Založ si blog

Príbehovanie 4. – Neveselý príbeh o Mackovi Pu. . .

Neveselý príbeh o tom, ako deti rozprávku pozerali

https://www.novinky.cz/clanek/koktejl-ucitel-pustil-detem-film-s-medvidkem-pu-slo-o-nasilny-krvak-40446684#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.web.nexttoart

Našťastie nie u nás, ale v MIami, no nijako to situáciu nevylepšuje. Učiteľ pustil deťom vo štvrtom ročníku rozprávku o Mackovi Pu, dokonca si myslí, že si ju asi sami vybrali. Deti po chvíli začali kričať, aby príbeh vypol, no učiteľ ho nechal bežať ešte pol hodiny.

 

Ak máte radi Macka Pu a jeho životnú múdra tak ako ja, asi nechápete, o čom teraz píšem. I ja som pochopila, až keď som celý článok dočítala. Článok vysvetľuje, že rozprávka je tohtoročnou novinkou a vznikla preto, že vypršali autorské práva na rozprávku. A tak akési tupelo natočilo film o rozprávkových postavičkách v podobe krváku. Diskutéri k článku niektorí zjavne film videli, lebo  jedna  z diskutujúcich píše, že hororový je už úvod, v ktoorm po odchode Krištofa na vysokú školu zvieratá hladovali a zjedli Iáčka.

Väčšina diskutérov ale k tomu pristúpila otrlo a deti podľa nich nemajú byž rozmaznané, a vraj aj Snehulienka má kadejaké paródie  nie vhodné pre deti. A aj sama tá rozprávka v pôvodnej klasickej podobe nie je pre deti najvhodnejšia, pretože je príbehom ženskej, povaľujúcej sa bez práce doma a živilo ju 7 trpaslíkov.

 

Nuž, pripomenulo mi to paródie môjho najstaršieho dieťaťa, ktoré k rozpríávkam písalo

napríklad tu

Moderná verzia rozprávky o Červenej Čiapočke

 

alebo tu, kde ujasnila nevhodnosť rozprávky pre deti, pretože prasiatka boli kriminálnici ťažkkého kalibru

Rozprávka o troch prasiatkach

 

alebo tu, kde sa to isté prezrádza o Janovi a MAriene a diomčeku pani Jiřinky

 

Rozprávka o perníkovej chalúpke – pravdivá verzia

 

 

Ja s mojim tradicionalistickým pohľadom na rozprávky a očakávaním ich šťastných koncov, so záľubou v Rúfusových rozprávkach si tajne prajem, aby každému dieťaťu  na svete rozprávky priniesli posolstvo o dobre a viedli ho životom.

 

Elena

 

K diskusii palenque prečo ten minulý čas? Macka Pu nezožrali…

Cesta duše 5. – Sú dni . . .

24.02.2024

Poviem ti príbeh, zašepkala som včera. Iba mne? Dnes? A veď hej, prikývla som. Prší a prší dneškom. Ja si s dažďom rozumiem, no teraz tu mám príbeh plný slnka. O dva dni skôr vznikol, pravdaže. Slnko dopadalo na vzdialené kopce. Tenké zlaté lúče objímali vrcholce stromov a pozlátili zdychavské lazy a svahy nad nimi. [...]

Ale nooo 8. – Navrhujem SND nové umelecké dielo. . .

22.02.2024

Musíme sa kultúrniť nediskriminačne, povedala som si zamyslene, keď som čítala pohoršené reakcie k novému umeleckému dielu SND o Ježišovi https://christianitas.sk/skandal-okolo-blasfemickej-hry-jezis-z-montrealu-sa-stupnuje/?fbclid=IwAR38R953h9_sBRFnP-vmFnl6TjCwp87Htb9oBcEz00nQQK3bmAe_5ntNtq0 Že vraj nový filozofický pohľad to je, tvrdí SND. No veď dobre – nevidela [...]

Ale nooo 7. – Medzinárodný deň obetí zločinu. . .

22.02.2024

Výročie vraždy novinára Kuciaka a jeho snúbenice sme si opäť pripomenuli, ako ukazuje link https://tvnoviny.sk/domace/clanok/881717-objednavatel-stale-nepyka-zhrnutie-toho-co-sa-udialo-za-sest-rokov-od-vrazdy-jana-kuciaka?utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR0JfPkePBeV-BQRu_HC5ySS5uj2vD71uTHiV6AJwjwdSM9D0DFBJRNPcUA#Echobox=1708534015 Čas plynie, a ja akosi nie som [...]

Volodymyr Zelenskyj, Olaf Scholz

Zostáva vám len pár hodín, predpovedali v Berlíne porážku Kyjeva. Prečo Nemci váhali s pomocou Ukrajine?

25.02.2024 12:00

Podporovať Ukrajinu, ale neprovokovať Putina. Proruská politika Berlína sa skončila fiaskom, no Berlín stále nepomáha tak, ako by mohol.

Oleksandr Syrskyj

Syrskyj navštívil veliteľstvo neďaleko frontu. Situácia je ťažká, Rusi neustále útočia, potvrdil

25.02.2024 11:37

Ukrajinskí vojaci sa sťažujú hlavne na nedostatok delostreleckej munície a munície do protileteckých zbraní.

Anka, Donovaly

So snehom je to cez prázdniny bieda. Napriek extrémnemu teplu si však stále môžete zalyžovať

25.02.2024 11:30

Na upršaných Donovaloch sme na kopci stretli len hŕstku ľudí – tamojšie stredisko je napriek súčasným podmienkam stále otvorené. Zimné radovánky však naďalej ponúkajú aj Oščadnica či Jasná.

koľajnice, zmena

Na poľskej železničnej stanici Dorohusk vysypali sóju z Ukrajiny. Sabotáž, tvrdí Kyjev

25.02.2024 11:10

Polícia incident vyšetruje, pričom znehodnotených bolo asi 5 ton sóje.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,824
Celková čítanosť: 8851821x
Priemerná čítanosť článkov: 3134x

Kategórie