Založ si blog

Óóó 3. – Aby mohli byť s dieťaťom. . .

Plne podporujem petíciu, ktorú rozbehli matky, aby nebolo na Slovensku porušované právo dieťaťa byť v nemocnici so svojim rodičom.

Túto ich iniciatívu podporujem – a viem čo a prečo píšem. Nech zdravotníci Bohu ďakujú, že nezaspomínam verejne na to, akú starostlivosť som videla, keď som raz pri preberaní môjho syna z nemocnice vošla pootvorenými dverami chodby dnu, lebo mi nikto neotváral. Inak mi syna nosievali vonku pred dvere prevziať. Nebolo pre mňa miesto v situácii kedy sa môj syn dostal do nemocnice, ani jediný raz – lebo brali „prednostne kojace matky“ –  a keďže moje dieťa na druhý deň po pôrode odviezli do krajskej nemocnice, kojiť som ho nemohla.

Iste, keď Maroško šiel do nemocnice najbližšie, povedala som iba jedinú vetu –  buď budem v nemocnici so synom, alebo pred nemocnicou s cirkusom. Sedela som pri ňom celý deň na stoličke, a potom v noci na pár hodín som šla spať na akési oddelenie. Bolo mi to jedno, matky kvôli dieťaťu vydržia veľa.

Ako vidím, časy sa nezmenili.

Je hanba štátu, ktorí nedodržuje práva dieťaťa. Tie matky vedú oprávnený boj. A ja ďakujem za každý podpis, ktorý tam ľudia priložia.

 

Elena

 

P. S.

A ak by ste sa vybrali pozrieť na tie peticie.sk, prihoďte prosím vás podpis i na petíciu za záchranu norika muránskeho. Kto z vás bol niekedy na muránskej planine a videl tie nádherné kone, chápe že toto jedinečné plemeno musíme uchovať na planine. Sú to prekrásne zvieratá.

 

Kvapky krvi 7. – Prečo som petíciu proti sexuálnej učebnici SAV pre školy podpísala. . .

25.03.2023

Návrh na novú učebnicu sexuálnej výchovy na Slovensku ministerstvo školstva dostalo. Petícia proti nej na internete beží, a tak som si pozrela, o čo vlastne ide. Lebo materiálov k tomu, vrátane tej navrhovanej učebnice, bolo na stránke viac ako dosť [...]

Kvapky krvi 6. – Tuberkulóza a covid medzi nami

25.03.2023

Aj Svetový deň tuberkulózy včera bol. A ak si niekto myslí, že jej už môžeme zamávať a patrí u nás kamsi do minulosti, tak veru to celkom tak nie je. Tuberkulóza bola kedysi obávanou chorobou. Označujú ju ako chorobu sociálne slabých skupín, pretože jej nárast sprevádzal vojny a krízy. Nevyhýbala sa však nikomu, liečili sa na ňu aj mnohí známi umelci, mnohí z nich [...]

Kvapky krvi 5. – Humanitárna pomoc Juhoslávii i po 24 rokoch zostáva hnusným zločinom

24.03.2023

No veru, už bezmála štvrťstoročie uplynulo od „humanitárnej misie“ – presnejšie povedané od útoku NATO v Juhoslávii, ako pripomína článok v linku https://www.hlavnespravy.sk/zlocinecky-utocny-pakt-nato-presne-pred-24-rokmi-napadol-juhoslaviu-dosial-za-to-nikto-nebol-potrestany/3087402 Humanitárna pomoc NATO v podobe bombardovania trvala 78 dní. [...]

Pápež František

Pápež František rozšíril opatrenia na boj proti zneužívaniu v cirkvi

25.03.2023 22:02

Rozšíril ich pôsobnosť aj na laických lídrov a špecifikoval, že obeťami môžu byť maloletí i dospelí.

Izrael, protesty

Izraelský minister obrany vyzval vládu na pozastavenie reformy súdnictva

25.03.2023 21:57

Ide o prvý verejný nesúhlas s touto reformou z radov izraelskej vlády.

Mladí antifašisti protestujú proti mítingu Iniciatívy za slobodu slova.

Svedok opísal, ako mal obvinený advokát zabiť Daniela Tupého

25.03.2023 20:17

Čo sa stalo v osudnú noc? V kauze vraždy prehovoril jeden z útočníkov.

Vladimir Putin

Putin: Rusko rozmiestni v Bielorusku taktické jadrové zbrane

25.03.2023 18:57, aktualizované: 21:30

Ruský prezident zdôraznil, že Moskva krokom neporuší žiadne dohody o nešírení jadrových zbraní.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,539
Celková čítanosť: 7737884x
Priemerná čítanosť článkov: 3048x

Kategórie