Založ si blog

Príbehovanie 5. – Ako som názor na hnutie HAMAS vyjadriť chcela. . .

Teda len chcela, lebo topky.sk mi ho okamžite blokli.

Dali článok o tom, že

https://www.topky.sk/cl/11/2610417/Harvard-pod-palbou-kritiky–Tuto-skupinu-studentov-v-buducnosti-nezamestnaju–Riaditelia-firiem-ziadaju-menny-zoznam#disqus_thread

Študenti prestížnej Harvarskej univerzity v Cambridge verejne vystúpili pred univerzitou podporujúc Palestínu spolu s listom, v ktorom obviňujú Izrael za útok hnutia Hamas a podľa nich Izrael má byť údajne za všetko plne zodpovedný svojou politikou. Zamestnávatelia žiadajú zverejniť menný zoznam týchto študentov, že ich po ukončení štúdia nezamestnajú.

 

Odsudzujem jednoznačne terorizmus Hamasu – a samozrejme aj brutálne vraždenie detí a starcov kdekoľvek a kýmkoľvek na svete. Bojové akcie by mali nasmerovať na armádu, a nie na civilistov. 

K článku som chcela dať diskusný príspevok, no topky.sk   ho zablokovali, tak môj názor pridávam takto

Jedno je isté, nikoho z hnutia Hamas by som neľutovala, ani keby ich za tie výčiny Izraelci zaživa na námestí krájali. Ich brutalita voči civilnému obyvateľstvu je podobná, akú predvádzali Ukrajinci vo Volyni – vraždia deti, starcov. Hanba takým „bojovníkom“. 

 

O Volyni som písala opakovane, napríklad tu

https://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2022/08/21/no-toto-10-boze-prosim-nedovol-nam-na-nich-zabudnut/

Na pamätníku obetiam Volyne v Poľsku je napísané

Ak by som zabudol na nich, môj Bože na nebi, zabudni na mňa.

 

Ach, áno, to isté treba dať na pamätník obetiam každej teroristickej zberby.  Žiadne bagatelizovanie a žiadne zabúdanie, ani zvaľovanie viny za činy teroristov na iných, ako sa podaktorí teraz snažia robiť a vinu prenášať na Izrael – ale historická pamäť, účasť s obeťami a poučenie sa.

 

Elena

 

K diskusi  atlasskodcov  HAMAS sa pustil do vraždenia civilistov,  ja osobne kroky Izraela pokladám za odvetné a predvídateľné. Priamo vinný  je podľa mňa HAMAS, to čo vystrájali civilistom je brutálne a nedá sa to slušne pomenovať. Keby vašu dcéru tak zhanobili a utýrali ako to dievča, asi by ste tiež povedali, že ohľady voči nim nie sú namieste. Cestu spravodlivosti nemožno vybudovať krivými chodníčkami. .

Strange Uncle Plne s Tvojim názorom súhlasím, hodnotím hodne emotívne. Boj hlava – srdce u mňa vyhráva vždy srdce. I dnes som presvedčená, že tí, ktorí navláčali nákazu sem by mali hradiť škody ako spolupáchatelia. Podobne by to malo byť pri všetkých nákazlivých chorobách – ani žltačku nie je v poriadku rozvláčať, btw. Veru, a predstavujem si, ako trpeli rodičia tých zavraždených dievčat – krucinál, nedala by som nijakú pomoc ani tým rodičom, ktorí  vychovali takú háveď ako bojovníci HAMAS sú. Ak by som im  niečo mala poslať dobrovoľne, tak jedine preháňadlo.

malinova Súhlasím s Tebou, že drahýstrýko tam má pazúre. No nech je konanie Izraela počas rokov akokoľvek nie správne, nepokladám za adekvátne vraždiť nevinných civilistov, ako to urobil HAMAS, hanobiť  ich telá. Sú to choré a patologické tvory, ktoré by som skutočne neľutovala, nech by im Izrael urobil ako odvetu čokoľvek.

Cesta duše 7. – Život je. . .

04.03.2024

Medzinárodný deň divokej prírody bol včera. Šaman Ivo Musil o tom píše nádherne na svojej stránke šamani.cz. Aj tento obrázok tam má, ako zdroj uvádza Zdroj: Native American Culture Regions https://www.facebook.com/groups/nativecutlure/ Mám aj ja v srdci jej nespútanú podobu [...]

Pravdu na stôl 1. – Buď spravodlivosť nastolí štát, alebo ju vezmú do rúk ľudia. . .

02.03.2024

Pravdu nezastavíte. Je to priveľká špinavosť – tá hra na kovidpandémiu. Je to zločin proti ľudskosti. Som si istá, že v tomto štáte nie je ozajstný záujem pravdivo vyšetriť kovidšpinavosti – NCZI mi odmietlo poskytnúť štatistiku o tom, v ktorej nemocnici ľudia zomierali na UPV najviac. A pýtam sa verejne, prečo by mala byť táto informácia dôverná, prečo [...]

Ale nooo 11. – Ako som analyzovala analýzu analytikov. . .

29.02.2024

Analytici sa pustili do bývalej vlády za dôchodky, ako píše článok v linku https://www.topky.sk/cl/10/2698371/Analytici-nalozili-byvalej-vlade–Kde-ma-teraz-na-toto-stat-brat-peniaze–Cierne-scenare-a-zle-spravy-pre-dochodcov vraj budú musieť žiť s minimálnou valorizáciou – symbolickou, terajšie dôchodky budú zmrazené. Mám už dosť toho, ako tu ktosi klame a [...]

balón

Poľsko vyšetruje tri neidentifikované balóny nájdené neďaleko Kaliningradu

05.03.2024 15:12

Poľský minister obrany uviedol, že pravdepodobne ide o meteorologické balóny.

česko, Petr Pavel, Emmanuel Macron

Macron vyzval spojencov, aby neboli zbabelí. Rusko nesmie vyhrať, kroky Česka sú významné, povedal v Prahe

05.03.2024 15:05, aktualizované: 15:25

Rusko nesmie zvíťaziť vo vojne na Ukrajine. Je nutné podporovať ukrajinský ľud a tamojšiu armádu tak dlho, ako to bude potrebné.

Robert Fico

Fico: Keby som mal právomoc odvolať predsedu Ústavného súdu, tak ho odvolám

05.03.2024 15:04, aktualizované: 15:25

Predseda ÚS Fiačan by mal podľa Fica odstúpiť.

izrael, hamas, tunel

Izraelská armáda zničila najväčší tunel Hamasu v Pásme Gazy

05.03.2024 14:54

Štyri kilometre dlhý tunelový systém sa nachádzal 400 metrov od hraničného priechodu Erez medzi Izraelom a Pásmom Gazy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,830
Celková čítanosť: 8874130x
Priemerná čítanosť článkov: 3136x

Kategórie