Založ si blog

Hm 10. – Vraj nevypovedateľná? Neplatná. . .

Povedzme si rovno – je to účelové klamstvo, čo tvrdí Palkovič o výhodnosti platiť za nespotrebované a ešte ani nevyrobené vakcíny. 

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/670443-od-zmluvy-s-pfizerom-sa-odstupit-neda-najblizsie-roky-pridu-na-slovensko-miliony-vakcin/

Minister zdravotníctva Michal Palkovič podotkol, že Slovensko aktuálne peniaze na vakcíny proti covidu nevyhadzuje, no nakontrahované vakcíny sú záväzkom k zmluve so spoločnosťou Pfizer. Čoskoro by tak do našich skladov malo doraziť päť miliónov vakcín od spoločnosti Pfizer. Len za ostatný týždeň sa podľa údajov Národného centra zdravotníckych informácií nechalo zaočkovať 48 ľudí pričom od začiatku roka využilo možnosť tzv. booster dávky 684 ľudí.

 

Je to zo strany firmy Pfizer nečestné konanie. Seriózna firma by sa takto nesprávala.

Ale zasa – farmafirmy sa ako špiny správali od počiatku pandémie. Ľudia zomierali, a oni si dali draho platiť za neoverenú látku, ktorá podľa mňa rozhodne nebola vakcínou a ešte sa aj snažili vyviniť z nesenia následkov za prípadné dopady. Pfizer nenesie zodpovednosť za škody spôsobené  vedľajšími účinkami vakcín, zodpovednosť preberajú na seba  vlády. No hyeny v ľudskej koži na kvadrát sú to. Hovorí sa pritom o závažných škodlivých účinkoch tej vakcinácie a bežia prvé žaloby, v ktorých sa farmafirmy snažia vyviniť a vinu hodiť na ich prisluovačov, ktorí „očkovali“. .

Ako píše článok v linku

https://spravy.rtvs.sk/2023/04/nemci-hromadne-zaluju-vyrobcov-vakcin-proti-covidu-hovoria-o-vaznych-vedlajsich-ucinkoch/

ťažké následky po očkovaní zaznamenali Inštitút Paula Ehrlicha či Európska lieková agentúra. Ide o necelý jeden prípad na 10-tisíc očkovaní. Nie je to teda až také bežné – vyhlásil nemecký minister zdravotníctva. Článok pripomína, že na vakcíny proti covidu sa v zásade vzťahujú rovnaké pravidlá zodpovednosti ako na iné lieky. Výrobcu je možné brať na zodpovednosť, ak ide o výrobnú chybu. Ak však vakcínu podali neodborne, zodpovednosť nesie očkujúca osoba.

 

Vážne si niekto z vás praje spolupracovať s firmou, ktorá nás takto zneužíva? Som za to, aby sme zrušili všetky zmluvy s firmou Pfizer, nebudeme predsa spolupracovať s lumpami a podvodníkmi. 

Lieky od nich dovážané nahraďme výrobkami iných firiem.

 

Pred rokom tvrdili naši predstavitelia, že

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/626275-slovensko-ziada-pfizer-zastavit-dodavky-vakcin/

Rezort tvrdí, že iba Európska komisia môže predmetné zmluvy so spoločnosťou Pfizer znovu otvoriť a zabezpečiť zmenu objemu objednaných dávok. 

No tak sa pýtam verejne a otvorene – Leyenovú kedy dovyšetrujú za ten podvod s nákupom vakcín? AK sa k tomu nemajú naši predstavitelia vo vláde, môlžeme my kolektívne požiadať o vyrozumenie, v akom stave je to prešetrovanie a kedy bude ukončené. Je potrebné, aby sme zmobilizovali masy v Európe a všetci žiadali odchod tej lajdy, keď sama nemá toľko morálnej súdnosti, aby po tej špinavosti odstúpila?!!!

 

V prvom kroku nám sa nám Heger verejne vyjadrí, akú zmluvu s Pfizerom podpisoval on, keď sa hral na ministra zdravotníctva.

 

V druhom kroku nech sa vyjadrí Generálna prokurátúra, či je platná zmluva, ktorá sa zverejní riadne nepodpísaná  a riadne neosignovaná dátumom a miestom podpisu obomi zúčastnenými stranami. 

Špecifická zmluva č. 2022/EU/32, ktorou sa implementuje rámcová zmluva HERA/2021/3/002

https://www.crz.gov.sk/data/att/3775010.pdf

evidentne náležitosti nesplňa.

Je podpísaná Lengvarským ako ministrom zdravotníctva SR s dátumom 5. 12. 2022. Píše sa k nej ale v identifikácii zmluvy, že bola uzavretá 13.12.2022.

Verejne preto vyzývam Generálnu prokuratúru v rámci ich pravidelného verejného monitoringu tlače, aby začali konať vo veci a preverili, či nedochádza ku vzniku škody Slovenskej republike plnením neplatnej zmluvy.

V prípade, že sa preukáže neplatnosť zmluvy v dôsledku zverejnenia riadne nepodpísaného – t. j. povinné náležitosti nespĺňajúceho kontraktu, žiadam o vyvodenie trestnoprávnej aj finančnej zodpovednosti voči osobám, ktoré v rámci neplatnej zmluvy neopodstatneným vyplácaním financií firme Pfizer spôsobili Slovenskej republike škodu veľkého rozsahu. Je mimochodom otázne že akú vysokú, lebo v spomenutej zmluve sa hovorí o 19 350 000 eur, kým v identifikácii zmluvy sa uvádza  úplne iná suma – 21 285 000,00 €.

 

Elena

P.S.:

Ak Palkoviť melie o výhodnosti toho „nákupu“, tak nech nám verejne povie, či pri produkte takto predávanom tento štát čestne a zodpovedne preberá záruku voči očkovaným za možné dopady na ich zdravie namiesto súdnych konaní

Kupujúci takisto berie na vedomie, že dlhodobé účinky a účinnosť Produktu nie sú v súčasnej dobe známe a že sa môžu vyskytnúť nepriaznivé účinky Produktu, ktoré nie sú v súčasnosti známe.

 

K diskusii

Ak by ste čítali s porozumením, milí diskutéri, všimli by ste si, že nenavádzam na akési fiktívne porušovanie platnej zmluvy, ale poukazujem na pochybnú platnosť na základe konkrétnych faktov jej zverejnenia v Centrálnom registri zmlúv.

 

Naozaj 1. – Ako oblaky. . .

27.05.2024

Píšem často blogy aj s politickými témami, no v skutočnosti politika u mňa z hľadiska záujmu má mínusové hodnoty. Keby to bolo na mne, moja vodnárska duša by zariadila svet, v ktorom by neboli žiadne štáty, a hrabivci by nemali nahrabané majetky. Putovali by sme každý kam nás len oči povedú, voľne a bez akýchkoľvek obmedzení. Ako oblaky. Oblaky sú v mojom [...]

Lebo 7. – Bude bez milióna a bez fúzov? Veru nie.

22.05.2024

Nuž, tomu sa hovorí chlapské slovo. Zaujímavú stávku vyhlásil český lekár, ktorý pracuje vo Všeobecnej fakultnej nemocnici v Prahe, ako uvádza článok v linku https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Bludny-balvan-za-ivermektin-Vse-jinak-Vsadim-se-o-milion-Je-tu-studie-755683 Bludný balvan, udelený členke Rady ČT za ivermectin ho pohol k činu. Stratil už trpezlivosť s [...]

Lebo 6. – Upokojovači. . .

21.05.2024

Čo by ste si mysleli o odborníkovi, ktorý by týranej obeti začal vykladať, aby s agresorom nastolila dobrý vzťah, aby s ním uzavrela zmier. Aby už nepripomínala, že jej ublížil a tvárila sa, že to je všetko preč. Asi by ste si poťukali po čele, a pouvažovali, že ktovie ako si ten fušer školu spravil. Situácia v našej spoločnosti je presne taká, ako v spomenutom [...]

NRSR, parlament, poslanci

Prieskum: Voľby by v máji vyhral Smer, náskok pred druhým PS je minimálny

27.05.2024 20:10

Hranicu zvoliteľnosti by prekročila aj SNS a Republika.

nehoda, horná streda

Počas zásahu na D1 do nich vrazil kamión, dvaja hasiči zahynuli. Šutaj Eštok vyjadril rodinám sústrasť

27.05.2024 18:10, aktualizované: 21:40

Diaľnica bude podľa polície uzatvorená do obhliadky.

žilina, polícia,

Len 16-ročný mladík namieril BMW do skupiny ľudí, jeden človek skončil v nemocnici

27.05.2024 17:53

Vyšetrovateľ na obvineného spracoval podnet na podanie návrhu na jeho vzatie do väzby.

ZSSK, vlak, zeleznice, IC, stanica, lokomotiva, pracovnik

Vlak v Podolínci zraziť malé dievčatko, doprava je smerom do Starej Ľubovne zastavená

27.05.2024 17:49

Dieťa malo utrpieť zranenia, ich rozsah nateraz nie je známy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,881
Celková čítanosť: 9107393x
Priemerná čítanosť článkov: 3161x

Kategórie

Archív