Založ si blog

Príbehovanie 6. – Pokádrujme otvorene, pani prezidentka. . .

Nuž, ako môže kádrovať budúcich členov vlády prezidentka, ktorá vymenovala do funkcie Hegera ako predajcu vodky (ruskej!), ľudí s diplomami získanými podivným spôsobom, do kresla ministra školstva kaderníka, odobrila aj Borisa Kollára – uvažovala som, ako ho mám označiť a usúdila som, že takto to bude najlepšie. U Remišovej radšej ani nehovorím o bábkoherectve, lebo to bola jedna z jej najmenších slabín, podľa mňa na funkciu nemala ani minimálne ľudské a intelektové predpoklady. Všetkých prezidentka pokádrovala ako primeraných na funkcie. 

Lenže nespisovali sme petície a tí ľudia mali možnosť sa sami prejaviť. Aj sa prejavili.

Lepšie by prezidentka urobila, keby nekádrovala budúcich ministrov a dala im šancu skutočne sa prejaviť.

Aj Fico v podobnom duchu sa zastal navrhovaných členov vlády. Ja ale na rozdiel od neho nepoužívam výjadrenie o psychiatrických pacientoch – lebo toto slovné spojenie vo vzťahu k Matovičovi točil kadekto – na tom, že sa niekto liečil psychiatricky nemusí byť nič zlé, podľa mňa by sme mali destigmatizovať a nie stigmatizovať psychiatrickú liečbu. Myslím, že ten termín pritiahlo SaS, pretože Sulík nedokázal v konflikte s Matovičom slušne argumentovať. Tak či onak – nemali by sme ísť v takomto primitívnom duchu my ostatní.

Cynicky dodávam, že Matovič sa aspoň liečil, na rozdiel od podaktorých, ktorí by takú liečbu potrebovali. 

 

Koniec-koncov sama prezidentka nebola už v úvode svojho vládnutia pre mňa prijateľnou osobou – tie výmeny partnerov – a k tomu na takomto poste – boli skutočne prirýchle.

Ak by sme otvorene kádrovali, pani prezidentka, tak Vy ste mali prinajmenšom dvadsať krát odpáliť z tej funkcie, pretože ste prejavili svojim konaním či nekonaním absolútnu neschopnosť byť prezidentkou národa. A je mi úprimne ľúto, že môžete ešte svojim konaním narobiť škodu a zabrániť víťaznej koalícii dať do ministerských kresiel svojich nominantov. Po tej predchádzajúcej zostave, ktorú ste nám tu odobrili, na to nemáte žiadne morálne právo.  

 

No a to už vôbec nehovorím o zvyšku svorky – veď komu z nich sa to nepáči, môže z tej oblasti odísť a realizovať sa inde. Súhlasím s názorom, že činnosť mimovládok treba riadne preveriť, a hlavne ich nakladanie s peniazmi. Treba v tom urobiť poriadok. Rovnako treba preveriť projekty pozorovania medveďov, sysľov, pomaly aj ploštíc.

Aj umelci všetkého druhu by pri kádrovaní budúcej ministerky mali pozrieť na seba – či sú skutočne takými celebritami a elitami, za aké sa v národe pokladajú. Nechápem, aké právo má pani Vašáryová urážať nás ostatných a rozdávať nám potom rozumy, kto má či nemá byť ministrom. Spisovanie petície už dopredu, bez toho aby sme videli ako dotyčný bude v rezorte konať, je progresívne. Nedovoliť iný názor, nepripustiť to čo sa nám nepáči. DIrigovať, čo a ako tu má byť, lebo oni mali vyhrať voľby a presadiť tu to, čo chcú iba oni.

Ja som si uvedomila patológiu ich uvažovania azda najviac v jednej internetovej diskusii (fakt už neviem presne ktorá z tých mimovládok to bola), kedy na moju otázku ohľadne transsexuálov  a ich zaraďovania sa v bežnom živote odpovedali. Pýtala som sa, či chlap cítiaci sa ako žena, má podľa nich byť v nemocnici na izbe s mužmi alebo so ženami. Samozrejme so ženami, znela odpoveď. A čo keď tie ženy, napríklad 8, sa necítia dobre v jeho spoločnosti – lebo ho vidia ako muža? Odpovedali, že tých 8 žien je povinné sa prispôsobiť, lebo on (či ona, či čo to je) má svoje ľudské práva. Na otázku, či ich nemajú mať i tie ženy, som už odpoveď nedostala. Asi tak by to vyzeralo, kebyže boli progresívci zostavovali vládu. Poviem otvorene, ak bude kandidovať Pellegrini na prezidenta, dostane môj hlas.

Pritom obštrukcie v nominovaní kradnú čas celej spoločnosti, lebo škody napáchané za tri roky budeme platiť všetci – hlavne poctivo pracujúci obyčajní ľudia.

 

Elena

 

K diskusii  palenque  Ako ste to pravdivo povedali, prezidentka môže mať svoj názor, isteže, ten jej neberiem. Môže ho dokonca aj otvorene vykladať, prečo nie? Ale na základe jej názoru by nemala robiť obštrukcie v nominovaní ministrov. To máte tak s názormi, palenque, ja pokladám platenie daní a odvodov v rozsahu nami dnes platenom v tomto štáte za hnusnú zlodejinu, ale napriek tomu ich platím. Názor je jedna vec, konanie druhá.

Cesta duše 7. – Život je. ..

04.03.2024

Medzinárodný deň divokej prírody bol včera. Šaman Ivo Musil o tom píše nádherne na svojej stránke šamani.cz. Aj tento obrázok tam má, ako zdroj uvádza Zdroj: Native American Culture Regions https://www.facebook.com/groups/nativecutlure/ Mám aj ja v srdci jej nespútanú podobu [...]

Pravdu na stôl 1. – Buď spravodlivosť nastolí štát, alebo ju vezmú do rúk ľudia. . .

02.03.2024

Pravdu nezastavíte. Je to priveľká špinavosť – tá hra na kovidpandémiu. Je to zločin proti ľudskosti. Som si istá, že v tomto štáte nie je ozajstný záujem pravdivo vyšetriť kovidšpinavosti – NCZI mi odmietlo poskytnúť štatistiku o tom, v ktorej nemocnici ľudia zomierali na UPV najviac. A pýtam sa verejne, prečo by mala byť táto informácia dôverná, prečo [...]

Ale nooo 11. – Ako som analyzovala analýzu analytikov. . .

29.02.2024

Analytici sa pustili do bývalej vlády za dôchodky, ako píše článok v linku https://www.topky.sk/cl/10/2698371/Analytici-nalozili-byvalej-vlade–Kde-ma-teraz-na-toto-stat-brat-peniaze–Cierne-scenare-a-zle-spravy-pre-dochodcov vraj budú musieť žiť s minimálnou valorizáciou – symbolickou, terajšie dôchodky budú zmrazené. Mám už dosť toho, ako tu ktosi klame a [...]

Vladimir Putin

Únik nahrávky z Nemecka je podľa Bieleho domu pokus Ruska rozdeliť západných spojencov Kyjeva

04.03.2024 22:07

Prokremeľská RT zverejnila nahrávku, o ktorej tvrdí, že na nej predstavitelia nemeckej armády diskutujú o vojenských úderoch na Moskvou anektovaný ukrajinský Krym.

Télam

Argentínsky prezident Milei nechal zavrieť štátnu tlačovú agentúru Télam. Tvrdí, že je "hlasnou trúbou perónizmu"

04.03.2024 21:15

Podľa zamestnancov je uzavretie agentúry jedným z najhorších útokov na slobodu slova za posledných 40 rokov, teda od pádu vojenskej junty.

Izrael / Pásmo Gazy / UNRWA /

UNRWA zamestnáva vyše 450 členov Hamasu či Islamského džihádu, tvrdí Izrael

04.03.2024 20:43

Už skôr Izrael uviedol, že 12 zamestnancov UNRWA sa priamo podieľalo na teroristickom útoku zo 7. októbra.

Malá vodná elektráreň Dobrohošť, simulácia, záplavy, lužné lesy, delta, Dunaj

V ramene Dunaja sa začala umelá záplava, bude trvať takmer mesiac

04.03.2024 20:21

Simulovaná záplava sa začína skôr ako po minulé roky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,830
Celková čítanosť: 8872296x
Priemerná čítanosť článkov: 3135x

Kategórie