Založ si blog

Nooo 3. – Ako môže Slovensko konsolidovať svoje financie rýchlo a ľahko. . .

V Pravde nám tu analytik mozgy vymýval, ako budeme musieť znášať pokles životnej úrovne a priťahovať si opasky.

Šesť miliárd za dva roky vraj musíme ušetriť, aby sme konsolidovali financie.

No to dáme ľahko podľa môjho receptu. Žiadny pokles platov, žiadne osekávanie dôchodkov – čo ste, za čo ma máte? Nie som váš vrah, ale záchranca.

 

Pozrite,  tie financie, ktoré vyberieme od bánk a monopolov nám určite padnú vhod.  Ale zasa šesť miliárd by to nebolo. Tak kde, dokelu, tie peniaze zoberieme?

Legokocky – nápady, že čo urobiť, ako to premiér Ódor chce zverejniť – podľa mňa budú o tom, ako ubrať z platov, dôchodkov  a to nechceme, že?

Predbehnem ho, dám môj návrh jednoduchý a pre väčšinu Slovákov najmenej bolestný.

 

Osekáme výdavky na zbrojenie – v takých ťažkých časoch, ako máme, nikto nemôže od nás čakať, že by sme kupovali ich krápy na vyzbrojovanie. Zrušili by sme zlaté padáky v štátnych inštitúciách. A osekáme podpory, aby naši nezamestnaní našli chuť pracovať a nemuseli sme tu ťahať pracovníkov z Thajska či podobných ázijských krajín.

U nás môžeme skasnúť aj tých lumpov, ktorí kšefty s Ukrajinou robia vraj s obilím teraz. Ktosi vyhlásil, že vraj dva mlyny kupujú toto obilie aj napriek zákazu? Nepresne som správu zachytila, musím pohľadať doplňujúce informácie k tomu, ale pokojne by sme tým gaunerom a ich rodinám mali majetky odňať. Môže to byť pekných pár miliónov – ale hlavne to môže byť signál všetkým lumpom, že sa zneužívať nenecháme. Páchateľov totiž môžeme popraviť za verejné ohrozenie. Netrápte sa tým, že sme odzákonili trest smrti, ak by národ zistil, že kšeftári jedovaté obilie keťasili do mlynov u nás a ohrozovali nás tým, v referende naštvaní ľudia odhlasujú pre nich trest smrti ako nič.

Predovšetkým však – pozrite, koľko sme to vrazili do pomoci Ukrajine.  Cez 8 miliárd tuším, nie? A koľko by sme im ešte vopchali do huby, kebyže Ukrajinu budujeme? Zelenskyj sa mrzko zachoval, veď zažaloval i nás, ktorí sme si od úst odtŕhali, aby sme mu pomáhali. A jeho občania tu stážujú v našom solidárnom systéme  – zadarmo bývanie, zadarmo zdravotníctvo, zadarmo finančné príspevky – ľuďom, ktorí tu neodviedli ani cent na to. A on by nás chcel kŕmiť jedovatým ukrajinským obilím – veď ho mal posielať hladujúcej Afrike, a odrazu ho len sem chce pchať. .

Takého nevďačníka podporovať výchovne nie je správne. A tomu zelenému trpaslíkovi zjavne dobrá výchova chýba. Tak nech pekne vráti všetko, čo mu tam z nášho poposielali kadejakí zapredanci, alebo nech nám za to zaplatí.

Ešte aj prebytkový rozpočet budeme mať.

 

Elena

 

 

K diskusii   palenque, anyste  Konečne ste obaja azda už tiež pochopili, že ma prešla trpezlivosť ustavične ťahať na svojom krku kopu lajdákov a špekulantov. Isť deń za dňom v daždi, snehu v tme do práce, tri dni z každých piatich dní robíme na solidárno. Máme 80 000 voľných miest a na ne ideme dovážať pracovníkov z Ázie, ale naši povaľači s natiahnutými rukami. Nie som už ochotná dobrovoľne dať ani cent.

 

Naozaj 7. – Úlomky leta. . .

14.07.2024

Búrka sa nocou celé hodiny iba presúvala okolo Prednej Hory, bolo počuť jej tiahly rev zdiaľky. Dýchla tu zblízka po štvrtej ráno, úplne zblízka jediným bleskom. Potom zasa šla diaľkou zo všetkých strán s bleskami tak nahusto, že hrmot neustával ani na okamih. Solárny plameniak v kvetináči na okne sa pri každom blesku sýtoružovo rozžiaril. Tichý dážď padal v [...]

Naozaj 6 . – Žime zdravo. . .

12.07.2024

O zdravom životnom štýle sa toho už popísalo ajajaj. Každý si ho predstavuje akosi – a tak blúdia svetom rady rôzneho druhu. Neľakajte sa, nejdem ich tu opakovať – svoju zostavu pre zdravie si skladáme každý sám za seba, viac či menej cieľavedome. Obvykle sa spájajú zásady zdravého životného štýlu s jedlom – a odporúčajú nám raz piť [...]

Na rovinu 11. – Bludári, klamári a ancikristi. . .

11.07.2024

Zaujímavý článok o tom, ako Matovič na púti o dianí na Slovensku vykladal, uvádza v linku ako označil Matovič Fica za ancikrista https://www.hlavnydennik.sk/2024/07/08/ancikrist-fico-alebo-ako-to-na-puti-matovic-schytal Nuž, keď dvaja vidia to isté, zjavne nevidia to isté, povedala som si. Naozaj nemá Matovič žiadne morálne zábrany vykladať, že žije so svedomím? Naozaj [...]

Británia Liverpool auto výbuch zatknutie

Po náleze tiel v kufroch britská polícia obvinila muža z vraždy

15.07.2024 10:30

Tridsaťštyriročný Yostin Andres Mosquera bol obvinený z vraždy dvoch mužov vo veku 62 a 71 rokov.

Dušičky, cintorín

Pre riziko požiaru platí na cintorínoch v Bratislave zákaz zapaľovania sviečok

15.07.2024 10:23

Na pohrebiskách zároveň platí zákaz fajčenia.

Dúbravka / Fedáková ulica / Polícia / Policajná páska / Kriminalisti /

Pri bytovom dome v bratislavskom Ružinove našli mŕtvu ženu

15.07.2024 09:40

Jej totožnosť polícia zatiaľ nepozná.

Donald Trump

Republikáni vymenujú Trumpa za svojho kandidáta do volieb. Exprezident po atentáte prepísal svoj prejav

15.07.2024 09:21

Trump po pokuse o atentát prepísal svoj prejav na nominačný zjazd republikánov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,916
Celková čítanosť: 9261162x
Priemerná čítanosť článkov: 3176x

Kategórie

Archív