Založ si blog

Vedeli ste? 7. – Ktorý psychiater z okresu Trnava pomáhal čúze zneužívať solidaritu zdravotného poistenia?

Predstavte si škaredý príbeh.

Istá obyvateľka Trnavského okresu zneužívala dlhodobo solidárny systém v oblasti zdravotníctva a a zrejme aj v sociálnej oblasti. Psychiater  (azda nie všeobecný lekár)???!!!) jej predpisoval Xanax, ktorý ona následne dávala psovi.

Nahlasovali ju ochrancovia zvierat, ako uvádza článok v linku

https://www.startitup.sk/pripady-tyrania-zvierat-dvihaju-zaludok-majitel-farmy-ponukal-chytanie-kralikov-ako-platenu-hru/

„Najhorší scenár sa naplnil. Od marca sme žiadali Štátnu veterinárnu a potravinovú správu SR v Trnave, aby riešili podnet, ktorý sme dostali na Zelenej linke Ministerstva životného prostredia SR,“ píše sa v príspevku o snahe zachrániť psa. Podľa ich informácií dokonca od majiteľky dostával pravidelné dávky lieku Xanax. Ani po viacerých výzvach sa dotyčná inštitúcia nerozhýbala k činu, a skončilo to smrťou psa. Neziskovka sa spojila s Políciou SR a enviropolicajtom, ktorým sa podarilo telo psa nájsť a odovzdať ho na pitvu. Jej výsledky odhalili stopy po látkach, ktoré sa nachádzajú v spomínaných ľudských liekoch. Pravdepodobne práve užitie liekov spôsobilo vnútorné krvácanie, ktoré skončilo krutou smrťou.

Takže predpokladám, že majiteľka psa sa neunúva pracovať, ale „lieči sa“ alebo je „invalidizovaná pre depresiu“. No, takže vážení psychiatri z okresu Trnava, ktorý z vás tej „pacientke“ predpisuje dookola Xanax? Koľko sa skladáme na jej povaľovanie na PN a na lieky, ktoré nežerie, ale zabíja nimi zvieratá?

Ja si takto liečenie psychiatrického pacienta nepredstavujem.  A ani solidárny systém si takto nepredstavujem. Vážim si môj čas a energiu, a nechcem ju míňať naverímboha na kadejaké špekulantské čúzy, ktoré len zneužívajú solidárny systém.

Skutočne by ma zaujímalo, či sa k činu rozhýbe aspoň zdravotná poisťovňa, v ktorej je tá šlápota poistenkyňou a či jej dajú k náhrade celú liečbu. Bolo by to správne a spravodlivé, lebo u nás zomiera každý rok 11 000 ľudí na nedostatočne poskytnutú zdravotnú starostlivosť. My  všetci si čoraz viac priplácame na kadečo.

A rovnako som zvedavá, či sa k činu rozhýbe Sociálna poisťovňa a preverí si, čo za podivnú liečbu to dotyčná absolvuje, ak ordinované lieky riadne neužíva, ale zabíja nimi zvieratá. Súčasťou liečby je podľa mňa riadne užívanie liekov – čo dotyčná evidentne porušovala.

Nevidím najmenší dôvod solidarizovať takýmto spôsobom s osobou, ktorá solidárny systém len zneužíva.

 

 

 

Elena

Naozaj 7. – Úlomky leta. . .

14.07.2024

Búrka sa nocou celé hodiny iba presúvala okolo Prednej Hory, bolo počuť jej tiahly rev zdiaľky. Dýchla tu zblízka po štvrtej ráno, úplne zblízka jediným bleskom. Potom zasa šla diaľkou zo všetkých strán s bleskami tak nahusto, že hrmot neustával ani na okamih. Solárny plameniak v kvetináči na okne sa pri každom blesku sýtoružovo rozžiaril. Tichý dážď padal v [...]

Naozaj 6 . – Žime zdravo. . .

12.07.2024

O zdravom životnom štýle sa toho už popísalo ajajaj. Každý si ho predstavuje akosi – a tak blúdia svetom rady rôzneho druhu. Neľakajte sa, nejdem ich tu opakovať – svoju zostavu pre zdravie si skladáme každý sám za seba, viac či menej cieľavedome. Obvykle sa spájajú zásady zdravého životného štýlu s jedlom – a odporúčajú nám raz piť [...]

Na rovinu 11. – Bludári, klamári a ancikristi. . .

11.07.2024

Zaujímavý článok o tom, ako Matovič na púti o dianí na Slovensku vykladal, uvádza v linku ako označil Matovič Fica za ancikrista https://www.hlavnydennik.sk/2024/07/08/ancikrist-fico-alebo-ako-to-na-puti-matovic-schytal Nuž, keď dvaja vidia to isté, zjavne nevidia to isté, povedala som si. Naozaj nemá Matovič žiadne morálne zábrany vykladať, že žije so svedomím? Naozaj [...]

Dušičky, cintorín

Pre riziko požiaru platí na cintorínoch v Bratislave zákaz zapaľovania sviečok

15.07.2024 10:23

Na pohrebiskách zároveň platí zákaz fajčenia.

Dúbravka / Fedáková ulica / Polícia / Policajná páska / Kriminalisti /

Pri bytovom dome v bratislavskom Ružinove našli mŕtvu ženu

15.07.2024 09:40

Jej totožnosť polícia zatiaľ nepozná.

Donald Trump

Republikáni vymenujú Trumpa za svojho kandidáta do volieb. Exprezident po atentáte prepísal svoj prejav

15.07.2024 09:21

Trump po pokuse o atentát prepísal svoj prejav na nominačný zjazd republikánov.

parlament, NR SR

Mimoriadna letná schôdza: NR SR nie je uznášaniaschopná, koalícii chýbajú poslanci, opozícia sa neprezentovala

15.07.2024 09:00, aktualizované: 10:14

Poslanci sa zišli v poslaneckých mimoriadne aj v lete. NR SR však nie je uznášaniaschopná.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,916
Celková čítanosť: 9261158x
Priemerná čítanosť článkov: 3176x

Kategórie

Archív