Založ si blog

Nooo 3. – Ako môže Slovensko konsolidovať svoje financie rýchlo a ľahko. . .

V Pravde nám tu analytik mozgy vymýval, ako budeme musieť znášať pokles životnej úrovne a priťahovať si opasky.

Šesť miliárd za dva roky vraj musíme ušetriť, aby sme konsolidovali financie.

No to dáme ľahko podľa môjho receptu. Žiadny pokles platov, žiadne osekávanie dôchodkov – čo ste, za čo ma máte? Nie som váš vrah, ale záchranca.

 

Pozrite,  tie financie, ktoré vyberieme od bánk a monopolov nám určite padnú vhod.  Ale zasa šesť miliárd by to nebolo. Tak kde, dokelu, tie peniaze zoberieme?

Legokocky – nápady, že čo urobiť, ako to premiér Ódor chce zverejniť – podľa mňa budú o tom, ako ubrať z platov, dôchodkov  a to nechceme, že?

Predbehnem ho, dám môj návrh jednoduchý a pre väčšinu Slovákov najmenej bolestný.

 

Osekáme výdavky na zbrojenie – v takých ťažkých časoch, ako máme, nikto nemôže od nás čakať, že by sme kupovali ich krápy na vyzbrojovanie. Zrušili by sme zlaté padáky v štátnych inštitúciách. A osekáme podpory, aby naši nezamestnaní našli chuť pracovať a nemuseli sme tu ťahať pracovníkov z Thajska či podobných ázijských krajín.

U nás môžeme skasnúť aj tých lumpov, ktorí kšefty s Ukrajinou robia vraj s obilím teraz. Ktosi vyhlásil, že vraj dva mlyny kupujú toto obilie aj napriek zákazu? Nepresne som správu zachytila, musím pohľadať doplňujúce informácie k tomu, ale pokojne by sme tým gaunerom a ich rodinám mali majetky odňať. Môže to byť pekných pár miliónov – ale hlavne to môže byť signál všetkým lumpom, že sa zneužívať nenecháme. Páchateľov totiž môžeme popraviť za verejné ohrozenie. Netrápte sa tým, že sme odzákonili trest smrti, ak by národ zistil, že kšeftári jedovaté obilie keťasili do mlynov u nás a ohrozovali nás tým, v referende naštvaní ľudia odhlasujú pre nich trest smrti ako nič.

Predovšetkým však – pozrite, koľko sme to vrazili do pomoci Ukrajine.  Cez 8 miliárd tuším, nie? A koľko by sme im ešte vopchali do huby, kebyže Ukrajinu budujeme? Zelenskyj sa mrzko zachoval, veď zažaloval i nás, ktorí sme si od úst odtŕhali, aby sme mu pomáhali. A jeho občania tu stážujú v našom solidárnom systéme  – zadarmo bývanie, zadarmo zdravotníctvo, zadarmo finančné príspevky – ľuďom, ktorí tu neodviedli ani cent na to. A on by nás chcel kŕmiť jedovatým ukrajinským obilím – veď ho mal posielať hladujúcej Afrike, a odrazu ho len sem chce pchať. .

Takého nevďačníka podporovať výchovne nie je správne. A tomu zelenému trpaslíkovi zjavne dobrá výchova chýba. Tak nech pekne vráti všetko, čo mu tam z nášho poposielali kadejakí zapredanci, alebo nech nám za to zaplatí.

Ešte aj prebytkový rozpočet budeme mať.

 

Elena

 

 

K diskusii   palenque, anyste  Konečne ste obaja azda už tiež pochopili, že ma prešla trpezlivosť ustavične ťahať na svojom krku kopu lajdákov a špekulantov. Isť deń za dňom v daždi, snehu v tme do práce, tri dni z každých piatich dní robíme na solidárno. Máme 80 000 voľných miest a na ne ideme dovážať pracovníkov z Ázie, ale naši povaľači s natiahnutými rukami. Nie som už ochotná dobrovoľne dať ani cent.

 

Pravdu na stôl 1. – Buď spravodlivosť nastolí štát, alebo ju vezmú do rúk ľudia. . .

02.03.2024

Pravdu nezastavíte. Je to priveľká špinavosť – tá hra na kovidpandémiu. Je to zločin proti ľudskosti. Som si istá, že v tomto štáte nie je ozajstný záujem pravdivo vyšetriť kovidšpinavosti – NCZI mi odmietlo poskytnúť štatistiku o tom, v ktorej nemocnici ľudia zomierali na UPV najviac. A pýtam sa verejne, prečo by mala byť táto informácia dôverná, prečo [...]

Ale nooo 11. – Ako som analyzovala analýzu analytikov. . .

29.02.2024

Analytici sa pustili do bývalej vlády za dôchodky, ako píše článok v linku https://www.topky.sk/cl/10/2698371/Analytici-nalozili-byvalej-vlade–Kde-ma-teraz-na-toto-stat-brat-peniaze–Cierne-scenare-a-zle-spravy-pre-dochodcov vraj budú musieť žiť s minimálnou valorizáciou – symbolickou, terajšie dôchodky budú zmrazené. Mám už dosť toho, ako tu ktosi klame a [...]

Cesta duše 6. – Legenda. . .

26.02.2024

Hľadám starú Blažkovú – zakričal pred chvíľou Zámer sveta – hľadám starú Blažkovú… A ako to už býva pri takýchto zdanlivo nepochopiteľných udalostiach – mal na to dobrý dôvod. Reagoval tým milo na moje nemilé správanie. Nezvyknem byť odvrkujúca často, vlastne skoro nikdy nie, lebo v živote sa snažím konfliktom predchádzať. Nemilo som [...]

spúšť, Čadca, Základná škola

Spúšť v škole na Kysuciach: Mladí vandali zdemolovali kontajnery a smeti podpálili

03.03.2024 15:00

Rozsypané a zhorené odpadky, rozbité okná či zadymená omietka budovy. Takýto pohľad sa naskytol policajtom a zamestnancom jednej zo základných škôl v Čadci.

Matúš Šutaj Eštok

Šutaj Eštok: Vyšetrovanie Dankovej nehody by malo byť ukončené na budúci týždeň

03.03.2024 14:40

Policajti, ktorí riešili januárovú dopravnú nehodu podpredsedu parlamentu Andreja Danka, boli potrestaní "výčitkou".

Tibor Gašpar a Pavol Gašpar

Tajné zmeny vo vedení SIS? Kolíková sa zbláznila, tvrdí Gašpar. Pellegrini chce, aby prezidentka Gašpara ml. vymenovala

03.03.2024 14:30

Predseda parlamentu Peter Pellegrini v relácii RTVS O 5 minút 12 priznal, že žiadne iné meno na post riaditeľa SIS koalícia nemá.

parlament

Prieskum Focusu: Smer si drží preferencie nad 21 percentami, PS a Hlas stúpajú

03.03.2024 13:55

Do parlamentu by sa dostalo sedem politických subjektov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,829
Celková čítanosť: 8870275x
Priemerná čítanosť článkov: 3135x

Kategórie