Založ si blog

To svetlo svieti 9. – No celá ja. . .

Ľudia majú rôzne štýly obliekania.

Sú značkáči, tí lovia luxusné či menej luxusné značky, v závislosti od financií na nákup nových či šťastia  na nákup outletových a sekondhandových.

Sú modernáči, ktorí sledujú módne trendy a vedeli by nám povedať aké farby sú tento rok „in“. Aj keď by nevedeli vysvetliť, že prečo –  no lebo to tak povedali nejakí návrháťi kdesi, no.

Sú aj „zo skrine vyťahovači“ –  a vyťahujú z nej zrejme potme, súdiac podľa tej zostavy.

No a potom som tu ja – so štýlom „no celá ja“.

 

Ach, také tričko chcem, ale nemajú moju veľkosť, napísala som najstaršej dcére v podvečere. Celá šťastná, že som po dvojdennej tahačke prácu dokončila – lebo veď ja pracujem, aj keď nepracujem.

No to je fakt škoda, odpísala s nádychom humoru, lebo predstavu, že by som sa niekam v takom tričku vyvliekla brala ako žart.

Beztak farbu má nejakú pobledlú, ale ten nápis – no celá ja. Dám si také tričko urobiť, ibaže v mojej vylepšenej verzii, odpísala som bezstarostne..

Na tejto stránke robia tričká aj podľa vlastných návrhov, pozri –  pustilo sa moje dobré dieťa zjavne akčne hľadať, kde by moje prianie zrealizovali, hoci ešte stále na pochybách, či to vážne myslím, alebo si ju len doberám. Nechcela premeškať chvíľu, že niečo chcem.

Lebo ja málokedy niečo chcem, to je fakt.

A myslela som to vážne s tým tričkom, Ale nijakú stránku nepotrebujem, na realizovanie tričiek podľa mojej hlavy mám už roky vlastného realizátora – pána, ktorý mi povytláčal všetky moje tričká. A vo výbornej kvalite. Väčšina z nich sa časom a častým nosením rozdrala, a tak mi z nich zostalo už len toto jediné. Tričko i fotky sú moje, pravdaže.

 

 

 

A tak som sa rozhodla svoju garderóbu obohatiť.

Moje tričká s nápismi majú dušu – nápisy na nich sú významovo silné. Nepotrebujem nikoho presviedčať o tom, že nie som dokonalá, ale ozajstná – kto to nevidí bez nápisu na tričku, ten nemusí vidieť o mne vôbec nič.

Ale to tričko s nápisom – je to presne štýl „no celá ja“.

Bude to sladká ružová, alebo fuchsiová ružová?  –  zauvažovala som. A nápis Barbie, limitovaná edícia si dám v zlatom alebo čiernym?.

Mám čas si to premyslieť, lebo hľadanie trička vo farbe podľa mojej predstavy som nechala na večer.

 

Veru, večery plné ticha  a pokoja sú na hľadanie kadečoho tak akurát.

Včera večer som tak kryt na mobil vyberala – link mi dieťa na alíčko poslalo. Veru, ochranný kryt na mobil potrebujem ako soľ, lebo sklenený magnetický som už dvakrát rozbila. Najmladšie dieťa ma naň nakriatlo i druhý raz – inak som korektívny typ a tú istú hlúposť sa snažím neopakovať. Ale jej pripomienka, „máš opäl, načo ti potom je, keby ho nebolo vidno“ bola logická.

Moja predstava by bola v sile ochrany niečo na spôsob  „hodíš o zem a nepoškodený sa odrazí“.  Ale v nejakej peknej farbe, lebo ja som vizuálno-taktilný typ.

Vizuálno znamená, že si pamätám, čo vidím – nepchajte mi pred oči niečo, čo nechcete, aby sa mi občas vynorilo. A taktilno znamená, že ma dotyk upokojuje – ak chcete na mňa zapôsobiť, mali by ste ma objímať..   

A tak som v tom aliexpresovskom linku kryt na mobil hľadala. Ceny akurát pre mňa – od 48 centov do 2 eur. Lenže obal, ktorý by som zniesla, nebol na môj mobil, teda o tom ma dieťa presviedčalo. Nerozumiem doteraz, prečo všetky tie puzdrá neurobia na každý typ mobilu.  Nakoniec som našla jedno puzdro v štýle „no celá ja“, šípkovoruženkovské, s nežnými prirodzene ružovými ružičkami,

Ale čakám s objednávaním, kým z výšky doplachtí najmladšie dieťa domov, čo ak ma presvedčí „vezmi to priesvitné plastové, lebo opál…

 

Pri tom hľadaní farby, ktorá sa mi páči, som si spomenula na časy, keď som si chcela ntb kúpiť a moje kritérium bolo „polnočná modrá farba“. Mala som dobrú vôľu kúpiť ho v obchode na okolí, ale po pri ojej odpovedi na ich otázku aký ntb parametrovo hľadám, že chcem ntb vo farbe polnočná modrá, predajcovia ostali v úžase. Iba nemo pokývali hlavou. Našťastie mám deti  – takže najmladšia z mojich dcér prišla s dobrou správou, že „polnočná modrá existuje“.  Skrátim to, bol to kráp, ktorý nevydržal bez poruchy ani rok a pol, výrobca môže byť rád, že ho nemenujem. Ešte dve poruchy – a definitívne mu došiel dych.

Keď raz budem mať prachy, kúpim si nový ntb, povedala som dcére.

A aký ten ntb chceš, pýtala sa, s akými parametrami? 

V štýle  „no celá ja“   predsa vo farbe „polnočná modrá“ – odpovedala som.

 

 

Elena

Cesta duše 7. – Život je. . .

04.03.2024

Medzinárodný deň divokej prírody bol včera. Šaman Ivo Musil o tom píše nádherne na svojej stránke šamani.cz. Aj tento obrázok tam má, ako zdroj uvádza Zdroj: Native American Culture Regions https://www.facebook.com/groups/nativecutlure/ Mám aj ja v srdci jej nespútanú podobu [...]

Pravdu na stôl 1. – Buď spravodlivosť nastolí štát, alebo ju vezmú do rúk ľudia. . .

02.03.2024

Pravdu nezastavíte. Je to priveľká špinavosť – tá hra na kovidpandémiu. Je to zločin proti ľudskosti. Som si istá, že v tomto štáte nie je ozajstný záujem pravdivo vyšetriť kovidšpinavosti – NCZI mi odmietlo poskytnúť štatistiku o tom, v ktorej nemocnici ľudia zomierali na UPV najviac. A pýtam sa verejne, prečo by mala byť táto informácia dôverná, prečo [...]

Ale nooo 11. – Ako som analyzovala analýzu analytikov. . .

29.02.2024

Analytici sa pustili do bývalej vlády za dôchodky, ako píše článok v linku https://www.topky.sk/cl/10/2698371/Analytici-nalozili-byvalej-vlade–Kde-ma-teraz-na-toto-stat-brat-peniaze–Cierne-scenare-a-zle-spravy-pre-dochodcov vraj budú musieť žiť s minimálnou valorizáciou – symbolickou, terajšie dôchodky budú zmrazené. Mám už dosť toho, ako tu ktosi klame a [...]

Allen Weisselberg

Bývalý finančný riaditeľ Trump Organization sa priznal ku krivej výpovedi. Dostal päť mesiacov väzenia

04.03.2024 22:47

Allen Weisselberg sa priznal ku krivej výpovedi v občianskoprávnom procese, v ktorom je za podvod obžalovaný exprezident Donald Trump.

Izrael / Tunel / Hamas /

Hamas nevie, koľko rukojemníkov v Gaze je ešte nažive

04.03.2024 22:35

Otázka rukojemníkov je stredobodom rokovaní o prímerí v Pásme Gazy, ktoré prebiehajú v Káhire.

Vladimir Putin

Únik nahrávky z Nemecka je podľa Bieleho domu pokus Ruska rozdeliť západných spojencov Kyjeva

04.03.2024 22:07

Prokremeľská RT zverejnila nahrávku, o ktorej tvrdí, že na nej predstavitelia nemeckej armády diskutujú o vojenských úderoch na Moskvou anektovaný ukrajinský Krym.

Télam

Argentínsky prezident Milei nechal zavrieť štátnu tlačovú agentúru Télam. Tvrdí, že je "hlasnou trúbou perónizmu"

04.03.2024 21:15

Podľa zamestnancov je uzavretie agentúry jedným z najhorších útokov na slobodu slova za posledných 40 rokov, teda od pádu vojenskej junty.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,830
Celková čítanosť: 8872652x
Priemerná čítanosť článkov: 3135x

Kategórie