Založ si blog

Takže tak 6. – Čo máte proti vodke, občania Slovenska?

Čo máte proti vodke, občania Slovenska? Keby ste ju riadne kupovali, nemusel by ju predajca popíjať v takom množstve sám, napadlo mi cynicky pri čítaní o najnovšom počine strany Demokratov https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/705995-slovensko-zaplavili-proruske-bilbordy-poburili-ludi-vyvesila-ich-strana-demokrati/

Zúfalecké gesto na upútanie pozornosti – alebo stratégia, ako sa dostať do psychiatrickej liečebne a vyhnúť sa trestnému stíhaniu za všetky tie darebáčiny, čo tu napáchali?

Vraj že ich kampaň do eurovolieb, tvrdia samotní aktéri. No ani v zlom sne by som im hlas nedala –  ani keby novú Bibliu zlatým písmom napísali, pre mňa sú ako ľudia krajne nedôveryhodní.

Potom som zistila, že je k tým dvom pridružených ešte zopár ľudí – no veď dobre, povedala som si, aspoň lepšie tie predvolebné dlhy posplácajú

https://veci-verejne.sk/pre-toto-je-nad-taky-nervozny-a-podrazdenypodla-tis-predstavuju-dlhy-demokratov-statisice-eur-a-po-volbach-boli-na-pokraji-bankrotu/

 

Som znechutená touto spoločnosťou – jej morálkou a hodnotami, jej kecami o blížiacej sa vojne a zaťahovaním nás do nej, jej hlúposťou a neschopnosťou predvídania.

Jej fašizáciou, lebo inak sa správanie Progresívneho Slovenska a jeho sympatizantov nazvať nedá. A už zasa cirkus v uliciach organizujú. Neprestanú zrejme vodu mútiť, kým niektorý z ich bláznivých fans niečo nevystrojí, a možno kým aj neublíži niekomu nevinnému. Veď podľa toho, čo povolebne vystrájajú podaktorí z nich, presne  toto možno očakávať. Tí ich politici vyslovene svojich fanúšikov štvú proti dôchodcom. Ťažko narušili medzigeneračnú solidaritu a súdržnosť, aj elementárnu medziľudskú úctu. Veď pozrite, zdá sa vám toto normálne?

https://ereport.sk/idem-podakovat-mojmu-dedovi-ze-mi-dobal-zivot-nenavist-sa-siri-spolocnostou-sef-jds-apeluje/?fbclid=IwAR0gnZAFSyJOumMca797q5geBnys5kh_B6A0rvff3JrQSCT7ildtob2fn7A_aem_AUMvyr-mb3Y6ZLuSK3WTOcuDpPCSR_Jdry8QiFW1jvL-jR2bZzSpOZFZDGQru-2LvGOTJnCvqyIPHm0QzC13K9Xx

Nerozumiem jednému – máme predsa špecializovaný útvar na boj proti extrémizmu – čo chlapci spia na vavrínoch, keď ich ešte nepozatvárali za tie generačne nenávistné reči?

A že skutočne progresívci majú fašistické inšpirácie, svedčí i hajlovanie ich poslanca

https://www.facebook.com/photo/?fbid=8456279557721298&set=a.982415305107798

Partizáni sa v hroboch môžu obracať, keď toto vidia v parlamente. A ak nebude pán poslanec za hajlovanie stíhaný, tak som proti tomu, aby za to bol stíhaný ktokoľvek iný.

 

Fanúšikovia progresívcov majú svojim správaním od normality ďaleko. Konateľka hotela Diery v Terchovej vynadala hosťom

https://www.infovojna.bz/article/frustracia-progresivnych-liberalov-z-vysledku-prezidentskych-volieb-zasiahla-aj-hosti-v-malej-fatre-ktori-nestoja-na-tej-spravnej-strane-nazorovej-barikady

Konateľka hotela Diery v Terchovej Katarína Hlaváčová uverejnila na sociálnej sieti status, v ktorom sa načisto opustila a nielenže vulgárne vynadala hosťom, ktorí volili Petra Pellegriniho, ale navyše ich vyzvala, aby zvážili, či jej rezort vôbec navštívia. 

Pevne verím s ňou a úprimne jej prajem, aby tam už nikto z nich nešiel.

Dokonca aj firmy Renault a Rauch sa tu začali hrať na dirigentov správneho názoru pre Slovákov – mali by ľudia prestať ich výrobky kupovať, aby im ukázali, že tadiaľto cesta nevedie, že nie oni rozhodujú u nás o tom, čo a koho si ľudia zvolia.

Zapchávam si pred tým všetkým uši, lebo jediné, čo teraz chcem, je ticho a pokoj.

 

Keď som v pondelok bola prednášať kňazom o vplyve traumy na obete, hlboký pocit pokoja z miestneho kostola ma sprevádzal.

Nie je to len o „tu a teraz“, ale vždy aj o energii sŕdc staviteľov a ľudí, ktorí k jeho vzniku prispeli. Dnes sa stavia mechanicky, zárobkovo, bez zmyslu. Ibaže tak sa nestavajú citadely…

 

Tento kostolík má nádhernú energiu. Chladivým dychom ovieva bolesti, ktoré si sem

ľudia nesú. Zdvihni zrak nahor – volajú jeho stropy a vlievajú do vás nádej. Vyjdete vonku a hrejivé objatie slnečných lúčov vám vyčarí úsmev.

 

Hovorila som popri inom aj o tom, že skúsenosť prekonanej traumy nás nerobí silnejšími, je to mýtus. V skutočnosti to je ako so zlomenou rukou, nie je po zlomenine nijako silnejšia, občas bolí. Pri ďalšej podobnej situácii reagujete intenzívnejšie na takýto podnet ako ten, kto to nezažil.

Tak to je, povedala som si, lebo po návrate domov som našla mŕtvu našu starú mačičku Irenku. Vyštverala sa mi každý deň aspoň raz na ruky a tíško pradúcu na mojom pleci som ju hladkala aj hodinu, lebo som vnímala ako starne a slabne. Ale držala sa života a oči jej žiarili.  Šialený pocit zúfalstva ma zaplavil – nemám rada straty, nemám ich rada. Keď som ju pochovala pod kopcom, mala som pocit, že sa nevládzem vrátiť domov, vyčerpane som tam sedela.

 

Vietor šialene vystrája u nás v tejto chvíli.

Zasa neplačeš, povedal Zámer sveta.

Zavrtela som hlavou, pri dôležitých stratách nevládzem plakať. Smútim tichom. Neviem koho prítomnosť by pre mňa bola taká dôveryhodná, aby som sa pri ňom rozplakala.

Keby som začala plakať, nevedela by som prestať možno? povedala som Zámeru sveta.

Musela som ticho prerušiť a riešiť nejaké veci.

Namiesto toho, aby som mohla ísť na Brdárku, tak mi kradnú čas darebáci, ktorých musím riešiť teraz, povedala som Zámeru sveta smutne.

Dávaš pevnejšie hranice, povedal Zámer sveta, tam kde ich treba postaviť. Pomáhaš tam, kde treba pomôcť, odvetil.

Nemusela by som riešiť nič, keby si riešil ty, odpovedala som.

Je to pekná predstava, že by som všetkým lumpom zakrútil rovno krkom a bol by pokoj, zasmial sa, vieš veci tak logicky a efektívne usporiadať. Ale takto to nefunguje, veru nie. 

Kývla som plecom. Bolo mi jedno, či všetkých lumpov vytlčie na kopu, alebo tu budú pobiehať, chcela som sa ponoriť do ticha.

Nechcem, aby si smútila v tichu, priznal.

Chcem ísť na Brdárku, povedala som smutne. Do konca týždňa sa tam nedostanem, celý budúci týždeň má pršať.

Ak chceš, tak pôjdeš – usmial sa láskavo, veď v daždi si na Brdárke ešte nikdy nebola. Fúkol jemne – a keďže má zmysel pre humor, na Brdárku pôjdem budúcu stredu.

A v hodne zvláštnej spoločnosti.

Téééda…

 

 

Elena

 

K diskusii

ramgad  I ja sa moc teším na Brdárku.

 

Mr.Figel  Rozhodne nemám, nevešali sa ako opice, ale dožadovali sa rešpektovania norimberských zákonov. A ste si zjavne vedomý toho, že mladých manipulovali …..

K tomu sa dá povedať len jediné – nech si všetci mladí čo takéto niečo vypisujú, vypisujú,

https://www.hlavnydennik.sk/2024/04/11/toto-je-ta-korcokovska-demokracia-deti-chcu-zamykat-starych-rodicov-aby-nemohli-volit

pobalia kufríčky a idú v čerty, kam chceli.  Alebo nech štát vyplatí dôchodcom všetko, čo povkladali na dôchodky a  nech týmto škrekľúňom zostane len to, čo tam sami nevkladali, čiže veľké nič.

Mladí ľudia boli manipulovaní, a som za to, aby manipulátori šli posedieť, lebo rozdúchavanie medzigeneračnej nenávisti by malo byť trestné.

 

palenque Úplne mimo ste ako vždy, ja kadejakým darebákom a darebáčinám u nás nastavujem hranicu.

 

A ani ma neprekvapuje, že ani jediný z progresívne ladených čitateľov sa nezačudoval hajlujúcemu poslancovi. 

 

Naozaj 1. – Ako oblaky. . .

27.05.2024

Píšem často blogy aj s politickými témami, no v skutočnosti politika u mňa z hľadiska záujmu má mínusové hodnoty. Keby to bolo na mne, moja vodnárska duša by zariadila svet, v ktorom by neboli žiadne štáty, a hrabivci by nemali nahrabané majetky. Putovali by sme každý kam nás len oči povedú, voľne a bez akýchkoľvek obmedzení. Ako oblaky. Oblaky sú v mojom [...]

Lebo 7. – Bude bez milióna a bez fúzov? Veru nie.

22.05.2024

Nuž, tomu sa hovorí chlapské slovo. Zaujímavú stávku vyhlásil český lekár, ktorý pracuje vo Všeobecnej fakultnej nemocnici v Prahe, ako uvádza článok v linku https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Bludny-balvan-za-ivermektin-Vse-jinak-Vsadim-se-o-milion-Je-tu-studie-755683 Bludný balvan, udelený členke Rady ČT za ivermectin ho pohol k činu. Stratil už trpezlivosť s [...]

Lebo 6. – Upokojovači. . .

21.05.2024

Čo by ste si mysleli o odborníkovi, ktorý by týranej obeti začal vykladať, aby s agresorom nastolila dobrý vzťah, aby s ním uzavrela zmier. Aby už nepripomínala, že jej ublížil a tvárila sa, že to je všetko preč. Asi by ste si poťukali po čele, a pouvažovali, že ktovie ako si ten fušer školu spravil. Situácia v našej spoločnosti je presne taká, ako v spomenutom [...]

NRSR, parlament, poslanci

Prieskum: Voľby by v máji vyhral Smer, náskok pred druhým PS je minimálny

27.05.2024 20:10

Hranicu zvoliteľnosti by prekročila aj SNS a Republika.

nehoda, horná streda

Počas zásahu na D1 do nich vrazil kamión, dvaja hasiči zahynuli. Šutaj Eštok vyjadril rodinám sústrasť

27.05.2024 18:10, aktualizované: 21:40

Diaľnica bude podľa polície uzatvorená do obhliadky.

žilina, polícia,

Len 16-ročný mladík namieril BMW do skupiny ľudí, jeden človek skončil v nemocnici

27.05.2024 17:53

Vyšetrovateľ na obvineného spracoval podnet na podanie návrhu na jeho vzatie do väzby.

ZSSK, vlak, zeleznice, IC, stanica, lokomotiva, pracovnik

Vlak v Podolínci zraziť malé dievčatko, doprava je smerom do Starej Ľubovne zastavená

27.05.2024 17:49

Dieťa malo utrpieť zranenia, ich rozsah nateraz nie je známy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,881
Celková čítanosť: 9107436x
Priemerná čítanosť článkov: 3161x

Kategórie

Archív