Založ si blog

Antaon 5. – Ten pravý princ. . .

Ach, to je ten pravý princ pre mňa, vzdychla som si nadšene – koná hrdinské skutky vyzbrojený iba čistým srdcom, diskutabilnou odvahou a výtlačkom Rukoväte praktického hrdinstva. 

Raz darmo, ako píše John Moore – nie každý muž sa narodí ako hrdina, niektorí k tomu potrebujú užívateľskú príručku. Pochabý humor svieti z jeho knihy Hrdinství pro začátečníky, ktorú som vzala do ruky v podvečere a dočítala pred chvíľou v temnom hukote vetra za oknom.

Princ Kevin Timberline, hlavný hrdina Moorovej knihy Hrdinství pro začátečníky, sa mi páči viac ako Neodolateľný, korunný princ a profesionálny hrdina z Moorovej knihy Zabij a zachraň. Lebo  podľa mňa presne taký má byť pravý hrdina – má si vedieť úprimne priznať, že odvaha u neho kráča ruku v ruke so strachom, no napriek tomu vykročí – a jeho základnou devízou je čisté srdce.

Je to skutočne skvelá príručka, tá Rukoväť praktického hrdinstva aspoň podľa Moorovho popisu – podľa nej by ako prvý krok mal hrdina skúsiť lotra zložiť z bezpečnej vzdialenosti vhodnou zbraňou ďalekého doletu. No áno, od každého lotra bezpečnú vzdialenosť a zbraň ďalekého doletu, povedala som po prečítaní tej úžasnej rady Zámeru sveta.

Princ pokračujúcim príbehom vyzeral čoraz pravejšie – a vyhlásením  „zapisuj si, ktoré komplimenty sa Ti odo mňa páčia, keď mi dôjdu nové komplimenty,  budem Ti opakovať práve tie“  vyzeral úplne najpravejšie…

 

Hm, sú chvíle, kedy by sa rukoväť praktického hrdinstva hodila i mne, vzdychla som si úprimne po dočítaní.

Zámer sveta sa hlasno rozosmial – mám rád tvoj zmysel pre humor.

Myslím to vážne – zaprotestovala som. Moja odvaha je diskutabilná, aj dlhé vlasy sú minulosťou, dala som sa zostrihať pred týždňom nakrátko, a rozumu mi to nepridalo. Mojim ideálom sú naďalej pochabé dobrodružstvá, a ako najcennejšiu devízu uznávam čisté srdce. 

Veď ja tiež, zašepkal…

 

Elena

 

K diskusii  palenque  To je jednoduché odlíšiť, pravý princ chodí všade s tou Rukoväťou praktického hrdinstva…

Ale nooo 4. – A čo bude nasledovať, pán Korčok, ak vyhlásime športovcov v Rusku hrajúcich za zločincov?

20.02.2024

Sú športovci hrajúci v Rusku zločinci? Táto otázka a odpoveď na ňu nám umožní vidieť ako sa Slovensko pohne ďalej. Lebo buď budeme pritakávať Korčokovi v jeho usalink postoji, že žiadny športovec, ktorý hrá v Rusku, nás nesmie reprezentovať, alebo pritakáme Pellegrinimu, že hrať môžu. Korčok nám svojimi krokmi ukazuje viac ako by chcel. Vravím od začiatku, [...]

Ale nooo 3. – Kovidlumpov treba potrestať. . .

20.02.2024

Spoločnosť sa potrebuje s časmi kovidu vyrovnať spravodlivo – a to nepôjde bez potrestania lumpov. Žiadne „zavrime oči, urobme hrubú čiaru, odpustime a zabudnime“ nesmie nastať. To jednoducho nejde – po tom všetkom, čo sme museli prežiť kvôli zločincom, a koľkí tú darebáčinu neprežili, nemôžeme iba mávnuť rukou a ísť ďalej. Som aj proti [...]

Ale nooo 2. – Akú pravdu nám Hellebrandt ukázal. . .

19.02.2024

Nuž, bývalý poslanec Progresívneho Slovenska Hellebrandt nám ukázal niekoľko aspektov pravdy v situácii odhalenia jeho ochorenia. V prvom rade – nevidela som jediný ohlas, ktorým by ho niekto hanil za jeho chorobu. Všetky kritické príspevky mu vyčítali nekomunikovanie o nej so zdravotníkmi. Pripadá mi zvláštne, že ľudia tváriaci sa progresívne namiesto progresívneho [...]

Húsíovia / Jemen /

Húsíovia nad Červeným morom zostrelili americký vojenský dron

21.02.2024 08:31

Húsijskí povstalci, ktorí ovládajú rozsiahle oblasti Jemenu, tvrdia, že útočia na lode v Červenom mori v rámci odvety za izraelskú vojenskú operáciu v Pásme Gazy.

Antony Blinken

Rio de Janeiro hostí šéfov diplomacií G20. Stretnú sa aj Blinken s Lavrovom

21.02.2024 08:12

Ministri zahraničia krajín skupiny G20 budú hovoriť najmä o vojnách na Ukrajine a na Blízkom východe.

Robotyne, streľba do zajatcov

VIDEO: Unian: Ruskí vojaci opäť postrieľali ukrajinských zajatcov

21.02.2024 08:00

Moskva a Kyjev sa od ruskej invázie na Ukrajinu obviňujú zo zabíjania vojnových zajatcov.

Viagra

V španielskom meste Don Benito zadržali kňaza, ktorý obchodoval s viagrou

21.02.2024 07:44

Kňaz bol v meste dobre známy a tešil sa obľube miestnych. K zadržaniu došlo v dome, ktorý kňaz zdieľa s iným mužom - svojím životným partnerom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,821
Celková čítanosť: 8841006x
Priemerná čítanosť článkov: 3134x

Kategórie