Založ si blog

Vedeli ste? 7. – Ktorý psychiater z okresu Trnava pomáhal čúze zneužívať solidaritu zdravotného poistenia?

Predstavte si škaredý príbeh.

Istá obyvateľka Trnavského okresu zneužívala dlhodobo solidárny systém v oblasti zdravotníctva a a zrejme aj v sociálnej oblasti. Psychiater  (azda nie všeobecný lekár)???!!!) jej predpisoval Xanax, ktorý ona následne dávala psovi.

Nahlasovali ju ochrancovia zvierat, ako uvádza článok v linku

https://www.startitup.sk/pripady-tyrania-zvierat-dvihaju-zaludok-majitel-farmy-ponukal-chytanie-kralikov-ako-platenu-hru/

„Najhorší scenár sa naplnil. Od marca sme žiadali Štátnu veterinárnu a potravinovú správu SR v Trnave, aby riešili podnet, ktorý sme dostali na Zelenej linke Ministerstva životného prostredia SR,“ píše sa v príspevku o snahe zachrániť psa. Podľa ich informácií dokonca od majiteľky dostával pravidelné dávky lieku Xanax. Ani po viacerých výzvach sa dotyčná inštitúcia nerozhýbala k činu, a skončilo to smrťou psa. Neziskovka sa spojila s Políciou SR a enviropolicajtom, ktorým sa podarilo telo psa nájsť a odovzdať ho na pitvu. Jej výsledky odhalili stopy po látkach, ktoré sa nachádzajú v spomínaných ľudských liekoch. Pravdepodobne práve užitie liekov spôsobilo vnútorné krvácanie, ktoré skončilo krutou smrťou.

Takže predpokladám, že majiteľka psa sa neunúva pracovať, ale „lieči sa“ alebo je „invalidizovaná pre depresiu“. No, takže vážení psychiatri z okresu Trnava, ktorý z vás tej „pacientke“ predpisuje dookola Xanax? Koľko sa skladáme na jej povaľovanie na PN a na lieky, ktoré nežerie, ale zabíja nimi zvieratá?

Ja si takto liečenie psychiatrického pacienta nepredstavujem.  A ani solidárny systém si takto nepredstavujem. Vážim si môj čas a energiu, a nechcem ju míňať naverímboha na kadejaké špekulantské čúzy, ktoré len zneužívajú solidárny systém.

Skutočne by ma zaujímalo, či sa k činu rozhýbe aspoň zdravotná poisťovňa, v ktorej je tá šlápota poistenkyňou a či jej dajú k náhrade celú liečbu. Bolo by to správne a spravodlivé, lebo u nás zomiera každý rok 11 000 ľudí na nedostatočne poskytnutú zdravotnú starostlivosť. My  všetci si čoraz viac priplácame na kadečo.

A rovnako som zvedavá, či sa k činu rozhýbe Sociálna poisťovňa a preverí si, čo za podivnú liečbu to dotyčná absolvuje, ak ordinované lieky riadne neužíva, ale zabíja nimi zvieratá. Súčasťou liečby je podľa mňa riadne užívanie liekov – čo dotyčná evidentne porušovala.

Nevidím najmenší dôvod solidarizovať takýmto spôsobom s osobou, ktorá solidárny systém len zneužíva.

 

 

 

Elena

Cesta duše 7. – Život je. . .

04.03.2024

Medzinárodný deň divokej prírody bol včera. Šaman Ivo Musil o tom píše nádherne na svojej stránke šamani.cz. Aj tento obrázok tam má, ako zdroj uvádza Zdroj: Native American Culture Regions https://www.facebook.com/groups/nativecutlure/ Mám aj ja v srdci jej nespútanú podobu [...]

Pravdu na stôl 1. – Buď spravodlivosť nastolí štát, alebo ju vezmú do rúk ľudia. . .

02.03.2024

Pravdu nezastavíte. Je to priveľká špinavosť – tá hra na kovidpandémiu. Je to zločin proti ľudskosti. Som si istá, že v tomto štáte nie je ozajstný záujem pravdivo vyšetriť kovidšpinavosti – NCZI mi odmietlo poskytnúť štatistiku o tom, v ktorej nemocnici ľudia zomierali na UPV najviac. A pýtam sa verejne, prečo by mala byť táto informácia dôverná, prečo [...]

Ale nooo 11. – Ako som analyzovala analýzu analytikov. . .

29.02.2024

Analytici sa pustili do bývalej vlády za dôchodky, ako píše článok v linku https://www.topky.sk/cl/10/2698371/Analytici-nalozili-byvalej-vlade–Kde-ma-teraz-na-toto-stat-brat-peniaze–Cierne-scenare-a-zle-spravy-pre-dochodcov vraj budú musieť žiť s minimálnou valorizáciou – symbolickou, terajšie dôchodky budú zmrazené. Mám už dosť toho, ako tu ktosi klame a [...]

česko, Petr Pavel, Emmanuel Macron

Macron vyzval spojencov, aby neboli zbabelí. Rusko nesmie vyhrať, kroky Česka sú významné, povedal v Prahe

05.03.2024 15:05, aktualizované: 15:13

Rusko nesmie zvíťaziť vo vojne na Ukrajine. Je nutné podporovať ukrajinský ľud a tamojšiu armádu tak dlho, ako to bude potrebné.

Robert Fico

Fico: Keby som mal právomoc odvolať predsedu Ústavného súdu, tak ho odvolám

05.03.2024 15:04, aktualizované: 15:12

Predseda ÚS Fiačan by mal podľa Fica odstúpiť.

izrael, hamas, tunel

Izraelská armáda zničila najväčší tunel Hamasu v Pásme Gazy

05.03.2024 14:54

Štyri kilometre dlhý tunelový systém sa nachádzal 400 metrov od hraničného priechodu Erez medzi Izraelom a Pásmom Gazy.

somálsko, záplavy, El Niňo

Klimatický jav El Niňo prinesie od marca do mája nadpriemerné teploty, upozorňujú meteorológovia

05.03.2024 14:18

El Niňo je klimatický jav prejavujúci sa zvyšovaním teploty povrchu oceánu v rozsiahlych oblastiach centrálnej a východnej časti rovníkového Tichého oceánu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,830
Celková čítanosť: 8874048x
Priemerná čítanosť článkov: 3136x

Kategórie