Založ si blog

Ticho a nahlas 1. – Generálny prokurátor začal prešetrovať manažment pri pandémii. . .

Je toho dosť, čo je potrebné preskúmať.

Skúsme sprehľadniť toky zodpovednosti, aby sme si uvedomili, čo všetko môže byť problémom.

Generálny prokurátor to nemá ľahké, lebo kadečo by bolo potrebné preskúmať.
Ale poviem vám, ako mu to uľahčím – možno ani stíhanie nebude potrebné, postačí mu zistenia zverejniť, t. j. oboznámiť národ s niektorými vecami.

 

V prvom rade vláda.

Je potrebné pomenovať kam boli odosielané vojakmi spisované údaje ľudí, ktorí absolvovali celoplošné testovanie. Lebo potom zistíme, kto a za akým účelom ich chcel, a zvážime, či mu mali byť poskytnuté bez nášho riadneho pravdivého oboznámenia o účele zberu týchto údajov a adresátovi (t. j. bez adekvátneho informovaného súhlasu.

Je potrebné zistiť, kto a akým spôsobom vyberal (dosadzoval) ľudí do krízového štábu údajne plného odborníkov. Potrebujeme si overiť, či tam skutočne boli odborníci. Nemyslím si, že by ten zoznam mal byť tajný, a že by sa občania nemali právo dozvedieť, či tam skutočne boli len odborníci. Lebo ako som písala v blogu https://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2022/11/22/vediet-viac-1-krizovy-stab/ 

objavilo sa mediálne vyjadrenie o účasti istej slečny či pani Laury v krízovom štábe. Je namieste zverejniť zoznam tých, ktorí v krízovom štábe boli, či šlo o platenú účasť, a z titulu akej odbornosti tam boli. 

Je potrebné zistiť, kto a akým spôsobom rozhodoval o umiestnení UPV v jednotlivých nemocniciach, a špecificky o umiestnené prietokových UPV. A  kto nesie zodpovednosť za dostatok zaškolených odborníkov na prácu s nimi – nemalo by ju riadiť a koordinovať ministerstvo zdravotníctva? Poviem vám, nečudujem sa rozhodnutiu Lengvarského  zmiznúť z toho ministerského kresla. Samozrejme prípadnú trestnoprávnu zodpovednosť to neukončuje.

 

V druhom rade zdravotníci.

Ak sa preukáže škodlivý účinok tých experimentálnych vakcín, nemyslím si, že by malo byť vyriešením zodpovednosti  a vyvinenie sa vakcinátorov cez zamávanie, že veď papier mi očkovanci podpísali. Oni súhlasili a dokonca sami žiadali. Lebo ak nechápali mnohí pacienti – laici pravdu o  tom, že ide len o látku experimentálnu a čo to znamená, tak lekár by to mal vedieť nepochybne.  Vakcinátori  – zdravotníci teda veľmi presne vedeli, na čom sa podieľajú.

Vlastne, mali by sme začať otvorene hovoriť o počte ľudí so závažnými problémami, ktoré spájajú s tým vakcinačným pokusom.  Lebo podaktorí i odškodnenie budú chcieť, a niektorí sú aj invalidizovaní z následkov. To bude súdnych sporov… A kto sa na následky bude tým ľuďom skladať – ak nebodaj vyhrajú  – my, ktorí sme sa odmietali očkovať, a po ktorých podaktorí z nich vykrikovali, že si máme platiť všetku zdravotnú starostlivosť?

A kto obsluhoval UPV – budú niesť trestnú zodpovednosť tí, ktorí by ich boli obsluhovali bez príslušnej kvalifikácie?

 

A iní…

Doktor Weis uvádza na stránke

https://www.prinasamenadej.sk/post/show/272?fbclid=IwAR2L08MFKvWdc1r91pqAQdiUK95GYuKpET2DvgcL06etpUutgL4aUpkcZys

koho zažaloval on.

Ako pripomína, všetci, ktorí páchali trestné činy v súvislosti s pandemickou situáciou, páchali ich počas krízovej situácie či núdzového stavu. Iste chápete, čo to znamená.

 

 

Elena

 

A hej, toto si pozrite – sú to údaje o súčasnej nadúmrtnosti    https://www.facebook.com/1244236290/videos/2326107497571647

 

Takže tak 7. – Bude Dolinková klinec do truhly vláde?

19.04.2024

Dolinková zavádza platby u lekára – vraj „len 5 eur“. Ibaže zakaždým, a u každého lekára – takže ak potrebujete u špecialistu predpísanie liekov či pravidelnú kontrolu, a máte takých špecialistov troch a raz zájdete k všeobecnému lekárovi, chronicky chorému pacientovi urve tento nápad hneď 20 eur navyše z rozpočtu mesačne. Iste, „iba [...]

Cesta duše 10. – Ťažké časy. . .

18.04.2024

Čaro rozprávok je v ich pravdivosti. Vypovedajú o živote tak veľa… Veru, spomínate si kde začína rozprávka? Za siedmymi horami a siedmymi dolami, kde sa voda sypala a piesok sa lial. Tam, hodne ďaleko, kde je všetko naopak než ako by malo byť, práve tam sa začína rozprávkový príbeh. Musíte skrátka prejsť ťažkými časmi, a všetko v živote sa vám musí prevrátiť. [...]

Takže tak 6. – Čo máte proti vodke, občania Slovenska?

11.04.2024

Čo máte proti vodke, občania Slovenska? Keby ste ju riadne kupovali, nemusel by ju predajca popíjať v takom množstve sám, napadlo mi cynicky pri čítaní o najnovšom počine strany Demokratov https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/705995-slovensko-zaplavili-proruske-bilbordy-poburili-ludi-vyvesila-ich-strana-demokrati/ Zúfalecké gesto na upútanie pozornosti – alebo stratégia, [...]

ukrajina

Hrozivý scenár CIA: Ukrajina môže vojnu s Ruskom prehrať už tento rok

19.04.2024 07:50

Bill Burns tiež na príklade ilustroval, ako veľmi ukrajinským silám chýba munícia.

France Macron

Pred letnou olympiádou minister atentátov spustil jarnú ofenzívu proti teroristom

19.04.2024 07:00

Obava z možnej masakry v Paríži. Keby hrozil teroristický útok, organizátori by presunuli slávnostný ceremoniál na jedno z dvoch náhradných miest.

Milei

Ďalšia posila pre NATO: Argentína chce byť globálnym partnerom

19.04.2024 06:50

Argentína má od roku 1998 strategické vzťahy s ozbrojenými silami USA, hoci nie je plnoprávnym členom NATO.

Russia Ukraine War

ONLINE: Trump: Prežitie Ukrajiny je dôležité aj pre USA. Hýb sa Európa, daj viac peňazí

19.04.2024 06:15, aktualizované: 07:25

Prežitie Ukrajiny v súčasnej vojne proti Rusku je dôležité tak pre Európu, ako aj pre Spojené štáty, uviedol americký exprezident Donald Trump.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,850
Celková čítanosť: 8982435x
Priemerná čítanosť článkov: 3152x

Kategórie