Cesta duše 7. – Život je. . .

Medzinárodný deň divokej prírody bol včera.

Šaman Ivo Musil o tom píše nádherne na svojej stránke šamani.cz. Aj tento  obrázok tam má, ako zdroj uvádza

Zdroj: Native American Culture Regions
https://www.facebook.com/groups/nativecutlure/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mám aj ja v srdci jej nespútanú podobu a prajem Matke Zemi z celého srdca zahojenie rán. Je domovom všetkých živých bytostí, jediným ktorý majú –  mali by sme im ho prestať ničiť.

A tak pár fotiek jej nespútanej duše k jej sviatku dám. Fotky sú moje, Zem patrí nám všetkým.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Okamihy, kedy sme v tichom dialógu s oblohou a krajinou, mi pomáhali prechádzať rokmi včasranného putovania do práce.

Liečivé nežné objatie prírody, v ktorom sme naozaj doma a cítime jasne, že práve tam je naše miesto.

 

Okamihy zázračna, v ktorom sa svojim srdcom dotýkame iných živých bytostí.

 


 

 

 

 

 

 

 

Všetky živé bytosti sme v tichom dialógu.

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tichý dialóg s inými bytosťami nie je monológom. Uvedomujem si to intenzívne v týchto časoch. Kameň z Brdárky, ktorý vidíte na jednej z fotografií, tíško zuní. Naše mačky sa usádzajú okolo mňa a pradú.

Zámer sveta mi prihadzuje čo môže. Vnímam celú tú horu láskavosti zo všetkých strán, aby som sa pred zajtrajškom upokojila.

A tak s vďakou im všetkým pridávam ešte jeden zo šamanských obrázkov zo stránky Iva Musila

Zdroj: šamani.cz.

 

 

Elena

 

K diskusii  ramgad  Ďakujem, to je jeden z našich zachránencov plch – po konzultácii s ochranármi sme ho týždeň dávali u nás dokopy a potom bol vypustený v lese.

 

A Brdárka, no hej, Brdárka, začína pripomínať púť do Mekky posledné dva roky. Ak nemiluješ davy, choď na začiatku alebo konci kvitnutia. Počas kvitnutia robia Brdárci aj podujatia, koncert v sade a predajné trhy, ale na to ja nie som. 

Aaaach 10. – Mašličkovo presťahujú – a i dôchodcov chcú. ..

23.04.2026

Osadu nepresťahujú samozrejme, ale ľudí z nej. Nové bytovky budujú a diskusiu pod článkom o tom počine obmedzili Facebo lebo ľudia tam písali nahnevaní riadne. Ozývali sa, že dnes mnohí pracujúci ani hypotéku nedostanú a splácať ju desiatky rokov je riadne bremeno na krku. K nájomnému bytu sa dostanú ľudia len protekčne, lebo poradovníky sú veľké. Chajdy na cudzích [...]

Tak naozaj 9. – Mať odvahu. . .

22.04.2026

Deň Zeme je dnes. A nie je len dnes. Deň nestačí, rok, storočie i tisícročie by bolo málo k tomu všetkému, čo jej už ľudstvo doteraz vystrojilo. Je to jediný domov, ktorý máme. Nielen my, ale všetky živé bytosti. Smutne si to pripomínam, keď sa dívam z balkóna na povytíňané stromy a kry. Naholo to vysekali, i slivky, ktoré už rodili. Nehovoriac o tom, že tým [...]

Aaaach 8. – Vydierači a vrahovia

22.04.2026

Nie, tento raz nejde o Zelenského či EÚ, i keď na nich to tiež sedí dokonale. Ide o lumpov, ktorí vydierajú firmu s detskou výživou a dokonca bez zábran jed na potkany pridali do výrobkov pre deti. Pre dieťa, ktorý skonzumuje takýto výrobok, to môže mať smrteľné následky. Dokonca i u nás sa našli tieto výživy pre deti s jedom [...]

Martin Dubéci a Andrej Danko.

Slniečkári, provokatéri, ako v krčme. Danko a Dubéci si v debate nič nedarovali, kritika sa ušla aj Ficovi

24.04.2026 05:00

Významná časť debaty sa venovala aj plánovanej ceste premiéra do Moskvy.

chamenei

Američania priniesli nové informácie o stave ajatolláha: čaká ho plastika

23.04.2026 23:18

Prístup k Chameneímu je z bezpečnostných dôvodov veľmi obmedzený.

Trump USS George H.W. Bush

Chystá Trump niečo? Na Blízky východ dorazila už tretia americká lietadlová loď

23.04.2026 22:31

Napriek prímeriu je situácia v regióne napätá.

mikloško vallo

Vallo ocenil osem osobností, medzi nimi aj Mikloška či ukrajinského veľvyslanca

23.04.2026 21:51

Za viac ako 50 úspešných ročníkov festivalu Jazzové dni boli ocenení Peter Lipa a Pavel Daněk.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3,384
Celková čítanosť: 11855415x
Priemerná čítanosť článkov: 3503x

Kategórie

Archív