Založ si blog

Antaon 4. – Ganbatte. . .

Poznáte možno tiež tie okamihy, kedy spoznávame niečo v živote – zdanlivo nenápadné, a postupne zisťujeme jeho tichý pôvab a úžasnosť.

Je ťažká, povedala som prekvapene, držiac v ruke knihu, narodeninovo položenú do neprečítanej hŕby. Je fakt ťažká. A má čarovné farebné fotografie, zašepkala som Zámeru sveta, ktorý ma dotiahol ju teraz vyloviť z tej kopy neprečítaného.

Tá kniha z Inlibri je naozaj nádherná, povedala som.

Otvor ju nenáhodne, zašepkal Zámer sveta.

Obklop sa ľuďmi, ktorí zdieľajú tvoju víziu – znelo posolstvo. Áno, len ľudí s rovnakými hodnotami chcem mať okolo seba – sekla som múr úvodne, no potom som sklonila hlavu, lebo o niečom inom to bolo.

Áno, tak to je, prisvedčila som. Veci boli jasné.

 

Ten nápis je plastický, žiarivo bielo zasvietil na obale knihy vo svetle nočnej lampy, uvedomila som si náhle.

Biela je farba čistoty – a ganbatte je japonské umenie nikdy sa nevzdávať.

Cítila som sa fajn, keď som tú knihu držala v ruke. Teda nie úplne v pohode, ale už o dosť lepšie. Poutierala som si slzy.

 

Plakala som, lebo objavujú sa na fb správy, že to zemetrasenie v Turecku nebolo dielom prírody a náhody, ale vedomou činnosťou Haarp. A že údajne viaceré krajiny stiahli ľudí z Turecka 24 hodín pred zemetrasením. Údajne ich stiahli USA, Kanada, Británia, Nemecko, Belgicko, Taliansko, Holandsko, Francúzsko. 

Neviem či je to pravda, ale chcem to vedieť.

Ak by to bola pravda, bola by to hodne škaredá vec – a mal by okamžite prebehnúť medzinárodný tribunál.  Krucinál, toľko ľudí tam trpelo, zomieralo hroznou smrťou, lebo im ani nedokázali pomôcť všetkým. Ak by niekto mal prsty v tom obrovskom utrpení ľudí, tak by mal byť so svojim dielom naveky spojený, reťazou prikutý v tom Haarpe, nech tam umrie bez jedla a vody. Všetci tí zločinci na kope, aby až do konca svojho mizerného života mali možnosť diskutovať o následkoch svojich činov. Po ich smrti by sme to ich veľdielo rozobrali na šrot.

Ak máte informácie k tomu údajnému odchodu z Turecka mocností pred zemetrasením, píšte ich sem do diskusie.

Ďakujem.

 

Zámer sveta sa tíško smeje mojim plameňom. Si ganbatte, nevzdáš sa boja za dobro, však?

 

Elena

 

Lebo 8. – Som za to, aby sme vystrelili na Ukrajinu jednu raketu na jej obranu. . .

29.05.2024

Blanár rázne odmietol vystreľovanie rakiet proti Rusku z nášho územia, ako píše článok v linku https://www1.pluska.sk/spravy/z-domova/vydeseny-minister-blanar-razne-zakrocil-rakety-nasom-uzemi-ziadnom-pripade Jeho jasný a nekompromisný postoj sa mi páči. Na druhej strane ale je vyhlásenie či výzva či vyjadrenie Dzurindu – aby sme vystreľovali rakety z nášho [...]

Naozaj 1. – Ako oblaky. . .

27.05.2024

Píšem často blogy aj s politickými témami, no v skutočnosti politika u mňa z hľadiska záujmu má mínusové hodnoty. Keby to bolo na mne, moja vodnárska duša by zariadila svet, v ktorom by neboli žiadne štáty, a hrabivci by nemali nahrabané majetky. Putovali by sme každý kam nás len oči povedú, voľne a bez akýchkoľvek obmedzení. Ako oblaky. Oblaky sú v mojom [...]

Lebo 7. – Bude bez milióna a bez fúzov? Veru nie.

22.05.2024

Nuž, tomu sa hovorí chlapské slovo. Zaujímavú stávku vyhlásil český lekár, ktorý pracuje vo Všeobecnej fakultnej nemocnici v Prahe, ako uvádza článok v linku https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Bludny-balvan-za-ivermektin-Vse-jinak-Vsadim-se-o-milion-Je-tu-studie-755683 Bludný balvan, udelený členke Rady ČT za ivermectin ho pohol k činu. Stratil už trpezlivosť s [...]

Peter Pellegrini

Prieskum SANEP o dôvere k politikom: Len jednému viac ľudí dôveruje ako nedôveruje

30.05.2024 07:00

Zuzana Čaputová je stále v prvej trojke politikov s najväčšou dôverou, Ivan Korčok je na tom lepšie ako Michal Šimečka, vyplýva z prieskumu SANEP-u.

Európsky parlament / EP /

Prieskum SANEP po atentáte: Kto má najväčšiu šancu dostať sa do europarlamentu? Hore je to tesné

30.05.2024 07:00

Poslancov zo Slovenska do Európskeho parlamentu by podľa aktuálneho prieskumu spoločnosti SANEP poskladalo šesť politických strán.

Ruský útok, Charkov, požiar, hasiči, vojna na Ukrajine, hypermarket

ONLINE: Charkov bol opäť pod paľbou, bilancia úderu zo soboty sa vyšplhala na 19 mŕtvych

30.05.2024 06:10, aktualizované: 08:29

Ruská armáda opätovne zaútočila na Charkov, vypálila naň najmenej osem striel.

Litva, NATO

Rusi testujú hranice NATO v Pobaltí. Čo urobí Západ?

30.05.2024 06:00

Šéf Kremľa Vladimir Putin v roku 2016 vyhlásil, že sám nevie, kde sa končia hranice Ruska. Zároveň povedal, že to bol vtip. Smeje sa ešte niekto?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,882
Celková čítanosť: 9115671x
Priemerná čítanosť článkov: 3163x

Kategórie

Archív