Založ si blog

Veru 2. – Ako mi Úrad vlády SR dych vyrazil. . .

Úrad vlády SR pred 4 dňami na facebúku vykvačil správu. Pre nás občanov. Že vraj víťazstvo Ukrajiny nám prinesie mier a bezpečnosť.

Zvykla som si u nich na kadečo, a tak po pokusných vakcínach označovaných ako sloboda ma od predstaviteľov tohto štátu len tak niečo nerozhodí.

Vraj máme spolu zastaviť mráz z Kremľa.

Netuším, čo odo mňa čakajú v tomto smere –  ja určite nikam nevyrazím nič zastavovať, lebo s mojim prístupom Vodnára strihnutého so Švejkom by veliteľ jednotky, ku ktorej by ma pridelili, si radšej strihol samovraždu na druhý deň. No a potom by to možno podaktorí na mňa zvaliť chceli, že moja vina.

Ale aby nepovedali, že nechcem pomôcť – lebo je zasa pravda, že obyčajných ľudí na Ukrajine mi je moc ľúto a naozaj im z celého srdca prajem mier – tak dám Úradu vlády SR moje nápady. Úplne bezplatne.

Naď chce poslať Ukrajine migy, o ktorých nás presviedča, ako na nich ani lietať nevieme – okrem 4 posledných – a aké sú to vraj už krápy. To akože vážne taký šrot chce ťažko skúšaným Ukrajincom poslať v našom mene, aby to tam niekomu nebodaj ešte spadlo na hlavu? Ľudia, veď to je národná hanba, také niečo propagovať. Čochvíľa príde s nápadom, že lapačky na muchy im pošleme.

Však buďme grandi, pošlime Ukrajine tie americké stíhačky, ktoré teraz začíname splácať. Tie nám chýbať nebudú v obrane, lebo ich ešte ani nemáme. Nech ich Amerika rovno vyšupuje na Ukrajinu. Vidíte, aká som veľkodušná? Keď to myslí Naď vážne s tou pomocou Ukrajine, nech im pošle tie stíhačky americké. Beztak cez naše územia by len tak prefrčali, a navyše 14 sme ich zakúpili, to ich máme skutočne cez hlavu. No tak 10 z nich nech pošle Naď Ukrajincom. Prosím, dúfam že môj občiansky postoj trochu nasmeruje Naďa a bude mu príkladom.

Druhá vec – v histórii do boja vždy šiel kráľ. Tak prosím, vláda a prezidentka na čele protimrázového šíku. Nie sedieť kdesi na zadku v bezpečí a ľudí hnať do ohrozenia života – nech by bola akákoľvek vojna kdekoľvek – nech idú do čela bojovať.

 

No a tu sme pri koreni veci – ja sa otvorene a verejne pýtam, keby nebodaj niekedy bola mobilizácia (vôbec netvrdím, že bude teraz, nijako si ju neželám!) KTO by potom bol mobilizovaný? Lebo úradníčkovia na teplých miestach by ani jeden zadkom nepohli – ste si toho ľudia vedomí?

Mne to došlo, keď v diskusii  v odpovedi Úradu vlády SR  „ten ich odpovedač“ napísal, že  oni bojovať nepôjdu, lebo vraj tých 800 úradníkov a úradníčok Úradu vlády by nám chýbalo. Takže vybraní ľudia by posedávali na zadkoch s dobrými platmi, vypisovali kecy na facebúkoch a tí obyčajní ľudia by išli bojovať kamsi?  Lebo som si istá, že sa oveľa ľahšie zaobídeme bez hordy úradníčkov, ako bez šoférov autobusov, smetiarov, pekárov, či učiteľov.

 

Na jednej strane ma ich odpoveď  potešila. Lebo pozrite – demokraciu tu už vraj máme podľa toho, čo píšu, už niekde na Úrade vlády je. Tak snáď sa postupne dostane do celého štátu.

Úrad vlády Slovenskej republiky

Dobrý deň, je dosť pravdepodobné, že tých 800 úradníkov a úradníčok z ÚV by niekomu chýbalo. Nemusíte mať obavy o to, že sa všetci vkladajú do toho, aby sme na Slovensku mali naďalej demokraciu.

 

Ale na druhej strane mi dych vyrazili. Aj som im to napísala, pozrite…

Úrad vlády Slovenskej republiky skoro som odpadla, keď som to čítala. 800 úradníkov na ÚV živíme? Preboha…

 

Elena

Lebo 6. – Upokojovači. . .

21.05.2024

Čo by ste si mysleli o odborníkovi, ktorý by týranej obeti začal vykladať, aby s agresorom nastolila dobrý vzťah, aby s ním uzavrela zmier. Aby už nepripomínala, že jej ublížil a tvárila sa, že to je všetko preč. Asi by ste si poťukali po čele, a pouvažovali, že ktovie ako si ten fušer školu spravil. Situácia v našej spoločnosti je presne taká, ako v spomenutom [...]

Lebo 5. – IDAHOBIT

21.05.2024

Znie to tak lákavo – toto slovo. Aspoň mne teda určite, pripomína mi slovo trilobit, a ja som kedysi dávno chcela byť paleontologičkou. A i dnes som na fb členkou skupiny, v ktorej si ľudia pretŕčajú kto našiel aký kamienok, ale aj skamenenú lastúru dávneho ulitníka, či zub mastodonta. No ale slovo IDAHOBIT sa s paleontológiou spája len zdanlivo. V skutočnosti ide o [...]

Lebo 4. – Nemci rozpútali už dve svetové vojny, chcú aj tretiu?

21.05.2024

Vojnu pokladám za také zlo, že každého jej propagátora, iniciátora a realizátora by mali podľa mňa tvrdo postihnúť. Prináša bolesť a zlo do život obyčajných ľudí. No veru, nápad toho nemeckého vládneho poslanca Weingartena ma naštval. Chce nás zatiahnuť do vojny – nás Slovákov zasa raz. Píše o ňom článok v linku [...]

Maďarsko Dunaj čln

Po nezvestných po zrážke lodí na Dunaji pátra 95 ľudí s 25 plavidlami

21.05.2024 21:07

Tragická zrážka motorového člna s loďou si v sobotu vyžiadala najmenej dve obete.

SR NRSR 12. schôdza zasadnutie BAX

Upokojiť atmosféru a neeskalovať! Aká je cesta k zmiereniu po atentáte?

21.05.2024 19:00

Zhodne odsudzujeme tých, ktorí cez atentát mobilizujú proti druhému táboru, či tých, ktorí ho ticho schvaľujú. Nájdeme (ďalšie) riešenia? Zapojte sa do pokračovania diskusie!

NRSR, parlament, poslanci

Poslanci schválili rozsiahle zmeny v zákone o Fonde na podporu umenia

21.05.2024 18:22

O poskytnutí peňazí z Fondu na podporu umenia bude po novom rozhodovať rada fondu.

medveď

Pre výskyt medveďa sa bude po novom vyhlasovať mimoriadna situácia. Parlament schválil aj riešenia na jeho elimináciu

21.05.2024 18:03

Poslanci Národnej rady prijali zrýchlene novelizáciu zákona o ochrane prírody a krajiny, ako aj o novelu zákona o civilnej ochrane obyvateľstva.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,879
Celková čítanosť: 9092427x
Priemerná čítanosť článkov: 3158x

Kategórie

Archív