Založ si blog

Óóó 6. – Bomby u Lipšica a Matoviča. . .

Zvláštne, predvčerom boli nahlásené bomby u Lipšica a Matoviča doma.

Malý konšpiračný príbeh vám k tomu načrtnem.

Mám schopnosť myslieť anticipačne, predvídavo. Raz darmo, Vodnár som. A tak som nad tým bombovaním zauvažovala.

Žeby ich chcel niekto nastrašiť? Z logického hľadiska je to evidentný nezmysel, však kedy by im ich asi tak navláčili do ich súkromia? Kto by sa aj dal navliecť na takú sprostosť, určite nie žiadny profík – nosiť im bomby – veď možno predpokladať, že to majú okamerované. A dajakého Fera v krčme pripitého by na to nahováral len rodený idiot.

Takže toto nie.

Mohol niekto urobiť takú vec zo žartu – ale musel by byť hodne neinteligentný, a asi aj nie triezvy. To by isteže problém nebol, pije veľká časť národa, a zasa keď vidíme koho tu ľudia volia, tak nejaké intelektom oplývajúce hviezdy mnohí nebudú. Ale akosi tomu neverím. Takého by rýchlo našli.

Takže ani toto nie.

Keby sa bombovalo iba u jedného z nich, ešte by som verila tomu, že tým chce pútať pozornosť, a podozrievala by som dotyčného zo samoakcie. Nepripadá mi to pravdepodobné u dvoch prípadov naraz.

Takže ani toto nie.

Tak prečo? Položila som si túto otázku, kvôli čomu urobí takú vec niekto kto nie je ani ožratý a ani hlúpy. Kvôli čomu by som to urobila ja. Napadá mi iba jedna vec – chlapci, nepoteším vás – že by som chcela dostať niečo dnu – nemyslím bombu, pravdaže, ale mikrokameru. Kúpila by som si niekoho z tých, ktorí to prehľadávajú, a týmto spôsobom by som ho dostala nenápadne dnu. Nie, počkajte, kúpila by som si dvoch – ak by odhalili jedného, tak časť mikrokamier by bola v bezpečí.

Hmmm, nuž tak.

Ja by som si veru dobre rozmyslela, či si dám bomby po byte hľadať. Netvrdím, pravdaže, že sa celý príbeh odohral takto a že policajti boli kúpení, možno by sa ani nedali kúpiť, ktovie. Ale pravdepodobnosť, že by niekto doniesol nebadane dnu bombu do obydlia ku dvom politikom oproti pravdepodobnosti nebadaného prinesenia mikrokamier mi pripadá nízka.

 

No, snáď ten prípad policajti vyšetria skoro, dolapia páchateľa a dozvieme sa, ako to bolo naozaj…

 

 

Elena

 

K diskusii palenque  Ja neanalyzujem motív výberu bombových pánov politikov, ale samotný čin, ako ste azda postrehli. Však prihoďte nejaký odborný názor, aká je pravdepodobnosť nenápadného dovlečenia bomby do ich bytu, a aká je pravdepodobnosť nenápadného dovlečenia tej mikrokamery.

Ale nooo 4. – A čo bude nasledovať, pán Korčok, ak vyhlásime športovcov v Rusku hrajúcich za zločincov?

20.02.2024

Sú športovci hrajúci v Rusku zločinci? Táto otázka a odpoveď na ňu nám umožní vidieť ako sa Slovensko pohne ďalej. Lebo buď budeme pritakávať Korčokovi v jeho usalink postoji, že žiadny športovec, ktorý hrá v Rusku, nás nesmie reprezentovať, alebo pritakáme Pellegrinimu, že hrať môžu. Korčok nám svojimi krokmi ukazuje viac ako by chcel. Vravím od začiatku, [...]

Ale nooo 3. – Kovidlumpov treba potrestať. . .

20.02.2024

Spoločnosť sa potrebuje s časmi kovidu vyrovnať spravodlivo – a to nepôjde bez potrestania lumpov. Žiadne „zavrime oči, urobme hrubú čiaru, odpustime a zabudnime“ nesmie nastať. To jednoducho nejde – po tom všetkom, čo sme museli prežiť kvôli zločincom, a koľkí tú darebáčinu neprežili, nemôžeme iba mávnuť rukou a ísť ďalej. Som aj proti [...]

Ale nooo 2. – Akú pravdu nám Hellebrandt ukázal. . .

19.02.2024

Nuž, bývalý poslanec Progresívneho Slovenska Hellebrandt nám ukázal niekoľko aspektov pravdy v situácii odhalenia jeho ochorenia. V prvom rade – nevidela som jediný ohlas, ktorým by ho niekto hanil za jeho chorobu. Všetky kritické príspevky mu vyčítali nekomunikovanie o nej so zdravotníkmi. Pripadá mi zvláštne, že ľudia tváriaci sa progresívne namiesto progresívneho [...]

univerzitna nemocnica, Antolská, Nemocnica sv. Cyrila a Metoda

Na klinike v Petržalke podali výpovede viacerí zdravotníci. Nemocnica hovorí o organizovanom konaní

21.02.2024 09:18

Nemocnica deklarovala, že sa snaží získať nových zamestnancov, aby bola zdravotná starostlivosť na klinike zachovaná v plnom rozsahu aj po 1. apríli.

Quantum / Daniel Furka / Samuel Furka /

Bratia Furkovci vyvinuli prístroj Quantum. Za desať sekúnd odhalí viaceré ochorenia, vyšetrenie stojí iba pár centov

21.02.2024 09:00

Prístroj slovenských vedcov využíva na diagnostiku umelú inteligenciu.

Robert Fico / Ladislav Kamenický /

Miliarda z Bruselu pre Slovensko sa zasekla na novele Trestného zákona. Je to výstražný prst pre vládu či strašenie opozície?

21.02.2024 09:00

Tému zmien Trestného zákona pozorne sledujú aj európske autority. Okrem toho s našou vládou aj aktívne komunikujú.

Húsíovia / Jemen /

Húsíovia nad Červeným morom zostrelili americký vojenský dron

21.02.2024 08:31

Húsijskí povstalci, ktorí ovládajú rozsiahle oblasti Jemenu, tvrdia, že útočia na lode v Červenom mori v rámci odvety za izraelskú vojenskú operáciu v Pásme Gazy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,821
Celková čítanosť: 8841738x
Priemerná čítanosť článkov: 3134x

Kategórie