Nooo 2. – O holuboch. . .

Preškoľovali vás už niekedy policajti? Mňa už hej – a to ani nepijem…

Prezradím o sebe, že mám rada básne.

A tak ma jedna báseň – pieseň  od Jana Buriana rozveselila,  Zaspomínala som pri nej na časy, keď som v Žiline kŕmila holuby a policajti ma preškoľovať o ich škodlivosti prišli. Recesisticky som sa ich spýtala, či ma idú zavrieť, tak ma uisťovali, že len preškoľovať. Zato na pražských policajtov nedám dopustiť, milo sa prihovárajú a debatujú, a kebyže im dám do ruky rohlík, kŕmili by tie holuby so mnou. Kedysi som ten preškoľovací žilinský príbeh spomenula v mojom blogu

https://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2020/06/14/hej-hej-9-taky-pribeh/

Veru, nielen básne, ale aj holuby mám rada.

 

Holuby kŕmim často pri čakaní na bus z práce, Cupkajú na svojich malých nôžkach, a viaceré z nich jednu nohu majú poškodenú kadejakými zmotanými povrázkami či kusmi natočenej fólie, krivkajú potom. Bordel, ktorý vyrábame, ubližuje v životnom prostredí kadekomu – labutiam, holubom, a v neposlednom rade i nám samým.

Rohlík či kúsok chleba na omrvinky im drobím a mám ich okolo seba húfik. Vždy sa snažím tým slabším podhodiť niečo tak, aby im to tí silní a arogantní neurvali.

Báseň či pieseň Jana Buriana je moc milá a vtipná. A ešte aj pravdivá, tak vám ju pripomeniem…

Je tu v linku v hudobnej forme

https://www.youtube.com/watch?v=ON2vMujfLV0

 

A tu je text

 

„Už zase prišli úrednici Że nemám krmit holuby Prej jsou to ptáci uličnici Zdroj nákazy zahuby

Tak jsem rek jednomu z tếch ditek: Nevim co máte za lubem Zvedni svou hlavu od razítek a stan se chvili holubem

Tví úsekovi düvérniçi Nemaji ani ponéti Ο tom że mluvím  s holubici co mnẽ vždycky priletí

Sem tam si zobne Rekne: Diky zašeptá, Svet je naruby Nekrmte prosim, úredniky Zdroj nákazy-a záhuby!“

 

 

Veru áno, človek musí pouvažovať, či sú v tejto spoločnosti zdrojom nákazy a záhuby holuby.

 

A ja som, pravdaže nie pod dojmom z tej piesne, ale už skôr o nejaký ten čas, poslala žiadosť o informáciu na ministerstvo vnútra o policajtoch jedného špecializovaného oddelenia. Odpoveď som dostala teraz. Prezradím vám, že mi prezradili, že odbor envirokriminality by mal mať vyše 200 ľudí, ešte ich nie je plný počet. Odbor vznikol 1.2.2022 a do konca augusta 2023 sa im podarilo objasniť 42 prípadov týrania zvierat.

Takže za rok a pol pripadlo 4,5 príslušníka útvaru  na jeden vyriešený prípad.  Alebo  na jedného prúslušníka to bolo 0, 22 objasneného prípadu za rok a pol.

No a keďže časť mojej žiadosti postúpili na MS SR, počkáme si aj na ich odpoveď, a potom fakty pekne poskladáme.

 

Elena

 

 

Pamätaj 9. – VonderPfizer tragedy. . .

07.06.2026

Inak ako tragédiou sa tá osoba nazvať nedá. Povedať by som mohla, že len Zelenskyj je väčší lump, no pravda by to nebola. Jeho najnovší výčin v podobe urážlivého listu Putinovi je síce jasným dôkazom chabého rozumu i zanedbanej výchovy [...]

Pamätaj 8. – Nevedel minister Tomáš, čo to má za poklady. . .

07.06.2026

Veru, nevedel minister, čo to má za poklady v podobe podaktorých zamestnancov UPSVaR. Posudzujú a posudzujú, od buka do buka, nekonečne dlho a nekonečne hlúpo. Z takých ľudí možno hlavybolenie dostať na jeho mieste – a nie s nimi serióznu reformu života ľudí s postihnutím robiť. Tak, asi vám je jasné, že výkop za ľudí s postihnutím bude nasledovať. Kopem za nich [...]

Pamätaj 7. – Budeme sa musieť zrejme zaobísť bez kebabu. . .

06.06.2026

Nuž, nedávny ombudsmanov krok vyvoláva celý rad otázok Dobrovodský napadol na ÚS podmienku 50.000 členov pre registráciu cirkvi Návrh smeruje proti ustanoveniam zákona, ktoré podmieňujú možnosť podať návrh na registráciu cirkvi alebo náboženskej spoločnosti preukázaním, že sa k nej hlási najmenej 50.000 členov – plnoletých občanov SR s trvalým pobytom na [...]

Japonsko, vojenské cvičenie, Reuters, NEPOUZIVAT

VIDEO: Japonskí vojaci cvičili blízko hory Fudži, pálili ostrými. Priviezli si aj hypersonickú zbraň

07.06.2026 21:15

V nedeľu sa v blízkosti hory Fudži konalo najväčšie každoročné japonské vojenské cvičenie s ostrou streľbou.

Albin Kurti, Kosovo

Kosovo rozhodlo, pat sa však nekončí. Víťaz volieb musí hľadať spojencov

07.06.2026 21:04

Účasť voličov dosiahla 36,9 percenta, čo je o osem percent menej ako vlani.

Kim, rakety, Reuters, NEPOUZIVAT

VIDEO: Raketový Kim. Nariadil 2,5-krát zvýšiť výrobu raketovej munície

07.06.2026 20:30

Severokórejský vodca Kim nariadil 2,5-násobné zvýšenie kapacity výroby rakiet v priebehu nasledujúcich piatich rokov.

Zebrovoz, ruské nákladné auto

Ruské „zebry“ na fronte. Bizarný nápad s nákladiakmi podľa expertov vôbec nie je odveci

07.06.2026 20:00

Nové nátery sa začali objavovať v čase, keď Ukrajina zintenzívnila útoky dronmi na ruskú logistiku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3,423
Celková čítanosť: 12126642x
Priemerná čítanosť článkov: 3543x

Kategórie

Archív