Založ si blog

Kvapky krvi 10. – Utýraný. . .

Za poctivú prácu s poctivým platením poistných odvodov si môžeme zaistiť dôstojný život a dôstojnú starobu. Alebo nie, ak nám štát berie priveľa.

Začnem dôchodkovým systémom, lebo chcem aby ste si uvedomili, že sa môžeme mať rôzne, a ako rôzne.

Sú krajiny ako Chile či Čína, kde odchodový dôchodkový vek je o hodne nižší ako 60 rokov.

Poučný je aj článok v linku, ktorý ukazuje ako sú na tom napríklad Taliani

https://www.trend.sk/financie/penzie-kratko-pred-sedemdesiatkou-politici-zachranuju-dochodkove-systemy-ludia-su-strese/6

V krajine je základný vek odchodu do dôchodku stanovený na 67 rokov s podmienkou, že minimálna doba poistenia je aspoň 20 rokov. Pre rok 2023 však platí aj kvóta, podľa ktorej môžu do penzie odísť ľudia v 62 rokoch, ak do systému prispievali najmenej 41 rokov. Priemerná výška penzie vlani zodpovedala zhruba 1 200 eurám mesačne. Podľa údajov z roku 2020 poberalo asi 10 percent talianskych dôchodcov penziu prevyšujúcu 2 580 eur.

Čiže žiadne strhávanie % z dôchodku ako na Slovensku, ak po 40 odpracovaných rokoch chcete ísť na dôchodok. Lebo ste pre štát odviedli pri 40 odpracovaných rokoch už toľko, že je hanba takému štátu, ktorý sa snaží tých ľudí ešte o čosi oberať. Oplatí sa nám pracovať a dávať do systému na svoj dôchodok?  Mnohým z nás by sa oveľa viac oplatilo pracovať na dochodok spôsobom ukladania na vlastný dôchodkový účet, z ktorého by následne čerpali na dôchodku, ako poctivo dávať do solidárneho systému, v ktorom doslova dotujeme pohodlný život špekulantov a lajdákov. U nás sa systém odvodov stal bremenom na krku pre poctivo pracujúcich vzdelaných ľudí, ktorí nielenže nemajú kvalitne zaplatenú odbornú prácu, ale i čoraz viac  solidarizujú cez dôchodkový systém a čoraz viac doplácajú na solidaritu s ľuďmi, ktorí sa nevzdelávajú, nepracujú a špekulujú.

Pozrite sa, ako sú na tom Maďari

https://www.trend.sk/financie/penzie-kratko-pred-sedemdesiatkou-politici-zachranuju-dochodkove-systemy-ludia-su-strese/5

Maďarsko: Penzie vyššie o 15 percent

Na zamestnancov, ktorí v Maďarsku poberajú priemernú mzdu, čaká dôchodok na úrovni 94 percent výplaty. Od januára 2023 sú starobné dôchodky zvýšené o 15 percent, pričom pôvodne to malo byť o 5,2 percenta. Predseda vlády Viktor Orbán (na snímke) pritom argumentoval vysokou infláciou a zachovaním dôstojnej hodnoty penzií. Vláda okrem toho poskytne penzistom aj 13. dôchodok a pomôže v zachovaní nižších cien energií, avizoval minister financií Mihály Varga. Muži odchádzajú do penzie vo veku 64,4 roka, ženy v 62 rokoch. Maďari okrem 13. dôchodku tiež dostávajú daňový bonus vo výške 80-tisíc forintov (218 eur).

Nuž, ako vidíme aj dôchodkové systémy môžu byť rôzne – a mali by sme o nich otvorene hovoriť. Mali by sa ozvať tí, ktorí poctivo pracujú – lebo mlčať znamená v tomto prípade čoraz viac doplácať na lajdákov a špekulantov. Myslím, že by sme mali v spoločnosti otvorene začať hovoriť o celom tom systéme pomoci a solidarity, ktorý sa nám zvrhol  – a máme v ňom ľudí, ktorí sú ako ťažné kone, po celý život poctivo drú, a majú robiť čoraz dlhšie a pričom počúvajú dookola kecy, ako majú čoraz viac solidarizovať.  A potom v ňom máme ľudí, ktorí sú ako kone pre parádu, iba spokojne berú z hotového, tiež celoživotne. Nepotrebujú si vyrobiť na dôchodok, lebo ich uživíme pohodlne aj tak.

 

Možno niektorí z vás už pochopili, že okolo mňa v tejto chvíli šľahajú dračie plamene. Veru áno, a o chvíľu pochopíte, že prečo.

Človek si povie, že tí dlhodobo nepracujúci ľudia by mali aspoň riadne vychovať svoje deti, keď majú toľko času – ale nie. Pozrite sa tu – toto bolo dnes na fb

zúfalý príspevok

PROSIM O MAXIMALNE ZDIELANIE -NECH KAZDY VIDI CO SA TU DEJE!!!!

VIEME VSETKO AKO LUDIA??? VLADA NA SK SI NA SMIECH!!! NEROBIS NIC NA POMOC TYMTO UBOHYM TVOROM!!!!!!!!!

VYZYVAM MEDIA!!! SPRAVITE -POHNETE S NIECIM??? CI SA TREBA LEN PRIZERAT!

ALE LEN MIZIVE MINIMUM VIE ZACHRANOVAT TAKETO MRAVCEKY Z OSADY???????

VIEME SA ZOBRAT A PROTESTOVAT??? CELE AUTOBUSY?

TAK SA PYTAM KTO A KEDY NAROBI PORIADOK V OSADACH NECH TAKETO BABATKA V OSADACH V UKRUTNYCH BOLESTIACH NEUMIERAJU !!!!!

TENTO KRASNY DROBCEK CO KOMU UROBIL ZE SI Z NEHO OSADNICKI HARANTI SPRAVILI HRACKU!!! OBUCHALI HO O ZEM!!!PREREZALI MU NOZICKY ODCVAKLI JEMNE NECHTIKY NA NOHACH A SPOSOBILI UKRUTNU BOLEST AZ VYKRVACAL V BOLESTIACH!

 

A ja sa pýtam s autorkou príspevku verejne a otvorene –

TENTO KRASNY DROBCEK CO KOMU UROBIL ZE SI Z NEHO OSADNICKI HARANTI SPRAVILI HRACKU!!! OBUCHALI HO O ZEM!!!PREREZALI MU NOZICKY ODCVAKLI JEMNE NECHTIKY NA NOHACH A SPOSOBILI UKRUTNU BOLEST AZ VYKRVACAL V BOLESTIACH!

Požiadala som autorku fotky a textu o informáciu, kde sa to stalo – vraj na Luníku IX.

 

Tak si pozrite, ľudia, čo žiada od štátu Amnesty International

kontrolované nastavenie školských obvodov, prevencia ‚bieleho odlivu‘

https://www.amnesty.sk/novela-skolskeho-zakona-ignoruje-ze-desiatky-tisic-romskych-deti-su-v-dosledku-segregacie-uvaznene-v-bludnom-kruhu-chudoby-a-vyclenovania/

Krucinál, kde ste Amnesty International? Predstavte si, najlepší liek na chudobu je práca rodiča – navrhujem, aby sme na štátom dotované miesta, ktoré v súčasnosti obsadzujú zahraniční robotníci, bezodkladne zaradili našich dlhodobo nezamestnaných občanov. Poznám dosť Rómov, ktorí žijú usporiadane a vyčleňovaní nie sú. Ak hovoríte o vyčleňovaní sa od ľudí z osád, asi by sa mali zamyslieť nad svojim spôsobom života – lebo nie farba pleti, ale spôsob života je dôvod, kvôli ktorému sa im ľudia radšej vyhnú.

A nože poďme verejne diskutovať o tom, či majú sedieť povinne naše deti v škole s deťmi, ktoré vystrájajú toto. Ktoré brutálne utýrajú zvieratko bez akýchkoľvek zábran. Či ich majú vychovávať a socializovať povinne v školách naše deti namiesto ich doma sa povaľujúcich rodičov. Povedzte verejne do očí tým ľuďom, ktorí žijú v blízkosti osád a ich deti denne cestujú do škôl do mesta, že ich deti nesmú cestovať a musia sa povinne vzdelávať v mieste bydliska.

Je mi jedno, akej farby a etnika je kto z nás. Chcem, aby každý šiel poctivo pracovať na svoju rodinu a riadne vychovával svoje deti. A ak rodič vychová spratkov, ktorí brutálne utýrajú zvieratko, potom aby bol za zanedbanie výchovy svojich detí súdený a aj odsúdený – bez ohľadu na farbu pleti a etnikum.

 

 

Elena

 

P. S.. https://www.ta3.com/clanok/260471/nehadzme-temy-udskeho-pristupu-ku-zvieratam-na-vedajsiu-koaj-hovori-pravnicka-stanova

„Moderná demokratická krajina by mala prestať hádzať tému humánneho správania sa k živým a cítiacim bytostiam na vedľajšiu koľaj,“ upozornila právnička z Iniciatívy Zvierací ombudsman Zuzana Stanová, ktorá je za svoje aktivity nominovaná na cenu Krištáľové krídlo. 

Dalasair 11. – V tichu. . .

29.05.2023

Krik som potlačila hlboko vo svojom vnútri. Telefón som držala v ruke, bezmyšlienkovite som ho zvierala. Pocit hlbokého prázdna, ako v situácii, kedy mi oznámili, že zomrel môj syn. Máš tu kopy lumpov, ktorých by si mal likvidovať od rána do večera, aby sa svetu uľavilo od zla – a namiesto toho je mŕtva nežná a krásna Izinka – povedala som Zámeru sveta. [...]

Hm 3. – Vrahyňa Božka. . .

27.05.2023

Prepustili na slobodu „Brutálnu Božku“ – ako médiá nazvali vrahyňu. V súvislosti s tým prípad dvoch brutálne utýraných bezdomovcov zarezonoval niektorými médiámi na Slovensku. Vražda sa odohrala v roku 1997 – a tých dvoch bezdomovcov utýrali 4 ďalší bezdomovci skutočne hrozným spôsobom, Smiali sa na tom, ako ich obete kričia od bolesti, detaily [...]

Hm 2. – Ešte stále nedopovedaný príbeh z Revúcej. . .

26.05.2023

Začína to rozprávkovo, tak ako začínajú rozprávkové príbehy. Bolo raz jedno šteniatko. Volalo sa Lola. Ibaže pokračovanie príbehu rozprávkové nebolo. Tu nájdete aj jej príbeh. Áno, to je ono, na tej druhej fotografii. Obe fotky sú prevzaté z fb stránky Zápisky z mŕtveho útulku. https://www.facebook.com/profile.php?id=100089447576117 Fakty sú [...]

Cherson / Bilboard / Plagát / Ruská propaganda /

Cieľom ruskej propagandy je osloviť nerozhodnutých, varujú policajti

05.06.2023 11:45

Ruská propaganda používa naratívy s cieľom dať konkrétnej skupine ľudí to, čomu už dávno sama verí.

Gröhling

Štát preveruje tri firmy za predaj diplomoviek. Pokuty budú pre ich biznis likvidačné

05.06.2023 10:50

Ak vysoká škola odhalí, že diplomovku pre študenta napísal niekto iný, môže mu odobrať titul.

Roberta Metsola, Predsedníčka Európskeho parlamentu

Šéfka europarlamentu: Musíme škrtnúť ruský plyn aj jadrové palivo

05.06.2023 10:38

Predsedníčka Európskeho parlamentu (EP) Roberta Metsolaová hovorí pre Pravdu o podpore pre Ukrajinu, ale aj o nízkej účasti Slovákov na eurovoľbách.

Taiwan / Loď / Navy / Lietadlo / P3C / Radar /

Ruská Baltská flotila začala cvičiť s desiatkami lodí v Kaliningradskej oblasti

05.06.2023 10:10

Cvičenie, ktoré sa začalo v pondelok, potrvá do 15. júna.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,585
Celková čítanosť: 7954781x
Priemerná čítanosť článkov: 3077x

Kategórie