Založ si blog

Óóó 4. – Dokážeme sa s tým ako spoločnosť vysporiadať?

Nadúmrtnosť na Slovensku je vysoká, dosiahla nárast až o 20 %

https://www.napalete.sk/nadumrtnost-na-slovensku-dosiahla-takmer-20-percent/?fbclid=IwAR05L1IWGw1p7Z57o-2No3pH2-h0OcN-3gH_oGIkehogvBY2QB1pP3rJtwg

Najvýraznejšie sa zvýšil počet úmrtí v decembri oproti päťročnému priemeru pred nástupom pandémie v Trenčianskom kraji (o 33 percent) a v Trnavskom kraji (o 21 percent). Naopak najmiernejší bol nárast počtu zomretých v Banskobystrickom kraji (o 11 percent) a v Košickom kraji (o 12 percent).

Neviem, napadlo mi – nesleduje tá krivka aj početnosť zaočkovaných v rámci Slovenska?

„Na choroby obehového systému zomrelo v decembri o vyše 13 percent osôb viac ako v priemere rokov 2015 – 2019, čo sa odrazilo aj na vyššej celkovej nadúmrtnosti na sklonku minulého roka. Po piatich mesiacoch nastal mierny rast aj v prípade nádorov, v decembri 2022 zomrelo takmer o dve percentá viac ľudí ako predstavuje päťročný priemer,“ spresnil ŠÚ SR.

Mohli by sme zauvažovať, že nejaké percento nadúmrtí je spojených aj s tým, že sa ľudia dostali neskoro ku ošetreniu v časoch kovidu. S tými nádormi by mi to sedelo, nárast o 2 %. Avšak nárast chorôb obehového a dýchacieho systému je vyšší, v niektorých krajoch až nápadne vyšší. Ako uvádza článok vo vyššie uvedenom linku

Údaje za celý minulý rok sa budú ešte spresňovať. „Dáta o počtoch zomretých na Slovensku a príčinách úmrtí v roku 2022 sa momentálne dôsledne preverujú a spresňujú a ako po iné roky, definitívne údaje budú zverejnené na konci marca,“ uviedla riaditeľka odboru štatistiky obyvateľstva ŠÚ SR Zuzana Podmanická.

 

Uvažujem o tom, ako by sme sa vyrovnali ako spoločnosť s poznaním, že skutočne tí ľudia zomierajú zvýšene kvôli nejakej pokusnej látke. Že by zomierali čoraz viac očkovaní, a nevedeli by sme to zastaviť.

Ako by sme žili ďalej v spoločnosti s tými, ktorí to zavinili. Nejde vonkoncom len o politikov, ale aj o lekárov, ktorí z titulu svojej profesie mali mať jasno v tom, že ide o pokusnú látku a o početné riziká s ňou spojené, a kryli sa špinavo tým, že dávali ľuďom podpisovať  pofiderný súhlas, v ktorom akože očkovanci sami žiadali o vakcinovanie. Nie sme v Rwande, kde sa akosi medzi sebou museli zrovnať dva kmene – vrahovia a ich obete, s prežitými príbehmi, ktorým pri čítaní ani veriť nedokážete pre tú hrôzu, čo tam povystrájali. Nie som si istá, či podaktorí u nás nebudú brať spravodlivosť do vlastných rúk.

Myslím, že ak sa potvrdí vedomé konanie, tak bude nutné sa vysporiadať s vinníkmi nielen mávnutím ruky, že sa stalo. Budú musieť prebehnúť súdne procesy na spôsob norimberského procesu a budeme musieť nastoliť pre vinníkov tresty. Iste, ako hovorí Peková, nebudeme môcť obesiť všetkých vinníkov. No ako budete žiť s tými ostatnými a ich blízkymi s vedomím, že zavinili smrť vášho blízkeho či vaše trvalé poškodenie zdravia?

 

A druhý problém vidím v tom, že by bolo potrebné odškodňovať ľudí s následkami vakcinovaní tou pokusnou látkou, aj sa starať o nich.

Ako uviedli TN, vyše 1800 závažných účinkov po vakcíne sa objavilo zatiaľ oficiálne registrovaných

https://www.facebook.com/100072159440949/videos/479454587722138

Vraj sa so štátom majú súdiť tí ľudia, no ale štát sa spolieha na to, že s ním nikto nič nevyhrá. Je to nečestné konanie, niet k tomu čo dodať.

Na druhej strane je tu hrozba, že by sa mohli objaviť i neskoré následky, a že by bolo potrebné liečiť hromadu ľudí. vrátane tých, ktorí pokrikovali ako si máme my neočkovaní platiť zdravotnú starostlivosť v plnom rozsahu, hoci riadne sme platili zdravotné odvody – tvrdo dodávam, že na rozdiel od mnohých takto pokrikujúcich. Teraz by sme im boli dobrí, však, aby sme im pomáhali. Bolo by ale čestné chcieť od nás, aby sme sa tým ľuďom skladali na liečenie následkov ich vlastnej hlúposti?

 

Čas ukáže pravdu o kovide, vakcinovaní a aj o tom, ako sa s celým príbehom ľudská spoločnosť vysporiada…

 

Elena

 

K diskusii

palenque  pravda o tom, koho sa nadúmrtnosť týka, sa dá odhaliť rýchlo – lebo je odlišná podľa okresov – stačí pozrieť, či je najvyššia v okresoch s vysokou alebo nízkou očkovanosťou…

 

Dávam vám do pozornosti link, ktorý uvádza v diskusii ramgad. Skutočne zaujímavé vyjadrenia sú v ňom – hodím časť prekladu

Nielenže ekonomické škody a škody na duševnom zdraví mali obrovské rozmery, ale aj straty na životoch 
v dôsledku opatrení, najmä vakcín. Nadmerná úmrtnosť raketovo vzrástla.
Nie je prekvapujúce, že tí, ktorí sú zodpovední za propagáciu a uzákonenie katastrofálnych pandemických opatrení, 
sa teraz správajú ako opití vodiči, ktorí sa na druhý deň zobudili a uvedomili si, že sa stalo niečo hrozné.
Dúfajú, že si ich nikto nevšimne a nebude ich brať na zodpovednosť.

 

 

Cesta duše 7. – Život je. . .

04.03.2024

Medzinárodný deň divokej prírody bol včera. Šaman Ivo Musil o tom píše nádherne na svojej stránke šamani.cz. Aj tento obrázok tam má, ako zdroj uvádza Zdroj: Native American Culture Regions https://www.facebook.com/groups/nativecutlure/ Mám aj ja v srdci jej nespútanú podobu [...]

Pravdu na stôl 1. – Buď spravodlivosť nastolí štát, alebo ju vezmú do rúk ľudia. . .

02.03.2024

Pravdu nezastavíte. Je to priveľká špinavosť – tá hra na kovidpandémiu. Je to zločin proti ľudskosti. Som si istá, že v tomto štáte nie je ozajstný záujem pravdivo vyšetriť kovidšpinavosti – NCZI mi odmietlo poskytnúť štatistiku o tom, v ktorej nemocnici ľudia zomierali na UPV najviac. A pýtam sa verejne, prečo by mala byť táto informácia dôverná, prečo [...]

Ale nooo 11. – Ako som analyzovala analýzu analytikov. . .

29.02.2024

Analytici sa pustili do bývalej vlády za dôchodky, ako píše článok v linku https://www.topky.sk/cl/10/2698371/Analytici-nalozili-byvalej-vlade–Kde-ma-teraz-na-toto-stat-brat-peniaze–Cierne-scenare-a-zle-spravy-pre-dochodcov vraj budú musieť žiť s minimálnou valorizáciou – symbolickou, terajšie dôchodky budú zmrazené. Mám už dosť toho, ako tu ktosi klame a [...]

Allen Weisselberg

Bývalý finančný riaditeľ Trump Organization sa priznal ku krivej výpovedi. Dostal päť mesiacov väzenia

04.03.2024 22:47

Allen Weisselberg sa priznal ku krivej výpovedi v občianskoprávnom procese, v ktorom je za podvod obžalovaný exprezident Donald Trump.

Izrael / Tunel / Hamas /

Hamas nevie, koľko rukojemníkov v Gaze je ešte nažive

04.03.2024 22:35

Otázka rukojemníkov je stredobodom rokovaní o prímerí v Pásme Gazy, ktoré prebiehajú v Káhire.

Vladimir Putin

Únik nahrávky z Nemecka je podľa Bieleho domu pokus Ruska rozdeliť západných spojencov Kyjeva

04.03.2024 22:07

Prokremeľská RT zverejnila nahrávku, o ktorej tvrdí, že na nej predstavitelia nemeckej armády diskutujú o vojenských úderoch na Moskvou anektovaný ukrajinský Krym.

Télam

Argentínsky prezident Milei nechal zavrieť štátnu tlačovú agentúru Télam. Tvrdí, že je "hlasnou trúbou perónizmu"

04.03.2024 21:15

Podľa zamestnancov je uzavretie agentúry jedným z najhorších útokov na slobodu slova za posledných 40 rokov, teda od pádu vojenskej junty.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,830
Celková čítanosť: 8872615x
Priemerná čítanosť článkov: 3135x

Kategórie