Založ si blog

Antaon 4. – Ganbatte. . .

Poznáte možno tiež tie okamihy, kedy spoznávame niečo v živote – zdanlivo nenápadné, a postupne zisťujeme jeho tichý pôvab a úžasnosť.

Je ťažká, povedala som prekvapene, držiac v ruke knihu, narodeninovo položenú do neprečítanej hŕby. Je fakt ťažká. A má čarovné farebné fotografie, zašepkala som Zámeru sveta, ktorý ma dotiahol ju teraz vyloviť z tej kopy neprečítaného.

Tá kniha z Inlibri je naozaj nádherná, povedala som.

Otvor ju nenáhodne, zašepkal Zámer sveta.

Obklop sa ľuďmi, ktorí zdieľajú tvoju víziu – znelo posolstvo. Áno, len ľudí s rovnakými hodnotami chcem mať okolo seba – sekla som múr úvodne, no potom som sklonila hlavu, lebo o niečom inom to bolo.

Áno, tak to je, prisvedčila som. Veci boli jasné.

 

Ten nápis je plastický, žiarivo bielo zasvietil na obale knihy vo svetle nočnej lampy, uvedomila som si náhle.

Biela je farba čistoty – a ganbatte je japonské umenie nikdy sa nevzdávať.

Cítila som sa fajn, keď som tú knihu držala v ruke. Teda nie úplne v pohode, ale už o dosť lepšie. Poutierala som si slzy.

 

Plakala som, lebo objavujú sa na fb správy, že to zemetrasenie v Turecku nebolo dielom prírody a náhody, ale vedomou činnosťou Haarp. A že údajne viaceré krajiny stiahli ľudí z Turecka 24 hodín pred zemetrasením. Údajne ich stiahli USA, Kanada, Británia, Nemecko, Belgicko, Taliansko, Holandsko, Francúzsko. 

Neviem či je to pravda, ale chcem to vedieť.

Ak by to bola pravda, bola by to hodne škaredá vec – a mal by okamžite prebehnúť medzinárodný tribunál.  Krucinál, toľko ľudí tam trpelo, zomieralo hroznou smrťou, lebo im ani nedokázali pomôcť všetkým. Ak by niekto mal prsty v tom obrovskom utrpení ľudí, tak by mal byť so svojim dielom naveky spojený, reťazou prikutý v tom Haarpe, nech tam umrie bez jedla a vody. Všetci tí zločinci na kope, aby až do konca svojho mizerného života mali možnosť diskutovať o následkoch svojich činov. Po ich smrti by sme to ich veľdielo rozobrali na šrot.

Ak máte informácie k tomu údajnému odchodu z Turecka mocností pred zemetrasením, píšte ich sem do diskusie.

Ďakujem.

 

Zámer sveta sa tíško smeje mojim plameňom. Si ganbatte, nevzdáš sa boja za dobro, však?

 

Elena

 

Vlastnou cestou 5. – Vedeli ste to o včerajšku?

22.09.2023

Viete aký bol včerajší deň? Deň vďačnosti v rámci medzinárodných dní. V záplave politických šarvátok tento deň zanikol. A myslím si, že aj bez nich by u nás ani pes po ňom neštekol. Vďačnosť sa skrátka nenosí. Málokedy si uvedomíme v dnešnej supermodernej a superkonzumnej spoločnosti, že byť vďačný je niečo pre nás dôležité. V tom bláznivom kolobehu [...]

Nooo 3. – Ako môže Slovensko konsolidovať svoje financie rýchlo a ľahko. . .

22.09.2023

V Pravde nám tu analytik mozgy vymýval, ako budeme musieť znášať pokles životnej úrovne a priťahovať si opasky. Šesť miliárd za dva roky vraj musíme ušetriť, aby sme konsolidovali financie. No to dáme ľahko podľa môjho receptu. Žiadny pokles platov, žiadne osekávanie dôchodkov – čo ste, za čo ma máte? Nie som váš vrah, ale záchranca. Pozrite, tie [...]

Vlastnou cestou 4. – Krásny deň. . .

22.09.2023

Každý deň je krásny, isteže. Ale niektoré sú ešte krajšie. Je to tak ako s ľuďmi – vraj každý človek má nejaké svoje svetlo, ale niektorí pre nás sú ako plamienok v temnote… Ach, dnešok, povedala som si radostne dnes – teda vlastne už včera – keď som po príchode z práce jedla cuketové placky. Zapíjala som ich mliekom a robím ich svojsky [...]

Robert Fico a Zuzana Čaputová

Smer plánuje po voľbách podať návrh na obžalobu prezidentky

23.09.2023 12:11, aktualizované: 12:38

Hlava štátu sa podľa Fica dopustila porušenia ústavy.

Hektor

List z Charkova: Po rakete už ani pes neštekne. Zvykli sme si

23.09.2023 12:00

Charkov. Šesť hodín ráno. Šesť rakiet. Emócie na bode nula.

Robert Fico, Peter Pellegrini, Michal Šimečka a Milan Uhrík

Hlavné priority v justícii: Ktorá strana navrhne zrušiť súdnu mapu a ktorá chce obmedziť paragraf 363?

23.09.2023 12:00

Posledný týždeň pred voľbami Pravda prináša seriál článkov o povolebných prioritách a cieľoch politických strán v kľúčových oblastiach domácej politiky.

Polícia / policajné auto /

Muž sa snažil ukradnúť hromozvod aj auto na útek, napadol policajta

23.09.2023 11:40

Policajti 44-ročného muža za použitia donucovacích prostriedkov zastavili.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,689
Celková čítanosť: 8302341x
Priemerná čítanosť článkov: 3088x

Kategórie