Založ si blog

Veru 8. – Bandera párty. . .

Výpovedná informácia o tom, ako žijú podaktorí ukrajinskí migranti v Česku.

Konkrétne v Plzni – organizujú Bandera párty, na ktorých veselo tancujú mladí Ukrajinci, kým ich krajania vo vlasti zomierajú.

Správa o tom je v reportáži v linku

https://www.facebook.com/watch?v=1115886379811374

Je podľa mňa hanbou, že mladí chlapi mali možnosť poodchádzať z Ukrajiny namiesto plnenia si povinnosti brániť vlasť.

A je vrcholom ich drzosti nazvať svoje žúry po vrahovi, ktorého bandy zabíjali aj československých občanov, a pritom sa nechať živiť ľuďom tej krajiny.

Mali by ich všetkých Česi zbaliť a poslať na Ukrajinu bojovať. Naď ich u nás môže vycvičiť – majú to cestou.

O Banderovi a jeho kumpánoch som sa vyjadrila tvrdo a pravdivo v blogu

https://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2022/08/21/no-toto-11-boze-prosim-nedovol-nam-na-nich-zabudnut/

Tak ako Hitler nie je žiadna historicky kontroverzná osobnosť, ale vojnový zločinec, a žiadny normálny človek ho nebude velebiť, rovnako ani Bandera nie je nijakou osobnosťou historicky kontroverznou, ale vojnovým zločincom. A všetkým, ktorí v tom nemajú jasno, je to potrebné otvorene a hlasne pripomínať. V mene všetkých ním a jeho kumpánmi utýraných obetí.

 

U nás došlo k napadnutiu v Prešove, kde Patrika stojaceho pred podnikom partia Ukrajincov surovo dobila tak, že mu hrozia trvalé následky, detaily uvádza článok v linku

https://regiony.zoznam.sk/surovy-utok-partia-ukrajincov-dobila-mladeho-muza-hrozia-mu-dozivotne-nasledky/

Skutočne u nás 17-ročný ukrajinský študent po nociach žúruje kdekade – to z prospechového štipendia, či z akého príjmu? Skutočne som zvedavá, čo u nás študuje a či mu platíme ubytovanie ako „utečencovi“. Slovenskí 17-roční študenti na internátoch bývajúci asi nevyrážajú do ulíc po nociach, predpokladám, zjavne i dotyčnému ukrajinskému študentovi by bolo bývalo na prospech žiť na internáte s povinným dohľadom nad jeho štúdiom do 18 rokov. O ostatných účastníkoch incidentu je ticho – môžeme čakať, že tá ukrajinská partia bude platiť dotyčnému Slovákovi s trvalými následkami doživotne invalidný dôchodok?

 

Myslím, že čas vždy ukáže pravdu o ľuďoch. A o podaktorých Ukrajincoch je to pravda hodne nelichotivá.

 

 

Elena

 

K diskusii

Všimnite si, prosím, ako rýchlo podaktorí, keď im chýbajú argumenty ku reálnej téme, začnú motať niečo o Putinovi. Takže pre tých, ktorí majú problém i jednoduchý text prečítať s porozumením – podstatou blogu je, že v Plzni utečenci či dezertéri z Ukrajiny robia Bandera párty. Vážne to takto nazvali oni sami, a namiesto boja za vlasť či pomoci krajanom, ktorí v krajine zasiahnutej vojnou trpia, zvesela žúrujú.

Ďalšia časť blogu je venovaná prípadu z Prešova, kde Patrika napadli bezdôvodne zrejme nie triezvi Ukrajinci a spôsobili mu trvalé zdravotné následky. A nie, Putin ich na to nenaviedol.

Diskusia by preto mala smerovať ku vyjadreniam, či je v poriadku, ak niekto spôsobí ťažkú ujmu na zdraví niekomu v krajine, kde sa kŕmi a býva zadarmo.

A tiež, či je v poriadku robiť žúrky, pomenované po fašistickom banditovi, ktorého obete ležia na našom území

 

BTW – všetci proukrajinsky orientovaní diskutéri by ma mali velebiť – však v blogu vyzývam, aby tí ukrajinskí zbehovia šli domov brániť vlasť namiesto žúrovania. Mier nechcete, návrh zbehov posielať bojovať za vlasť tiež neoceňujete. Ja už fakt neviem, čo by ste chceli…

Lebo 8. – Som za to, aby sme vystrelili na Ukrajinu jednu raketu na jej obranu. . .

29.05.2024

Blanár rázne odmietol vystreľovanie rakiet proti Rusku z nášho územia, ako píše článok v linku https://www1.pluska.sk/spravy/z-domova/vydeseny-minister-blanar-razne-zakrocil-rakety-nasom-uzemi-ziadnom-pripade Jeho jasný a nekompromisný postoj sa mi páči. Na druhej strane ale je vyhlásenie či výzva či vyjadrenie Dzurindu – aby sme vystreľovali rakety z nášho [...]

Naozaj 1. – Ako oblaky. . .

27.05.2024

Píšem často blogy aj s politickými témami, no v skutočnosti politika u mňa z hľadiska záujmu má mínusové hodnoty. Keby to bolo na mne, moja vodnárska duša by zariadila svet, v ktorom by neboli žiadne štáty, a hrabivci by nemali nahrabané majetky. Putovali by sme každý kam nás len oči povedú, voľne a bez akýchkoľvek obmedzení. Ako oblaky. Oblaky sú v mojom [...]

Lebo 7. – Bude bez milióna a bez fúzov? Veru nie.

22.05.2024

Nuž, tomu sa hovorí chlapské slovo. Zaujímavú stávku vyhlásil český lekár, ktorý pracuje vo Všeobecnej fakultnej nemocnici v Prahe, ako uvádza článok v linku https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Bludny-balvan-za-ivermektin-Vse-jinak-Vsadim-se-o-milion-Je-tu-studie-755683 Bludný balvan, udelený členke Rady ČT za ivermectin ho pohol k činu. Stratil už trpezlivosť s [...]

Peter Pellegrini

Prieskum SANEP o dôvere k politikom: Len jednému viac ľudí dôveruje ako nedôveruje

30.05.2024 07:00

Zuzana Čaputová je stále v prvej trojke politikov s najväčšou dôverou, Ivan Korčok je na tom lepšie ako Michal Šimečka, vyplýva z prieskumu SANEP-u.

Európsky parlament / EP /

Prieskum SANEP po atentáte: Kto má najväčšiu šancu dostať sa do europarlamentu? Hore je to tesné

30.05.2024 07:00

Poslancov zo Slovenska do Európskeho parlamentu by podľa aktuálneho prieskumu spoločnosti SANEP poskladalo šesť politických strán.

Ruský útok, Charkov, požiar, hasiči, vojna na Ukrajine, hypermarket

ONLINE: Charkov bol opäť pod paľbou, bilancia úderu zo soboty sa vyšplhala na 19 mŕtvych

30.05.2024 06:10, aktualizované: 08:29

Ruská armáda opätovne zaútočila na Charkov, vypálila naň najmenej osem striel.

Litva, NATO

Rusi testujú hranice NATO v Pobaltí. Čo urobí Západ?

30.05.2024 06:00

Šéf Kremľa Vladimir Putin v roku 2016 vyhlásil, že sám nevie, kde sa končia hranice Ruska. Zároveň povedal, že to bol vtip. Smeje sa ešte niekto?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,882
Celková čítanosť: 9115677x
Priemerná čítanosť článkov: 3163x

Kategórie

Archív