov – lebo „občan“ znamená presne to podľa mňa. Nedali tam občan mužského pohlavia. Dokonca ani vek tam neobmedzili, dali len hranicu nad 18 rokov. To akože by šli na ten výcvik i osemdesiatnici, kebyže zabehnú to, čo podaktorí dvadsiatnici, čo zasa hravo zvládnu niektorí…

Ach, áno, môj vzťah k hnaniu ľudí do armády je jednoznačný. Švejk je síce  v mojom srdci usadený pevne, ale od jeho nadšeného vlasteneckého pokriku „na Belehrad“ mám ďaleko. A kým kedysi sme na pokrik „budovať a brániť vlasť buď pripravený“ odpovedali „vždy pripravený“ – Naďovi by som na taký pokrik odpovedala „choď do…“ A iste nie ako jediná – ako drahávlasť nám, tak my jej.

Ozaj, dočasný minister Naď (och, to je titul) – (akože to sľubovali predvolebne, že budeme mať takú vládu, akú sme ešte nemali? tak to fakt dodržali) – no tak vďaka nemu ešte kým som článok dočítala, smiala som sa naplno. Pozrite na túto jeho hlášku:

Zatraktívnenie aktívnych záloh má podľa ministerstva aj ďalšie výhody. Očakáva, že by napríklad mohli oslabiť rôzne polovojenské organizácie, kde sa dobrovoľníci popri „hraní sa na vojakov“ stávajú často obeťami indiktrinácie extrémistickými ideológiami. Podľa Naďa totiž veľa ľudí nevstupovalo do polovojenských skupín kvôli náchylnosti k extrémizmu, ale preto, že majú radi armádu.

Milovníci armády, potĺkajúci sa kvôli tomu po lesoch, zdravím vás.

 

Milovníci Švejka sú zrejme i niektorí poslanci – presnejšie za stranu, ktorú netreba menovať – dali pár švejkovských návrhov ohľadne tej brannej povinnosti v minulom roku, však pozrite

https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=zakony/zakon&MasterID=8732

Profesionálny vojak je oprávnený odoprieť splnenie vojenského rozkazu, nariadenia, príkazu alebo pokynu veliteľa na výkon štátnej služby mimo územia Slovenskej republiky alebo smerujúci k takémuto výkonu štátnej služby; túto skutočnosť oznámi bezodkladne veliteľovi, ktorý vojenský rozkaz, nariadenie, príkaz alebo pokyn vydal.“.

Cieľom legislatívneho návrhu je umožniť profesionálnym vojakom, vojakom v aktívnej zálohe, ako aj vojakom mimoriadnej služby odoprieť vojenskú službu mimo územia Slovenskej republiky.
Ústava SR v preambule deklaruje záujem Slovenskej republiky o trvalú mierovú spoluprácu s ostatnými demokratickými štátmi a v čl. 1 ods. 2 skutočnosť, že Slovenská republika uznáva a dodržiava všeobecné pravidlá medzinárodného práva, medzinárodné zmluvy, ktorými je viazaná, a svoje ďalšie medzinárodné záväzky. Z tohto dôvodu je v zmysle Ústavy SR nemysliteľné, aby sa Slovenská republika podieľala na akejkoľvek útočnej vojne či inej forme vojenskej agresie voči iným suverénnym štátom. Zároveň platí, že nie je v záujme Slovenskej republiky, aby sa zúčastňovala ani vojen a iných ozbrojených konfliktov tretích strán. Naopak zapojenie sa do takýchto konfliktov môže zásadným spôsobom ohroziť zvrchovanosť a územnú celistvosť SR a bezpečnosť a prosperitu jej občanov a obyvateľov.
Jedinou legitímnou, čestnou a správnou formou výkonu vojenskej služby v záujme Slovenskej republiky je preto vojenská služba vykonávaná výlučne s cieľom obrany Slovenskej republiky, teda služba vykonávaná na území Slovenskej republiky

 

Alebo tento ich návrh

https://www.nrsr.sk/web/Dynamic/DocumentPreview.aspx?DocID=509988

Cieľom uvedenej novely zákona je zrušenie zániku brannej povinnosti v prípade zmeny pohlavia. Zákon o brannej povinnosti v súčasnosti obsahuje možnosť zániku brannej povinnosti v prípade zmeny pohlavia z mužského na ženské.
Keďže u brancov je dôležitá najmä fyzická zdatnosť a psychický vyrovnaný stav, nejaká administratívna záležitosť zmeny pohlavia nielenže nemôže byť dôvodom na zánik brannej povinnosti, ale navyše sa môže táto časť zákona aj zneužívať na vyhýbanie sa tejto povinnosti. Aj vojna na Ukrajine ukázala, že zmenu pohlavia chceli využiť viacerí občania na to, aby sa vyhli brannej povinnosti. Aj toto je ďalší z dôvodov, prečo je potrebné §7 odsek 13 úplne zo zákona vypustiť.
Nemennosť fyzickej zdatnosti jedincov, ktorý si zmenili pohlavie na ženské, môžeme odsledovať aj pri športovcoch, ktorí síce nedokážu byť úspešní v kategórií mužských športov, ale ako sa ukázalo, dokážu podať lepší výkon ako mnoho žien a neprávom tak víťaziť v rôznych športových súťažiach. Aj toto je dôkazom toho, že administratívna zmena pohlavia nemení nič na skutočnosti, že chlap stále ostáva chlapom zo všetkými predispozíciami a výhodami, ktoré mu boli ako mužskému pohlaviu dané. Pokiaľ teda nejde skutočne o psychickú poruchu, čo zákon o brannej povinnosti rieši v prípade ťažkého zdravotného postihnutia, samotná zmena pohlavia nemôže byť dôvodom na zánik brannej povinnosti.

 

Ani jeden z ich návrhov neprešiel, pravdaže. Takže aktívne zálohy môžu naveliť bojovať do zahraničia, a chlapi neochotní ísť bojovať sa môžu tváriť ako ženy. Týmto počinom ukázali cestu státisícom mladých mužov u nás, že ak by sa nechceli hrať na hrdinov povolaním do vojenskej služby stačí, aby vyhlásili, že sa cítia ženou.

 

Ale prezradím vám, že spomenutý článok Pravdy v linku obsahuje jednoduchší návod ako sa z vojenskej nútenej služby vykrútiť i bez prehlasovania čohokoľvek o svojom pohlaví či rode či cítení sa kýmkoľvek. Pozrite:

Do aktívnych záloh sa nebudú zaraďovať tí, ktorých prepustili zo zdravotných dôvodov, pre porušenie služobnej disciplíny alebo z dôvodu nedosahovania požadovaných výsledkov.

Nemusíte zháňať falošné potvrdenia o zdravotnom stave, stačí že si Švejka riadne prečítate a  keď vás do tej aktívnej zálohy nebodaj donútia ísť, stačí zo dva razy s odistenou zbraňou sa otočiť ku veliteľovi, že ako presne to treba stlačiť?  A vyradia vás…

No vidíte, aký návod vám dali v tom časopise?

 

Elena

Cesta duše 7. – Život je. . .

04.03.2024

Medzinárodný deň divokej prírody bol včera. Šaman Ivo Musil o tom píše nádherne na svojej stránke šamani.cz. Aj tento obrázok tam má, ako zdroj uvádza Zdroj: Native American Culture Regions https://www.facebook.com/groups/nativecutlure/ Mám aj ja v srdci jej nespútanú podobu [...]

Pravdu na stôl 1. – Buď spravodlivosť nastolí štát, alebo ju vezmú do rúk ľudia. . .

02.03.2024

Pravdu nezastavíte. Je to priveľká špinavosť – tá hra na kovidpandémiu. Je to zločin proti ľudskosti. Som si istá, že v tomto štáte nie je ozajstný záujem pravdivo vyšetriť kovidšpinavosti – NCZI mi odmietlo poskytnúť štatistiku o tom, v ktorej nemocnici ľudia zomierali na UPV najviac. A pýtam sa verejne, prečo by mala byť táto informácia dôverná, prečo [...]

Ale nooo 11. – Ako som analyzovala analýzu analytikov. . .

29.02.2024

Analytici sa pustili do bývalej vlády za dôchodky, ako píše článok v linku https://www.topky.sk/cl/10/2698371/Analytici-nalozili-byvalej-vlade–Kde-ma-teraz-na-toto-stat-brat-peniaze–Cierne-scenare-a-zle-spravy-pre-dochodcov vraj budú musieť žiť s minimálnou valorizáciou – symbolickou, terajšie dôchodky budú zmrazené. Mám už dosť toho, ako tu ktosi klame a [...]

Allen Weisselberg

Bývalý finančný riaditeľ Trump Organization sa priznal ku krivej výpovedi. Dostal päť mesiacov väzenia

04.03.2024 22:47

Allen Weisselberg sa priznal ku krivej výpovedi v občianskoprávnom procese, v ktorom je za podvod obžalovaný exprezident Donald Trump.

Izrael / Tunel / Hamas /

Hamas nevie, koľko rukojemníkov v Gaze je ešte nažive

04.03.2024 22:35

Otázka rukojemníkov je stredobodom rokovaní o prímerí v Pásme Gazy, ktoré prebiehajú v Káhire.

Vladimir Putin

Únik nahrávky z Nemecka je podľa Bieleho domu pokus Ruska rozdeliť západných spojencov Kyjeva

04.03.2024 22:07

Prokremeľská RT zverejnila nahrávku, o ktorej tvrdí, že na nej predstavitelia nemeckej armády diskutujú o vojenských úderoch na Moskvou anektovaný ukrajinský Krym.

Télam

Argentínsky prezident Milei nechal zavrieť štátnu tlačovú agentúru Télam. Tvrdí, že je "hlasnou trúbou perónizmu"

04.03.2024 21:15

Podľa zamestnancov je uzavretie agentúry jedným z najhorších útokov na slobodu slova za posledných 40 rokov, teda od pádu vojenskej junty.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,830
Celková čítanosť: 8872562x
Priemerná čítanosť článkov: 3135x

Kategórie